OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6116
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: DoubleB »

bekowy ten nowy sezon big mouth. ciekawy jest serialik o spotify
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
peterkurten
Posty: 874
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: peterkurten »

@cloud
Nie na platformach co wymieniłeś bo na amazon, ale skończyłem wczoraj The Devil's Hour i mogę gorąco polecić.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Ooo zaciekawił mnie, na pewno sprawdzę.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3947
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: wrubel »

brzmi zajebiście, dzisiaj będzie watchingowane
peterkurten
Posty: 874
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: peterkurten »

Jakiś cudow i przelomow serialowych się nie spodziewajcie, mi strasznie siadł ten serial, w dwa dni go pochłonąłem, ale ja jestem fanem takich "tematow", od połowy już można mniej więcej ogarnąć ocb, ale
Spoiler
końcówka mnie mocno zasmucila, liczyłem że isaac to normalny chłopak, nie żaden odmieniec i normalnie będzie gitara, a tu stary okazał się kurwa :(, jeszcze ten telefon do matuli,
który mógł zasugerować, że jednak będzie z nim git
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

peterkurten pisze: 16 lis 2022, 20:24 @cloud
Nie na platformach co wymieniłeś bo na amazon, ale skończyłem wczoraj The Devil's Hour i mogę gorąco polecić.
Na pierwszy rzut oka wygląda mocno generycznie - takie oklepane flashbacki i wizje, "pewnie jej się to wszystko wydaje a sama jest zamknięta w szpitalu psychiatrycznym / umarła / ma PTSD lub schizofrenię". Ale dam serialowi szansę, uwielbiam Capaldiego za In the loop i The thick of it
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
peterkurten
Posty: 874
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: peterkurten »

Nie trafiłeś :D
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

Jestem w połowie "Wielkiej wody", no i zajebisty, klimatyczny serial. Dużo ładnie ukazanej polskości w postaci i tych układów-układzików, i tych mieszkańców wsi walczącej o ojcowiznę, i tego remizowego klimatu. Ta nadciągająca katastrofa, o której każdy wie, ale każdy albo ją ignoruje, albo wierzy, że jednak się uda. Ładne zdjęcia, ładne te mini-scenki zapowiadające powódź (zwierzęta) czy budujące postaci, niezły balans między powagą, a żartem (choć tego drugiego może miejscami za dużo, ale jednak fajnie upuszcza emocje).
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Kilka lat przymierzałem się do serialu "Sześć stóp pod ziemią" ze względu na tematykę i dosadne ukazanie życie oraz śmierci nie mogłem się przełamać i zmotywować do jego oglądania, a wiedziałem, że jest to absolutne top stawiane na piedestale z "Rodziną Soprano" i na dzień dzisiejszy spoglądając wstecz szukam czegoś co mogłoby zastąpić i dać mi taki impulsywny ładunek jaki doświadczyłem przy oglądaniu tego obrazu. Ostatnie trzy epizody to istne bombardowanie emocjonalne w stronę widza, żaden serial po seansie nie pozostawił po sobie takiej nostalgii oraz przemyśleń - ten tasiemiec to perełka w świecie kina, która bawi, smuci, czasami mocno nudzi i się dłuży, ale zostawia po sobie coś co sprawia, że człowiek spogląda inaczej na życie. Oglądałem masę genialnych seriali, ale również zdarzyły się tez średnie i tak spoglądając przez pryzmat lat to chyba skłaniałbym się jednak do większej liczby dobrych wytworów spod szyldu HBO mimo, że oczywiście każda platforma ma u siebie jakiś topowych zawodników.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

peterkurten pisze: 17 lis 2022, 18:13 Jakiś cudow i przelomow serialowych się nie spodziewajcie, mi strasznie siadł ten serial, w dwa dni go pochłonąłem, ale ja jestem fanem takich "tematow", od połowy już można mniej więcej ogarnąć ocb, ale
Spoiler
końcówka mnie mocno zasmucila, liczyłem że isaac to normalny chłopak, nie żaden odmieniec i normalnie będzie gitara, a tu stary okazał się kurwa :(, jeszcze ten telefon do matuli,
który mógł zasugerować, że jednak będzie z nim git
Spoiler
Ostatecznie, z tego co rozkminiłem, nic mi się nie stało bo się nie urodził
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Bisclavret
Posty: 3379
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bisclavret »

Jose pisze: 19 lis 2022, 21:33 Jestem w połowie "Wielkiej wody", no i zajebisty, klimatyczny serial.
No niestety o ile pierwsza połowa serialu rzeczywiście sprawia bardzo dobre wrażenie o tyle później
Spoiler
Całość fabuły i klimatu rozmywa się w jakiejś osobistej ruchawce, emocje w ogóle nie są zbudowane wokół żywiołu, woda się wjebala do miasta i chuj, wszystko pływa, to jest dla widza wręcz przezroczysty fakt, najważniejsze jest AKURAT TERAZ rozegrać jakiś osobisty dramat, dowiedzieć się kto jest moja matką może ta pani koleżanka taty kurde muszę sprawdzić, gdzie to zdjęcie było robione, pójdę tam teraz chuj że powódź. W sensie ja rozumiem że przedstawienie osobistych motywacji bohaterów jest istotne, ale liczyłem na serial o powodzi, a okazało się że jest o losach rodziny Lubiczów z powodzią w tle. Czuję się bardzo zawiedziony.
Fajnie to mój koleżka skomentował, zacytuję:
gdyby Polacy robili Czarnobyl to główny bohater by miał dwoje dzieci jedno obrazone drugie chore, teściowa z rakiem i trudna relacje z ojcem, a ten chłop co były memy ze reaktor wytrzyma to by miał syna który go nienawidzi bo za duzo czasu spędza w pracy i ten syn by się zgubił bo by spierdolił z domu i on by go szukał ze swoją oczywiście ROZWIEDZIONĄ zoną
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

W sumie zgoda, choć przyznam, że i tak dobrze mi się śledziło ich losy, a takie sceny jak
Spoiler
pływanie przez ulice Wrocławia, szczególnie gdy Marczak płynął do kostnicy, miały w sobie wajb Czasu Apokalipsy i ten narastający ciężar - zarówno osobisty, jak i tych (mini)dramatów mijanych po drodze
najważniejsze, że wyszło, że jajuwa goat na śniadanko
Bisclavret
Posty: 3379
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bisclavret »

No właśnie ta chujowa barbarzyńska turboscieta jajecznica bez żadnych dodatków przelała czarę goryczy, won oglądać vloga belmondo a nie seriale robić dyletanci.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

peterkurten pisze: 17 lis 2022, 18:13 Jakiś cudow i przelomow serialowych się nie spodziewajcie, mi strasznie siadł ten serial, w dwa dni go pochłonąłem, ale ja jestem fanem takich "tematow", od połowy już można mniej więcej ogarnąć ocb, ale
Spoiler
końcówka mnie mocno zasmucila, liczyłem że isaac to normalny chłopak, nie żaden odmieniec i normalnie będzie gitara, a tu stary okazał się kurwa :(, jeszcze ten telefon do matuli,
który mógł zasugerować, że jednak będzie z nim git
Dzięki za polecanko, fajny serial
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4422
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Kalom »

również obejrzałem i warto, a przy okazji amazon ogłosił, że będzie 2 i 3 sezon co już mniej mnie cieszy
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

Aha, w ogóle to Gideon...
Spoiler
mówił w pewnym momencie że czasem udaje mu się zakodować u kogoś myśl/sugestię która przetrwa cykl reinkarnacji, np. wstręt do krwi
A wiadomo kto rzygał na widok juchy :) Czyli w którymś timelinie nasz śniady policjant był villainem...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
peterkurten
Posty: 874
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: peterkurten »

Ooo ciekawe spostrzeżenie, a że ma być drugi i trzeci sezon to nie widzę tego jakoś

@MalkoNTENT
Spoiler
taaa, to wiadomo, że się nie urodził, tylko ja miałem kminie czy jakby nie doszło do tego pożaru i by przeżył on wraz z mamuska, to czy czasem nie było opcji, aby go "naprostowac" na posiadanie emocji. Autentycznie szkoda mi było tego dzieciaka, dawno nie miałem tak oglądając coś :confused:
@Luxair a Ty jak to widzisz ?
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: many-s »

Dzisiaj Wednseday zaczałem z córką oglądać. Na razie 1 epizod, Tim Burton daje radę.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

peterkurten pisze: 26 lis 2022, 11:30 @Luxair a Ty jak to widzisz ?
Spoiler
Timeline'y idą po kolei, iteracjami, nie wszystkie naraz jak w Tenecie. Lucy, babcia i Gideon mają przebitki z poprzednich timeline'ów w formie dejavu (czasem nawet z momentu w przyszłości, ale tylko z zakończonych timeline'ów). Brak uczuć u dzieciaka jest następstwem tego że jest przebodźcowany ilością impulsów z poprz. tl., a nie jakąś magiczną klątwą-przeznaczeniem.

Ale nie rozumiem paru rzeczy:
- czy Gideon jest jakimś mega wybrańcem że jego śmierć resetuje timeline? Czy po prostu jego dusza czeka sobie w spokoju w limbo i budzi się po następnym resecie, który i tak się wydarzy? (taki ekwiwalent pójścia spać najebanym)
- jakie znaczenie ma w ogólnym rozrachunku dzieciak? Jeśli faktycznie może się fizycznie teleportować między wymiarami, to jest to trochę naciągane i psuje solidny koncept
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Kurde dopiero teraz mi się przypomniało, że czekałem na napisy do "Mayor of Kingstown" a widzę, że już są , dojechałem do 6 odcinka rasowy serial, gdzie gałęzią przemysłu jest więziennictwo.
ODPOWIEDZ