OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: myron »

Co mogę powiedzieć. Zapewne masz rację i główna akcja nie kręci się wokół tych dwóch pedałów. Pierwiastek mi nie przeszkadza. Mylnie widocznie założyłem, że będzie się kręcił wątek wokół tej relacji. Chociaż pewnie jakiś tam wątek będzie, ale na dalszym planie, czy tam jak tą ująłeś, będzie to pierwiastek w skali całego show. Od kiedy zobaczyłem Sandmana, to jestem widocznie przewrażliwiony na wciskaniu wszędzie tej patologii. Na swoją obronę mogę jedynie napisać, że zdarzyło mi się przeczytać książkę https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4862789/male-zycie gdzie główny bohater jest ciepły i momentami wyłem jak bóbr.
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

@myron
Od kiedy zobaczyłem Sandmana, to jestem widocznie przewrażliwiony na wciskaniu wszędzie tej patologii.
Akurat w przypadku "This is going to hurt" ciężko mówić o "wciskaniu na siłę", skoro serial jest adaptacją książki ze wspomnieniami prawdziwego lekarza o tej orientacji (a na dodatek grający go Whishaw też jest gejem).
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

@myron No ja się z Tobą kompletnie nie zgadzam co do patologii oraz wciskaniem na siłę, nie wyobrażam sobie tego serialu bez właśnie wątku gejowskiego w który pełni on tam ważny zalążek, mamy też taki paradoks, iż gej odbiera porody. Mimo wszystko nie patrząc na tą perspektywę to genialny serial - sadman to akurat marniak.

Propo jeszcze takich obrazów wystartował nowy sezon American Hororr Storry Nyc, gdzie akcja toczy się pod koniec lat 70 i opowiada o społeczności homoseksualnej w której pojawia się morderca polujący na nich, oprócz tego mamy tajemniczy wirus oraz innych seryjniaków 2odcinki mocno intrygujące i klimatyczne i tutaj dopiero masz mocny obraz i wydźwięk tego czego unikasz. Bardzo lubię Americany i ciekawy jestem jak oni to rozwiną i zakręcą fabułę - nie wiem czy ktoś śledzi, ale jak ktoś nie wiem to właśnie zakończył sie poboczny drugi sezon American Hororr Stories czyli 8 odcinków opowiadających zupełnie różne historie (poboczny tasiemiec, niestety słabiak mocny w porównaniu do głównego serialu,ale zawsze trafi się jakaś fajna historyjka do obejrzenia )

Edit: Z tego co widzę ma wystartować serial twórców "Dark" mianowicie "1899" no ciekawe czy będzie to też takie wybitne kino.

https://www.imdb.com/title/tt9319668/?ref_=ttep_ep_tt
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

@SiNi Ano właśnie, nie widziałem nigdy żadnego American Horror Story - warto? Jeśli tak to który? Próbowałem kiedyś zmęczyć pierwszy odcinek z jednego z pierwszych sezonów i był cringe'owo słaby, w stylu Opowieści z Krypty, więc poniechałem
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

@Luxair Moim zdaniem warto, a raczej konieczność obejrzenia tego serialu (przede wszystkich dla fanów hororów i nie tylko), trochę tych sezonów jednak powstało bo mamy 11 i zapowiedziane są jeszcze dwa, nie są to oczywiście "Opowieści z krypty" i tak naprawdę to chyba jedyny serial w którym dostaniesz taką wymieszaną bombę gatunkową i w sumie dość oryginalną, każdy sezon to inna, odrębna historia, która bazuje na horrorze, intrygujących wątkach i zagadkowej otoczce, oczywiście, gdzieś tam trafi się coś cringowego, ale jakoś jest to bardzo fajnie wkomponowane w całość, po prostu oglądając wiesz ,że to American, czerpie on też inspirację ze wszystkich takowych dzieł oraz z prawdziwych wydarzeń. Serial buduje świetny klimat i przede wszystkim posiada rewelacyjną ścieżkę dźwiękową jest idealnie dobrana oraz stworzona do odcinków i fajne jest to, iż można zobaczyć tych samych aktorów w różnych rolach. Jak na takiego sezonowca to oczywiście zdarzają się słabe i lepsze sezony, ale ten specyficzny klimat wciąga i przynajmniej ja bawiłem się dobrze, mamy magię, morderców, ufo, cyrk dziwolągów, kryminalny dodatek i nie tylko, najlepszy to bez dwóch zdań sezon drugi czyli "Asylum" o szpitalu psychiatrycznym, kapitalny klimacior. W 5 sezonie "Hotel" do obsady trafia Lady Gaga.

A jesli chodzi o American horror Storries- no tutaj już o wiele słabiej, dostajemy różne opowieści w każdym odcinku, są pomysłowe, ale to już nie to co podstawka, nie mniej jednak zawsze znajdzie się tam jakiś fajny odcinek i jeśli komuś spodoba się podstawa to oczywiście trzeba zobaczyć te dwa sezony.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

many-s pisze: 10 paź 2022, 10:56 Wielka woda bardzo fajny mini serial, estetycznie robił wrażenie i fajnie budowana była atmosfera nadchodzącej tragedii. Nie oglądam zbyt wiele polskich produkcji, ostatnio z żoną Gry rodzinne więc może nie jestem jakimś specjalistą.

Mam tezę, że Tomasz Schurchardt to godny następca Gajosa.
Faktycznie baaardzo przyjemny, na początku taki polski lajtowy Czarnobyl. Schurchardt na szczęście nie zagrał buca tylko jest trochę misiowaty, co naturalnie wyszło. Tylko mam wrażenie że kolorki za mocno podkręcili <skrecz> szkiełko daje przester <skrecz> bo wszyscy mają zbyt błękitne oczy
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Kalom »

jak są tu jacyś enjoyerzy Whiie Lotus to od niedzieli nowy sezon, a w obsadzie między innymi Aubrey Plaza :oops:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

ja sprawdzę chociaż pierwszy sezon mocno mnie jakoś nie zachwycił, ale dam im jeszcze szansę, a zwłaszcza że to nowa całkiem historia
emdeer
Posty: 294
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: emdeer »

chyba na nic tak nie czekam obecnie serialowo, pierwszy sezon świetna jazda bez trzymanki
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3924
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: emcess »

super był i czekam max, Aubrey Plaza one love
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: trez »

Ogląda ktoś jeszcze The Walking Dead? :lol:

Zostały 3 odcinki do zakończenia serialu. Ogłosili już masę spin offów z głównymi bohaterami, będą dalej to ciągnąć. xd
Nic konkretnego nie wydarzy się w finale. Ten aktualny wątek wspólnoty kompletnie bez sensu zrobił się, którego ni chuja porządnie nie skończą. xd Od wielu sezonów zmierzało to donikąd, ale trochę smutno będzie jak skończą. :bag:
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Willxc »

zarzućcie jakimś fajnym polskim serialem do obejrzenia na netflixie, wielką wodę właśnie skończyłem i bardzo przyjemnie się oglądało. W sumie nie koniecznie musi być netflix, ślepnąc od świateł i belfra już widziałem i obejrzał bym coś w sumie podobnego klimatem do tego ostatniego.
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6144
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: zemsta1camzata »

rojst
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

@Willxc Klangor
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: trez »

Odwilż, Kruk, Wataha. Od biedy jeszcze Pakt.

Zacząłbym od Klangora.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

Wataha obowiązkowo
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Krynew »

Jak lubisz Sci-fi to "Otwórz oczy" jak na polskie realia całkiem niezłe
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Ja tam jadę z drugim sezonem "Gangi Londynu"
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Willxc »

dzięki pany, odpalam Klangora
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Rozpierdalator »

Jeszcze Minuta Ciszy jest zajebista, Wielką Wodę wciąga dupą w kategorii polskich seriali 2022.

Kruk też jest top, trochę odjechali w tym drugim sezonie ale chuj tam i tak jest git.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
ODPOWIEDZ