niemiecki rap

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Bart
Posty: 120
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: niemiecki rap

Post autor: Bart »

Kozacki ten nowy numer od Luciano...SUV nie przebije ale całkiem całkiem. ni chu ja nie kminie o czym nawija ale głos, flow i dobre ucho do bitów więc główka się buja a w ogóle nie kojarzyłem typa. Wiadomo kiedy wychodzi jakaś płytka z tymi nowszymi numerami ?
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1454
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: niemiecki rap

Post autor: NEGRO »

niebawem, jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: niemiecki rap

Post autor: miku »

PRINZ PI - 1995 (Official Video)
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: niemiecki rap

Post autor: Patryk233 »

Bart pisze: 06 wrz 2022, 9:00 ni chu ja nie kminie o czym nawija ale głos, flow i dobre ucho do bitów więc główka się buja
Nawija o tym samym, co od kilku płyt - kiedyś nie miał, a teraz ma - flex, drip. Generalnie po płycie Millies odświeżył stylówkę, jednak wciąż stosuje te same przeruchane na wszystkie sposoby adliby i ciężko słucha mi się jego płyt w całości.

Generalnie odnoszę wrażenie, że niemiecki main jest przewidywalny i często nudny. Oczywiście płyty chłopaków z 187, czy bardziej amerykański wave Ufo361, czy KC Rebbel trzymają naprawdę wysoki poziom, jednak ich ruchy muzyczne są przewidywalne. Nie mówiąc już o tematyce, która obraca się wokół jednego: był biedny - teraz flex - dziewczyny - samochody - kapseln, parra, yarak. Natomiast jest to wpisane w ramy tego gatunku i rozumiem to. Nużące się to staje, w momencie kiedy większość sceny nawija o tym samym, z bliźniaczym, agresywnym flow. Pomijając wszelkie głupstwa w zachowaniu chłopaków - Gzuz kradnący butle z karetki, pokazujący fucki w kierunku niemieckich sędzin, wszczynający awnatury w knajpach, a będący ojcem i dorosłym facetem. Chłopacy chwalą się bronią i narkotykami na klipach, a potem dziwią się, że braciaki idą do puchy. Albo Eno pokazujący fucki na Insta - do kogo i po co? Z drugiej strony, są postacie takie jakie Azet, czy Capital (wspominał w jednym z kawałków, że zrobił maturę, którą tak jebał :rotfl:), którzy wprawdzie nagrywają o ulicy, ale swój kapitał zainwestowali w firmy. Sam Bonez mimo ulicznej gadki kupuje nieruchomości. W każdym razie większość z nich zarabia ogromne pieniądze, natomiast nie rozwinęli się mentalnie, nadal patrzą na wiele spraw powierzchownie. Wiadomo, łatwiej pokazać nowego rolexa na story, niż przeczytać mądrą książkę.

Taka moja refleksja.

Schodząc z tematu - ostatnio natknąłem się na tego chłopaka:


Dobra rzecz. Wydaje mi się, że kawałek Spati Gzuza jest follow upem do tego (podobne flow na refrenie i vibe). Również dobry utwór:
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: niemiecki rap

Post autor: kaczuholek »

fanboy post alert - wiem że w niemczech już trochę im się dostaje hejtu za monotematyczność, plus pewnie spora część z ich niemieckich słuchaczy to gimbaza, ale nie wstydzę się przyznać, że dla mnie od lat muza rafa, boneza i 187 team to totalne top1 z moich ulubonych rzeczy w rapie. przez ostatnie 6 lat nastukali tyle hitów że mogę słuchać tego na okrągło, brzmieniowo te ich płyty po prostu rozpierdalają, tekstowo też kozacko to oceniam, w sporej mierze za sprawą języka który od zawsze mi swietnie pasował do wszelkiej muzyki

w wywiadach i na stories wydają sie do tego w chuj sympatyczni i ogarnięci, szczególnie raf co do tego drugiego. nigdy do zadnych z nurtów amerykańskiego rapu sie na full przekonac nie moglem, polski hiphop podobnie, natomiast ich muza z ostatnich lat nieustannie wpada
perfekcyjnie w mój gust. zwykłem też nie lubić rzeczy z total mainstreamu, ale w ich przypadku status mainstreamowców koszących grube hajsy z muzyki jest kompletnie zasłużony, do tego wbili się do tego mainstreamu z buta nie idąc wcale w stronę family friendly, w przeciwieństwie do tego co obserwuję ostatnio w polsce. austriackie stacje zbanowały kawałki z pap2 przy premierze przez zbyt mocne teksty, od gazet i TV dostaje im się że patologie szerzą, 200 policemanów robi razzię na koncert w pouszkiwaniu broni i dragów, a oni wyjebane i dalej lecą swój lot robiąc wyniki top1 na listach. chcą na klipach cały czas drogie fury, gołe dupy, spluwy i dragi, no to sobie robią klipy z drogimi furami, gołymi dupami, spluwami i dragami, o to chodzi w hiphopie.

prawdą jest że teraz to są milionerzy z biznesami a nie żadni ulicznicy, ale sami temu nie zaprzeczają - w niejednym numerze raf wprost mówi że już nie jest typowo 'na ulicy', plus w wywiadzie z zeszłego roku w GQ przyznaje że rozgranicza siebie jako siebie oraz siebie jak postać raf camora, a każdy hiphopowiec co tego nie robi to prędzej czy później zbzikuje

zauważyłem w niemczech coraz więcej krytki na nich spada że robią fast food hiphop, za dużo sampli, w komentarzach pod klipami tuż po premierze też widać hejt który łapie sporo łapek w górę, ale szybko kasują te komentarze heh. rozumiem trochę te argumenty, ale ja dalej jestem totalnie na hypetrainie i wszystko co wychodzi wydaje mi się świeże na maxa i najwyzszej jakości. w dodatku w hollywood boneza i zukunft rafa słychać szukanie nowszych patentów, nie zgodzę się totalnie z kimś kto powie że te płyty brzmieniowo są 1:1 tak jak ich wcześniejsza twórczość. płyta zukunft 1&2 to totalny rozpierdol. patrząc po stories to na kolejny rok raf planuje muzykę w kierunku brzmieniowym a'la utwór 2cb z poprzedniej płyty, 'ghettohouse' czyli muzykalny hiphop taki jak wcześniej ale z elementami techno/house, czekam niesamowicie bo siada to pięknie :bowdown: płyty gzuza, lxa (najmniej mi siadła), maxwella i sa4 z tego roku też mnie nie zawiodły, high quality muza

single i snippet z pap3 przypomina mi coś w stylu mieszanki 50% brzmienia z zukunft rafa i z 50% pap2. widać, że koncepty na poszczególne numery są robione według niemal tego samego schematu co pap2, ale według mnie to wcale nie jest coś złego, po prostu kolejną muzę robią dla rzeszy fanów którym ta stylówa siada, w kolejnej odsłonie płyty, przy okazji robiąc kasę. no i shaho casado z kolejnymi banger klipami - moze jako fanboy nie jestem do konca obiektywny, ale porównując z klipami reszty świata to mi ich estetyka wygląda tak jakby były z jebanej przyszłości, piękne rzeczy. dla mnie mogą napierdalać to samo nawet i kolejne 10 lat a dalej będę się tym jarał max jeśli będzie trzymana jakość i zajawka

dodatkowo oprócz płyty w czwartek, prawdopodobnie 09.09 lub 16.09 wjeżdża potężny banger 'weed mit nach bayern', wydany tylko na yt z teledyskiem, bez streamingów, bo nie dostali praw do sampla 'freed from desire' (identyczna sytuacja jak z karneval). CZEKANKO :bowdown:

Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: niemiecki rap

Post autor: Wtn »

Weed mit nach bayern kozacki refren. Co do Rafa sam jestem sajko, a zukunft 1&2 muzycznie i wokalnie kozak, Raf ma w chuj wyczucie co do bangerów, tj. melodyjnych bitów które wpadają w ucho i dobrych refrenów. Co do Boneza to jego solówki mi nie siadają, za to płytki z Rafałem kozak. No i tak samo jak u Ciebie, amerykański czy brytyjski rap w ogóle mi nie siada (jeszcze Francja jest spoko) i daleko im do niemców. No i oczywiście koncertowo 187 i Raf to totalne kozaki, byłem na gotham city tour w Berlinie i co to było za show :bowdown: :bowdown:. A na nowe PAP3 w sumie po przesłuchaniu snippetu średnio czekam, od chłopaków właśnie oczekuję bangerowych kawałków jak weed mit nach bayern, 500 PS czy Ohne mein Team a takich chyba będzie brakowało na PAP3. Nie mniej na pewno sprawdzę ale najbardziej czekam na nową solówkę Rafa :joint:
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: niemiecki rap

Post autor: kaczuholek »

też uważam, że bonez w featach z rafem lepiej się odnajduje niż solo, za to raf solo rozpierdala. single z PAP3 ja bym ocenił tak na równi z ich singlami z poprzednich lat, tuż po premierze jaranko max i jest zapętlane, z czasem trochę mniejsze jaranko, ale ja to nie potrafię totalnie ich top numerów wybrać, raz jedne raz drugie mi bardziej siadają :D . i też właśnie myślę że weed mit nach bayern zapowiada się na najmocniejszy banger z tego roku, i jeden z ich najlepszych numerów ever, nie mogę się doczekać aż wjedzie oficjalna wersja tego razem z klipem

na koncercie PAP2 tour byłem i też dojebanie to oceniam, ogień na maxa. francję też lubię i słychać inspiracje między tymi dwoma scenami, raf w wywiadzie z GQ sam przyznał że jego ulubiony raper to jul i słucha niemal wyłącznie francuskiego hiphopu, jestem ciekaw czy w końcu będzie feat między rafem a julem, kiedyś wspólne zdjęcie ich widziałem, ale chyba nie skoro do tej pory z jakiegoś powodu nie powstał wspólny numer, możliwe że jul po prostu nie robi featów jak ktoś rapuje nie po francusku (sporo jego kawalkow znam i chyba zadnego takiego wlasnie international nie miał). w planach na 2022 raf mówił o kolejnym bangerze z luciano, więc liczę że jakiś jego kozak feat u luciano się jeszcze pojawi w tym roku.

a to najnowsze brzmienie rafa a'la ghettohouse jak w numerze 2cb to jest uberhiphop jak dla mnie, siada to przekozacko. numer obsessed z dardanem z tego roku też jest trochę w tej stylówie i też jest zajebisty, chociaż po wersji z głośników ze snippetów lekko się zawiodłem że ta stopa i bas aż tak mocno nie napierdala, bo wersja ze snippeta z IG brzmiała właśnie na takim booście tuż spod głośnika epicko.

btw w numerze taxi, zważywszy na to że the cratez i neal&alex to produncenckie duety, to w produkcji wpisanych jest 7 osób w tym sam raf, mega szanuję ich za ten attention to detail w ich brzmieniu, dopieszczanie każdego kawałka tygodniami zanim wyjdzie, często też lyricsy się zupełnie zmieniają w porównaniu do przedpremierowych wersji z insta stories. a zarazem wydają w chuj dużo tej muzyki, raf mimo że miał przerwę na półtorej roku, to od lipca 2021, wliczając jego featy i teraz nadchodzące pap3, to będzie z +/- wydanych ponad 50 nowych kawałków. mam nadzieję że w najblizszym czasie nie bedzie znowu jakichś schiz z końcami kariery i w przyszłych latach napierdalać będą chłopaki dalej <3
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: niemiecki rap

Post autor: Patryk233 »

kaczuholek pisze: 06 wrz 2022, 21:56 w wywiadzie z zeszłego roku w GQ przyznaje że rozgranicza siebie jako siebie oraz siebie jak postać raf camora, a każdy hiphopowiec co tego nie robi to prędzej czy później zbzikuje
To chyba chodziło o popularność.

kaczuholek pisze: 06 wrz 2022, 21:56 w dodatku w hollywood boneza i zukunft rafa słychać szukanie nowszych patentów
Z Hollywood się zgodzę. Zukunft nie specjalnie przesłuchałem, więc nie chce się wypowiadać. Generalnie chodzi mi o to, że Raf mocno trzyma się swojej afro-trapowej, dancehallowej stylówki. Zalążki tego można znaleźć na płycie Ghost (moja ulubiona płyta Raffa, tuż nad Zenit). Ma sporo patentów, które powtarza - bo są zwyczajnie sprawdzone i przynoszą efekty (a popyt na jego muzykę wciąż jest duży). I powtórzę - nie ma w tym nic złego, bo kto lubi jego muzykę będzie go i tak słuchać. Doceniam to, że każde intro z jego nowej płyty jest nawiązaniem do poprzednich płyt, stosuje dużo follow upów do swojej twórczości. Nawet te krótkie skity na Zenit mają swój klimat i nawiązują do starszych utworów. Chłop również współpracuje przy produkcji bitów, ma ucho, jest muzykalny (według mnie najbardziej z chłopaków 187). Do tego samplowanie starych hitów. 187 jest ekipą totalnie hip-hopową - widać to na klipach, nawet wpierdalają skrecze do swoich kawałków (Extasy) w 2022 roku. Lubię ich muzykę, natomiast są te głupstwa, o których wspomniałem i one mnie czasami męczą, ale głupota jest już wpisana w hip-hop.

Dodano po 4 minutach 45 sekundach:
Widzę, że chłopacy wyżej mocno sajko :)
Props za rozkminki

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
I jeszcze props, że Panowie z PAP stworzyli swój własny wave, nie są żadną kopią USA, czy UK.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6146
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: niemiecki rap

Post autor: zemsta1camzata »

kaczuholek pisze: 06 wrz 2022, 21:56 dodatkowo oprócz płyty w czwartek, prawdopodobnie 09.09 lub 16.09 wjeżdża potężny banger 'weed mit nach bayern', wydany tylko na yt z teledyskiem, bez streamingów, bo nie dostali praw do sampla 'freed from desire' (identyczna sytuacja jak z karneval). CZEKANKO
wydaje mi się, że pomyliłeś z beste leben, w karneval nie ma żadnego sampla znanego (chyba? nwm ja nie słyszę nic), tak samo jak w maxwell lx mercy mercy też przez sampel musieli wyjebać
kaczuholek pisze: 06 wrz 2022, 22:47 btw w numerze taxi, zważywszy na to że the cratez i neal&alex to produncenckie duety, to w produkcji wpisanych jest 7 osób w tym sam raf
raf normalnie bity produkował w przeszłości, na pap 1 ohne mein team jest jego w całości, a inne płytki jest sporo bitów gdzie jest jako coproducer

a no i ofc jestem fanem od pierwszego pap, jeden koncert już za sobą mam, kolejny w grudniu, siada mi totalnie brzmienie od nich jak chłopakom wyżej, pozdro
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: niemiecki rap

Post autor: kaczuholek »

tak beste leben też ta sama historia co z nadchodzącym weed mit nach bayern z tym że bez klipu, natomiast w karneval właśnie sam nie jestem pewien, czy celowo nie wydali tego oficjalnie na streamingi, czy powodem był jakiś sampel. możliwe że masz rację i to bardziej ich widzi-mi-się było, bo nie pasowało im jako singiel do niczego. ale właśnie podobnie jak przy beste leben, było wrzucane w wersji mp3 na yt (takiej gdzie nie ma tego jebnięcia pioruna na wejsciu rafa i innych dźwięków z klipu, żałuję że tego nie pobrałem, może na jakichś mp3 serwisach w google sie znajdzie) i spadało za prawa autorskie. w beste leben oryginalni wydawcy chyba mają wyjebane bo to od 3 lat dalej wrzucone na yt stoi z 16 mln wyświetleń, chociaz wczesniej też spadło z jakiegoś profilu. na pewno tam w karneval jest follow-up we flow początków zwrotki boneza do starego niemieckiego kawałka 'alles nur geklaut', idk czy to mogło wystarczyć by zabronili im wydać to oficjalnie. a i oczywiście owszem raf produkuje i co-produkuje sporo kawałków tam od początku za co wielki szacun, chyba w 2018-2019 trochę mniej, bo w tym okresie głównie sami the cratez i hamudi the royals, ale od 2021 znowu częściej się pojawia w wypisanych producentach, sam na wywiadzie z tiktoka który jest na yt mówił, że przy płycie zukunft wziął się z powrotem bardziej za produkcję samemu

każdą płytę rafa na swój sposób lubię ale zukunft uważam overall za najlepszą, nie przeszkadza mi wcale że jest 'monotematyczna', kojarzę że sam mówił na tym tiktok wywiadzie że zamysł płyty to że ma dobrze banglać w aucie więc tematyka flexu pasuje świetnie, i chciał zrobić lekką odskocznię do zenit gdzie było 'głębokich' kawałków w jego mniemaniu za dużo, i że teraz woli pisać książkę do głębokich rozkmin a nie muzę :D . jedyny minus jaki bym wskazał tej płyty to singiel z juju, dużo innych lepszych bangerów tam było na singla do zukunft 2, a ten kawałek z juju trochę bez repeat value, pozostałe single za to rozjebały system oczywiscie wraz z teledyskami, tytułowy kawałek z zukunft 1 też przeokrutny hit. chyba 3/4 płyty bym musiał wymienić by podać ulubione kawałki spośród wszystkich 25 z zukunft 1+2

i oczywiście zgoda - poza różnicami w detalach to ogólne brzmienie jest podobne cały czas od 2016, szybkie tempo a'la afrotrap/dancehall. początkowo stylówka podpatrzona z francji, ale mimo że sam lubię odpalić francuski hh, to w interpretacji rafa wydaje mi się zdecydowanie najlepsza
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6146
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: niemiecki rap

Post autor: zemsta1camzata »

jak wychodził kawałek to było to przedstawiane, że jest za free, ponieważ jest to po prostu promocyjny ich wódki co premierę miała wtedy

poszukałem jednak trochę no i na geniusie jest napisane o tym free tracku ale rowniez o tym co piszesz, że jest to adaptacja alles nur geklaut i jak sie wsłucha to mozna zauwazac podobieństwa, tej wersji mp3 only to nawet nie pamiętam, później się wkurwiałem tylko jak zajebałem z yt ze musialem wycinac poczatek i wstep z wersji z wideo ;d

beste leben było na oficjalnym kanale 187, ale później spadło, może oryginalny wydawca nie chciał żeby było na oficjalu a na fan kanalach ma wyjebane, idk

ja gdybym miał ustawiać solo kamory wg stopnia jak mi sie podobają to anthrazit > zukunft > zenit > ghost (tych starszych nie wliczam, bo po pierwsze są trochę inne, po drugie mi nie siedzą)

ten kawalek z juju akurat zajebisty jest, a jeszcze bardziej zaczal mi siedziec remix co pozniej wydali w wersji ribellu

pap 2 >>> pap 1 zdecydowanie, a sam klip do 500 ps uważam za jeden z lepszych klipów w rapie, super mi się to podoba, shaho to też jest geniusz, to ile on im dopierdolonych klipów zrobił (a nie tylko im, bo robił sporej ilości osób z de rap sceny, jego to chyba w ogóle kontra k odkrył i potem przez jego znajomość z rafem i 187 casado zaczał im trzepać klipy)

świetny jest ten motyw z 187 hollywood story i klipami z różnych wydawnictw, które historycznie się łączą, super to przekminili

dla tych co nie widzą to tutaj info https://genius.com/Genius-deutschland-d ... -annotated (jak ktoś nie kuma po de zbyt dobrze to mozna se w translator wrzucic i zrozumiec, a najlepiej jest se odpalic wszystkie te klipy po kolei po prostu na yt ;d)
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: niemiecki rap

Post autor: kaczuholek »

nom lot jest piękny z tym hollywood story, już rok temu szło się domyśleć że będzie pap3 i z themem dinozaurów, po tej wstawce w klipie do blaues licht. teraz do weed mit nach bayern też się mocny klip szykuje, hyped jestem totalnie, na stories jakimiś stuningowanymi merolami przewózkę robili we wiedniu, a shaho z otwartego bagażnika ich nagrywal :D z koncertu też kozak ujęcia będą. widziałem w creditsach że jakichś nowych asystentów szkoli sobie shaho, ten jakiś aha moh to nawet sam klip do maxwell - diskothek zrobił w całości, jeśli wierzyć dosłownie creditsom :D klip do 500 ps iconic, te z tego roku też sztos, ale 500 ps jednak ma ten swój już nostalgiczny klimat z tą armią dojebanych fur i przeepicką energią. któryś z nich mówił że 200k euro ich kosztował, i że o mały włos by fuckupu nie mieli przez to że im dysk się zjebał z materiałem do płyty, ale odratowali sytuację jakoś. do sommer kosztował ich podobno 100k euro, raf wrzucił na ig wtedy coś z podpisem 'jungs + sonne + 100k euro' : D swoją drogą kawałek sommer to chyba ich najbardziej chillowy ever, jak słuchałem promocyjnych video to zdziwiony byłem że to będzie singiel, ale wyszło imo super, nie missują te chłopy, od końcówki 2016 dosłownie wszystko hity.

też te starsze płyty rafa mi nie siedzą by tak do nich wracać i je słuchać, ale słychać że już wtedy był talent i skillsy mocne. ja bym powiedział zukunft najlepsza ale zenit i anthrazit wraz z wersjami RR to też przepotężne albumy, często przeróżne kawałki mi się nonstop wkręcają i odkręcają z tych jego wielu już wypuszczonych numerów. single raczej najmocniejsze, ale z niesinglowych też od chuja bangerów jest

co do pap2 > pap1 też zgoda, do niesinglowych numerów z jedynki wracam rzadziej

mam wielką nadzieję że nie stracą chłopy zajawki przez najbliższe lata do napierdalania dalej w tym teamie raf + 187 + producenci + shaho na klipy, bo zajebiście się śledzi to uniwersum z ich muzą na czele

pashanima też fanboyuję, tylko szkoda że tak mało wydaje



na jakiejś relacji shaho zobaczyłem wgl tego chłopa bo to z jego jakiejś wytwórni, i naprawdę spoko ten kawałek, ale jako że nikt z chłopaków z zasięgami go nie podlinkował, po kilku miesiącach zrobił zawrotne 3k streamów i 1k viewsów na yt heh
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2022, 1:31 przez kaczuholek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6146
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: niemiecki rap

Post autor: zemsta1camzata »

pashanim to generalnie nie wiadomo o co chodzi, np hauseingang od jakiegoś czasu z pzidy jest ustawione na niepublicznym mimo ponad 20 baniek na yt no i troche typ tak z pizdy karierę prowadzi, zaczął z jebnięciem, hajp ostry a on tego nie przekuł w żadną płytę czy coś
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1872
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: niemiecki rap

Post autor: Połas »

zemsta1camzata pisze: 07 wrz 2022, 0:28 shaho to też jest geniusz, to ile on im dopierdolonych klipów zrobił (a nie tylko im, bo robił sporej ilości osób z de rap sceny, jego to chyba w ogóle kontra k odkrył i potem przez jego znajomość z rafem i 187 casado zaczał im trzepać klipy)
Jeżeli chodzi o większych artystów, to właściwie Fler go odkrył. Klipów dla takiego Tilosa, o którym dzisiaj nikt nie pamięta, nie liczę, ale w 2012 SHAHO trzaskał klipy promujące drugie SBM Flera i Silli.





Dwa lata później Shaho bujał się już z Rafem i robił klipy dla Joshi Mizu oraz na projekt z Chakuzą, którym swoją drogą jest najnudniejszą płytą w karierze Rafa.


kaczuholek pisze: 06 wrz 2022, 22:47 możliwe że jul po prostu nie robi featów jak ktoś rapuje nie po francusku (sporo jego kawalkow znam i chyba zadnego takiego wlasnie international nie miał)
Nawet jeżeli, to żaden problem, bo francuski to pierwszy język Rafa i właśnie po francusku nawijał na początku kariery. A jego francuskie refreny w DE kawałkach przyniosły mu spory fejm.

Ja z kolei bardzo cenię sobie jego pierwsze solówki. Fajnie było patrzeć, jak ten muzykalny koleś, który bujał się z Chakuzą, zdobywa coraz większe uznanie. Dzisiaj to już zupełnie inna skala, o PAP będzie się mówić w kontekście kompletnie nowej ery w niemieckim rapie, ale trochę brakuje mi tego luzu z wcześniejszych płyt. A rozpad duetu Raf i Nazar, gdzie panowie fajnie się uzupełniali, boli do dzisiaj. Swoją drogą historia ładnie zweryfikowała; wtedy Nazar był na językach, nazywano go austriackim Bushido, powstał o nim dokument po tym jak wyszedł z więzienia, a dzisiaj to Raf jest multimilionerem i gościem tworzącym historię niemieckojęzycznego rapu.



Obrazek
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: niemiecki rap

Post autor: kaczuholek »

zemsta1camzata pisze: 07 wrz 2022, 1:27 pashanim to generalnie nie wiadomo o co chodzi, np hauseingang od jakiegoś czasu z pzidy jest ustawione na niepublicznym mimo ponad 20 baniek na yt no i troche typ tak z pizdy karierę prowadzi, zaczął z jebnięciem, hajp ostry a on tego nie przekuł w żadną płytę czy coś
nom, w nieskończoność tego hajpu mieć nie będzie, jakiś ma chyba swój lot w którym chce mocno selekcjonować to co wydaje albo nie wiem, wkręcony jest w zioło i nie chce mu się. z tym hauseingang też nie wiem o co chodzi, może tak samo jak bonez te stare klipy swoje usuwał bo mu sie nie podobają, i pasha dał na prywatny bo przestał mu się podobać (chociaż to bez sensu, przecież jest dojebany i pasha dalej ma tą samą stylówę).
z google ten teledysk zawsze jakoś odkopuję jak chcę go zobaczyć, aż wrzucę go w ten post by mieć prostszą robotę xD


Połas pisze: 07 wrz 2022, 1:33 Nawet jeżeli, to żaden problem, bo francuski to pierwszy język Rafa i właśnie po francusku nawijał na początku kariery. A jego francuskie refreny w DE kawałkach przyniosły mu spory fejm.
tak tylko chyba raf coś mówił że on z kolei francuskich utworów już robić nigdy nie będzie. ale z nimi to nigdy nie wiadomo, tym bardziej że się jara francuskim hh, plus po tym ostatnim końcu kariery rafa, aż mi głupio że wtedy się na to nabrałem po tym jak na stories 0 info o muzyce, tylko jakieś biznesy i dubaj, i myślałem że serio it's over. a teraz to się totalnie nie zdziwię jak za 2 lata będzie PAP4 i kolejne robienie forsy na patencie PAP, mimo całego zapowiadania że to letzes mal

a co do tego że shaho zaczynał u flera to przyznaję nie miałem pojęcia, no chłop ma niesamowity talent podrasowany ciężką pracą, nieraz widziałem jakiś niemiecki komentarz 'klipy shaho nie odstają od amerykańskich twórczości' - imo jest wręcz tak, że totalnie przebijają amerykańskie teledyski :D świetny klimat robią te inne ujęcia co pół sekundy, taka atmosfera zadymy z tymi uptempo kawałkami, przeróżne miejscówki, colorgradingi, mnóstwo zajefajnych detali, ujęć na ziomali. pod koniec zeszłego roku klip do gelebt mnie totalnie rozjebał, z tymi wstawkami z poprzednich klipów, a the best 2:43 ujęcie z nagrywek z vendetta z zacieszem rafa :D

Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: niemiecki rap

Post autor: miku »

Shaho (o ile dobrze pamietam, bo kto sobie takimi pierdolami glowe zawraca ;)) zaczynal jako operator u Specter w Aggro Berlin. Stad kontakt Flera do niego. I jak dobrze pamietam chwile byl tez w EASYdoesit.

W ogole umknal mi totalnie rollout nowego wydawnictwa MC Bomber, a single sa super. :)

MC BOMBER - Alles wieder super (prod. by DJ RECKLESS) Official Video


MC Bomber - Gebt mir eine (prod. by DJ RECKLESS) Official Video


MC BOMBER - Phase Zwei (prod. by DJ RECKLESS) Official Video
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1872
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: niemiecki rap

Post autor: Połas »

O! Nawet nie wiedziałem, grubo! To wszystko wyjaśnia; pracował ze Specterem, który rozmachem i wizją przebija wielu, więc nic dziwnego, że i młodszy kolega po fachu teraz trzaska klipy na takim poziomie :D

Bomber, w dodatku na bitach Recklessa, no będzie sprawdzane!
Obrazek
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: niemiecki rap

Post autor: fromage »

Ciekawie czy krol SWNtino 🤴dalej pisze tym grajkom z 🇩🇪
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
kaczuholek
Posty: 177
Rejestracja: 04 wrz 2019, 19:22

Re: niemiecki rap

Post autor: kaczuholek »

ja to rocznik 98' i przed zajaraniem się niemieckim hiphopem to śledziłem niemiecką scenę graffiti, i w przeciwieństwie do wyjadaczy pamiętających stare dzieje DE hiphopu, to właśnie z graffiti kojarzy mi się kanał aggro berlin, i całą twórczością legendarnego 1UP crew :D tak wyszło że pierwszy kawałek hh jakim się zajarałem był kawałek kontra K z berlin kidz na klipie:



Specter piękne rzeczy też robi, zdziwiony byłem że jego klipy z olexeshem w zeszłym roku tak malutko wyświetleń na yt zrobiły, bo to przecież patrząc na całokształt dokonań, chyba najbardziej legendarny videomaker z DE
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: niemiecki rap

Post autor: Patryk233 »

Jakie wrażenia z PAP3 chłopaki?
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
ODPOWIEDZ