"Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: #1 »

Ciekawe ile bajek tam będzie :roll:
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: lygrys »

W Środę lecę po książkę do Empiku.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: Prez »

Dzisiaj kurier przywiózł, niedługo w to wjeżdżam
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: lygrys »

Kupiłem przed chwilą w Empiku i na razie przejrzałem zdjęcia, które są fantastyczne.
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chwilę sobie dzisiaj poczytam, ale tak w całości łyknę dopiero w piątek, bo jutro znowu do pracy.
Chociaż przeczuwam, że chyba nic ciekawego się z niej nie dowiemy.

Dodano po 2 godzinach 17 minutach 50 sekundach:
Zaczyna się
https://www.facebook.com/DJ600V.FAN.PAG ... 5677055454
DJ 600V
41t mns9riuuudn ·
OFICJALNIE: Dochodzą mnie głosy, że pan Krzysztof Kozak w swojej książce opisuje sytuację,
Spoiler
jakoby Tomasz Chada "naliczył" mnie przed laty na kwotę XX tysięcy, którą potem podobno w moim imieniu wręczył Tomkowi. Totalny nonsens. Nieprawda. Pan Krzystrof Kozak był mi winny pieniądze za produkcje, które wydawał. W pewnym momencie stał się niewypłacalny i chyba w ten sposób próbował zredukować swoje zobowiązania wobec mnie. Poszukując sensacji teraz powtarza te bajki, w dziwnym świetle stawiając zarówno moją osobę jak i osobę nieżyjącego Tomka. Chada faktycznie kiedyś chciał ode mnie zadośćuczynienia finansowego za błąd w jego mikisie. Po serii rozmów jednak wszystko rozeszło się po kościach i nie doszło do żadnych rozliczeń. Potem Tomek opuścił Warszawę i spotkaliśmy się już dopiero, gdy odbierałem złotą płytę za mixtape Prosto. Pojawił się, podszedł do mnie i przeprosił za tamte pomysły, podaliśmy sobie rękę i więcej go już nie widziałem. W każdym razie żadne pieniądze nie zostały Tomkowi przekazane ani przeze mnie ani kogokolwiek w moim imieniu. Niech Tomasz spoczywa w pokoju. Uważam, że naginianie rzeczywistości i tworzenie podobnych mitów, szczególnie o osobach nieżyjących jest nieeleganckie. Pan Kozak nauczył się chyba na przykładnie filmu "Jesteś Bogiem", że można bez kosekwencji zmyślać historie i publikować je jako prawdziwe.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2021, 21:38 przez lygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4647
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: scam_sakawa »

Nie czytałem jeszcze, więc jeśli można to wszelkie takie komentarze jak powyżej prosiłbym o umieszczanie w spoilerze.

@SWN, zgodzisz się ze mną?
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: #1 »

Czyli jednak będzie trochę bajek
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: lygrys »

@cyniu już poprawiłem i będę wrzucał swoje komentarze w spoiler.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: jajca »

wg tej książki z Chadą nie było żartów, był trochę takim Sentino tamtej epoki:
Spoiler
Z Chadą można było się przyjaźnić do czasu, gdy wszystko szło po jego myśli. Jeśli tak nie było, stawałeś się jego ofiarą. To było powodem jego naliczenia. W tym przypadku był bezwzględny. Z perspektywy lat dostrzegam, że Chada był prawdziwym bandytą i wtedy wyczuł w Volcie słabsze ogniwo, na którym można zarobić. I tak po prostu zrobił. Tak naprawdę mogli się dogadać. Bo z Voltem można się było dogadać w każdej kwestii. Nawet jeśli coś nie było w jego guście, potrafił usiąść i nuta po nucie przerobić miks.

Ale Chada wybuchł. Chciał pięćdziesięciu tysięcy. Wiedział, że jak na tyle naliczy Volta, to ten będzie musiał sprzedać samochód. W moim studiu nagrań spotkało się parę osób. Chcieliśmy jakoś rozwiązać tę sytuację. Ten miał wujka, ten kogoś – wszędzie były jakieś układy.

Ale wiecie, jak potem w takich wypadkach się działo? Jedne grubasy dogadywały się z drugimi i dzieliły hajsem. I po wszystkim, tyle. I tu też tak to wyglądało. Volt wystawił swoich ludzi, Chada swoich. Z tym że Chada wciąż miał niedosyt finansowy. I koniec końców Volt faktycznie musiał sprzedać tego mercedesa. Od razu znalazł kupca. Dobrego ziomka, kupującego od niego wiele rzeczy, których akurat Volt chciał się pozbyć.

(…)

Sebastian sprzedał samochód za pięćdziesiąt tysięcy, choć ten wart był dziesięć czy dwadzieścia koła więcej. Bo Chada go na tyle naliczył. Co mógłby mu zrobić, gdyby nie zapłacił? Zabić. Nie połamać, nie wjechać na chatę. Po prostu zabić.
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Jak się zastanowić to takiemu Doniowi się nieźle upiekło w takim razie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: xzakuux »

Pod wpływem chwili kupiłem wczoraj ebuczka. Do poduchy chciałem przeczytać jeden rozdział, siedziałem pół nocy. Takie bajania starego cwaniaka którego życie poszło nie tak, jak sobie planował, a ile w tym prawdy? Pewnie dowiemy się na dniach jak będą kolejne oświadczenia albo sprostowania :wall:
XVX
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1871
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: Połas »

Kozak w komentarzu odniósł się do oświadczenia Volta.
Spoiler
Obrazek
Do dyskusji włączył się też Fusznik, który z kolei odniósł się do tego, że Chada był gotowy mordować bez ostrzeżenia :lol:
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: horrypaz »

przeczytalem ze 150 stron i najlepszy fragment to
Spoiler
jak pezet dostał w pizdę i płakał pod pałacem później, oby to była prawda bo się zesrałem z beki
jaja też jak zezłomował numer raza
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: jajca »

Widze ze książka wjechała tez na Legimi (fajna sprawa dla miłośników ebooków swoją droga) wiec będzie badane
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: 8na10 »

Horry pisze: 14 paź 2021, 22:11 jak pezet dostał w pizdę i płakał pod pałacem później, oby to była prawda bo się zesrałem z beki
Weź przytocz o co chodzi w tej sytuacji, bo na książkę poczekam se do poniedziałku
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: jajca »

Wersja kozaka jest taka ze
Spoiler
wkurwil się na wersy pezia na volta (te o tłustym producencie z płyty eldo) bo akurat wychodziły wkurwione bity z kawałkiem płomienia, wiec zapłacił chłopaczkóm z wsp 500 zł zeby pojechali go obić za złe zachowanie. następnie kozak spotkał się z Janem Pawlem pod pałacem i chciał go naliczyć na 10k za przemontowanie klipu promującego album volta, bo był tam fragment wspomnianego utworu płomienia (a bez sensu promować album utworem wykonawcy który jednocześnie nagrywa dissy) na co pezet miał się rozpłakać, kozak się zlitował przytulił go i powiedział ze jebac to, ma tylko przeprosić volta, i od tej pory pezet był miły i sympatyczny
Tak to Krzysiu opisał a ile w tym prawdy huj wie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: oldschool »

Przeczytałem 1/4 książki póki co (szybciutko się czyta) i oprócz tego, że Kozak robi z siebie mega kozaka xD, to nie czuję póki co, żeby za dużo kłamał do tej pory. Niektórym pewnie nie będzie na rękę przypominanie niektórych wydarzeń, więc nie dziwię się, że będą wszystko negować i zarzucać bajki.
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: #1 »

^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1871
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: Połas »

Kozak nagrał wyjaśnienia. Ogólny przekaz: spokojnie morderczki, przeczytajcie od początku do końca, pewnie nie rozumiecie, w książce jest cała prawda, ale z mojej perspektywy, dużo ćpałem hehe, wszystkich was kocham i szanuję, jeszcze raz dzięki rychu za prawnika.

Obrazek
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: jajca »

oldschool pisze: 15 paź 2021, 13:10 i oprócz tego, że Kozak robi z siebie mega kozaka xD, to nie czuję póki co, żeby za dużo kłamał do tej pory
W drugiej połowie książki jest wywiad z żona kozaka, który w sumie tez pokazuje pewne niespójności, w drobnych kwestiach co prawda ale wiadomo jak w Biblii pisali o wierności w małych i dużych rzeczach
Spoiler
o borixonie z flaszka na wigilie powiedziała wprost, ze podkoloryzowana historia, zakaz wstępu do studia dla dziewczyn tez został wyjasniony, o Mercedesie mówi „to nie do końca o to chodziło” etc.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
kontybal
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2020, 20:40

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: kontybal »

OK, przeczytałem całą książkę i w związku z tym, w myśl słów Kozaka, (chyba?) teraz mam prawo się o niej wypowiedzieć, więc krótka minirecenzja:

Uważam, że książkę warto przeczytać, bo choć z pewnością część z historii jest przeinaczona, a cześć naciągnięta jak stary kondom, to jednak wydaje mi się, że można się dowiedzieć ogólnie jak wyglądała atmosfera tamtych czasów i jak powstawał hip-hop na przełomie wieków. Pewnie część czytelników po lekturze powie "E tam, nic ciekawego, ja już to wszystko wcześniej wiedziałem, a jak nie wiedziałem, to się mogłem domyślić...". Na pewno tak będzie, ale akurat ja nie uczestniczyłem w tamtych latach w kulturze hip-hopowej i dla mnie to jest ciekawe. Poza tym, to jest spojrzenie Kozaka: ono może być odmienne od spojrzenia innych osób. Nie bez powodu na psach się mówi, że "Nie ma bardziej niewiarygodnego dowodu niż zeznania naocznego świadka". Pamięć ludzka jest zawodna i ludzie są w stanie ze 100% pewnością opowiadać historie, które się nie wydarzyły. Nie dlatego, że kłamią, tylko dlatego, że tak bardzo ich mózg daną historię już przemielił, że został z niej głuchy telefon. Zwróćcie też uwagę, że w sumie nie ma zbyt wielu innych źródeł o działalności RRX i tak samo jak czytamy kronikę Galla Anonima, pomimo że wiemy, że część rzeczy jest zmyślona, tak samo warto przeczytać tę książkę: bo po prostu jest to pierwsza tak obszerna opowieść o kulisach tamtych nagrywek. A poza tym, dzięki temu, że ta książka wyszła, z pewnością jeszcze przynajmniej kilku raperów/producentów zabierze głos i też dorzuci coś od siebie i żeby wiedzieć o czym oni mówią, warto znać materiał źródłowy, do którego będą się odnosić. Także w podsumowaniu: jasne, że nie wszystko w tej książce jest prawdą, ale z odpowiednim dystansem do tego co czytamy, warto się z tym zapoznać. Książkę czyta się wartko i pomimo, że ma ponad 400 stron, to mi się ona przez większość czasu nie dłużyła. Aha, no i potwierdzam, co było napisane wcześniej, że momentami Kozak kozaczy wręcz w komiczny sposób, ale cóż: każdy ma skrzywiony obraz samego siebie, więc to akurat nie jest dla mnie zaskoczeniem.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" 13/10/2021

Post autor: FruitOffTheWall »

jestem na rozdziale bauns i ta ksiazka widać że jest pisana przez amatora, nie jest tak zła ale ładnie krzychu podkoloryzuje. Ale historia z chadą co wywąchał kogz w 3 dni ciekawa

w sumie polecanko
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
ODPOWIEDZ