Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

Chodzi ci o stozki? Ciezej rozpedzic ale jak juz rozpedzisz to same jada.
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

e; a chuj nie bede sie wypowiadal bo nie mialem

Ale jakbym mial wolny hajs i szose to bym chyba kupil bo dobry flex xd
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Rowery

Post autor: koxefer »

Spodenki podstawa.

Jak bedziesz nadal siedziec na kroczu to tez jest dobra rada:
hwjsk pisze: 10 cze 2023, 5:41 jak boli cie krocze to pierwsze co to spróbuj delikatnie obnizyć przód siodełka
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

o i jeszcze przesunąć całość delikatnie do przodu coby siedzieć na dupsku a nie na @jajca ch. wsumie od tego bym zaczal a nie spodenek jak bola jajca a nie dupa
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5864
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Rowery

Post autor: cloud »

okropnie drętwieją mi ręce po dłuższych trasach (głównie lewa), mimo, że staram się kontrolować chwyt na kierownicy i nie zaciskać dłoni jakoś bardzo mocno, macie jakieś protipy może? :oops:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Minutka
Posty: 111
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04

Re: Rowery

Post autor: Minutka »

Co ja odjebałem dziś. Zapomniałem że mam te kurwa buty na sobie i wyjebałem się pod domem na rowerze. Wbijam na chatę słyszę że coś nie tak z tylnym kołem No to biorę się do roboty i wyszło że to hamulce tarczowe, więc próbowałem to naprawić no i wkręciłem se kurwa palca w szprychy, bo trzymałem dłoń przy hamulcu i zacząłem kręcić kołem japierdole, nie dość że bloki w bucie zjebane to jeszcze ten palec xd
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 707
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Rowery

Post autor: checollada »

cloud pisze: 11 cze 2023, 11:50 okropnie drętwieją mi ręce po dłuższych trasach (głównie lewa), mimo, że staram się kontrolować chwyt na kierownicy i nie zaciskać dłoni jakoś bardzo mocno, macie jakieś protipy może? :oops:

Może to nie będzie do końca odpowiedź na twoje pytanie, ale podzielę się swoim doświadczeniem. W tamtym roku wróciłem do roweru po ponad roku przerwy i ciagle dokuczały mi różne bóle i drętwienia. Podobnie jak u ciebie, drętwiały mi ramiona, po 30km drętwiał mi kark, potem zaczynały boleć mnie plecy. Rozwiązaniem mojego problemu okazało się wzmocnienie tych partii mięśni poprzez regularny trening na siłowy. Nie dość, że mam więcej mocy w nogach na kręcenie, to wszystkie dolegliwości zniknęły i teraz nawet po 3 godzinach jazdy nie czuję żadnego dyskomfortu.
boberek34
Posty: 44
Rejestracja: 27 lip 2019, 19:16

Re: Rowery

Post autor: boberek34 »

Siemka. Ma ktoś z Was cube sl road?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Rowery

Post autor: genocidegeneral »

Dzisiaj na pałę jechałem za google i wprowadziło mnie na półkilometrową drogę raczej pod Kamaza niż rower, więc pytanko: jaki macie patent na przygotowywanie tras aby nie wjebać się w jakieś wertepy?
Obrazek
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1081
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Heatmapy na stravie/garminie + jakieś mapy.cz
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Rowery

Post autor: scam_sakawa »

Ja po prostu jadę przed siebie jak ścieżka rowerowa prowadzi, a jak coś nieprzejezdnego to zawracam i szukam alternatywy xd
Nigdy nie planowałem sobie trasy, wsiadam i zobaczymy ile sił starczy na kręcenie

E: ale gdybym miał coś planować to Strava w premium daje Ci opcje tras stworzone przez innych userow
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
moshe
Posty: 110
Rejestracja: 08 paź 2020, 9:36

Re: Rowery

Post autor: moshe »

https://www.strava.com/ kupujesz premium i masz strava routes. tworzac trase widzisz info odnosnie nawierzchni z openstreetmap, a do tego masz globalna heatmape z najwiekszego serwisu tego typu na swiecie. im ciemniejszy odcien niebieskiego, tym wiecej ludzi tam jezdzilo, ergo wieksza szansa ze droga jest przejezdna. oczywiscie informacje z OSM nie sa zawsze zgodne z prawda, wiec wciaz mozna sie naciac. u mnie na mazowieckich zadupiach czesto w ogole nie ma informacji odnosnie typu nawierzchni.

obrazek pogladowy
Spoiler
Obrazek
ewentualnie za darmo info z OSM ma tez chyba komoot, ale nie ma heatmapy (chyba). plus interfejs imo jest gorszy
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1429
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Rowery

Post autor: bronek »

Kamoot spoko jezeli nie chcesz sam planowac tylko chcesz wybrac jakas trase juz zaplanowana i sprawdzona przez uzytkownikow, pokazuje ci tez normalnie jakie nawierzchnie sa na trasie i ile km taka nawierzchnia bd jechac wybierajac dana trase. Bo tak jak wyzej pisze moshe chyba nie ma tam heatmap ani podobnych bajerow dla ustawiania samemu tras, za to polecajki sa czesto bardzo fajne
No i ofc ja bym odradzal uzywania google maps, czesto prowadzi cie jakimis nieciekawymi drogami gdzie jezdza auta zamiast jakichs sciezek rowerowych i tras stricte dla rowerow. Pozatym mozna sie nadziac i trafic na teren taki jak z opisu lub gorszy
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Rowery

Post autor: genocidegeneral »

z tego co wyczytałem i wyoglądałem na jutubku to szosa na podjazdach może być "gorsza" od crossa/mtb ze względu na twardsze przełożenia, do tego ja jako dość ciężka kurew (~110 kg) w ogóle umieram na podjazdach - o ile te kilka procent w ogóle się kwalifikuje jako podjazd - a nie ukrywam, że chciałbym kiedyś tam zostać full pedalarzem i przesiąść się na szosę, ale chciałbym też po powrocie do domu być w stanie wejść po schodach, więc:
czy faktycznie jest tak bardzo ciężej na kolarzuwie i jeśli tak, to do ilu kg sugerowalibyście zejście zanim w ogóle się na nią przesiądę pzdr
Obrazek
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

Stopniowanie kasety i korby jest wazne a nie sam fakt bycia kolarzówką. Co Ciebie interesuje to jak najwieksza najwieksza zebatka z tyłu i jak najmniejsza najmniejsza z przodu.
Faktycznie tendencja jest taka ze mtb czy cross mają bardziej miękkie przełożenia, ale nie jest to cos co by dyskwalifikowalo zakup szosy dla mnie
Ciezkie przelozenia to maja szosy do czasówek naprzyklad, w zwyklych jest ok
bardziej bym myslal w kierunku ze szerokie opony dyskwalifikuja takiego crossa czy mtb jakbym mial zamiar jezdzic po asfalcie tylko

co do wagi to kazdy model ma swoja dopuszczalna w specyfikacji
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Rowery

Post autor: koxefer »

Ja bym zdecydowanie nadal w szosę szedł
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
moshe
Posty: 110
Rejestracja: 08 paź 2020, 9:36

Re: Rowery

Post autor: moshe »

bierz od razu szose i nie pierdol.

poszukaj czegos z 50-34 z przodu i 11-32 z tylu, masz wtedy najlzejsze polaczenie 34-32, bliskie 1:1. a nawet jak nie znajdziesz, to przy pierwszej wymianie kasety kup se po prostu wlasnie 11-32 czy nawet 11-34 i masz wyjebane na procenty. jesli jezdzisz glownie (>75%) po asfalcie i masz jakakolwiek zajawke na szose, to bedziesz z niej zadowolony. odwdzieczy ci sie na plaskim i zjazdach
Spoiler
tzn wiadomo, ze i tak trzeba sie pomeczyc, bo grawitacja to dziwka, ale im blizej 1:1 tym w teorii latwiej. i wolniej. ;)
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Rowery

Post autor: hwjsk »

całkiem inny też feeling podjazdów na szosie, na tych cieniutkich oponach nabitych na 7-8 barów i całej sztywnej ramie czuć jak asfalt ucieka z każdym obrotem korbą w porównaniu do mtb. Po przesiadce na szosę z mtb podjazdy to przyjemność
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

Ja to kazdy mini mini kamien z przypaueu Bo myslale.
M ze cos sie stanie, a jak nawet pod stuwe c,y cos barow to a ost czScie strzleam star wars Bo jade pod male *kulki* kamienje a ze przyvisk jest taki to kurwa napierdala w ledwo lub prawie I troche nie uwu jak doslownie strzleam kamieniami w body of the car hehe nie pierwszy raz jak SE te be 8 barow postawisx a pozniej kamienje strzlejO
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
ODPOWIEDZ