Rowery

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: Rowery

Post autor: Raptowny »

Chciałbym mieć kierownicę nieco wyżej, bo nie lubię wisieć pochylony.. Czy mogę taką wersję wstawić do młodzieżowego roweru górskiego?
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
wklz

Re: Rowery

Post autor: wklz »

Zamęczysz się. Ciężar na dupie przy MTB nie ma sensu.

Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6710
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Rowery

Post autor: jAg »

Siema rowerowe świry. Ma do końca roku 650 zł do wykorzystania w Decathlonie i chcialem sobie kupić szosówkę i znalazłem 2 opcje:
https://www.decathlon.pl/p/rower-szosow ... mc=8619132
https://www.decathlon.pl/p/rower-szosow ... mc=8545769
Opłaca się dopłacać kafla za szosówke z tarczówkami, czy jebać to i brać bez? Planuje jeździć rekreacyjnie przy ładnej pogodzie.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

Bierz bez, Sam mam Bez I sie sprawdze elo, lepiej tysiaka zaoszczedc na upgrade groupseta, ja np mam claris I DLA poczatkujacego to w chuj elo kochac, zbieramhajsy na 105
Pozdro wariacie
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
moshe
Posty: 102
Rejestracja: 08 paź 2020, 9:36

Re: Rowery

Post autor: moshe »

tu jest jeszcze jedna zasadnicza roznica miedzy nimi - w RC100 tylna przerzutke zmieniasz taka smieszna wajcha na kierownicy, a w RC120 jak w cywilizowanych szosach klamkomanetkami.

ja bym raczej bral 120
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Rowery

Post autor: koxefer »

120
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

Nie wiedzialem ze to jakies pato przerxuty, ebac w takim razie
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Ale to trzeszczy pewnie przez plastiki w supporcie. Głupia oszczędność.
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

Ziomus tez nad pierwszym road bajksie wlasnie myslalem ale o tribam ale polecam uszczedzic I kupic takie cos
https://www.greenbike.pl/rower-szosowy- ... -6605.html
Zaufaj ziomek warto
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Rowery

Post autor: koxefer »

w ogole dobrze te ceny rowerow pojebalo, z 2 lata temu za podobna kwote dalo sie rc500 wyrwac

fromasz ale czemu szczekowe hamulce brac jak masz 4k, probowales tarcz? jest w ogole jakas zaleta szczekowych poza tym ze waza 21.37 gramow mniej?
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Rowery

Post autor: fromage »

No probowalem wiadomix ze lepsze ale drozsze w chuj, zgadzam sie ceny poszly ja allez 2020 za jakies 2.5-3kola bralem
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Rowery

Post autor: kon rafal »

Może mi się uda w końcu kupić rower w tym roku, przymierzam się 2 sezon. Skupiłem się na trekkingu, bo mam dość pochylonej sylwetki podczas jazdy i zabierania plecaka na każdą przejażdżkę. Budżet do 2500 zł, co sądzicie o czymś takim?

https://allegro.pl/oferta/rower-multicy ... 2945875507



Wielkie 5 dla Was
imcat
Posty: 89
Rejestracja: 24 kwie 2019, 7:57

Re: Rowery

Post autor: imcat »

Sportowe świry, rozglądam się za rowerem typu "na miasto i w las". W tygodniu ma służyć głównie do poruszania się na niedługich trasach po mieście, a w weekend raczej miszmasz dróg normalnych, wiejskich i leśnych. Trasy w granicach 50-70km, a jak nabiorę większej wprawy to może ciut więcej. Wiadomo, że las lasowi nierówny, więc jakbym miał to opisać to drogi leśne takie po których przejedzie się nawet wigry 3, raczej utwardzone, nie piach. Budżet to 3-4.5k, z tego co sobie sam zrobiłem research to powinienem celować w rower typu cross, i dość polecane są, o dziwo, rowery Kross z rodziny Evado. Z moją znajomością tematu nie za bardzo ogarniam czym się różnią poszczególne modele, powiedzmy od 5.0 w górę, jedynie chyba 9.0 ma inny typ amortyzatora. Ktoś miał i może polecić/odradzić? Chętnie przyjmę też inne sugestie, bo może w ogóle nie powinienem celować w crossowy.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Sam ostatnio myślałem nad zmianą roweru. Mam crossa Lazaro i w sumie jest nie do zajechania. W gravela nie chcę się pchać, jakoś geometria odrzuca.
Znajomy mi polecał Giant Roam albo tańszego Treka Dual Sport. W tej cenie do 4,5 k powinieneś znaleźć coś z amortyzatorem powietrznym. Te sprężynowe to tam żadna różnica czy w rowerze za 2 k czy za 4k. W decathlonie jest dobry Riverside z powietrznym amorkiem.
imcat
Posty: 89
Rejestracja: 24 kwie 2019, 7:57

Re: Rowery

Post autor: imcat »

@trez dzięki za odpowiedź, ten decathlonowski właśnie też był mi polecany. Tylko trochę się obawiam, że jednak jakościowo to nie będzie to samo co np. Kross, a cenowo nie odbiega za bardzo od najwyższych modeli evado. Ten trek wygląda bardzo fajnie, Giant Roam oglądałem już ale trochę wykracza poza budżet. A co do amortyzatora powietrznego - to jest jakiś game changer? Evado 9.0 właśnie ma powietrzny, ale nie wiem czy tylko z tego powodu warto iść akurat w tę wersję.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

Myślę, że dechaltonowskie jest już wyżej jakościowo od Krossa. Osprzęt lepszy niż Evado w tej cenie, a i rama nie gorsza niż chińczyki z Krossa.
Sam miałem z decathlonu sporo biedniejszą wersję, katowałem go długo, oddałem dla kuzyna i dalej nim śmiga.

Zazwyczaj sprężynowe to zwykłe atrapy jako niepotrzebny balast. Serio, warto brać z powietrznym. Jak nie to tylko brać sztywny widelec, na utwardzone ścieżki wystarczy, a i wagowo będzie lżej.
imcat
Posty: 89
Rejestracja: 24 kwie 2019, 7:57

Re: Rowery

Post autor: imcat »

@trez - jeszcze raz dzięki za feedback. zastanowiło mnie to co napisałeś o sztywnym hehe widelcu, bo od razu pomyślałem o gravelach, które odrzuciłem ze względu na brak amortyzatora, a przynajmniej w tych modelach do 4.5k. nie miałem styczności z tego typu rowerem, serio on się spisuje też spoko w lesie? jakoś w mózgu mam, że na rowerze bez amortyzatora dupsko mi będzie pękać jak będę chciał wjechać na krawężnik.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Rowery

Post autor: trez »

W swoim nie używam praktycznie amortyzatora, głównie mam go zablokowanego. U mnie głównie asfalt, szutry i utwardzone ścieżki leśne. Nie uprawiam downhillu po jakiś trasach mtb w lesie. Kwestia przyzwyczajenia.

Śledzę tag rowerowy na wykopie to tam na tych gravelach potrafią jeździć na niezłych wertepach. Inwestują w grubsze opony z odpowiednim bieżnikiem.
imcat
Posty: 89
Rejestracja: 24 kwie 2019, 7:57

Re: Rowery

Post autor: imcat »

Gitara, wygląda na to, że jeszcze muszę bardziej zgłębić temat i najlepiej skoczyć do jakiegoś większego rowerowego i potem do Decathlona by sobie namacalnie sprawdzić co i jak, a może w dobrym rowerowym trafi się też jakiś wariat sprzedawca obcykany w temacie, który też coś doradzi. Właśnie głównie z tego powodu mam jakąś awersję do Decathlona bo zawsze jak chciałem się tam czegoś dowiedzieć u sprzedawcy to chuja się dowiedziałem więcej, oprócz tego co sam wydedukowałem "na chłopski rozum".
Awatar użytkownika
ketiovv
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:42

Re: Rowery

Post autor: ketiovv »

szukam pierwszej szosy, geometria raczej endurance. mam zamiar jeździć trasy 100-200km, w tym rejony górzyste więc musi dawać radę też na podjazdach
https://www.decathlon.pl/p/rower-szosow ... R-p-305449
zrobiłem research na co zwracać uwagę i znalazłem coś takiego co wydaje się być dobrym rozwiązaniem w tych pieniądzach(więcej nie chciałbym wydawać).
ma to sens? macie do polecenia coś lepszego w tym budżecie?
ODPOWIEDZ