Pokémon!

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Pokémon!

Post autor: 40 minut easy »

Gra ktoś?
Jaka wersja najlepsza?
Bardzo chcę sobie kupić przenośną konsolę i poczytałem, że SoulSilver super jest i potrzebny do tego Nintendo DS.
Co sądzi o tym ślizgawka?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pokémon!

Post autor: Jose »

Skończyłem FireRedy (za krótkie trochę) i jadę teraz z OrangeIslands, w które nigdy nie grałem i sama mapa wydaje się większa niż w poprzednich gierkach, normalnie Team Rocket pływa mechanicznym Magikarpiem, rozmawia się z siostrą Joy i policjantami, złapałem sobie różowego Rhyhorna, czyli fabuła jak w drugim (?) sezonie serialu i świetnie się bawię jak na razie.
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Pokémon!

Post autor: miku »

mozna psioczyc ile sie chce na najnowsze pokemony sword i shield, ale jak w nie zagrasz to ciezko wrocic do poprzednich czesci. Pelno quality of life improvements w nich, przez co nie wkurwiaja momentami tak jak przestarzale pokemony na obecne czasy.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Pokémon!

Post autor: 40 minut easy »

czytałem, że są bardzo łatwe - prawda?
problemem jest cena switcha :confused:
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Pokémon!

Post autor: miku »

Ale ktore Pokemony nie sa bardzo latwe? Przeciez Pokemony to dla mnie zawsze byl symulator klikania jednego przycisku. ;)
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Pokémon!

Post autor: 40 minut easy »

a to nie wiem, zacząłem swoją przygodę miesiąc temu od firered i bardzo mi się podoba. nie powiem, obejrzałem sword i shield na yt i <3 ale nie kupię teraz konsoli za 1,5k. myślę bardziej o ds :)
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Pokémon!

Post autor: Piters »

Ja przeszedłem fire red z rok temu (a ogolnie kiedys gralem w chuj razy ale nigdy nie przeszedłem) i ostatnio sie zbieram żeby w silver/gold zagrać bo podobno najlepsze, ale jakoś czasu na to nie mam
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pokémon!

Post autor: Jose »

Silver/Goldy fajne, bo są dwie mapki i dwie ligi to można sporo popykać
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Pokémon!

Post autor: Cz4rny1337 »

mordziu wez se 2DS/2DS XL [ten pierwszy brzydki i malo praktyczny, ale do pogrania od czasu do czasu wystarczy, a z drugiej reki kosztuje grosze]

se na tym odpalisz i gry z DS'a i z 3DS'a, a oprocz pokemonow sporo roznych swietnych tytulow
Obrazek
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokémon!

Post autor: koniec »

jak skończyłem pierwsze 3 generacje na emulatorach, najlepszy chyba remake pierwszej czyli Fire Red/Leaf Green a potem Emerald i nadal od czasu do czasu wracam ale nie do pełnoprawnych gierek tylko czegoś co się nazywa ROM Hackami na GBA, czyli fanowskimi wersjami gierki, które wrzuca siędo emulatora. Kilka z nich jest naprawdę kozackich, nie pamiętam już wszystkich, które przeszedłem bo ze 3 lata temu miałem na to wkręte ale na pewno Gaia, Light Platinum, Resolute, Flora Sky i Glazed ograłem z czego Light Platinum, Glazed i Gaia najlepiej wspominam.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2020, 13:09 przez koniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Pokémon!

Post autor: mlodyperkez »

gram od kilku dni a wszystkiemu winien jest @Jose ! bo jakis czas temu napisal na tt ze gra w poki i tez mnie naszlo..obecnie pykam sobie na emulatorku switcha w pokemon: lets go pikachu! czyli odnowione yellowy. bardzo fajnie sie bawie, sa jeszcze prostsze niz te stare ale to mi akurat nie przeszkadza bo gram dla funu.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Pokémon!

Post autor: 40 minut easy »

dobra kupiłem sobie 2ds xl pokeball edition i bede gral w gre
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Pokémon!

Post autor: Bolo »

bogacz.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: Pokémon!

Post autor: 40 minut easy »

za 400zl na Allegro wylicytowałem :)ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Pokémon!

Post autor: miku »

Bardzo milo wspominam 3dsa, ale bardzo ciezko do niego wrocic po switchu. ;/ Milej zabawy!

Z hidden gemow jak lubisz gry rytmiczne to polecam HarmoKnight od autorow Pokemonow. Wymaksowalem to swego czasu.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Pokémon!

Post autor: pardon »

koniec pisze: 28 maja 2020, 13:04 jak skończyłem pierwsze 3 generacje na emulatorach, najlepszy chyba remake pierwszej czyli Fire Red/Leaf Green a potem Emerald i nadal od czasu do czasu wracam ale nie do pełnoprawnych gierek tylko czegoś co się nazywa ROM Hackami na GBA, czyli fanowskimi wersjami gierki, które wrzuca siędo emulatora. Kilka z nich jest naprawdę kozackich, nie pamiętam już wszystkich, które przeszedłem bo ze 3 lata temu miałem na to wkręte ale na pewno Gaia, Light Platinum, Resolute, Flora Sky i Glazed ograłem z czego Light Platinum, Glazed i Gaia najlepiej wspominam.
czemu stawiasz fr/lg nad emerald? dla mnie emerald to uosobienie wszystkiego co najlepsze z trzech pierwszych generacji i to wszystko okraszone bardzo milym dla serca watkiem fabularnym.
Spoiler
cutscenka z rayquaza, groundonem i kyorge :oops:
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokémon!

Post autor: koniec »

ja się w te pokemony za bardzo fabularnie nie wczuwałem, możliwe że po prostu przez sentyment do pierwszej generacji i ogólnie przez to że to były pierwsze jakie przeszedłem i przy okazji też chyba najwięcej razy je przeszedłem (ze 3-4) dzisiaj odpaliłem sobie Shiny Gold Sigma po przeczytaniu tego wątku :oops:
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Pokémon!

Post autor: pardon »

jeszcze w kontekscie emerald dodam, ze to wersja w ktorej chyba najlepiej zbalansowano poziom gymow ktore przestaly byc zwyklym klikaniem do odhaczenia, a w koncu zaczely sprawiac jako takie wyzwanie i potrzebe uruchomienia szarych komorek.

jakby co - podchodzilem to tej gry jako wyjatkowy ortodoks pierwszej generacji pokow mocno rozczarowany gold/silver, a koniec koncow bylem zachwycony.

hm dive i caly motwy zwiazany z sootopolis :oops:

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Pokémon!

Post autor: SWN »

Za gnoja namiętnie ogrywałem Fire Red i Ruby na Visual Boy Advance. Wszystko dusząc spację chodząc po krzakach, skipując dialogi, komunikaty i totalnie nie myśląc o wrażliwościach poksów podczas walk, przez co nieraz dostawałem srogi wpierdol grając np. wodne-elektryczne i dziwiłem się czemu ten gym taki trudny. Po latach, mając cierpliwość do fabuły, wskazówek i prostej mechaniki wszystko stało się dużo łatwiejsze, a stare wersje na GBA nie były już tylko pikselozą do zapierdalania na spacji, a przygodą, którą lubię sobie odpalić przynajmniej raz do roku. Z drugiej strony obejrzałem może z dwa odcinki bajki, żadnej kinówki, totalnie nie kojarzę pokemonów powyżej III(?) generacji i nigdy nie miałem pokemon go na smartfonie, bo samo uniwersum jakoś mam w dupie xd

Postać zawsze pod nazwą Sentino i rywal Kaz, wiadomo.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pokémon!

Post autor: phobos »

to czemu tak zlaliście temat o pokemmo xD https://slizgawka.eu/viewtopic.php?f=20&t=5317
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ