Rozkręcanie forum

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Rozkręcanie forum

Post autor: Jose »

Temat rozwoju przewija się w różnych tematach, dużo osób o tym wspomina, a potrzeba ruchów, a nie sami wiecie czego. Zebrałem najważniejsze rzeczy do kupy.

SWN w kadłubkowym livescorze porusza trzy sprawy:
SWN pisze: 28 kwie 2019, 13:08 - Co macie na myśli pytając o reklamę? Nadal czekam na ewentualną osobę chętną pomóc przy SEO i pozycjonowaniu, bo jak zapowiadałem na początku, średnio się znam na wszelkich kampaniach, linkach, wykresach i tym podobnych.

- Regularne tworzenie tematów, pisanie postów choćby na zasadzie 'fajny album, często wracam' ma duże znaczenie NA TYM ETAPIE. Jesteśmy zaindeksowani w google i na liście zalogowanych userów praktycznie zawsze widać boty, które biegają sobie po stronie i katalogują dane tematy. O ile taki offtopic czy większe tematy są dawno widoczne, tak przydałoby się zyskać ten efekt dla obcych osób: wpisuje sobie jakiś tam album w google szukając downloadu czy cokolwiek - na pierwszej stronie wyskakuje temat z opiniami. Linki działają na zasadzie czegoś w rodzaju siatki, więc mając nawet najbardziej napakowany merytorycznymi dyskusjami JEDEN temat, będzie on w dupie google, jeśli nie będzie dało się do niego dotrzeć ze stu innych miejsc.

- Facebooka możemy stworzyć w sumie w dowolnym momencie. Jeśli są jakieś osoby chętne do prowadzenia tego, to śmiało, nie zamierzam przecież trzymać sterów wszędzie. Sam nie zabrałem się za to do tej pory, bo nie mam jakiejś sensownej oprawy graficznej pod fb.
Tworzenie tematów samo będzie się robiło, wiadomo, nie ma co też na siłę spamować. Natomiast potrzebne są osoby od:
- pozycjonowania i SEO
- prowadzenia fanpage'a.


Z tego, co przewijało się na forum, są jeszcze dwie rzeczy:
- fajnie będzie zrobić kilka plebiscytów, żeby napędzić ruch, w PLHH już się odbywa,
- powrót z SLG Essentials, którym ma się zająć [mention]Ruces[/mention]

No i ta mglista wizja artykułów/podcastów o wszystkim i o niczym, która mogłaby się materializować, naprawdę fajnie byłoby gdyby to ruszyło. Docelowo pewnie można by zrobić oddzielny dział z tymi rzeczami, ale to jeszcze daleka droga.

Wrzucanie info na fanpage'ach i grupkach, jeśli takie macie, też spoko, ale nie ma co tryhardować z jakimś szalonym spamem.

Macie inne pomysły? Piszcie.
Awatar użytkownika
ngbijhoni
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwie 2019, 1:21

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: ngbijhoni »

seo nie jest prosta sprawa imo i nie szedlbym w te strone i odpuscil temat.

ze swojej strony jak z 2-3 osoby sie zglosza to moge pomoc przy fanpejdzu i czasami zarzucic tam post jakis albo skomentowac nieprzypalowo artykul na glamrapie/post rapera tak zeby zachecic ludzi do sprawdzenia najpierw fanpejdza, a potem strony
straciłem życie, czas by nowe zacząć teraz
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: ricky »

nienajgorszym pomysłem byłyby jakieś patronaty. dobrze też będzie zakładać po prostu tematy tak jak SWN napisał, ale to już nasza kwestia (czyt. userów), żeby te tematy jakoś rozruszać, żeby cokolwiek się tu kręciło. sam chętnie założyłbym kilka tematów, jeśli to pomoże, ale liczę też na odpowiedzi
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
ngbijhoni
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwie 2019, 1:21

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: ngbijhoni »

[mention]ricky[/mention] zakladaj, sam staram sie jakies tam tematy ogarniac w offtopie, zeby wiekszy ruch byl
straciłem życie, czas by nowe zacząć teraz
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: ricky »

[mention]zadlo[/mention] no problemo amigo, będę dorzucać do działu z polskim rapem, ale też właśnie żeby nie spamować co minutę nowym tematem o byle czym, także postaram się coś zrobić
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: przedszkolanek »

Może niech ktoś założy ślizgawce twitterka, a zaprzyjaźnieni influenserzy muzyczni poprowaliby konto na swoich profilach?
Na twitterze obecnie łatwiej robi się zasięgi niż na fb
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: crbn »

przedszkolanek pisze: 28 kwie 2019, 22:29 Na twitterze obecnie łatwiej robi się zasięgi niż na fb
W Polsce? Mocno wątpię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: Jose »

I nie na muzyce niestety :(
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: nihil Novi »

Najważniejsze to jasno określić pewne cele, bo jak ślizgawka będzie wszędzie, to nie będzie jej nigdzie. Trzeba odpowiednio dobierać kanały i działania z nimi związane żeby wszystko jakoś się kleiło. Twitter bez sensu, tak samo jak Instagram (chyba ze wrzucanie np rzadko spotykanych fotek raperów)... no ale generalnie trzeba określić jakiś kierunek bo ja np. mam problem z określeniem czy to forum o rapie czy o butach czy czymś jeszcze innym
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 22:52 przez nihil Novi, łącznie zmieniany 1 raz.
Sensei życia
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: przedszkolanek »

A to nie jest tak, że obecnie na fb zasięgi robi się przede wszystkim płatną reklamą?
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: crbn »

Ale zasięgi strony na facebooku nie muszą się przełożyć na to, że ktoś tutaj się zarejestruje. ;) Dlatego tu trzeba inwencji twórczej i śmiesznych ripost pod postami raperów IMO, żeby się jakoś wybić i ktoś nowy z ciekawości wpadł pod ten adres.
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: przedszkolanek »

Ale przecież jedno bez drugiego nie istnieje
a jak nie twitter to instagram, tam jest sporo raperów
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: Jose »

Facebook tnie, ale jednak żyje rapem i łatwiej jest zebrać publikę niż na TT. Z tego, co widzę, po tych nowych "influencerach" to liczy się przede wszystkim szybkość info/unikalne info (trzeba by się dorobić forumowych raperów), potem lajkogenne rzeczy typu memy, ale też jakieś klasyczne kawałki i zasięgi się robią.

Instagram też ma siłę, tak samo jak YT, ale na tym to już zupełnie się nie znam. :)
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: przedszkolanek »

może jakby [mention]djniemal[/mention] zagada do Łajta? :D
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 23:45 przez przedszkolanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vin
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:44

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: vin »

Robimy ślizgawkowy mixtape
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11444
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: SWN »

Od zawsze miałem świadomość rozpędu jaki daje generowanie śmieszkowego contentu typu memy i przeróbki video, ale w życiu nie potrafiłbym sobie wyobrazić społeczności slizgu siedzącej nad jakimiś rebusami z mordą Borixona i Belmondo. To powstaje imo wśród trochę młodszej części słuchaczy, bo zwyczajnie dużo mocniej w tym siedzą. Jak ktoś się podejmie to winszuję.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: #23 »

Gdyby na profilu FB ślizgawki ukazywałyby się jakieś teksty na temat płyt, ciekawostki dotyczące rapu, jakieś zestawienia młodzi i zdolni, to byłaby szansa na zwiększenie ruchu na forum. Taki Kstyk czy Hype wyrośli na pisaniu komentarzy pod klipami raperów na YT, później te komentarze zaczęli wrzucać na FB, a na końcu na swój kanał na YT zaczęli wrzucać raperów i ich promować, przy okazji promując siebie. Myślę, że nie jest to głupie rozwiązanie ale trzeba nam kilka osób które zabrałyby się za to na poważnie, nie każdy potrafi pisać dobrze i nie każdy potrafi ripostować.
SWN pisze: 28 kwie 2019, 23:43 ale w życiu nie potrafiłbym sobie wyobrazić społeczności slizgu siedzącej nad jakimiś rebusami z mordą Borixona i Belmondo
Czy robienie memes z czwartą gęstością z admą się liczy?
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: FÜRDIEGANG »

fejsik i instagram mozna latwo ogarnac.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: Luxair »

Garść luźnych przemyśleń i spostrzeżeń:

1. Jaki byłby cel ekspansji forum? Bo w sumie fajnie jest mieć kameralną grupkę z miłym mordkami, bez ludzi na ignorze... SLG nawet w czasach największej świetności nie był jakąś szarą eminencją sceny z którą ktokolwiek by się liczył... w najlepszym razie ktośtam napisał na FP że mu miło że dostał wyróżnienie w Ślizgerach (choć częściej "wbijam w tych frustratów" za Rozczarowania Roku itp.). Finansowo chyba damy radę utrzymać hosting...?

Te patronaty to na czym polegały? Garść biletów i CD w zamian za banner danego artysty?

2. Najłatwiej narobić (dyskusyjnej jakości) fejmu można:
- spamując gdzie się da (oraz w komentarzach na Glamrapie)
- nagrywając dissy
- nagrywając materiały video - coś jak loże CGM
- plebiscyty/nagrody (ale to pod koniec roku dopiero) - choć nie mogłby się nazywać "Ślizgawkery" - może "Złote Tobogany" ?

ELO
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Rozkręcanie forum

Post autor: Miechu »

Luxair pisze: 29 kwie 2019, 15:56 spamując gdzie się da (oraz w komentarzach na Glamrapie)
a może podejść z drugiej strony i nawiązać współpracę? Z tego co kojarzę to Jose prowadzi blog? Podscasty? Myślę, że na forum jest kilka osób, które mają dobre pióro i mogłyby np. pisać recki itp.
Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
ODPOWIEDZ