Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: horrypaz »

Cze
Stop Niuskulizacji Polski, audycja o amerykańskim rapie
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
W piątkowe wieczory Kultura na Wynos zaprasza do strefy Braku Kultury.

Redakcja mało poważnej okołorapowej strony Stop niuskulizacji Polski rozpoczyna cykl audycji, w którym jak zawsze ironicznie i niekoniecznie poprawnie opowie o legendach, świeżynkach i przegapionych perłach amerykańskiego hip-hopu, od klasyki z Bronksu po dzisiejszą Atlantę. Pojawią się też informacje o polskich i światowych aktualnych wydarzeniach czy premierach.
w pierwszym odcinku pogadaliśmy o głównie o debiucie Outkastów, trochę o Kid Cudim, RMR, Playboy Carti'm czy chwilkę o Rugged Manie.
Póki co robimy audycje ale niedługo pewnie pojawi się też podcast typowo gadany
grafika do pierwszego odc
Spoiler
Obrazek
live w piąteki na fb: https://www.facebook.com/StopNiuskulizacjiPolski/
a potem do odtworzenia tutaj:
BRAK KULTURY BY SNP vol.1
https://kulturanawynos.pl/videos/brak-kultury/
dopiero się uczymy więc było trochę sztywno, trochę wpadek, ale frajda na tyle że lecimy dalej. Tematy kolejnych odcinków będziemy zapowiadać podobnymi grafikami do tej wyżej

nasz ig: https://www.instagram.com/brakkulturysnp/
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: SWN »

Odpaliłem sobie w końcu do grzebania w photoshopie i rzucę tylko kilka szybkich uwag, bo nie ma co tu odpierdalać grubych recenzji z opisywaniem fragmentu po fragmencie:

-Pierwszy wypowiadający się ziomek (nie rozróżniam nikogo oprócz Horrego, więc proszę wybaczyć) baaardzo spięty, wiadomo że sporo rzeczy powinno się na początku wybaczać, ale tutaj wręcz nie dałem rady i wstęp musiałem skipnąć z powodu rozdygotanego głosu. Podbudujcie tam kolegę albo zasugerujcie krótsze, a bardziej zdecydowane wypowiedzi, z czasem będzie spoko.
-Bardzo fajny dobór materiału, ja osobiście rzygam już takim ogólniackim rapowo lifestylowym dziennikarstwem, gdzie po raz setny wałkowane są te same tematy i mainstream. W kwestii ZHH nie jestem jakimś starym wyjadaczem pamiętającym 90s, nie jestem też świeżakiem, a dowiedziałem się kilku fajnych ciekawostek i zawsze to jakaś nowa wiedza, bo o takiej przedguwopowej Atlancie nie miałem pojęcia, tak samo historia LaFace, props.
-Wypadłeś imo zdecydowanie najlepiej, przede wszystkim brzmieniowo, bo nie słychać w twoim głosie zbędnego silenia się na jakieś spikersko-radiowe wajby i brzmi to jak luźna pogadanka z ziomkami (a chyba w taki zamysł celujecie, co?), a nie oficjalny wykład.
-Bardzo fajne ratio między merytoryką, dyskusjami i wiedzą, a jakimiś żarcikami, nawiązaniami (chociaż totalnie nie śledzę dziennikarstwa i twittera, więc 2/3 nie rozumiałem) i pierdoleniem o GTA San Andreas.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: przedszkolanek »

ajjj, eswuenie, czemu zdjąłeś ten piękny awatar, który miałem właśnie sproposować :?
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: daveyo »

^ też chciałem napisać, że sztosik awatar, a później pacze i ni ma :D
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: Ablazir »

imo to brakowało obok julki sentino, ale sam sebek bez wieniawy też samotny
Obrazek
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: horrypaz »

[mention]SWN[/mention] ale to przecież ja się pierwszy wypowiadam xdd

jest przygotowana dwójeczka, wyszło chyba z 2x więcej materiału gadanego, numerów podobnie
i jest dużo lepiej, ogarnąłem jakość u siebie, każdy leci z lepszym flow, ogólnie jest kurwa lepiej,
a spięty byłem mega, ale z czasem luzik przyjdzie, mam nadzieję

ten co wypadł najlepiej to niestety nie ja :( xd
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: SWN »

Horry pisze: 27 kwie 2020, 16:43 @SWN ale to przecież ja się pierwszy wypowiadam xdd
Ach, sory, moje niedopatrzenie. Jak tylko zacząłeś przedstawiać (bo faktycznie twój głos pojawia się jako pierwszy) skipnąłem intro żeby przejść już do właściwej dyskusji, stąd mój skrót myślowy pierwszy w kolejności != pierwsza wypowiedź. Chodzi mi oczywiście o gościa, który wchodzi po tobie i fragmenty takie jak ten w 3:06 (eee, yyy, pff, albo jednaak). Pozostałe uwagi (w tym ta z wypadnięciem najlepiej) nadal aktualne :)
przedszkolanek pisze: 27 kwie 2020, 16:35 ajjj, eswuenie, czemu zdjąłeś ten piękny awatar, który miałem właśnie sproposować :?
Haha, chodziło o Julkę czy Sebę, bo zdążyłem to już dwa razy zmienić zanim zmajstrowałem aktualny?
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: przedszkolanek »

no julka była na pięknie kontrastującym czerowono-jakimś-tam tle :oops:
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Brak Kultury by snp (podcast, audycja)

Post autor: horrypaz »

spoko. Dzięki że chciało Ci się przesłuchać ;)
a piątek kolejny i mam nadzieje że nie zacznie nam od środy upierdalać zasięgów tak jak to było w tamtym tygodniu bo ogólnie maaało.

tak, ma być luźna pogadanka, jak się wczujemy to w całości, bez puszczania numerów, jednak wydaje mi się że te numery robią robotę też.
tak jak mówię na wstępie- gadamy o pierdołach, coś ktoś narzuci i jedziemy, nie konsultujemy treści swoich wypowiedzi przed nagraniem
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Offcheck »

Horry pisze: 27 kwie 2020, 16:52 tak, ma być luźna pogadanka, jak się wczujemy to w całości, bez puszczania numerów, jednak wydaje mi się że te numery robią robotę też.
tak jak mówię na wstępie- gadamy o pierdołach, coś ktoś narzuci i jedziemy, nie konsultujemy treści swoich wypowiedzi przed nagraniem
Im więcej improwizacji, tym lepiej :)
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: horrypaz »

odcinek drugi już gotowy. lecimy tak samo, transmisja w piątek o 20
Obrazek
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Whtn »

Jeszcze nie słuchałem, ale pomysł z przerobieniem okładek to kozak, świetnie to wygląda :D
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: przedszkolanek »

Whtn pisze: 29 kwie 2020, 12:33 Jeszcze nie słuchałem, ale pomysł z przerobieniem okładek to kozak, świetnie to wygląda :D
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Jose »

Bardzo fajny ten odcinek, też sporo się dowiedziałem, fajne te rozkminianie linijek i liczenie dzieci Eryki Badu, do tego dobra muzyczka, będę słuchał pewnie ze sporymi obsuwami, ale propsuję full
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: horrypaz »

https://youtu.be/RNr-A42rITw
Brak Kultury by snp vol.2
całość

Black Star, Ab-Soul, French Montana, Travis Scott, Westside Gunn i nasze pierdolenie na ten temat
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: horrypaz »

trójeczka normalnie w piątek
wyżej macie poprzednie, polecam
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Yayo »

Uwielbiam obie te płyty, będę słuchał.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Ablazir »

obrazki mi nie śmigają w ostatnim poście
o outkastach w wolnej chwili sprawdzę, inne audycję jak będzie coś dla mnie to pewnie też :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Finn »

czekam na jakiś odcinek o abstract/experimental rapie
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Brak Kultury by SNP (podcast, audycja)

Post autor: Yayo »

[mention]Finn[/mention] Dr. Octagon i Deltron 3030 to zdecydowanie klasyki abstract/experimental rapu, więc długo nie będziesz musiał czekać :)
ODPOWIEDZ