dawajcie swój jeden najlepszy numer (ŚLIZGAWKA: the best of zhh)

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

dawajcie swój jeden najlepszy numer (ŚLIZGAWKA: the best of zhh)

Post autor: daveyo »

Chciałem żeby oyche zrobił taki sam odpowiednik dla zagramanicy, ale nie chciał więc za jego zgodą zakładam ja.

tak więc

dawajcie swój jeden najlepszy numer
ale serio JEDEN a nie że mlask mlask no ciężka sprawa heniu
ja postaram się w miarę możliwości aktualizować ten temat tytułami traków i w ten sposób stworzymy ultymatywne ślizgawka the best of polish hip-hop

ok ja zacznę
Spoiler


ślizgawka: the best of ZHH
Spoiler
Machine Gun Kelly - Alpha Omega / daveyo
2Pac - No More Pain / TheD
Kanye West - Runaway (feat. Pusha T) / maciek
The Game - Ali Bomaye (feat. 2 Chainz & Rick Ross) / niuhniuh
Nas - N.Y. State of Mind / JoeyJoeJoe
Young Thug - Kanye West (feat. Wyclef Jean) / przedszkolanek
Three 6 Mafia - Late Night Tip / Parlae
Kanye West - Welcome to Heartbreak (feat. Kid Cudi) / instinct
BONEZ MC & RAF Camora - 500 PS / ksiazenieporzadek
Wiz Khalifa - The Thrill / Kosmokwak
J. Cole - She Knows (feat. Amber Coffman & Cults) / ebismolarek
DJ Premier - Our Streets (feat. A$AP Ferg) / deska
LUCIANO - BALLIN / Wtn
Kanye West - Gorgeous / elpe
PNL - Que la mif (feat. Spion, Pti Moha, F430 & Ilinas) / Jaayu
OutKast - B.O.B. / Chojny
Madvillain - Rhinestone Cowboy / ART
Bones & Xavier Wulf - 鈍ら墓地 / MoTyW
Lil Wayne - Tha Block Is Hot / Hytry Wałek
Future - Codeine Crazy / zlewam
Tweedy Bird Loc - I'm Calling You A B.... / MasterP
The Notorious B.I.G. - Sky's The Limit / Prez
La Coka Nostra - The Stain / Whiskiz
Earl Sweatshirt - The Mint / gonny_trebor
Atmosphere – God's Bathroom Floor / KapitanRozpierdol
The Dayton Family - Flint Town / taktyk
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2020, 18:26 przez daveyo, łącznie zmieniany 4 razy.
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer (ŚLIZGAWKA: the best of zhh)

Post autor: TheD »

2Pac - No More Pain
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 18:22 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: maciek »

W zeszłym roku ze znajomymi na posiadówie zrobiliśmy zabawę, że każdy po kolei zastanawia się chwile włącza swój ulubiony numer ever, z mojej strony padło na Runaway i w sumie podtrzymuję
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: niuhniuh »

mlask mlask no ciężko tak fiu fiu trudny wybór

Ale jakoś tak pierwsze co do głowy wpadło to Ali Bomaye a więc niech tak będzie
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: JoeyJoeJoe »

Nas - N.Y. State of Mind
Wybrałbym ten numer z uwagi na różne wspomnienia jakie mam z nim związane, był to między innymi pierwszy numer którego uczyłem się rapować. Wiadomo jakieś próby wcześniej się też zdarzały ale tutaj było trochę bardziej profesjonalne podejście. Ogólnie uber sztos, poleciłbym to komuś kto nigdy nie słuchał rapu.
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: przedszkolanek »

Spoiler
nie ma innego numeru w HH, który tak zawłaszcza uwage słuchacza
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: Parlae »

Three 6 Mafia - Late Night Tip
Perfekcja. Miałem dylemat czy postawić na to co słuchałem najwięcej razy (czyli Young Thug - Go Crazy) czy na to co uważam, że jest najlepsze co słyszałem. Postawiłem na to drugie.

Props Przedszkolanek. Mój kolega, który nie słucha w ogóle rapu nawet bardzo to lubi. Mówi do mnie: "puść to ŁEH ŁEH" i od razu wiadomo ocb. :lol:
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: instinkt »

Kanye West - Welcome to Heartbreak (feat. Kid Cudi)
ksiazenieporzadek

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: ksiazenieporzadek »

Spoiler
Awatar użytkownika
Kosmokwak
Posty: 65
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:53

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: Kosmokwak »

Spoiler
Ciężko było wybrać, ale ten utwór towarzyszy mi z 7-8 lat- odkąd tylko zacząłem słuchać HH. Banan za każdym razem kiedy słyszę ten bicik, no i multum wspomnień z liceum od razu powraca- pierwsze jointy, pierwsze dupy, pierwsze wożenie się furami :rotfl:
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer (ŚLIZGAWKA: the best of zhh)

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 23 lut 2023, 18:24 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: ebismolarek »

Spoiler
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: deska »

Spoiler
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: Wtn »

Spoiler
Awatar użytkownika
elpe
Posty: 323
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:59

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: elpe »

Spoiler
Kilka lat go katuje i dalej mi się nie znudził
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2020, 18:14 przez elpe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: Jaayu »

Spoiler
jak tu sie ademo wbija
w ogole ich tworczosc swego czasu wywarla na mnie w chuj wrazenie, bo w 2016 jak zaczynalem przygode z rapem to byli jednymi z pierwszych artystow ZHH jakich sprawdzalem i ich plyty mnie oczarowaly
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: Chojny »

Spoiler
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9942
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: ART »

Spoiler
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: MoTyW »

Bardzo prosty wybór.

Klip - definicja.

Głęboki, powolny, eteryczny sampel, zestawiony z mocną, syntetyczną perkusją, najprawdopodobniej wykorzystującą brzmienia Rolanda TR-808 (jeżeli się mylę, proszę o info), której dopełnia cykający cykacz. Całość utrzymana jest w hipnotyzującym, nieco niepokojącym nastroju - psychodela w pełni.

A teraz ostrzegam, jak ktoś chce to gówno czytać, to będzie dużo pierdololo, które chuj wie czy ma w ogóle jakiś sens i pewnie ma jakieś błędy (choćby językowe/stylistyczne/interpunkcyjne - teraz jestem w stanie pisać o wiele lepiej), ale popełniłem coś takiego do magisterki (tak, pisałem w niej m.in. o gangsterce, ćpaniu, hajsie i jebanku) i żal, żeby się zmarnowało, zwłaszcza w takim kontekście.

Co do tekstu:
Spoiler
Tekst utworu nie należy przy tym do szczególnie skomplikowanych – obaj artyści w swoich zwrotkach opowiadają o paleniu marihuany (najlepszym streszczeniem treści tego utworu jest refren, w którym powtarza się fraza I'm rollin' and smokin' and smokin' and
rollin'), zarabianiu pieniędzy (prawdopodobnie także na handlu narkotykami), przygodnym seksie oraz krążeniu samochodem po swoim terenie (co można uznać za nawiązanie do subkultur środowisk gangsterskich).

W utworze tym pojawia się zresztą bardzo wiele terminów związanych z konsumpcją różnego rodzaju substancji psychoaktywnych (jak na przykład tabletek ecstasy), jednak mimo wszystko artyści odnoszą się tutaj głównie do marihuany. Za przykład tego typu specyficznej terminologii może posłużyć nazwa Backwoods – są to popularne (i stosunkowo drogie) cygara, z których wyciąga się wkład, by następnie owinąć w sam sprasowany liść tytoniu przystosowane do palenia kwiatostany konopi indyjskich. Jednak takiego typu treści to nie wszystko, co oferuje opisywany przeze mnie utwór. Na wyróżnienie zasługują wersy Xaviera Wulfa (Mane I like to be alone, I'm too rare to be a clone I ain't human nigga, move on), w których wspomina on o celowym spędzaniu czasu w samotności i własnym niedopasowaniu do norm społecznych. Znając inne utwory tego artysty można stwierdzić, że odnosi się on w sposób negatywny i krytyczny zarówno do przemysłu muzycznego, jak i prawa oraz zasad rządzących społeczeństwem w ogóle – w ten sposób daje o sobie znać ideologia buntu często przywoływana w cloud rapowych utworach. Jest to także nawiązanie do swojego rodzaju etosu samotnika z wyboru, być może nawet wyrzutka, który żyje według swojego własnego kodeksu postępowania.

Istnieje także możliwość, że artysta uważa się za kogoś lepszego, być może twórcę naznaczonego geniuszem, który niezrozumiany przez ogół społeczeństwa w związku z czym dla własnej wygody wybrał taki tryb życia. Ogólnie rzecz ujmując cały utwór można określić jako opowieść o życiu w stylu gwiazd rocka doprawioną gangsterskimi naleciałościami rapu, ale bezkompromisowy sposób w jaki zjawiska te zostały przedstawione jest mimo wszystko oryginalny i nowatorski.
Co do klipu:
Spoiler
Całość warstwy wizualnej zrealizowana została za pomocą kamery wideo - na tym przykładzie można zaobserwować opisywane przeze mnie wcześniej uroki tego medium. Na obrazie często widać charakterystyczne pasy zakłóceń występujące przy okazji zatrzymywania lub przewijania partii materiału, ale pojawiają się one także w całkowicie losowych momentach jako znak skaz na taśmie. Zdarza się także, że szumom tym towarzyszą linie wymieszanych kolorów, których następstwem jest chwilowe blednięcie barw – prawdopodobnie jest to spowodowane przez miejscowe rozmagnesowanie się taśmy wideo. Czasami na ułamek sekundy obraz wręcz znika - świadczy to o krytycznym zużyciu
materiału, który w tych fragmentach nie jest już w stanie pełnić swoich funkcji.

Doskonale widoczna jest także siatka aperturowa, bardzo charakterystyczna dla starych telewizorów – jej obecność w analizowanym klipie oznacza, że dzieło to zostało zmontowane, następnie wyświetlone na kineskopowym ekranie i jeszcze raz nagrane jako całość, tym razem zapewne
z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Taki zabieg stanowi przykład przenikania się dwóch światów, które skategoryzować można jako „ludzki” analog i syntetyczna, sztuczna „cyfra”. Być może tego rodzaju zabieg artystyczny stanowi swoiste nawiązanie do cyberpunku i jest
specyficzną wersją refleksji na temat symbiozy maszyn i natury oraz funkcjonowania człowieka w kontekście nowych technologii.

Motywami przewodnimi, które można zobaczyć w tym dziele są: klasycystyczny ogród, prawdopodobnie część muzeum związanego z tego rodzaju sztuką; eksponaty tejże placówki oczywiście dopasowane stylistyką do miejsca, w którym się znajdują; oraz górskie kalifornijskie plenery, na tle których występują raperzy. Częsta obecność na ekranie rzeźb związanych z antycznym wzorcem piękna w łatwy sposób daje się powiązać z vaporwavem, dla którego twórczość tego rodzaju stała się jego symbolem, można więc wnioskować, że miejsce, w którym nakręcono ten klip zostało wybrane przez artystów z pełną świadomością oraz ma istotne znaczenie dla wymowy całego dzieła.

Dodatkowo zapisanie nazwy utworu w języku japońskim daje jasną wskazówkę o inspiracjach czerpanych przez twórców z kręgów kultury wschodu, co przejawiać się może na przykład również poprzez uchwycenie przyrody oraz obecność samotnych raperów na jej tle – wszak według tamtejszego sposobu myślenia natura jest przyjacielem człowieka, którego nie można jednak okiełznać. Ogrom gór (a także widzianego w oddali oceanu) jest najlepszym sposobem zobrazowania ludzkiej kruchości (lub wręcz małości cywilizacji) wobec potęgi natury. Z kolei obecność ogrodu może stanowić odwołanie do drugiego z japońskich ujęć przyrody, w którym ma ona szansę osiągnąć pełnię swojego piękna wyłącznie dzięki działaniom człowieka. Wykorzystanie japońskiego pisma ideograficznego stanowi także kolejne odniesienie do vaporwave'u, który ochoczo wykorzystuje w swojej estetyce tego rodzaju znaki. Sekwencje losowych ujęć połączone ze zbliżeniami na detale umieszczają prezentowane obrazy w onirycznym, surrealistycznym klimacie – przypadkowość lub wręcz absurdalność niektórych scen, połączona na przykład z dziwnym zachowaniem raperów sprawia, że widz oglądając ten wideoklip może poczuć się nieswojo, zastanawiać się nad sensem tego co obserwuje podczas gdy sens ten w istocie nie istnieje, a całość tego dzieła jest swojego rodzaju grą z odbiorcą.

Być może jest to także sposób na oddanie psychedelicznego wrażenia towarzyszącego artystom podczas nagrywania tego materiału – wszak w wielu ujęciach widać ich podczas czynności palenia marihuany. Przy okazji na podstawie tych zjawisk można zaobserwować buntowniczą naturę raperów oraz powiązanie ich twórczości z ideałami kultury kontestacji. Pozorna płytkość przekazu zestawiona z głębią możliwych interpretacji, które dołożone zostały do tego dzieła za pomocą licznych nawiązań obecnych wideoklipie sprawia, że zdecydowanie nie jest to dzieło łatwe do odczytania bez znajomości tych kontekstów. Istnieje także możliwość, że jest to żart twórców, którzy kpią z kultury popularnej, ale także wszelkiego rodzaju przejawów silenia się na artyzm.

Oprócz tego całość materiału zrealizowana jest w sposób widocznie amatorski i przypomina nieco udziwnioną relację z wycieczki. Takie podejście do tematu koresponduje ideą stojącą za alternatywną nazwą cloud rapu – trillwave przedstawia życie artystów takie jakim jest, a więc niewskazane
byłoby tu na przykład wynajęcie profesjonalnej ekipy, reżyseria, czy też realizowanie materiału według napisanego wcześniej scenariusza. W ten sposób twórczość tego rodzaju bardzo zbliża się do nurtu wideoartu jakim jest Home Video. Warto także zaznaczyć, że dokumentacyjny charakter realizacji może być wykorzystany w celu uzyskania oniryczny efektu. W ten sposób daje się uchwycić to, czego na co dzień nie widać, a więc dzięki tego rodzaju ujęciom halucynacja czy sen stapia się z jawą, rzeczywistością
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2020, 18:40 przez MoTyW, łącznie zmieniany 1 raz.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Hytry Wałek
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:09

Re: dawajcie swój jeden najlepszy numer

Post autor: Hytry Wałek »

Spoiler
No cat can match me... I'm passing fastly. Who's half as nasty?
ODPOWIEDZ