Quebonafide

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2160
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Quebonafide

Post autor: oKulTywowany »

Do egzotyki sie zgodzę

aczkolwiek komu byś nie puścił Tamagotchi za granicą to to jakby viral polskiej rapowo muzyki popularnej
This page is no longer available.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Quebonafide

Post autor: Patryk233 »

Sęk w tym, że on już praktycznie osiągnął wszystko co było do osiągnięcia w polskim rapie. Ja jestem przekonany, że on by potrafił wypuścić bragga, panczowy krążek, bo niejednokrotnie udowadniał, że potrafi pisać w takiej stylistyce. Ostatnio odświeżyłem sobie jego free w Newonce i chłop na tle polskiej sceny jest kompletnym raperem - potrafi pisać pancze, albo zarzucić emocjonalny tekst i wszystko to ma ręce i nogi. Bawi się z flow, przyspiesza, zwalnia. Zresztą patrząc na jego drogę, to Que jest definicją hip-hopu. Tak samo, jak zresztą Białas. Chłop nie wziął się z nikąd, tylko przeszedł drogę - od WBW do narodowego, po dwa diamenty.

Te nowe nagrywki, to raczej dla beki, nie czuć w tym spiny żadnej i silenia się na top, bo ma już pozycję. Dlatego najgorzej, jeśli raper czuje się spełniony - wtedy przestaje udowadniać, że jest najlepszy (a o to w tym hip-hopie się rozchodzi). W nawijce takiego Białasa jeszcze kilka lat temu było czuć, że jest głodny rap gry, że chce rozpierdalać, a teraz dowiemy się, że ma psa Bambi i kobitę, z którą oglądają razem Netflixa. Stabilizacja, to trochę gwóźdź do trumny rapera, ale na szczęście w ich miejsca przychodzą młodzi chłopacy, którzy mają totalnie dużo, świeżej energi i tak cykl życia rapu się toczy.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
moxxi
Posty: 4871
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Quebonafide

Post autor: moxxi »

A teraz robi niesamowite bezbeczne gówno chuj wie po co, no to ma sens :lol: jakby nawiązywał do początków to by śmigał z fuso i nagrywał z uliczne kawałki a nie robił z siebie pretensjonalnego kretyna xD nie kumacie że niektórzy wbijają w całą otoczkę, np dla mnie liczy się tylko aspekt muzyczny i nie wiem jak możecie tego bronić że to jest dobre :lol:

No ale osiongnoł wszystko w polskim erape i beczka sroga haha ;ddddD
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Quebonafide

Post autor: Patryk233 »

moxxi pisze: 30 paź 2022, 10:27 dla mnie liczy się tylko aspekt muzyczny i nie wiem jak możecie
Nie mówię, że jest to dobre. Sam nie jestem fanem jego wizerunku od promocji ostatniej płyty. Muzyka powinna się bronić sama, a tutaj właściwie jest więcej kreacji artystycznej, niż samej muzyki. Jasne, że wolałbym posłuchać nowej płyty Que, niż oglądać jak wrzuca foty i wygląda jak dziecko z autyzmem (nie obrażając nikogo). A jestem przekonany, że on spokojnie by mógł wydawać płytę co roku, a nawet i częściej - 1 kawałek na tydzień i po pół roku jest płyta i to jeszcze całkiem przemyślana, natomiast ma taką, a nie inną wizję. Jego lot.
moxxi pisze: 30 paź 2022, 10:27 No ale osiongnoł wszystko w polskim erape
No tego mu nie można odmówić :dunno:
Spoiler
Oczywiście ja nie jestem sajko Que, nie słucham jego kawałków tuż po przebudzeniu, więc nie patrze z niego jak na bożka.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1758
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Quebonafide

Post autor: loco »

Będzie trasa koncertowa Jakuba Grabowskiego z Kizo czy tam Patrykiem MTS. Bylo Taconafide, teraz będzie Kizonafide, ma łeb do interesów.
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2384
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Quebonafide

Post autor: Sialala »

Ciumciakofide
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Quebonafide

Post autor: RIVALDO111 »

loco pisze: 09 gru 2022, 16:08 Będzie trasa koncertowa Jakuba Grabowskiego z Kizo czy tam Patrykiem MTS. Bylo Taconafide, teraz będzie Kizonafide, ma łeb do interesów.
Czyli nie będzie 68 raz kończył kariery?
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9651
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Quebonafide

Post autor: jajca »

nie nie rozumiesz, to nie quebonafide tylko jakub grabowski, ale to wymyslil hehe nowa jakos na scenie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7665
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Quebonafide

Post autor: ebismolarek »

Łeb do interesów quebo = wafluj się z tym na którego aktualnie jest hajp, ten to ma łep
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Quebonafide

Post autor: RIVALDO111 »

Akurat Kizo trochę podupada , powinien się przyczepić obecnie do White lub Okiego :joint:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9851
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Quebonafide

Post autor: ART »

Sialala pisze: 09 gru 2022, 16:10Ciumciakofide
jedziesz w trase z quebo ciumcioku? troche lipa grac koncerty ze zlamana reka
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2384
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Quebonafide

Post autor: Sialala »

Kochasz go kurwa rudy czy co
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2262
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Quebonafide

Post autor: kapper1 »

Po chłopie, do pieca.
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1758
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Quebonafide

Post autor: loco »

loco pisze: 09 gru 2022, 16:08 Będzie trasa koncertowa Jakuba Grabowskiego z Kizo czy tam Patrykiem MTS. Bylo Taconafide, teraz będzie Kizonafide, ma łeb do interesów.
Potwierdzone. Disco Polo Tour, Patryk MTS główny a na supporcie Jakub Grabowski. Będą grać w mniejszych miastach i zadupiach od stycznia. Rozpiska już jest
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
karbo99
Zbanowany
Posty: 177
Rejestracja: 01 gru 2022, 7:57

Re: Quebonafide

Post autor: karbo99 »

Prawdziwy pionier i rewolucjonista... Żenujący normik, meh, do pieca a fejm niech przejdzie na ulicznych raperów.
moxxi
Posty: 4871
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Quebonafide

Post autor: moxxi »

Bezkitu nie xD jaka żenada Normikonafide idź spać bezbeku, liczę że to gówno jeszcze potrwa tak z minimum 2 lata wtedy będzie mógł zakończyć to grube prowo ;dddddd

Dobrze to ogarnął swoją drogą że ma te kawałki z jakimiś nołnejmami zza granicy które w czasie tylko tracą na swojej wartości i w momencie wypuszczenia zrobią wyświetlenia na poziomie Pedego xD zresztą Benz dealer to dobry przykład, wszystkie te jego akcje i ruchy przerost formy nad treścią, jebać
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9651
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Quebonafide

Post autor: jajca »

Cala jego kariera to przerost formy nad trescia, pelno pary, pełno tatuazy, wiszenia na sznurach na koncertach, hustania sie na kurwa dzwigu, romansow z celebrytkami, tylko zero udanych plyt i zero zapamietywalnych i rezonujących linijek. Beckham polskiego rapu tylko ze z ryjem niewyjsciowym
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
karbo99
Zbanowany
Posty: 177
Rejestracja: 01 gru 2022, 7:57

Re: Quebonafide

Post autor: karbo99 »

jajca pisze: 13 gru 2022, 18:48 Cala jego kariera to przerost formy nad trescia, pelno pary, pełno tatuazy, wiszenia na sznurach na koncertach, hustania sie na kurwa dzwigu, romansow z celebrytkami, tylko zero udanych plyt i zero zapamietywalnych i rezonujących linijek. Beckham polskiego rapu tylko ze z ryjem niewyjsciowym
Lepiej się tego nie da ująć, podobnie mam z Malikiem Montaną - prezentują jakiś poziom, ale człowiek chciałby to zweryfikować a dostaje tylko jakieś wizerunkowe pierdy albo numery pod tiktoka. Inna sprawa że po drugiej stronie medalu są goście którzy wydają tyle że się przejedli, ale i tak wkurwia mnie ten przerost wizerunku nad dyskografią.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4607
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Quebonafide

Post autor: 8na10 »

@jajca mocny post
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2168
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Quebonafide

Post autor: Mietek »

Mi się wydaje że Quebie z jakiegoś powodu się udało zrobić przystępny rap dla ludzi, którzy generalnie nie słuchają jakoś dużo rapu. Mam np. kolegę, któremu Hype i jakieś pojedyncze inne kawałki Queby się podobają, a jak mu puściłem ścib to nie rozumiał dlaczego ktoś tego słucha. Koleżankę mam co jej puściłem lato w ghettcie to stwierdziła że takie gorsze Quebo. Taki popowy rap, którego ludzie z popa sobie chętnie posłuchają jak mają ochotę na rap. Czemu akurat on, a nie ktoś inny, tego niewiem w ogóle.

Z odbiorem muzyki się coś pojebanego dzieje, że musisz się osłuchać żeby ci pewne rzeczy zaczęły wchodzić, i analogicznie musisz się osłuchać żeby ci pewne rzeczy nie miały prawa się spodobać.
ODPOWIEDZ