Quebonafide

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Quebonafide

Post autor: hardy »

Zakładam temat o tym raperze, influenserze i podróżniku.

Quebo to milioner przed 30-ką, autor podziemnej Eklektyki i Płyty roku oraz legalnej Ezoteryki, Egzotyki i Somy. Pracuje solowo i w duetach, na obu polach odnosi sukcesy. Pracował m.in z Eripe, Białasem, Taco Hemingwayem, ale nie ogranicza się tylko do rapowego świata. Ma też numer z Zamilską czy Czesławem Mozilem. Lubi współpracę z zagranicznymi artystami, chciał nagrał z Mac Millerem i Lil Peepem, jednak obaj zmarli przed nagrywką. Klątwa nie dosięgła za to włoskiego rapera Sfera Ebbasta i ich numer ujrzał światło dzienne.

Quebo odbył długą podróż przez wiele krajów, aby nagrać Egzotykę, która ukazała się w 2017 roku i dziś jest potrójnie platynowa. Po jej wielkim sukcesie, stał się polskim Justinem Bieberem i ogromne rzesze fanek zaczęły się do niego modlić. Było mu tego mało, więc stworzył supergrupę z innym mega popularnym raperem i tak powstało Taconafide. Nagrywki trwały od września 2017 do stycznia 2018, a płyta ukazała się wiosną 2018 i dziś również jest potrójnie platynowa.

W międzyczasie Quebo zmienił samochody i dziewczynę. Dziś jeździ Lamborgini jako pierwszy raper w Polsce i jest partnerem wokalistki Natalii Szroeder. Planuje nadal podróżować po świecie. Marzy o zobaczeniu Rosji, Gruzji, Grenlandii, reszty Azji i Afryki, a także wschodnich sąsiadów Polski.

Od 7.09.2018 ma przerwę w social mediach, po śmierci jego idola, Mac Millera. Podobno pracuje nad nową płytą. Dźwiga ciężkie brzemię sławy, a Pudelek pisze o nim równie często jak o Taco Hemingwayu.

Według wielu, sukces komercyjny nie poszedł w parze z rozwojem artystycznym rapera i jaranie się nim, nie będąc nastolatką, jest uważane przez wielu za kontrowersyjne.


------
Dziś dotarła do mnie książka wywiad "Egzotyka" o podróżach, którą zamówiłem w czerwcu 2018. Kurde, jak to jest wydane! Duża książka, gruba okładka, śliski papier, mnóstwo super zdjęć, niewiele tekstu (myślałem że będzie więcej). W zestawie: autograf Que, zakładka, naklejki związane z Egzotyką, płyta z instrumentalami z Egzotyki i kilka pięknych pocztówek z paru zakątków świata.
Jestem pozytywnie zaskoczony! Dziękuję!
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6822
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Quebonafide

Post autor: instinkt »

nadmienić trzeba również że jest najgorszym człowiekiem
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019, 19:50 przez instinkt, łącznie zmieniany 2 razy.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Quebonafide

Post autor: oyche »

autor wielu klasyków, ale nie sądzę że jeszcze nagra coś dobrego :(
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Quebonafide

Post autor: Jasek »

autor sporej ilości tęgiej hujozy*
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: Quebonafide

Post autor: nihil Novi »

Z Kevin Gatesem miał jeszcze nagrać, ale zdążyli go wpierdolić do ciupy. Kolejny, którego dotknęła klątwa, choć w mniejszym stopniu.

Jest coś ciekawego w tej książce?
Sensei życia
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7019
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Quebonafide

Post autor: piernikowyskoczek »

płyta z Taco rażąco obnażyła jego braki liryczne

a Egzotyka - nie rozumiem jak można nagrać wspaniałe utwory o problemach we współczesnych Indiach czy o życiu w Meksyku, a potem puścić taki Bumerang z refrenem "byłem na dnie już tam nie wrócę nie" - no super kurwa tematyka, żaden raper o tym nie nawinął nigdy

Egzotyka mogła być piramidą, a wyszedł nierówny kloc
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Quebonafide

Post autor: svnchez »

W Egzotyce było przede wszystkim za mało tej egzotyki, potencjał był duży, nawet się jakoś tam cieszyłem, że ktoś się na to zdecydował, ale wyszło jak zwykle w rapie. Generalnie nawet lubię tę płytę, ale śmieszne było jak Solar wyjebał pół zwrotki iFaniego, bo miała zbyt afrykańską jazdę :lol: No przecież o to powinno właśnie chodzić
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Quebonafide

Post autor: svlv96 »

Lubie jego muzykę ale przestałem się jarac i częściej wracam do eklektyki czy ezoteryki niż do nowszych płyt. Mimo to uważam że dużo zrobił dla pl rapu i chyba jako jedyny może wynieść nasz rodzimy rap bardziej w świat nagrywajac z czołówka światowych raperow.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Quebonafide

Post autor: Jasek »

svnchez pisze: 26 kwie 2019, 18:58 ale śmieszne było jak Solar wyjebał pół zwrotki iFaniego, bo miała zbyt afrykańską jazdę :lol:
Serio coś takiego było? XD
cztery żubry i dwie kurwy
hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Re: Quebonafide

Post autor: hardy »

nihil Novi pisze: 25 kwie 2019, 20:02 Jest coś ciekawego w tej książce?
Jak dla mnie jest za mało tekstu. Myślałem, że to będzie prawdziwy, długi i obszerny wywiad z dodatkiem zdjęć, a tutaj jest opowiedziane parę historii i przygód plus opinia o miejscu samego Quebo, którą znamy już z poprzednich wywiadów. Jest to podzielone na rozdziały które są nazwami destynacji i po kolei opowiada o nich, ale nie za wiele. Owszem, znajdziemy jakieś smaczki i zabawne fragmenty, ale myślałem, że to będzie bardziej dojebane treściowo. Zdjęcia za to są wspaniałe.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Quebonafide

Post autor: svnchez »

Jasek pisze: 26 kwie 2019, 20:11
svnchez pisze: 26 kwie 2019, 18:58 ale śmieszne było jak Solar wyjebał pół zwrotki iFaniego, bo miała zbyt afrykańską jazdę :lol:
Serio coś takiego było? XD
No tak, powiedział że musiał powycinać sporo rzeczy, które nie pasowały do polskich realiów, bo ifani poleciał mocno afrykańsko
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 686
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: Quebonafide

Post autor: Zephyr »

Eklektyka i Płyta roku na propsie, po Ezoteryce przestałem sprawdzać jego twórczość.
Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Quebonafide

Post autor: dwupak »

piernikowyskoczek pisze: 25 kwie 2019, 23:02 płyta z Taco rażąco obnażyła jego braki liryczne

Bumerang z refrenem "byłem na dnie już tam nie wrócę nie"
najlepszy liryczny wers 2017


chciałbym, żeby que rozjebał jakąś płytę bo dla mnie ma ogromne możliwości, ale coś nie wychodzi. w moim mniemaniu raper świetny, dyskografia średnia
instinct pisze: 25 kwie 2019, 19:41 nadmienić trzeba również że jest najgorszym człowiekiem
czemu?
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: Quebonafide

Post autor: LuckyLuke »

bo ja tak powiedziałem :oops:
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11554
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Quebonafide

Post autor: FLoo »

Czemu tak powiedziałeś ? [mention]LuckyLuke[/mention]
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4285
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Quebonafide

Post autor: Piters »

Mam ogromny sentyment do tego typa, nigdy nie jarałem się tak jakimś raperem jak Que w 2013 i 2014, ale druga połowa Ezoteryki i dalej to w większości straszny zawód. Gdzieś zgubił ten luz jaki go cechował na początku i szczerze wątpie, że go jeszcze znajdzie. Bo już nie chodzi o samą tematyke czy coś, teraz to nie ma tego czegoś, tej zajawki tamtego typa
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: Quebonafide

Post autor: LuckyLuke »

FLoo pisze: 27 kwie 2019, 20:16 Czemu tak powiedziałeś ? [mention]LuckyLuke[/mention]
Bo żal mi dupę ściskał.
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: Quebonafide

Post autor: manieq »

Podobnie jak większość jarałem się Kubą za czasów Eklektyki, Płyty Roku i Ezoteryki. Z czasem jednak z coraz mniejszą zajawką śledziłem jego poczynania. Chyba ostatni projekt z jego udziałem, który mi się wyjątkowo spodobał to była "Demówka" z Białasem.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Quebonafide

Post autor: dwupak »

LuckyLuke, podtrzymujesz opinię?
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Quebonafide

Post autor: staroć »

jak slucham que to czuje po prostu smutek, taki szczery smutek
ODPOWIEDZ