[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

yaneq
Posty: 3538
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yaneq »

Oglądał ktoś Misję Grayhound jak już przy kinie wojennym jesteśmy?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@yaneq Film taki jak ocena na pograniczu między 6,9 a 7 czyli między średni, a ujdzie w tłoku, słabe efekty i trochę zmarnowany potencjał jak jesteś dojrzałym kinomanem to poczujesz zawód, niby trzyma w napięciu, ale czegoś tam brakuje, walki nie robią wrażenia, nie został on jakoś super odebrany w świecie kina, więc to już o czymś świadczy, oczywiście Tobie może się spodobać i będziesz się bawił przednio, więc musisz sam ocenić czy odpowiada Ci taki obraz jakbym miał go obejrzeć ponownie to bym tego nie zrobił jest masa lepszych dramatów wojennych, które zostają w głowie na dłużej.
yaneq
Posty: 3538
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yaneq »

dzięki @SiNi za wyczerpującą odpowiedź, a jesteś w stanie polecić coś właśnie z tematyki okrętowej lub lotnictwa podczas IIWŚ?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

SiNi pisze: 11 paź 2022, 20:16 @yaneq Film taki jak ocena na pograniczu między 6,9 a 7 czyli między średni, a ujdzie w tłoku
:lol:
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9766
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

Czyli takie 6,95
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@Mider @jajca Fakt, dość groteskowo to zabrzmiało.


@yaneq I tak sprawdź sobie ten film bo jeśli lubujesz się taką tematyką związaną z lotnictwem czy też okrętami to zupełnie inaczej do niego podejdziesz i jestem pewny, że coś Ci się w nim spodoba - hmm szczerze napisawszy muszę sobie przypomnieć propozycje bo morskie bitwy jakoś nie utkwiły mi w pamięci, nie przypominam sobie jakiś takich sztosów wszystkie te konkretne obrazy to były starocie i klasyki jak "Das Boot" ale to każdy zna czy "Tora! Tora! Tora!" z nowości to tak średnio na pewno elementy morskie oraz lotnicze ma "Dunkierka" genialne kino, ale pewnie widziałeś, , "Cienie pod powiekami " (jest trochę lotnictwa) niekoniecznie wojenny ale bardzo dobry "Kapitan Phillips" "Aviator" a co do wojennych w takim klimacie będziesz musiał celować raczej w śedniawy jak "Midway" "Flyboys - bohaterska eskadra" "Wilcze echa" "K-19" jak sobie przypomnę jakiś dobry film morsko-lotniczy to podeślę.


edit:
Luxair pisze: 07 wrz 2022, 19:21 Nope - całkiem intrygujący film od Peele'a, połączenie neo-westernu z Jaws i Close encounters of the third kind - kapitalna akcja z szympansem - tylko za długie to.

W końcu udało się obejrzeć ten horror, dobry i nietuzinkowy i rzeczywiście intrygujący ,dużo nawiązań do Spielberga,super zmontowany, jedynie co mi nie dawało spokoju to ten cholerny but , który stoi nienaturalnie w genialnej scenie z szympasem
Spoiler
zakrwawiony żółwik między zwierzęciem, achłopcem majstersztyk!
musiałem poszperać jakby kogoś też to zastanawiało https://collider.com/nope-shoe-gordys-h ... dan-peele/
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Fall (2022) - survival thriller według oklepanego schematu "grupa nieodpowiedzialnych osób (w tym jedna po przejściach) wybiera się nurkować/połazić po jaskiniach/na opuszczony wyciąg narciarski, nie może się wydostać i kończy fatalnie". Tym razem mamy 2 laski wspinające się na gigantyczny, opuszczony maszt telewizyjny na środku pustyni. Gra aktorska słaba, dziury w fabule, ale zdjęcia wywołują taki lęk wysokości że woooow... zamykanie oczu i obgryzanie paznokci gwarantowane :)
Spoiler
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

Z reguły omijam takie szmirki, ale się skusiłem i gniot niesamowity (początkowy widok skałek ładny, ale dół pod wiszącym gościem wyglądał wręcz fatalnie) krajobraz z masztu o wiele bardziej dopracowany i w sumie tylko dla kilku scen z góry można obejrzeć ten film bo jednak niektórzy mogą odczuć lęk wysokości czy też poczucie bezradności, dupeczki jakieś takie średnio ponętne, trochę zmarnowany potencjał, mi się dłużył, ale fakt niektóre zdjęcia robią robotę.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5916
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

many-s pisze: 03 paź 2022, 9:29 Athena - fajna rozpierducha, super nakręcone, ktoś chciał zrobić 1917 ale na francuskim osiedlu.
obejrzałem wczoraj, półtoragodzinny rapowy klip, mocno schematyczny i zaludniony niespecjalnie ciekawymi postaciami - gdzie mu do Nędzników. no ale za to zdecydowanie warto dla warstwy wizualnej, robi wrażenie. świadkowie buzujących we francuskich przedmieściach sporów od dawna potrafią je pokazac, ale chyba niespecjalnie przekazać
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1801
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

@mql prawda, ale wizualnie uczta
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6881
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

Dług z 99 to jest kozak film, Gonera i Chyra top
yaneq
Posty: 3538
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yaneq »

@SiNi a z azjatyckich filmów wojennych coś polecasz?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@yaneq Przede wszystkim "Braterstwo Broni" "Miasto życia i śmierci " "Strefa Bezpieczeństwa" oraz "My Way" ewentualnie "Linia frontu"i "Assembly" no i jeszcze produkcje nie do końca azjatyckie "Kwiaty wojny" oraz "Listy z Iwo Jimy".
Mateusz
Posty: 420
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mateusz »

Czy tylko ja mam wrażenie, że SiNi obejrzał wszystko?
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4264
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

no popatrz, ja mam za to wrażenie że nawet jak obejrzał to widział zupełnie co innego niż ja
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
yaneq
Posty: 3538
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yaneq »

Dzięki za polecenia, Braterstwo Broni kozackie
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
pardon
Posty: 7957
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: pardon »

kwiaty wojny tez smiechowy, troche mnie wzial z zaskoczenia, ale dobrze sie bawilem w podrozy z panem bejlem i chetnie bym obejrzal drugi raz
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: 8na10 »

odświeżyłem wczoraj lost highway, i podtrzymuję, że to jest najlepsza scena w historii kinematografii, bez dwóch zdań: https://www.youtube.com/watch?v=qZowK0NAvig
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4809
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

w ciągu ostatnich trzech dni dwa razy obejrzałem FILM BALKONOWY i dwa razy się śmiałem i wzruszałem na nim. film dokumentalny stworzony z kamerki postawionej na balkonie i z gadki z ludźmi zwykłymi, czyli coś takiego jak sam robiłem przez długi czas tylko, że z wizją. prawdziwi ludzie, prawdzie historie i prawdziwe emocje. polecam w chuj. jest na hbo max i canal + też
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5418
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

podbijam, absolutnie fantastyczny dokument.
ODPOWIEDZ