[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@Luxair "Barbarian" odfajkowany jutro "Pearl" do "Smile" niestety dalej brak napisów propo" Barbarzyńców" to intrygujący do połowy, bardzo sprawnie przez ten czas budowali klimat, ładna praca kamery, ale po drugiej połowie imo coś się popsuło i zbyt mocno został zaakceptowany absurd, nie mniej jednak scena pomiarów wykwintna, na pewno nie można mu odmówić oryginalności, pomysłu oraz ciekawego wklepania elementu komediowego.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2022, 22:10 przez SiNi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11605
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: FLoo »

Podbijam, fajnie się oglądało i fajnie zbudowane napięcie do momentu
Spoiler
Aż wybiegła baba z wielkimi cycami
Halloween ends - straszne gowno
Największa pizda na forum:

Mider
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yaneq »

Ostatnia wieczerza, ktoś, coś, warto?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Bardzo spodobały mi się Silent twins. Świetna, rozbuchana warstwa wizualna (i ta aktorska, i ta a'la Coraline) - specjalnie skomponowane kawałki - aż po klimat, oscylujący od dziecinno-wesołego po mroczną patologię izolacji i choroby psychicznej. Fakt że film opowiada prawdziwą (acz naukowo niewyjaśnioną) historię prawdziwych sióstr, a piosenki i monologi naszpikowane są fragmentami ich dzienników i powieści, wynosi całość 10 levelów wyżej. Po seansie rzuciłem się do czytania o idioglosji, kryptofazji i innych popieprzonych historiach bliźniąt, np. https://en.wikipedia.org/wiki/Ursula_an ... a_Eriksson . Polecanko!

Dodano po 2 dniach 15 godzinach 2 minutach 32 sekundach:
Lombard - dokument o pracownikach bodajże największego komisu Europy, znajdującego się w slumsach Bytomia. Film głównie przygnębiający - większość bohaterów żyje na skraju ubóstwa i doświadcza wszelakich patologii, zaś sam lombard jest bardziej składem szmelcu i objawem obsesyjnego hoardingu szefa - oraz okazjonalnie instytucją charytatywną dla tych którzy mają jeszcze gorzej - niż rokującym biznesem. Mimo że wiele scen utrzymanych jest w pogodnym stylu a'la Chłopaki do wzięcia, a wszyscy zakasują rękawy i biorą się do roboty zamiast desperować, z pod spodu przebija jednak beznadzieja.

PS. Aha, niektóre kadry zajebiste, zwłaszcza te szerokie. Super to wygląda
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1665
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: MalkoNTENT »

yaneq pisze: 01 lis 2022, 12:26 Ostatnia wieczerza, ktoś, coś, warto?
Nudy w chuj. Nie polecam. A w lesie dziś nie zaśnie nikt czy ten co w domu się wyrzynali były da mnie fajne, także mocne rozczarowanko mino niezbyt dużych oczekiwań. Trochę oksymoron, ale serio straszne nudy
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

SiNi pisze: 31 paź 2022, 21:45 @Luxair "Barbarian" odfajkowany jutro "Pearl" do "Smile" niestety dalej brak napisów propo" Barbarzyńców" to intrygujący do połowy, bardzo sprawnie przez ten czas budowali klimat, ładna praca kamery, ale po drugiej połowie imo coś się popsuło i zbyt mocno został zaakceptowany absurd, nie mniej jednak scena pomiarów wykwintna, na pewno nie można mu odmówić oryginalności, pomysłu oraz ciekawego wklepania elementu komediowego.
No dokładnie - pierwszy akt baaardzo obiecujący, wręcz kapitalny; drugi akt nawet akceptowalny (nieźle wyszła zmiana otoczenia); a potem wszystko w ekspresowym tempie schodzi na psy. Który to już raz się zastanawiam czy w Hollywood nie ma już dobrych scenarzystów? Rozgrzebią wątki a potem nie mają pojęcia jak to sensownie spuentować; klisze klisze klisze.

PS. No i czemu, kurde, zawsze,
Spoiler
zwyrodniałe zmutowane torturowane niedożywione kazirodcze ludzio-zombiaki które spędziły pół żywota pod ziemią zawsze mają nadludzką siłę i są niezniszczalne? Takie osobniki powinny być totalnie schorowane, ledwo trzymać się na nogach
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
jefecito
Posty: 841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jefecito »

Mam podobne zdanie po seansie, coś nie zagrało w ostatnim akcie filmu, ale mimo to kilka oryginalnych pomysłów i ogląda się to w miarę spoko.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

Luxair pisze: 05 paź 2022, 9:01 Smile - miał to być wyjątkowo udany horror i swoista kontynuacja It follows, wyszła produkcja zaledwie poprawna
W końcu udało mi się ogarnąć napisy i mam podobne odczucia, kolejny raz powielony schemat, im dalej w las tym gorzej, zdecydowanie „Barbarian” w konfrontacji horrorowej wypada znacznie lepiej. Brakuje mi takich produkcji jak np.”Lighthouse” „Heriditary” „Midsommar” czy mega klimatyczny „Witch”
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jose »

Mam w sobie coś z autysty, bo zawsze mnie kręcą najstarsze dostępne rzeczy, które są na streamingach i już ze dwa lata temu Netflix wrzucił do bazy mnóstwo szwedzkich filmów, w szczególności Victora Sjöströma. I raz na jakiś czas sobie odpalam, do tej pory największe wrażenie robiła Ingeborg Holm (pod względem niesłychanie smutnej historii), a wczoraj obejrzałem Den starkaste/The Strongest - już nieco nowszy, bo z 1929 roku. Różnice w jakości widać kolosalną, plus chyba pierwszy raz zdjęcia były fajnie zrobione - sporo widoków na fiordy i przede wszystkim wyprawa statkiem, podczas której normalnie zabijano zwierzaki, więc działa to też trochę jak dokument. W każdym razie - wciąż zerkam na te filmy, jak na ciekawostki, raczej nie ma tu momentów - ani fabularnych, ani aktorskich - by się nimi zachwycać, czasem ciężko usiedzieć te 90 minut, no ale odhaczam kolejne wypatrując jakichś nowinek i fajnych momentów (w tym, który oglądam pisząc tego posta jest już trochę dźwięku).

Na HBO z tych staroci z kolei obejrzałem Stone z 1974 roku, australijski kryminał o gangach motocyklowych - fabuła dość typowa i przewidywalna, ale znowu - ładne zdjęcia ratują, do tego podoba mi się, jak zbudowano tam poszczególne postaci.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jiigsi »

Violent Night, no piękne to było. Hopper w roli mikołaja-wikinga boga mordu rozczarowanego świętami, cudownie kreskówkowy villain nienawidzący świąt, przepiękna choreografia walk, kill z Kevina :bowdown: finałowy kill :bowdown:, ogólnie fajny tribute dla Home Alone, Die Hard, Bad Santa.

Na początku trochę może za mocno krindżowo, ale jak się rozkręca to nie puszcza
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4790
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

byłem w kinie na filmie Duch Śniegów z muzyką Nicka Cave i jest to absolutne arcydzieło, ogromnie polecam i na pewno obejrzę ponownie gdziekolwiek będzie się dało
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@badi Racja,piękny krajobraz dla oka i uczta dla uszu.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Wieczór jaracza

Black Adam - absolutne gówno, to jest o rząd wielkości gorsze niż najgorsze wyrzygi Marvela. Chaotyczne strasznie
Demonic Christmas Tree - horror klasy C o morderczej, gadającej choince-zombie :) Nawet beka, zwłaszcza dla fanów Rubber i Killer Condom
Pewnego razu na krajowej jedynce - S01E01 całkiem niezły, faktycznie The end of the f***ing world vibes + nieoklepani aktorzy, do obejrzenia
The Rehearsal (serial) - nie wiem jak to nazwać, mockumentary deadpan comedy dla ludzi z fobią społeczną? Prowadzący projekt przygotowuje swoich klientów do różnych społecznych sytuacji, pedantycznie symulując wszystkie możliwe przebiegi, posuwając się nawet do rekonstrukcji całych budynków...? Przedziwne, ale mam wrażenie że jak początkowy efekt "co się tu odpierdala" opadnie, może być nudne
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@Luxair „The Rehearsal” obejrzałeś cały? Poza naszymi granicami bardzo wysoka nota, miałem okazje sprawdzić tylko jeden epizod i było dosyć ciężkostrawnie, nawet odpychająco i tak się zastanawiam czy brnąc dalej czy jest lepiej czy gorzej i czy ten cały projekt stworzony przez Natha jest jakoś fajnie zakończony.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5598
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

Bulllet Train ktoś ogladal? Dobra rozrywka na wieczór?
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@TdW Tak, dobre kino na wieczór (obejrzyj, oceń)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2022, 13:12 przez SiNi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

Chyba jak cały wieczór siedzisz na kiblu.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

@SiNi Tylko półtora odcinka widziałem. Ponoć w epizodzie z symulowaniem macierzyństwa się nieźle odpierdala, ale nie wiem czy mam na to ochotę...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

Są już "Duchy Inisherin" zabieram się za tą perełkę na weekend, mocno czekałem, myślę , że na luzie może być to nominacja oscarowa.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4038
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Obejrzałem Weird. The Al Yankovic story i niestety, było bardzo przeciętnie. A szkoda, bo mam jeszcze jakiśtam sentyment do Ala - rzucamy sobie czasem tekstami z UHF ("wy chyba nie jesteście z pizzerii") albo zapuszczę Amish Paradise czy White and Nerdy. Film przede wszystkim nie był w ogóle śmieszny; niczego nowego się nie dowiedziałem; większość historyjek była zmyślona; gagi były boomerskie i oklepane; peruka tragiczna. Jedyne co mnie cieszyło to wyłapywanie cameo (np. pojawili się goście z The Lonely Island). No i oczywiście odwieczny props dla Daniela Radcliffe'a za wybieranie, na złość Hollywoodowi, najbardziej pojebanych ról :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ