[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

porter
Posty: 98
Rejestracja: 20 kwie 2019, 18:28

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: porter »

Crash?
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1255
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Globe »

Byłem na "Szczęściu Mikołajka". Genialnie "uruchomione" rysunki Sempego, więc jak ktoś czytał w podstawówie to niech koniecznie pójdzie. Bardzo wzruszająca podróż to dla mnie była.

e: Nie wiem czy tylko u nas w kinach trwamy w tym film aninowany = bajka, więc widziałem z dubbingiem film (ogólnie spoko), ale całość jest niezwykle sentymentalna i chyba jednak bardziej dla ludzi, którzy to czytali. U mnie na sali było jakieś 10-15 osób i w sumie tylko rodzice oglądali :lol: Dzieciaki na oko od 5 do 10 lat totalna wyjebka.
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2096
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sztyc »

SiNi pisze: 12 mar 2023, 15:53 Podaj przykład słabego,filmu który dostał Oscara.
wystarczy chyba cofnąć się do zeszłego roku, nikt juz o tym filmie nie pamięta, a wtf zostanie na lata

mnie nie podobały się angielski pacjent, pożegnanie z afryką i slumdog, a ponieważ ja jestem pan ekspert i znam się na kinie, to te filmy obiektywnie są gównem

bardzo też nie siadł mi birdman, ale ten film ma jakąś pojebaną fanbażę, która widzi w tym napuszonym pozerstwie jakiś artyzm
moonlight = nudna bzdura o typie, który zwalił konia drugiemu typowi na plaży, mija 10 lat, on słyszy piosenkę i do niego dzwoni po tym czasie, ale zasypia zanim znowu mu zwali i to jest cały film

kształtu wody nie widziałem, ale myślę, że również nie zostałbym koneserem

z drugiej strony najlepsze filmy, które dostały oscarka, żebny nie wyszło, że jestem hejterem;
- wszystko o ewie
- lawrence z arabii
- to nie jest kraj dla starych ludzi
- parasite
- patton
- pluton
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 644
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

@sztyc mówi jak jest, zresztą Oscary wygrywają przeważnie średniaki, nawet jeśli nie słabe filmy to 5-6/10 max. Green Booki i Operacje Argo popierdoleńce
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@KamilNO No ja się akurat kompletnie nie zgodzę z Twoim zdaniem, słabe filmy, ale dla Ciebie. Green Book serio ? Podaj mi swój typ komediodramatu z 2018 który według Ciebie był taki super i dorównałby Green Bookowi.
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 644
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

Ziomuś trzy rzeczy:
1. Nie ma kategorii komediodramat, tylko najlepszy film, wiec dlaczego w rozmowie o Oscarach mam Ci podawać ten specyficzny gatunek? Zarówno Faworyta jak i Roma są od feel good niedzielny obiad z Polsatem Green Book lepsze. Do Argo się nawet nie odniosłeś bo wiadomo że Haneke wtedy był jeszcze większa przepaścią do po prostu niezłego Argo. Oscary to parytety i polityka wiec wygrywają średniaki, o gejach, czarnych, głuchych i kto tam jest na liście do odhaczenia, w tym roku niemieckie smuty o wojnie pozgarniają pare statuetek bo wiadomo wojna na Ukrainie to nagrody wypada dac.
2. Nie, CODA nie jest słabym filmem tylko dla mnie (i użytnika wyżej), ale chyba dla każdego (poczytaj krytyków, poczytaj zwykłych zjadaczy kina) kto ogląda rocznie trochę więcej niż to co tam w oscarach nominują, jest to syf, banał i komunały o głębi lassie wróć.
3. Złodziejaszi Koreedy
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@KamilNO No i co z tego, że nie ma takiej kategorii? Roma" nie jest komediodramatem i mimo, że oba filmy bardzo lubię to i tak stawiam wyżej od nich "Green Booka" pierwszy ujął mnie swoją surowością oraz pomysłem i pomimo dłużyzn kompletnie nie nużył,większość użytkowników oraz widzów wyłączy go po 10 minutach, zaś w drugim byłem zakochany w klimacie oraz pięknych kostiumach , choć na tyle ile oglądam to już mi się zlewają wszystkie te obrazy. Nie wiem po co miałem się odnosić do "Argo" Tobie się nie podoba,a mi tak i ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie dla mnie to dobre kino. Już nie przesadzaj "ziomuś" , że oscary to tylko średniaki i takie też produkcje górują, ale oczywiście masz po części rację dotyczącą kwestiach politycznych, jednak nie podzielam Twojej opinii na temat "syfów" jak i zarówno nominacji, jeśli chodzi o "Code" wielu osobom go polecałem i nikt się nie zawiódł, więc przeciwnie, dość mocno wyolbrzymiasz, poza tym to świetny,lekki film pod wieloma względami. "Złodziejaszków" widziałem i super, po roku jak oglądał również ciekawy obraz "The Farewell" to właśnie jakoś przypomniał mi się ten film Koreedy.
bel
Posty: 2104
Rejestracja: 21 kwie 2019, 8:31

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: bel »

Byłam wczoraj na Filipie i jestem pod wrażeniem, nie spodziewałam sie tak dobrego polskiego filmu
#blackpill
Bisclavret
Posty: 3390
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bisclavret »

bel pisze: 13 mar 2023, 15:19 Byłam wczoraj na Filipie
To ten policjant czy jakiś nowy?

No a tak serio też oglądałem i spoko film, może w pewnym momencie za duzo tego słynnego
Spoiler
ruchania
ale poza tym bez zarzutu. Nie wiem tylko na ile odbiega od książkowego pierwowzoru bo szedłem do kina z przeświadczeniem że czytałem tę książkę, a wyszedłem z odwrotnym xd
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5916
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

kurde trochę się tego boję właśnie, tj. mocnych niezgodności z książkowym pierwowzorem, bo tyrmandowski Filip to świetna książką, a w kwestii książek drugowojennych - książka wręcz wyjątkowa. no ale nic, wydam na to kwit (jak nie zapomnę)
Bisclavret
Posty: 3390
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bisclavret »

Nie no ja chyba rzeczywiście nie czytałem tej książki, Tyrmanda katowałem ponad dekadę temu i gdzieś jakiś error w pamięci wystąpił. Równie dobrze to może być adaptacja jeden do jednego więc się nie sugeruj ;)
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

bel pisze: 13 mar 2023, 15:19 Byłam wczoraj na Filipie i jestem pod wrażeniem, nie spodziewałam sie tak dobrego polskiego filmu
:bag:
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4108
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

The Fabelmans - nie chciałem, żona mnie namówiła, potem oboje umieraliśmy z nudów. Film nudny, przeciągnięty, Michelle Williams przesadza z ekspresją, Riddler odwrotnie; Seth Rogen jest chyba tak podniecony faktem występowania u Spielberga że spalił 10 blantów więcej niż normalnie i ledwie jest w stanie swoje nieliczne linijki wydukać. Ja rozumiem jaki był zamysł - na papierze musiało to dobrze wyglądać: tutaj damy segment w stylu familijnego sitcomu, tutaj teen drama na uczelni, tutaj horrorowy przerywnik ze strasznym wujkiem który jednak spoko, wrzucimy do dialogów trochę jidysz, i zamiast The Spielbergs nazwiemy to The Fabelmans - bo, wiecie, fables, opowiastki - ale zamiast się to wszystko ładnie skleić, wyszła długa i mdła sesja sentymentalno-masturbacyjna reżysera, a horyzont był cały czas na środku :(
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
tomeczek2301
Posty: 563
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: tomeczek2301 »

Wiecie gdzie obejrzę film Pearl? Za chuja nie mogę znaleźć w necie, może być w angielskiej wersji językowej
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4694
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Parlae »

Na warezach jest po polsku. Podbij na PW.
Pearl.2022.PL.1080p.WEB-DL.DD2.0.H264.ivo-SE.mp4
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2227
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

@tomeczek2301 Przecież jest dostępny wszędzie, przykładowo Vizjer / przed „Pearl” obejrzyj „X”
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4108
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

The Whale był lepszy niż się spodziewałem! - końcówka wprawdzie pompatyczna, ale gra aktorska super, były emocje, był klimat. Podobało mi się że każda z postaci miała coś na sumieniu i zachowała się chujowo w życiu, a i Aronofsky z fana Biblii stał się krytykiem instytucjonalnej religii.

John Wick 4 - znajomi byli, i mimo że są fanami JW, i że internet piał że to najlepsza część serii, to poza sceną rodem z top-down shootera twierdzili że raczej zawód. Keanu już stary i powoli się rusza, a poza Donniem Yenem postacie drugoplanowe bardzo marne. 6/10
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9740
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

potter pisze: 17 lut 2023, 15:44

Z Egertonem :oops: oglądam wszystko
No i nie zawiodłem się, ot fajny zabijacz czasu o powstaniu gry czy game boy'a, z dobrym amerykaninem, złymi ruskimi i muzyką lat 80
Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: myron »

Luxair pisze: 31 mar 2023, 9:26 John Wick 4 - znajomi byli, i mimo że są fanami JW, i że internet piał że to najlepsza część serii, to poza sceną rodem z top-down shootera twierdzili że raczej zawód. Keanu już stary i powoli się rusza, a poza Donniem Yenem postacie drugoplanowe bardzo marne. 6/10
To Ty widziałeś ten film czy znajomi xD?
Myśle czy iść do kina.
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2854
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

Lepszy od trójki na pewno, warto iść
ODPOWIEDZ