[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

W książce po angielsku nie było żadnej cholibki, ale zamiast tego hagrid gadał taką jakby gwarą non stop (wiejskie gadanie po angielsku?), ucinał słówka, inaczej wymawiał wyrazy, było to tak napisane że trzeba było się domyślać czasem jakie angielskie słowo tam powinno byc
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

chyba blimey czasem mowi, to jakas stara potoczna mutacja "blind me!" co oznacza ze nie wierzy sie wlasnym oczom
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

Az sprawdzilem z ciekawosci i rzeczywiscie jest blimey i nawet czasem pokrywa sie miejscami wystepowania z cholibka, czasem nie
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: DoubleB »

właśnie blimey wypowiadane jest też przez inne postacie, jak ron czy seamus
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mateusz »

Film Air jest już na Amazonie jak coś.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

o zajebiście, dzięki za info
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: trez »

Air dobry jak wygodne Air Jordany.
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

Film Kanał polskiego rezysera Andrzej Wajda wczoraj obejrzałem, no oguem bym powiedział ze slabo sie zestarzał ale fragmenty jak stokrotka carruje tego typa UwU. A tak to ładne zdjęcia nawet jak na dzisiejsze czasy i nawet niezle pokazany rozwój tej kanalarskiej psychozy ale no troche ziewalo mi sie i jakby nie stokrotka to nie wiem czy dotrwalbym do konca z calym szacunkiem dla panow powstancow

Dodano po 9 minutach 36 sekundach:
W sensie aktorsko i w ogóle wszystko zajefajnie i to sie nie zestarzeje chyba nigdy bo nie czuć w tym filmie zdziadczenia ale budowanie napięcia i jakieś tam rzeczy „szokujace momenty” w stylu koles wyszedl i go zastrzelili no to juz kazdy widzial pierdylion razy, w tym aspekcie czuc dziadkowatosc mocno
ale chyba warto obejrzec nawet mimo to
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

AIR fajny, taki klasyczny amerykański feel good movie, spoko ten patent z Jordanem żeby nikt się nie przypierdalał czy podobny czy nie.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: moody »

ten AIR to taki film, gdzie od pierwszej sceny wiesz, co bedzie w nastepnej i tak do samego konca
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

obejrzałem wczoraj film Pięć Diabłów i było to dość ciekawe i ujmujące przeżycie mimo że nie przepadam za ciągłymi retrospekcjami i mieszaniem kolejności zdarzeń. polecam
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Zakochany bez pamięci

Rewatch po 11 latach i jak wtedy 7/10, to teraz 9/10. Młody i głupi byłem, nie umiałem docenić. Film genialny na wielu poziomach, od konstrukcji scenariusza, która sprawia, że jesteśmy zaintrygowani od samego początku, przez aktorstwo (Winslet!), po generalnie sam pomysł na film. Kiedy trzeba jest subtelnie, kiedy trzeba dosadnie. Bawi, wzrusza i zostaje w głowie na lata. Z minusów to trochę zbyt dużo chaosu w tym procesie „wymazywania” przez co momentami się dłuży i irytuje + chyba niespójność w zakończenie, bo
Spoiler
skoro w świadomości Carreya ustalili, że spotkają się w Mountak, to jakim cudem podświadomość Winslet podpowiedziała to również jej? Mam wątpliwości odnośnie tego otwierającego spotkania na plaży.
Nie ważne. Piękne kino to jest. Wiwisekcja związku.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

Boiling Point - gęsta gastro atmosfera, masa ciekawych i dobrze zaznaczonych postaci (aktorsko wiadomo, STEPHEN GRAHAM, ale i Jason Flemyng w tle), ciekawe fabularnie, a przy okazji wszystko na jednym ujęciu zrobione, zdecydowanie warto
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: emcess »

omgggg świetny film, on na hbo czy na canal+ jest?
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Kalom »

na hbo
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Obejrzałem De Behandeling / The Treatment no i jest to naprawdę srogi flamandzki a'la nordic-noir thriller o pdeofliach. Poziom mroku sięga momentami The Poughkeepsie Tapes.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: RIVALDO111 »

Po Rod smoka i Alice in Borderland nic zbytnio dla siebie ciekawego z tych nowych lat nie widziałem więc ta mierność zmusiła mnie pierwszy raz dać szansę anime Vinland Saga i jak nigdy nie miałem z tym doczynienia z takimi Ala bajeczkami to jestem pozytywnie zaskoczony. Szczerze to nawet lepiej się bawię niż na Rodzie smoka.

Właśnie lecę 2 sezon i jestem na 2 odcinku i serio fajne to. Zimna, okrutna wojna , krew , dylematy nie czuć wcale że to jakaś bajeczka. Nie dziwią mnie te wielkie noty na IMDb i Filmweb. :joint:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

mql pisze: 26 maja 2023, 10:11 Boiling Point - gęsta gastro atmosfera, masa ciekawych i dobrze zaznaczonych postaci (aktorsko wiadomo, STEPHEN GRAHAM, ale i Jason Flemyng w tle), ciekawe fabularnie, a przy okazji wszystko na jednym ujęciu zrobione, zdecydowanie warto
bardzo fajne, dziękuję
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jiigsi »

Spiderman :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: insane »

super mario bros the movie - poszedlem do kina bez zadnych oczekiwan, a dostalem najlepsza bajke jaka widzialem od czasow zwierzogrodu. masa smaczkow i nawiazan dla fanow gierek od nintendo, do tego swietnie napisane postacie, smieszne gagi i ladna animacja zlozyly sie na bardzo udany film. niezdecydowanych zachecam do wybrania sie do kina, bo sale swieca pustkami, a naprawde warto.
ODPOWIEDZ