[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: 8na10 »

akcja z tpsem w autobusie oskarowa moim zdaniem, ogólnie gra aktorska chyba najlepsze (tj najbardziej autentyczne) co widziałem w polskim kinie ever.

ziomek co fristajlowal tez niezły, dokładnie jakbym widział mojego kolegę ćpunka
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

emdeer pisze: 14 lut 2024, 17:25 oglądałem,
uważam za jeden z lepszych PL obrazów ostatnich lat
podbijam, wybitne kino społeczne i najbardziej prawdziwie oddane klimaty osiedlowo-hip-hopowe w historii polskiego filmu
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Moon - świetne kino, takie s-f lubię, kameralnie, z pomysłem i trzyma w napięciu jak cholera, spotkałem się z opiniami, że nuda i w sumie nie rozumiem, bo intryga świetna i w zasadzie każda scena jest tutaj po coś, finał mógłby być mocniejszy, ale to nie wada raczej, 8/10

Macie do polecenia coś w stylu Moon właśnie, czy np. Ex Machiny? (nie licząc kilku odcinków Black Mirror, bo widziałem wszystko)
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8115
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: eddy_wata »

8na10 pisze: 14 lut 2024, 17:29 akcja z tpsem w autobusie oskarowa moim zdaniem, ogólnie gra aktorska chyba najlepsze (tj najbardziej autentyczne) co widziałem w polskim kinie ever.

ziomek co fristajlowal tez niezły, dokładnie jakbym widział mojego kolegę ćpunka
gdzies to mozna obejrzec online czy w kinie ?
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
emdeer
Posty: 298
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: emdeer »

na canal plus online jest
lub w na playerze za 18ziko
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

TPS to chodzące aktorstwo - jakiś Tadeusz Łomnicki mógłby od niego brać korki z gry aktorskiej, a i tak gówno by z tego wyszło, bo Łomnicki nie miał żadnego talentu - był rzemieślnikiem, podczas gdy to wielki TPS czuje tę dziedzinę i wyraża siebie nie ograniczając się jakąkolwiek formą. TPS to aktorstwo. Łomnicki, Gajos czy Olbrychski to truskule dla forum.
Prawde powiedziawszy trudno wskazać mi jakikolwiek atut Łomnickiego, którym górowałby on nad TPSem. czy to głos, czy luz, czy błyskotliwość - wszedzie deklasuje bozyszcza studentów kulturoznawstwa
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2100
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sztyc »

@jajca obadaj w ogóle ten film i NAJLEPSZĄ SCENĘ Z TPSEM



kurwa po tak przejebanie mocnej scenie jak dobre muszą być inne, w których wziął udział?
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
tomeczek2301
Posty: 573
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: tomeczek2301 »

Strefa interesów- polecam choć myślę że nie każdemu przypadnie do gustu, mi momentami się nudził, choć dźwiek i sceny to naprawdę inny level doznań i sam film daje dużo do myślenia o współczesnym świecie chociażby
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 302
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Sieloo »

Bakan pisze: 26 lut 2024, 12:23 Moon - świetne kino, takie s-f lubię, kameralnie, z pomysłem i trzyma w napięciu jak cholera, spotkałem się z opiniami, że nuda i w sumie nie rozumiem, bo intryga świetna i w zasadzie każda scena jest tutaj po coś, finał mógłby być mocniejszy, ale to nie wada raczej, 8/10

Macie do polecenia coś w stylu Moon właśnie, czy np. Ex Machiny? (nie licząc kilku odcinków Black Mirror, bo widziałem wszystko)
Nie wiem czy to do końca w tym stylu, ale jak chodzi o fajne niespieszne scifi:

Coherence 2013
Melancholia 2011
The Lobster 2015
Upstream color 2013
La jetée 1962
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

@Bakan
I am Mother
Annihilation
Arrival
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Zrobiłem to! Dziś po raz pierwszy obejrzałem pierwsze miejsce z mojej „kupki wstydu”, a więc Odyseję Kosmiczną 2001 i…mieszane odczucia.

Audiowizualna strona jest ZA-CHWY-CA-JĄ-CA! Nie wiem czy kiedykolwiek widziałem coś pod tym względem znakomitszego. Tutaj co drugi kadr mógłby w zasadzie wisieć na ścianie i robić efekt wow. Praca kamery też niesamowita. To jest uczta dla oka.

Jeśli chodzi zaś o fabułę, to bywa ciężko. Mam dość wysoką tolerancję na niespieszne tempo, ale tu już popada to momentami w absurd. Najciekawszy jest zdecydowanie wątek Halla i domyślam się, że w 1969 musiał on urywać dupę, ale poza tym, emocji tu nie ma niemal wcale. Biorąc pod uwagę jak ten film wygląda i brzmi, a to jak poprowadzona jest fabuła, to chyba mamy przerost formy nad treścią.

Niemniej czuć tutaj tę epickość, wysmakowane kadry podnoszą notę, 8/10
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 626
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yaml »

Wiele lat temu byłem na odysei kosmicznej w kinie nowe horyzonty (na sali kilka osób) i to był rozpierdol, taki film lepiej oglądać na wielkim ekranie i koniecznie z zajebistym nagłośnieniem, ale przychylam się do opinii że jest niestety kurwa nudny. Te długie sekwencje gdzie przez większość czasu budujesz klimat a w punktach kulminacyjnych powiesz co najwyżej "meh"
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

To, że nudny to jedno, ale jeszcze bardziej przeszkadza mi nierówne tempo. Pierwszy akt paradoksalnie bardzo mi się podobał, bo pomimo tego, że oglądasz małpy to jest tam jakaś dynamika. Potem dłużyzna, aż do momentu najlepszego wątku, jakim jest relacja załogi z Halem, gdzie po sporej dramaturgii i emocjach, wracamy do dłużyzny i przeciągniętego zakończenia. Strasznie połamana jest ta struktura fabularna.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ART »

najlepszym watkiem jest ten ostatni akt ale to potrzeba byc kumatym zeby zjarzyc co jest grane
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Teoretycznie wydaje mi się, że wiem o co tam chodziło, bo potem powtórzyli zbliżony patent w Interstellar, ale forma w jakim jest to podane jest nadal nużąca. Nie chwyciło za gardło, a akcja z Hallem już np. tak.

Dodano po 16 godzinach 18 minutach 44 sekundach:
Reality - oryginalne, trzyma w napięciu, Sweeney świetna, dobrze się to ogląda, 7/10

Trzeci człowiek - kurde, niby intryga fajna, ale śmiesznie kiedyś te filmy robili, bohater ucieka przed ewidentnym zagrożeniem, a w tle wesoła muzyczka, to jest takie kino, że aż prosiłoby się tutaj o gęsty mroczny klimat itd., zobaczyłbym remake tego 6/10

Ps. Jak coś to nie jest moje pierwsze zderzenie z oldskulowym kinem, Obywatel Kane, 12 Gniewnych Ludzi, Psychoza, Casablanca, To Wspaniałe Życie, wszystko bardzo dobre, bądź znakomite, tutaj jakoś mniej siadło
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Strefa interesów - "Niemcy krzątają się po domu BigBrothera" i to tyle jeśli chodzi o scenariusz filmu. To powinna być 45-minutowa etiuda a nie film długometrażowy
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4813
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

ja wczoraj oglądałem poor things i poza fenomenalną rolą emmy stone i scenografią nie kumam co może się w tym filmie podobać
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Killers Of The Flower Moon - film bardzo fajnie nakręcony, wciągający, świetnie zagrany, klimatyczny, z klasycznymi elementami gangsterki. Ale trwa 3,5 godziny i nie będę wracał.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ConeyIsland »

@many-s jak byłem na openheimerze to puścili trailer tego filmu i kopara mi opadła. Po premierze natomiast recenzje były mocno mieszane i odpuściłem koniec końców. Druga sprawa to dlugość - 1 na 10 tak długich filmów mi się podoba. Mówisz że warto...?
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11742
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: FLoo »

Ja np nie dałem rady obejrzeć do końca, właśnie przez ten czas trwania, dla mnie nudy
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ