[serial] The Wire

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3247
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

[serial] The Wire

Post autor: horrypaz »

o najlepszym serialu w historii.
całość zamknięta z 3-4 razy i nie mogę się doczekać jak znowu walnę na raz.
elko
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] The Wire

Post autor: mql »

ehhh, zazdroszczę każdemu, kto jeszcze nie widział

wróciła mi ostatnio zajawka na The Wire, znowu jestem pod wrażeniem pietyzmu z jakim przedstawiono Baltimore, miasto przeniknięte do najgłębszych zakamarków, Simon miał je przeczytane jak książkę. przygnębiający obraz nędzy i rozpaczy, zakulisowych gierek psujących każde środowisko, wszechobecnego brudu, ale i samoregulacji – błędnego koła, w którym cala tkanka miejska jest zamknięte i zamknięta pozostanie. a w tej całej grozie jest przecież masa momentów, które ocieplają serduszko, wspaniałe postacie z rewelacyjnymi dialogami. wszystko razem powoduje, ze nie ma szansy nie poczuć się jak w domu nawet na jebanej ławeczce w centrum projectsów

z biegiem czasu bardzo zyskuje w moich oczach drugi sezon, często nazywany przecież najsłabszym – imo absolutnie niesłusznie. tragizm sytuacji dokerów i ich upadającego związku idealnie współgra z erozją szkolnictwa, czy działań służb mundurowych. wspaniali Sobotkowie i szansa na spojrzenie na dragowe ruchy wariatów z eastside czy westside z szerszej perspektywy – zaopatrujących ich w towar grubszych ryb
Spoiler
no i aż się uśmiechnąłem dzisiaj idąc ulica, gdy przypomniałem sobie akcje dzielnych dokerów, którzy zawinęli Valchekowi vana i wysłali go w podróż dookoła świata, wysyłając mu przy okazji pocztówki z vanem z najróżniejszych miejsc <3
tylko, kurwa, dlaczego Pryzybylewski ma nazwisko z literówką

swoja drogą, oglądaliście The Wire jako serial o ludziach, czy raczej jako serial o mieście? bo ja – pomimo nieukrywanej sympatii do ogromnej liczby postaci – traktowałem ich jednak jako swoiste tło: elementy, które nie są niezbędne, a gdy ewentualnie znikną – pojawią się następni
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3247
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: [serial] The Wire

Post autor: horrypaz »

co do Pryzbylewskiego to w Usa ludzie od nas często zmieniają tak nazwiska żeby łatwiej było wypowiadać. to samo miałem z drugim sezonem, za pierwszym razem ledwo pokonałem, później doceniłem
Awatar użytkownika
Krew
Posty: 1082
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:49

Re: [serial] The Wire

Post autor: Krew »

Serial wybitny, nie wiem czy najlepszy, jednak Breaking Bad mam wyżej. Co nie zmienia faktu, że rozpierdala mnie to że, historyjka o smokach tak długo była uważany za the best show ever, podczas gdy The Wire tyle lat było niedoceniane. Co do oceny sezonów to 3>4>1>2>5

Pozdro Iwo.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1145
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [serial] The Wire

Post autor: maciek »

Jedyne moje serialowe 10/10
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 588
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: [serial] The Wire

Post autor: zlewam »

obejrzalem 2 sezony i nadal nie moge sie przekonac, minela mi zajawka troche po tym jak moj ulubiony murzyn
Spoiler
zawisnal na klamce
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3247
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: [serial] The Wire

Post autor: horrypaz »

dobra chuj, nie wytrzymałem ciśnienia i lecę kolejny raz. już pierwsza scena jest rozpierdolem
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2182
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [serial] The Wire

Post autor: suitup »

ja tak samo, zalozyliscie ten temat i chciałem napisać że to nr 1 ever, ale mowie, odpalę najpierw i się przekonam czy nadal tak sądzę
5 odcinków już za mną i zdecydowanie nadal tak sądze
majstersztyk
Awatar użytkownika
banger
Posty: 862
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] The Wire

Post autor: banger »

Ten serial został stworzony przez geniuszy. Utrzymać tak wysoki poziom przy tak ogromnej ilości wątków, zdarzeń, które są ze sobą połączone to coś niesamowitego. Jak każdy fan oglądałem już z parę razy całość, czekam aż minie 1,5 roku by znowu jechać z tym arcydziełem małego ekranu :bowdown:
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: [serial] The Wire

Post autor: Rossi »

ma ktoś może jakieś opracowanie na temat the wire, która postać rzeczywista jest inspiracją dla której fikcyjnej? wiem, że aktor grający diakona to pierwowzór avona, a omar jest inspirowany historiami 6 innych watażków, ale może jest to w jakiejś jednej przejrzystej formie? W chuj się jaram tym serialem, top1 ever, wszystko wszystko zajebiste
Spoiler
za drugim/trzecim razem się też mnóstwo smaczków wyłapuje/widzi się rzecz z nowej perspektywy, na przykład dużo scen czy dialogów są swoimi lustrzanymi odbiciami (rozmowa stringer bell vs avon za kratą więzienia, rozmowa mcnulty vs daniels za kratą pomieszczenia dowodowego z 2 sezonu, I'll take any motherfucker's money if he givin it away, itd), stringer bell i colvin jako ludzie próbujący zmienić grę i oboje przez tę grę przeżuci i wypluci, arcydzieło
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2182
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [serial] The Wire

Post autor: suitup »

w 11 dni obejrzałem znów całość, uzależnia mnie ten sezon bardziej niż cokolwiek ever

no i co teraz mam z życiem swoim robić co, może zajmę się polityka jak pan senator
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] The Wire

Post autor: Kubinsky »

sheeeeeeeiiiiiitttt temat o moim ulubionym serialu na równi z sopranos i six feet under a ja się jeszcze nie wpisałem.
ja również początkowo się nie mogłem wczuć w ten serial, dopiero na 2 sezonie(podobno dla wielu najgorszym) wkręciłem się na dobre, lepiej poznałem bohaterów i ciekawiej śledziło się ich zmagania.
dla każdego, kto nie może się wkręcić-dajcie the wire szansę chociaż do 2 sezonu, to raczej nie jest jedno z tych dzieł które od samego początku chwytają za serduszko
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: [serial] The Wire

Post autor: bukaj »

właśnie skończyłem. jak mam oglądać jakieś inne seriale, wiedząc, że można zrobić coś aż tak dobrego? arcydzieło
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] The Wire

Post autor: PeterStillNinety's »

Ja lece kolejny raz i kończe drugi sezon aka dokerzy Ten serial mistrzostwo świata Wszystko w nim pasuje

W ogóle najlepsza czołówka muzyczna jest właśnie w drugim sezonie
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9056
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] The Wire

Post autor: genocidegeneral »

Macie tak, że przypadkiem sobie obejrzycie na Youtube jakąś ciekawą scenę, później drugą, trzecią i po chwili mając całą główną zasypaną The Wire myślicie sobie, że pierdolicie te urywki, bo w sumie już kilkanaście miesięcy nie oglądaliście całości? :oops:




Zwłaszcza w tym drugim padają bardzo ważne zdania, które trzeba zacytować różnym ćwierćinteligentom (w tym mnie z przeszłości) narzekającym na wyjście serialu poza temat murzajów handlujących prochami:
Each season of The Wire doesn't just continue the story, but adds a new layer of context to the show's examination of Baltimore's institutions and characters. Season one sets up a problem - the ineffectiveness of the war on drugs - and seasons two through five show why the problem isn't being solved by economics, politics, education and the media and how each of these things contribute to keeping the systems in a cycle of failure.
Obrazek
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [serial] The Wire

Post autor: zemsta1kadluba »

mql pisze: 03 cze 2019, 11:52 tylko, kurwa, dlaczego Pryzybylewski ma nazwisko z literówką
to akurat dosyć normalne u potomków imigrantów przybywających do Ameryki w XX w., urzędnicy amerykańscy przy rejestrowaniu imigrantów często zapisywali je z błędami, problem ten dotykał imigrantów z różnych krajów. Phil Leotardo w The Sopranos też o tym wspomina.

Co do serialu pamiętam że bardzo podobał mi się 1 sezon, 2 trochę mniej, a przy 3 przestałem oglądać, ale chyba trzeba się wziąć i obejrzeć całość
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: [serial] The Wire

Post autor: suraks »

to jeden z tych topowych seriali których jeszcze nie oglądałem stąd moje pytanie, gdzie moge obejrzeć wszystkie sezony najlepiej z polskimi napisami?
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: [serial] The Wire

Post autor: bukaj »

HBO Go
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9056
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] The Wire

Post autor: genocidegeneral »

[mention]suraks[/mention] na HBO GO za hajs (bo w siedem dni darmowego triala raczej się nie wyrobisz), a jak nie to na np. rarbg znajdziesz torrenty z całymi zremasterowanymi do HD sezonami

na tych wszystkich fili.tv się nie znam, nie przemawia do mnie jakość obrazu na tych wszystkich gównostronach
Obrazek
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: [serial] The Wire

Post autor: suraks »

bukaj pisze: 08 gru 2019, 19:43HBO Go
genocidegeneral pisze: 08 gru 2019, 19:48 [mention]suraks[/mention] na HBO GO za hajs (bo w siedem dni darmowego triala raczej się nie wyrobisz), a jak nie to na np. rarbg znajdziesz torrenty z całymi zremasterowanymi do HD sezonami

na tych wszystkich fili.tv się nie znam, nie przemawia do mnie jakość obrazu na tych wszystkich gównostronach

o hbogo nawet mam, nie wiedziałem, że tam jest, dzięki
ODPOWIEDZ