TUZZA - Giardino (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: Zephyr »

Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: Joydivision91 »

Płyta dobrze buja, jeden z lepszych materiałów w tym roku.

Mam do sprzedania LTD preorder razem z Pinem Tuzzy i GIARDINO.EXE za 80 zł plus koszt dostawy
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2020, 21:17 przez Joydivision91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: JoeyJoeJoe »

Wytłumaczcie mi fenomen tej grupy. Chłop se coś śpiewa, bicik se leci, wszystko powolne i każdy dźwięk zdaje się trwać pół tracka.
Przyjemnie się tego słucha nawet, ale kompletnie nie jestem się w stanie skupić na tej płycie, ma w chuj usypiający nastrój.
Bardziej mi to pasuje jako background noise, aniżeli album do aktywnego słuchania.
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: Bryx Fenrir »

Bardzo ciekawa płyta. Produkcyjnie spójnie i cały czas dobrze, Taco na feat'cie poleciał świetnie, sporo numerów które bujają bardzo dobrze, myślę, że jedna z lepszych produkcji w tym roku.
Awatar użytkownika
sharezza
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2019, 16:41

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: sharezza »

Awatar użytkownika
sharezza
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2019, 16:41

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: sharezza »

https://youtu.be/GsAgS1cNA5s

dragon balls z animacjami z giardinio.exe
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: daveyo »

KRUPIER
Spoiler
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: przedszkolanek »

wróciłem sobie niedawno i kozak płyta, troche nie doceniłem przy pierwszych odsłuchach, się nawet troche zastanawiałem czy nie jest to lepsze od FAF
ale jednak zabrakło tutaj takiego galaktycznego performensu od Benito, ale ogólnie bity i brzmienie mam wrażenie w większości lepsze
ale chyba pora na powrót do debiutu

nawiązując do dyskusji która gdzieś się tam toczyła [mention]oyche[/mention] ma racje, że tuzza po powinna być legenda (o ile sobie nagle dyskografii nie spierdolą), a od siebie dodam, że oba beaty od 2latefor na tej płycie to czołówka polskiego beatmakingu biorąc pod uwagę całą historię gatunku w PL
gdynianin
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2020, 14:50

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: gdynianin »

przedszkolanek pisze: 19 kwie 2020, 22:03 wróciłem sobie niedawno i kozak płyta, troche nie doceniłem przy pierwszych odsłuchach, się nawet troche zastanawiałem czy nie jest to lepsze od FAF
ale jednak zabrakło tutaj takiego galaktycznego performensu od Benito
Dokładnie, przy pierwszym odsłuchu czekałem coś jak "Denaro" gdzie Benito życiówe dał.A co do całej płyty, to wg mnie - po wyrzuceniu "Gatti" otrzymujemy album o podobnej klasie co Fino Alla Fine.
Awatar użytkownika
sharezza
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2019, 16:41

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: sharezza »

Obecna życiówka Benito to Tourbillon imo, i równorzędnie najlepszy kawałek z płyty.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: oyche »

na ulicach jak gelenda
a tuzza już legenda


moi faworyci oprócz pierwszych singli to warszawska nike i dragon balls (dwa najlepsze refreny w tym roku), dobra płyta z ciekawymi brzmieniami, ale stawiam ją w dolnej połowie tabeli jeśli chodzi o dokonania tuzzy, może dlatego że w hiphopku bardziej interesuje mnie raper niż producent, a tu zabrakło mi hitów którymi gęsto usłane było FAF, jak i linijek zapadających w pamięć
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5216
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: Offcheck »

No wyszło poniżej oczekiwań, ale to nadal dobry album, do którego na pewno będę wracał.
Giardino to zajebisty opener płyty.
Najlepsze użycie autotune w Polsce :)
przedszkolanek pisze: 16 mar 2020, 22:18 oczywiście FAF>MM>G>O48>TOP ZZ, ale wszystko trzyma ładniutki poziom
Why Top ZZ na końcu?
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: oyche »

cieżko w chuj zrobić taką tabelke dla tuzzy, wiem tylko że faf na pierwszym a topzz na pewno nie na ostatnim
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: Offcheck »

Żeby nie było, że strzelam w powietrze :)
Mój ranking:
1. Fino Alla Fine (tu bez żadnych dyskusji)
2. Moon Mood (patrz pkt.1)
3. Top ZZ (zajebisty klimat zaserwowany przez Swizzy'ego, w którym chłopaki się idealnie odnaleźli - Sirocco topka ich utworów)
4. Giardino (current status: dobre, ale bez rewelacji)
5. Ogrodowa 48 (fajny aperitif przed Giardino, ale tak szybko jak wleciał na playlistę, tak szybko wyleciał)

PS. Na samym początku myślałem, że te wszystkie nawiązania do Italii to kwestia tego, że pochodzą z warszawskich Włoch, ale okazało się, że to 100% kreacja :rotfl:
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: oyche »

na teraz dla mnie FAF>topzz>MM>giardino>O48, ale muszę jeszcze się osłuchać
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: przedszkolanek »

Offcheck pisze: 27 kwie 2020, 14:35 Why Top ZZ na końcu?
IMO
niewykształcona dobrze stylówka + chłopaki gorsi nawijkowo + benito i ricci nigdy na tych bitach najlepiej nie leżeli + sam materiał dużo słabiej dopieszczony, zwłaszcza od strony technicznej i w ogóle troche czuć pewną lekką przaśność
poza tym jakieś to takie za hewrowe dla mnie, wole chłopaków jak zaczęli mówić własnym językiem
no i początki tuzzy mnie się dzisiaj już nie podobają, zresztą nigdy mi się za mocno nie podobały, dobrze że się odchudzili muzycznie
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: Offcheck »

przedszkolanek pisze: 27 kwie 2020, 16:32 poza tym jakieś to takie za hewrowe dla mnie, wole chłopaków jak zaczęli mówić własnym językiem
Okej ziom, tu wchodzi akademicka dyskusja o gustach :) Ale akurat z powyższym stwierdzeniem się nie zgodzę. Oni od początku mieli pomysł na swój język i go realizowali (dla mnie bardzo dobrze, bo często wracam do ich początkowych tracków).
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: kshaq »

Top zz top 3 od nich
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: TUZZA - Giardino (2020)

Post autor: samir »

alez oczywiscie ze tak ja nie będę teraz wypity ripostował ale najslabsza jest ogrodowa bo jest kurwa najkrotsza i to ich najlepiej opisuje, top zz klasyk a jak benito rapuje beni to beni tamto jestem rough boy suko to kurwa uszy same wkladaja camela do mordki, byłem na koncercie faf w hydro i wspomnienia wybitne jako drapieznik ale jednak giardino dla mnie to jest czysty klasyk, nadpłyta, życzę multum sukcesów bo to zwykle ziomy i fajnie się pilo wodeczke z nimi
ODPOWIEDZ