Producencki Offtopic

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Nerwowy »

MasterP pisze: 03 wrz 2022, 13:54 panowie, zakupiłem raperski starter pack tj. mikrofon rode nt1a plus do tego interfejs arturia minifuse 2 i podpinam, robie wszystko według instrukcji, dre do niego pizde a nagrywa sam szum plus trzaski, co jest 5 ? laptop wszystko świeżutkie, dopiero co wyciagiete z folii :neutral:
Jak jesteś nowy w temacie, to taka ciekawostka - nie odłączaj mikrofonu od włączonego interfejsu jak masz włączony Phantom, bo w specyficznych przypadkach można majka uwalić, mówili mądrzejsi ode mnie. Mimo wielu prób mi się to nie zdarzyło, ale po prostu w walizce.
Zwikk
Posty: 430
Rejestracja: 09 lis 2020, 17:17

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Zwikk »

Omnisphere i kontakt to serio jest must have teraz? Mam tych paczek sampli pierdylion z redditów itp ale one brzmią chujowo zazwyczaj
Czy robicie własne dźwięki?
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

Zwikk pisze: 20 wrz 2022, 12:47 Omnisphere i kontakt to serio jest must have teraz?

Oczywiście, że nie.
Jak zaczynasz (pierwsze kilka lat produkcji) to odradzam korzystania z wołów roboczych w których przebieranie w presetach zabierze Ci chęć pracy twórczej. Lepiej poznać dobry synth na wylot i na nim budować swoje brzmienie, niż mieć tak potężną bibliotekę domyślnych brzmień, z którymi nawet nie będziesz wiedział co robić. Ja dopiero teraz, po ponad 10 latach pracy twórczej zastanawiam się czy sobie nie sprawić Omnisphere ale biorę pod uwagę głównie wysoką jakość sampli.



Zwikk pisze: 20 wrz 2022, 12:47 Mam tych paczek sampli pierdylion z redditów itp ale one brzmią chujowo zazwyczaj
Klęska urodzaju. Naściągałeś marnej jakości dźwięków, przebierasz w nich i nawet nie znajdziesz czegoś ciekawego. Klasyczny syndrom startowy. Lepiej z tych pościąganych sampli skataloguj sobie własną bibliotekę, 80% chudszą ale z topowych brzmień.


Zwikk pisze: 20 wrz 2022, 12:47 Czy robicie własne dźwięki?
Tak, zarówno komercyjnie, tak i na własny użytek muzyczne i terenowe. Sound design to jedno z moich ulubionych zajęć.
Dla mnie to także możliwość identyfikacji, więc lubię pracować w określonych ramach.
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

Używacie hardware'u do produkcji? Jakieś graty do unikalnego brzmienia bez którego się nie obejdziecie albo dosmaczacze?
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Producencki Offtopic

Post autor: mario995 »

Czytałem kiedyś w necie, że niektórzy stosowali takie triki, że po nagraniu bębnów, nagrywali WAV na kasetę, a potem tą kasetę ripowali z powrotem do cyfry, bo chcieli mieć bardziej lofi vibe
Osobiście nie testowałem, bo nie mam sprzętu ani kaset, a poza tym, jakość audio na kasecie raczej nie powala, więc nie bardzo widzę sens
Gratów stricte nie używam, ale lubiłem swego "doprawiać" bębny przepuszczając je przez symulacje wzmacniaczy gitarowych. Na kanale z perką Guitar Rig zapięty i kombinowałem jakieś pętle
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

Guitar Rig to dobre narzędzie, nie tyle względem simów wzmacniaczy, ale w ogóle w formie multiefektu. Mimo wszystko to nie hardware :)

Reamping kasetowy zdarzało mi się robić - kumpel dał mi magnetofon konsumencki i przepuszczałem ślady.
Problem z konsumenckimi kasetami jest taki, że mają nieciekawe zaszumienie i trzeba odpowiednio przygotować korekcją sygnał przed nagraniem, żeby później zrekompensować tę zmianę.
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Producencki Offtopic

Post autor: gonny_trebor »

sp 404 og + casio ctk-100 do basów bo ma fajne, odmęty szaleństwa wiem
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

@gonny_trebor Spinasz po MIDI, czy nagrywasz z palucha?
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Producencki Offtopic

Post autor: gonny_trebor »

z palucha (PTKWOO), bitmaszyna ma tylko midi in a klawisz wcale nie wspiera takich zabaw
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

Proppa, mi się nie chce specjalnie bawić w sprzężanie MIDI, no chyba że ewidentnie potrzebuję sekwencji do pokręcenia knobersami
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Producencki Offtopic

Post autor: gonny_trebor »


audacity wyszło z lat dziewięćdziesiątych warto odnotować
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

Widziałem, że zrobili update. Wygląda na to, że nawet da się ReaPack odpalić, więc bardzo fajnie.
Nerwowy
Posty: 176
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: Producencki Offtopic

Post autor: Nerwowy »

wklz pisze: 30 wrz 2022, 13:37 Używacie hardware'u do produkcji? Jakieś graty do unikalnego brzmienia bez którego się nie obejdziecie albo dosmaczacze?
Obczaj
mixanalag.com
Za free można zabookować sobie ograniczony czas do zabawy zdalnie na prawdziwym sprzęcie. Jak ktoś skorzysta, niech koniecznie podzieli się wrażeniami.

BTW. Dobra wtyczunia do zgarnięcia za free do czwartku
https://audioplugin.deals/classic-t-rac ... ultimedia/

W temacie tape simów spróbujcie obczaić np. te:
https://youtu.be/owsgVC30wp4
https://youtu.be/TsJWx3Jlq28
wklz

Re: Producencki Offtopic

Post autor: wklz »

@Nerwowy Korzystałem z mixanalog przy dwóch płytach, konkretnie z decków szpulowych. Zrobiło co chciałem, ale mam narzędzia do lepszych rezultatów.

Tfu na T-Racks i ich system licencjonowania rodem ze starego softube'a (dedykowany soft licencyjny, pełna instalacja i aktywacja poszczególnych wtyczek), dziękuję za takie traktowanie klienta.

Jak chcesz taśmę to masz kilka opcji, w tym różne DSP do Acustica Audio albo darmowe patenty od człowieka z airwindows. Pytanie czy chcesz autentycznie taśmę czy "analogowe ciepełko" które bierze się z czegoś innego. Ogólnie polecam warstwową saturację.
Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 497
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: Producencki Offtopic

Post autor: quasimoto »

Jakie głośniki do MPC? Co sądzicie o Behringer MS 16?
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3902
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Producencki Offtopic

Post autor: camzatizbak »

Jak mpc to pytaj uż. @Horry
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Producencki Offtopic

Post autor: horrypaz »

ale co ja wiem. jakie mpc? masz mikser czy do interfesja czy jak kurwa. ja mam jakies najbiedniejsze monitory presonusa za pare stówek i jest git
Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 497
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: Producencki Offtopic

Post autor: quasimoto »

Wystarczy mi taka opinia, dzięki!
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Producencki Offtopic

Post autor: horrypaz »

zapraszam. jak sie trafia sample to cos zrobie
https://www.twitch.tv/horrypaz
ODPOWIEDZ