Gothic [seria]

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Gothic [seria]

Post autor: genocidegeneral »

drewniana gra dla typów nieznających angielskiego, jebać



tl;dr mod Kroniki Myrtany otrzymał przybliżoną datę premiery: przełom III i IV kwartału 2020

czyli kwiecień 2021
Obrazek
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Gothic [seria]

Post autor: Ablazir »

największy mój klasyk :bowdown: :bowdown:
Obrazek
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: Gothic [seria]

Post autor: gambler »

Najlepsze na świecie, każdy prawilniak w to grał (u mnie czasy gimnazjum). Noc kruka świetna, kiedyś to przejdę jeszcze raz, wierzę
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Gothic [seria]

Post autor: Kubinsky »

przeszedłem noc kruka jakieś 6 razy i jestem z tego dumny
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Gothic [seria]

Post autor: daveyo »

Ah, piękne wspomnienia z tym tytułem. Ostatnio nawet wracałem żeby sobie odświeżyć Noc Kruka. Trójeczka też była bardzo fajna po patchu no i ten soundtrack tam :bowdown: . Fani świetnie zadbali o to żeby gra była tak naprawdę wiecznie żywa, ciągle jakieś mody itp. Super.
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Gothic [seria]

Post autor: Rhubarb »

Jedna z najgorzej zrobionych gier w które najlepiej się gra. Większość gier, które w ówczesnych czasach były uważane za o wiele lepsze dzisiaj są nie do grania, a gothic mimo mechaniki i wielu wad które były w nim od zawsze nadal jest nieśmiertelny dzięki oczywiscie klimatowi, ale i wielu rozwiązaniach, które były świetne a i ciężko znaleźć coś co w obecnych czasach wykorzystywali by potencjał zawartych w tej grze pomysłów
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Gothic [seria]

Post autor: baqlashan »

^najak, pełna zgoda

nienawiść do elder skrolsów tak zostałem wychowany
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gothic [seria]

Post autor: genocidegeneral »

No i robią ten remake, PC i next-geny, raczej nie w tym roku

Z mojej strony serdeczne meh. Dawać te mody, mam nadzieję, że twórcy nie wywalą się na mordę pod ciężarem oczekiwań.
Obrazek
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Gothic [seria]

Post autor: hubi »

jak słyszę motyw ze starego obozu mam łzy w oczach
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Gothic [seria]

Post autor: zemsta1kadluba »

nadgra, nadklimat
idealnie stworzony świat który tętni życiem i który chcesz eksplorować.
gra o której śniłem w nocy i o której rozmawiało się z pasją na korytarzach gimbazy (EJ SEBA CZAISZ ŻE ZNALAZŁEM JASKINIĘ Z ORKIEM?)
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gothic [seria]

Post autor: Parlae »


Ale mnie to rozpierdala. :D :lol:
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Gothic [seria]

Post autor: daveyo »

:lol: ale złoto :bowdown: dzięki za poprawę humorku
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gothic [seria]

Post autor: Parlae »

Polecam inne filmiki z tego kanału. Niektóre naprawdę mocne, dzisiaj sporo z tego przejrzałem ale kanał jest przebogaty. To wyżej jednak wg mnie najlepsze. :D
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gothic [seria]

Post autor: genocidegeneral »

ej ten L'hiver jest tak samo absurdalnie trudny jak dające przyjemność porównywalną z byciem pobitym Returning i MT czy jednak można w to fajnie pograć?
Obrazek
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Gothic [seria]

Post autor: moxxi »

LHiver spoko modzik dla fanów balansu rozgrywki i dodania logicznych zmian bez rozpierdalania lore czy sensu gry, do tego gra się bardzo przyjemnie :), osobiście polecam bo sam mimo że lubię Returninga i przeszedłem kilka razy ( tak jestem masochistą ), to już bym kolejny raz nie dał rady :roll:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Gothic [seria]

Post autor: vampmoney »

zemsta1kadluba pisze: 22 lut 2020, 17:55 nadgra, nadklimat
idealnie stworzony świat który tętni życiem i który chcesz eksplorować.
to
gothic to chyba jedyna gra do której mam taki sentyment (ogólnie bardzo mało grałem zawsze) i w którą bym chętnie zagrał znowu, zaliczam się chyba do tego mniejszego grona bo największy sentyment pozostał mi do trzeciej części która jest mocno underrated
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gothic [seria]

Post autor: genocidegeneral »

chuja jest underrated, to mmo solo, w którym spośród miliona fedexów nie ma ani jednego zapadającego w pamięć, za to jest system walki, przy którym hejtowana przez wszystkich mechanika z poprzedników to arcydzieło
Obrazek
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Gothic [seria]

Post autor: kshaq »

Gothic 3 to gra, która wyprzedziła swoje czasy, don't @ me
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Gothic [seria]

Post autor: Kubinsky »

gothic 3 była na prawdę spoko grą ale ogromną wadą był system walki i troszkę jednak nieciekawych, powtarzających się misji typu "przynieś 15 sztuk tego i tego a potem 20 tego". chociaż to akurat jest chyba dość powszechną bolączką w grach.
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Gothic [seria]

Post autor: Finesta »

Redakcja GameStar przeprowadziła podcast z Reinhard Pollice producentem gier z firmy THQNordic, w którym rozmawiają o produkcji Remaku Gothica. Najważniejsze informacje z podcastu:
- wszystko się zmieni i będzie bliższe oryginałowi (w skali podobieństwa mechanik od 1 do 10 stwierdził, że Teaser będzie podobny do finalnej gry na poziomie 1,35)
- chcą sprawić, żeby bezużyteczne interaktywne obiekty, takie jak ławki były ważniejsze i bardziej imersyjne
- strategiczne podejście do walki w teaserze utraciło swoją gothikowość i nie działa za dobrze przeciwko zwierzętom
- tworzą wiele prototypów dla nowych systemów walki, będzie on bardziej taktyczny, niż skupiony na akcji
- będą animacje jedzenia i picia
- mają listę, względem której nowe pomysły są oceniane, czy nadają się do Gothica
- nie będzie dysonansu między graczem a bohaterem pod względem dostępnej wiedzy i bycia prowadzonym w grze (nie będzie już gadającego do siebie Beziego)
- nie jest to jeszcze potwierdzone, ale nie chcą ponownie nagrywać istniejących dialogów z oryginału, ponieważ dubbing jest bardzo ważny dla wielu fanów
- mają obecnie w zespole 20-25 osób
- mają zamiar wznowić komunikację w 2020 i utrzymać ten przepływ informacji
Spis informacji pochodzi z oficjalnego discordu "Gothic Community"
Cały podcast w języku niemiecki posłuchacie pod tym linkiem: https://www.gamestar.de/artikel/podcast ... 59967.html
ODPOWIEDZ