Gothic [seria]

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

frontkick

Re: Gothic [seria]

Post autor: frontkick »

hot take mój: Gothic 2 > Gothic 2: Noc Kruka, imo dwójeczka z dodatkiem robi się zjebana, ja osobiscie nie czuje w ogole progresu postaci przez te wymagane atrybuty ktore sa podniesione w kurwe przy byle jakiej broni i czuje sie jak w mmo jakims + Jarkendar jest niedopracowany i wgl oryginalny Gothiczek 2 to jest spójne fajne doświadczenie nieprzesycone contentem i wyważone

aczkolwiek gralem ostatni raz pare lat temu i w sumie musze zweryfikować niedlugo czy na pewno tak jest

Kroniki Myrtany super sprawa, trochę śmieszny ten trailer ale fajnie że się dzieją takie rzeczy, sprawdzę na pewno bo to chyba pierwszy poważny mod do Gothica i z szacunkiem do lore a nie jakies Returning
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3065
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: Gothic [seria]

Post autor: mas »

ale to nic kontrowersyjnego w sumie, zamiast zrównoważonego rozwoju trzeba grindować na różne sposoby a granie takim magiem to do 5 rozdziału to w ogóle zero przejmności. Nie znając mechaniki i świata przy pierwszym podejściu można się totalnie zaciąć w jakimś miejscu, wydając PN na totalnie zbędne pierdoły jak np szkolenie ognika (jaki jest sens w ogóle dodania tego totalnie bezużytecznego przy podkręceniu poziomu trudości)?
Klimat dodatku też mocno dyskusyjny i mało spójny z podstawką, postacie raczej nieciekawe i większość lokacji jednorazowych.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Gothic [seria]

Post autor: YKCUL »

O czym wy pierdolicie, JARKENDAR WŁAŚNIE ZAJEBISTA MIEJSCÓWKA, NA TYM RZECZ POLEGAŁA ZEBY BYL ODSKOCZNIĄ OD KHORINIS I FARM SEKOBA CZY INNYCH ONAROW POPIERDOLENCOW, CHUJOWE POSTACI? CHYBA PANA STARA DOCENCIE... WĄTEK Z BANDYTAMI O OGARNIANIEM WDZIANKA ZENY WEJŚĆ DO ICH OBOZU TO NAWET W HITMANIE TAKICH RZECZY NIE BYLO, NOWE MOBY NP DZIKI A W KHORINIS JAKIES JEBANE JASZCZUROLUDZIE, KAPITAN GREG TO W CHUJ CIEKAWSZA POSTAĆ NIŻ KAPITAN GAROND CO SIEDZI NA SRACZU W ZAMKU
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gothic [seria]

Post autor: genocidegeneral »

najfajniejsze w graniu magiem w NK jest to uczucie, gdy po 20 godzinach przyzywania goblinów rozpoczynasz IV rozdział i myślisz sobie "no, w końcu mam jakieś sensowne czary, idę walić smoki i orków na sukę" po czym zdajesz sobie sprawę, że musiałbyś mieć 1000 many, żeby twoje czary mary załaskotały ich na śmierć

a wojownik? no jak to wojownik, siła do 64, tabliczki, jabłuszka, gulaszowe czwartki u Thekli i w II rozdziale KUPUJE najlepszą broń w grze :dunno:
Obrazek
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3065
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: Gothic [seria]

Post autor: mas »

YKCUL pisze: 02 gru 2021, 15:40 KAPITAN GREG TO W CHUJ CIEKAWSZA POSTAĆ
a to już totalnie wkurwiająca postać którą na pizdę chciałem walić od pierwszego spotkania, ale nie BO KURWA FLAGS=2 i sobie możesz
yakubu73
Posty: 189
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:34

Re: Gothic [seria]

Post autor: yakubu73 »

https://kronikimyrtany.pl/pl/

Przypominam, że już jest :D
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Gothic [seria]

Post autor: JVCORE »

Jedziemy z tym
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Gothic [seria]

Post autor: dwupak »

i jak tam pierwsze wrazenia bo ja bede dopiero w niedziele ogrywal
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
yakubu73
Posty: 189
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:34

Re: Gothic [seria]

Post autor: yakubu73 »

Świetne to jest, gorąco polecam.
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Gothic [seria]

Post autor: JVCORE »

ja się wciągnąłem osobiście również polecam
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Gothic [seria]

Post autor: genocidegeneral »

>>>>> G3
Obrazek
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Gothic [seria]

Post autor: JVCORE »

Po przegraniu kilkunastu godzin stwierdzam, że mod wygląda najlepiej jak tylko jest to możliwe. Fabuła jest naprawdę konkretna, cały świat również wygląda dobrze, jedyny minus to irytujące questy, które polegają na wypierdoleniu mnie ze złota
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
diemdzi
Posty: 101
Rejestracja: 13 lut 2020, 21:08

Re: Gothic [seria]

Post autor: diemdzi »

Ja pierdole, jestem dopiero w 3 rozdziale, za mną jakieś 20h a gdzie tu do końca. Ta gra jest niebezpieczna, bo odpalam ją na godzinę a później mam problem z wykonaniem questa od kobity "wyłącz komputer" bo siedzę już 4h. Jak uwielbiam G1, G2 + NK tak nie dałem rady dokończyć G3, a te jebane Kroniki Myrtany to najlepsze w co grałem od wielu lat. Aż niepojęte, że to naprawdę jest TYLKO mod i że to wyszło w 2021
Onassis
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2020, 8:43

Re: Gothic [seria]

Post autor: Onassis »

Ej no gram od piątku i nie wyszedłem z Silbach jeszcze (raz tylko szukać ziomka z zapasami) no i ogólnie to konkret jest tylko za bardzo się przyzwyczaiłem do dzisiejszego stylu gameplaya i robię ragequity jak mi nie pójdzie walka, albo zapomne saveowac co 5 minut.
Awatar użytkownika
happening
Posty: 63
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:45

Re: Gothic [seria]

Post autor: happening »

podbijam, bo kupiłem Gothiczka 2 NK za 4 zł, zainstalowałem Archolos i


i bawiłem się zajebiście dobrze. Jeszcze za darmoszkę? Człowieku
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Gothic [seria]

Post autor: Bunnymen77 »

Ehhhh, marzy mi się Gothic na konsole, bo juz od dawna pieca nie mam :cry:
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Gothic [seria]

Post autor: Parlae »


:bowdown: :lol:
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Gothic [seria]

Post autor: #23 »

Jakie złoto :bowdown:
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Gothic [seria]

Post autor: 8na10 »

ograłem se te archolos. szczerze mówiąc to trochę nudne.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3065
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: Gothic [seria]

Post autor: mas »

no ja się zebrać nie mogę ale może faktycznie w przyszłym tygodniu wystartuje
ODPOWIEDZ