Ogólnomuzyczny offtopic

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: maciek »

Bruce Liu w pełni zasłużenie zwycięzcą 18 konkursu Chopinowskiego
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: ricky »

sebring pisze: 28 wrz 2021, 17:06 eh kurwa, ten rok moze w hiphopie mega fajny, ale za to nierapowo taki nudny ze ja kurwie, co nie sprawdzę z jakis rockowych czy elektronicznych wydawnictw to nie daje rady do konca bo tak mnie to nudzi, w sumie tylko nowy dean blunt mnie konkretnie rozpierdolił. dajcie jakies dobre rzeczy muzyczne bo moze ja po prostu zbyt slaby research w tym roku robie (plz nie lingua ignota i spelling, dziadostwa sa to przeokrutne, tegoroczne turnstile co kazdy trąbi o tym tez znam)

z gory zaznaczam ze w ostatnim czasie metalu zupelnie juz przestalem sluchac, takze to tez jak komus sie chce cos wypisac moze ten gatunek se odpuscic
a squid i godspeed you sprawdzales? pewnie tak xD ale mnie siadlo, nowy sufjan tez spoczi. ale faktycznie taki se ten rok poki co
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Czy tylko ja mam wrażenie, że gitary na nowym Tremontim mogły by spokojnie znaleźć miejsce na wydawnictwie Meshuggah?
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: sebring »

ricky pisze: 21 paź 2021, 15:06 a squid i godspeed you sprawdzales? pewnie tak xD
squid mnie nie porwało, takie 6/10, muzyka rockowa w ogóle w ostatnich latach zawodzi mnie w kurwe, malo wychodzi rzeczy faktycznie kreatywnych
godspeeda nie lubię więc nie sluchałem tegorocznego

póki co nowy lil ugly mane aoty muzyki nierapowej i to tak zdecydowanie
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: sebring »

dawajcie zaglosujcie cos w tych slizgerach innej muzyki, bo az smutna taka mala ilosc glosow jest
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: Groszek »

Nie chce mi się
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: mql »

dawać glosować plebiscyt musi panować
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: Jasny »

Szkoda, że rock umarł... wziął i umarł
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: maciek »

Według mnie formuła plebiscytu przeniesiona z ZHH na inną muzykę nie działa i żeby zwiększyć frekwencję i sens tego głosowania należałoby coś zmienić, każdy słucha troche czego innego i inna muzyka jest generalnie za szerokim pojęciem. Może by robić głosowanie tylko albumów z jakiejś puli? Np na podstawie najwyższych ocen na RYM, Pitchforku, czy u Melona.. nie wiem taki pomysł tylko rzucam
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: kid »

ale w jaki sposob ta obszernosc pojecia inna muzyka wplywa na frekwencje? nie czaje po huj sie przejmowac czy zwycieska plyta bedzie miala 3 glosy czy 5 po prostu zaglosuj w z zgodzie z tzw sumieniem na co masz ochote, slusznie zauwazyles ze kazdy slucha troszki czego innego po czym proponujesz zeby ludzie zamiast ulubionych rzeczy ustawiali w kolejnosci albumy ktore moga miec w pizdzie kompletnie ale ktore ktos tam akurat uznal za najlepsze no wez ty sie posluchaj
o wyniki nikt sie napierdalal nie bedzie przeciez(no chyba ze ktos bedzie mial chec bo wolni ludzie jestesmy ostatecznie) a powod chujowej frekwencji jest zdradze ja tobie calkiem prozaiczny mainowicie ludzie nie glosuja i tyle i tu sie siebie mozesz pytac czemu, mnie sie np zajebiscie nie chcialo ale mowie nom nie no trzeba
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: mql »

nie no, nie odbierajmy sobie subiektywności - imo ten pomysł z ograniczaniem kandydatów nietrafiony

z początku próbowaliśmy tu lecieć podsumowaniem według gatunków, ale odzew był praktycznie żaden, teraz te ślizgery w stylu zhh - jest może trochę lepiej, ale wciaz niewiele. nie ma co ukrywać, dział nie jest wybitnie aktywny
encrenoire

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: encrenoire »

Moby zajebal ze spotify jeden z moich ulubionych albumow do pracy, Everything Was Beautiful and Nothing Hurt.
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2049
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: sztyc »

Taylor Hawkins z Foo Fighters przekręcił się tuż przed koncertem w Bogocie. Szkoda gościa, lubiłem go bardzo, zdecydowanie jeden z najlepszych rockowych pałkerów. Miejsce występu i przeszłość Hawkinsa mogłyby wskazywać, że za dużo chrzanu poszło, no ale musimy zaczekać, co tam się dokładnie wydarzyło
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: OmarStooleyman »

Są jakieś nowe, ciekawe gatunki w muzyce które warto sprawdzić po 30 rż.? Trochę dopadła mnie muzyczna stagnacja i odłączyłem się od nowinek, nie ogarniam czym się teraz jarają 18 latkowie zajawieni w podziemych brzmieniach. Chodzi mi o takie zjawiska jak dubstep w UK w latach 2008—12, albo vaporwave. Coś co może wypłynąć za kilka lat do szerszej widowni.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: Jiigsi »

Hyperpopik
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: 8na10 »

taką płytkę ostatnio sprawdziłem

@sebring @przedszkolanek słuchaliście tego?

jasny wracaj na forum
wklz

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: wklz »

Czasami są fajne patenty, ogólnie mam wrażenie że ten materiał to taki podczyszczony, poukładany Basinski, albo trochę fajniejszy bvdub. Dzięki za wrzutkę.

Odwdzięczam się klasykiem.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: przedszkolanek »

nie znam
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: sebring »

8na10 pisze: 25 sie 2022, 13:34 taką płytkę ostatnio sprawdziłem

@sebring @przedszkolanek słuchaliście tego?

znam i szanuję, ale od heckera najbardziej lubię harmony im ultraviolet, w kurewsko zimne dni wchodzi jak mało co
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Ogólnomuzyczny offtopic

Post autor: yaneq »

ale ostatnio fazka na dropkick murphys wróciła :oops:
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
ODPOWIEDZ