Grafik płakał jak projektował

Rozmowy na temat tego co oglądamy, czytamy i poznajemy, by umilić sobie czas.

Moderator: gogi

Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Grafik płakał jak projektował

Post autor: dou »

Nie widziałem takiego tematu, więc zakładam, bo paru grafików na pewno na forum jest i chętnie się czegoś nauczę.
Jeśli taki temat już jest albo zły dział, to proszę nie banować. ewentualnie możecie dać ostrzeżenie (bo nigdy jeszcze nie dostałem, a nie wiem czy to dobrze świadczy o mnie)

tl;dr jak zrobić impozycje? przykładowo zrobiłem karty do gry i chciałbym je wszystkie umieścić na jednej stronie a4 do wydruku z tymi liniami do cięcia. (najlepiej jakby się w affinity designerze dało, bo maksuje ten program i już 2lvl mam) (chyba)
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: exyou »

Beznadziejny zawód który zszedł na psy, praca grafika jest warta około 15 tysięcy miesięcznie, biorąc pod uwagę ile mają ogarniać programów które nie są też takie łatwe. Właśnie jestem na etapie przebranżowienia się. Nie polecam, chyba że ktoś ma w cholere klientów na logo i wkleja stocka za 600-700 zł to wtedy się opłaca :lol: :lol:
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Aka M »

Najpiękniejszy czas właśnie nadszedł, szczególnie dla wyjadaczy. Beka z typów co myślą że po roku będą kokosy zarabiać :rotfl: Dzięki temu, że wyjebało grafików jak grzybów po deszczu, ceny spadły na rynku diametralnie przez co sporo "pseudo grafików" odejdzie z branży, bo nie będzie na chlebek, a zlecenia znów nabiorą większej wartości. Coraz łatwiej wjechać z nowym produktem na rynek, bo wszyscy robią to samo i tak samo.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: SWN »

[mention]exyou[/mention] sztuka to się dobrze ustawić mrdk, bo o ile będąc totalnie początkującym lub siedząc na freelancerce faktycznie można dostać pierdolca i nie wiedzieć gdzie ręce włożyć przy jednoczesnych narzekaniach ludzi i 50 chętnych rzucających się na każde ogłoszenie (przez co lecą na ryj ceny), tak mając już na tyle ciekawe portfolio i hmm..osobowość (wiem jak to dziwnie brzmi ale nie umiem lepiej opisać - po prostu są graficy napierdalający mechanicznie jakieś rzeczy webowe i chwała im za to, a są też osoby skupione głównie na creative commerce, reklamie itp.) taka agencja reklamowa to złoto w moim przypadku. Ja jestem jeszcze totalnym plackiem bez niczego większego na koncie, ale mam czasem okazję obserwować pracę wyjadaczy w wieku mojego ojca i ich dzień pracy to picie herbatki rysując sobie ołówkiem projekt na kartce, finalnie do illustratora idzie dwa razy prostszy materiał na dosłownie pół godziny roboty (jakieś proste two-color arty oparte na grze słownej czy coś, stąd mówiłem o kreatywności, humorze itd.) i kasują sobie za każdy taki plakat kurwa CZYTAJ KSIĄŻKI po kilka kafli. Zawsze lubię podawać przykład brandingu warszawskiego metra, za które ktoś zgarnął sobie 100 kafli i chuj, definicja łatwego hajsu o którym każdy powiedziałby "zrobiłbym takie w 5 minut lol", ale jednak kurwa nie zrobił, bo nie dorwał się miejsca, które takie przetargi wykonuje.

Bardzo ciężko to jednoznacznie sprecyzować, bo można wpaść w totalne gówno, a można się wręcz nudzić w pracy jak wyżej (zresztą sam miewam dni, gdzie nie robię praktycznie nic, albo jakieś gówna typu ostrzenie zdjęć) z fajnym hajsem. Jak przeglądam instagrama to często łapię się za głowę, bo stosy bowdownów i nagród dostają naprawdę banalne prace, które wymagały przede wszystkim POMYSŁU, a wykonałby je studenciak zaczynający studia. Jak już mówiłem, sztuka to dobrze się ustawić i znaleźć ciepły kącik, gdzie będziesz miał faktyczny wpływ na design, a nie jedynie rolę trybika mającego wizualizować pojebane pomysły innych.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Aka M »

Fajnym przykładem też był kiedyś rebranding jakiejś firmy, nie pamiętam co to dokładnie było ale bardzo gruby becel był. Ludzie się napierdolili, cuda na kiju wymyślali, a typ wstawił dwie kreski dosłownie i zarobił na chałupę :D
ksiazenieporzadek

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: ksiazenieporzadek »

Aka m nie słuchajcie się bo chłop potrafi tylko bentleya i czołg zrobić XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Aka M »

Kurwa, jak podjadę po Ciebie czołgiem to dasz mi spokój? :/ :bowdown: Odwiozę Bentleyem :joint:
ksiazenieporzadek

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: ksiazenieporzadek »

to tylko żarty Damian, pozdro
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Aka M »

wiem Mordzia, podbijam staty tylko na forumku pozdro
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: exyou »

SWN pisze: 20 lut 2020, 18:08 @exyou sztuka to się dobrze ustawić mrdk, bo o ile będąc totalnie początkującym lub siedząc na freelancerce faktycznie można dostać pierdolca i nie wiedzieć gdzie ręce włożyć przy jednoczesnych narzekaniach ludzi i 50 chętnych rzucających się na każde ogłoszenie (przez co lecą na ryj ceny), tak mając już na tyle ciekawe portfolio i hmm..osobowość (wiem jak to dziwnie brzmi ale nie umiem lepiej opisać - po prostu są graficy napierdalający mechanicznie jakieś rzeczy webowe i chwała im za to, a są też osoby skupione głównie na creative commerce, reklamie itp.) taka agencja reklamowa to złoto w moim przypadku. Ja jestem jeszcze totalnym plackiem bez niczego większego na koncie, ale mam czasem okazję obserwować pracę wyjadaczy w wieku mojego ojca i ich dzień pracy to picie herbatki rysując sobie ołówkiem projekt na kartce, finalnie do illustratora idzie dwa razy prostszy materiał na dosłownie pół godziny roboty (jakieś proste two-color arty oparte na grze słownej czy coś, stąd mówiłem o kreatywności, humorze itd.) i kasują sobie za każdy taki plakat kurwa CZYTAJ KSIĄŻKI po kilka kafli. Zawsze lubię podawać przykład brandingu warszawskiego metra, za które ktoś zgarnął sobie 100 kafli i chuj, definicja łatwego hajsu o którym każdy powiedziałby "zrobiłbym takie w 5 minut lol", ale jednak kurwa nie zrobił, bo nie dorwał się miejsca, które takie przetargi wykonuje.

Bardzo ciężko to jednoznacznie sprecyzować, bo można wpaść w totalne gówno, a można się wręcz nudzić w pracy jak wyżej (zresztą sam miewam dni, gdzie nie robię praktycznie nic, albo jakieś gówna typu ostrzenie zdjęć) z fajnym hajsem. Jak przeglądam instagrama to często łapię się za głowę, bo stosy bowdownów i nagród dostają naprawdę banalne prace, które wymagały przede wszystkim POMYSŁU, a wykonałby je studenciak zaczynający studia. Jak już mówiłem, sztuka to dobrze się ustawić i znaleźć ciepły kącik, gdzie będziesz miał faktyczny wpływ na design, a nie jedynie rolę trybika mającego wizualizować pojebane pomysły innych.
No bo geniusz tkwi w prostocie, najtrudniej jest zrobić najłatwiejszą rzecz, jakkolwiek to zabrzmi. Ogólnie praca artysty jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Jak mówie za projekt logo 2 tyś to się za głowe łapią, a przecież to ze 4 dni pracy. Wychodzi dniówka 500 zł, tyle to czasem i zarobi dziewczyna po kursie co paznokcie robi, a ja jestem po ASP. Druga sprawa wkurwiający klienci, którzy się przyczepiają i wybrzydzają. Wycena też jest problemem nie raz, bo nie problem wycenić logo czy coś prostego a co innego wycenić rebranding z 25 elementami. Wyceniłem raz coś takiego na 14 tyś brutto a cieżko powiedzieć czy to sie da zrobić w 2 tygodnie czy w 1,5 miesiąca. Wolałbym chyba mieć jakiś sklep internetowy a może książki pisać motywacyjne?
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: joey »

hejka, ja trochę z innej strony - potrzebuję jakiegoś prostego narzędzia online, które wygeneruje mi paletę kolorów na podstawie podanego przeze mnie kodu hex. na reddicie znalazłem kilka fajnych rzeczy, ale wszystkie oferują generowanie raczej całej palety kolorów, bez możliwości ustawienia koloru wejściowego jakby. ktoś coś?
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Miechu »

coolors.co czy jakoś tak. Wklepujesz hex, blokujesz i generujesz resztę
Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: joey »

:bowdown:

znalazłem jeszcze coś takiego, jakby komuś kiedyś brakowało, ale od coolors jest bardziej upośledzone. pozdro
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: mql »

kurwens panowie grafikowie, mam koncept na mapkę (mapa aglomeracji Buenos Aires z herbami klubów, znajdującymi się mniej więcej tam, gdzie stadiony - wszystko utrzymane w jednym tonie kolorystycznym coś jak tu, tylko z herbami i w miarę możliwości ulicami), której mi nikt zrobić nie chce (ewentualnie proponują zrobienie samej mapy miasta, gdzie sobie mam herby wkleić, ale średnio mnie to urządza)

jest do zrobienia, macie może pomysł gdzie? oczywiście za $$, a nie charytatywnie
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Godhand »

mql pisze: 26 lis 2020, 14:37 jest do zrobienia, macie może pomysł gdzie? oczywiście za $$, a nie charytatywnie
Mamy.
Pytanie - projekt w wersji cyfrowej, a wydruk we własnym zakresie, czy projekt + wydruk?
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: mql »

sama wersja cyfrowa byłaby git
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: SWN »

Kolory roku ogłoszone, ciekawe ile CD Projekt Red posmarował.....
Spoiler
Obrazek
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: Aka M »

Ciekawe, bo jeszcze jakiś czas temu był granat przewidywany na nowy rok
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: crbn »

Te kolory roku to w ogóle coś znaczą? Bo kojarzy mi się, że dla 2020 kolorem roku został taki oczojebny jasno zielony niczym kawasaki i spodziewałem się wtedy, że na pokazach mody i w ogóle w sklepach będą ubrania w tym kolorze, ale w sumie raczej tak nie było.
Obrazek
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Grafik płakał jak projektował

Post autor: con shonery »

Pantone jest firmą odpowiedzialną za tworzenie standardowego systemu kolorów do druku (tak w uproszczeniu) i sobie wybiera co roku kolor, żeby nakręcić hajp wśród designerów, ha tfu, którzy sobie wybrali takiego bożka, nie ma raczej za wielkiego wpływu na modę, największy chyba na strony typu behance, gdzie po każdym ogłoszeniu pojawia się dużo gównoprojektów w ostatnio modnym kolorze.
ODPOWIEDZ