Manga

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

vipdavid
Posty: 382
Rejestracja: 08 wrz 2019, 13:25

Re: Manga

Post autor: vipdavid »

Ja to mam plan by przeczytać swoją pierwszą mangę w życiu...

Chłopaki z 20 wieku.
Czytałem recenzje na tanuki i jestem zainteresowany

Do tej pory oglądałem tylko anime,teraz czas na pierwszą mangę.

Jakby ktoś miał z was jakiś dobry tutorial jak prawidłowo czytać mangę-bo tego ponoć nie czyta się jak komiksy europejskie czy amerykańskie-wysłać mi na PW

Znalazłem tylko coś takiego

czytanie mangi

Kupię sobie jeszcze chyba dodatkowy tom Kids in the slope bo historia była przednia
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Manga

Post autor: Rhubarb »

Nic więcej nie potrzebujesz, czytasz po prostu prawo->lewo zamiast lewo-> prawo
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: Manga

Post autor: the »

One Punch Man rysowany przez Murate to najlepsze co spotkało Mangę od czasów Berserka
vipdavid
Posty: 382
Rejestracja: 08 wrz 2019, 13:25

Re: Manga

Post autor: vipdavid »

Jestem po pierwszych Tomach i mogę wam polecić smiało

Chłopaki z 20 wieku
Rencenzja mangi
Przy okazji polecam czytnik na Androida
Challenger viewer oraz Comiccat bo to chyba najlepsze czytniki mang na Androida
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Manga

Post autor: bronek »

A odswieze sobie temat bo czemu nie?

Dobra przeczytalem hxh az do praktycznie ostatnich czapterow bo mialem od dawna przeczytac no i sie jednak zawiodlem, bylo nawet ok do sagi z tymi robalami, ale ta nowa saga to juz nie dla mnie, za duzo tego jest i nie idzie tego wszystkiego ogarniac na bierzaco, to trzeba po pare razy czytac :/ Wiec z tych najnowszych czapterow po powrocie przeczytalem z 1 albo 2 i odpuscilem sobie bo meczyl mnie juz styl Togashiego. Szanuje za detalicznosc i za budowanie uniwersum jak jakis Tolkien, ale to nie dla mnie. Z drugiej strony tez jakos nie moglem sie zzyc z bohaterami ktorzy wydawali mi sie troche plytcy pod wzgledem psychologicznym (a zwlaszcza stary najebany aka Ging :lol: ).
Poczytalem tez Berserka bo klasyk wiadomo, i jakos tez mnie nie rozpierdolil. Mam mieszane uczucia, bo swiat i fabula sa kozacko poprowadzone, mysle ze ta taka lekka "subtelnosc" z jaka wjechaly te juz bardziej paranormalne watki (czyli nie z buta ci mowia no ty tu magia patrz tylko no dzialy sie jakies dziwne rzeczy, my wiedzielismy ze to to ale bohater sie mogl tylko domyslac i czekalo sie na "oficjalizacje" tych zjawisk). Za to jednak nie potrafie az tak mocno sie zzyc z glownymi postaciami, i w sumie tak jak w hxh brakuje mi troszke glebi w bohaterach. Guts troche tego ma, Griffith ma tego tez, ale jednak reszta postaci wydawala mi sie za prosta.

Ofc to wszystko po pierwszym czytaniu wiec moze jeszcze moje odczucia do tych mang ewoluuja jezeli zdecyduje sie znowu przeczytac lub z czasem po prostu.

Ale na razie mam co czytac, moim aktualnym goatem jest Dandadan od Shueishy, jak wyjdzie anime to mysle ze popularnosc eksploduje i bedzie to dzielo bedzie uwazane za arcydzielo i klasyk shonenow, mark my words. Ofc jako wielki fan mam wykupione wszystkie tomy ktore do tej pory wyszly, no i moim ulubionym dniem poniedzialek bo o 16h nowy czapter na oficjalnej apce shueishy wychodzi :oops:

Z takich moze bardziej underrated rzeczy moja intuicja podpowiada mi polecenie boruto, wiadomo ze ogolnie flop (glownie poprzez anime i spierdolony poczatek), ale autor nabral wiatru w zagle i od momentu wejscia kawakiego do uniwersum sie to wszystko rozkreca, a ostatnie rozdzialy sa rozpierdolem konkretnym (uwaga spoiler dotyczy najnowszych rozdzialow)
Spoiler
kurwa ten heel turn kawakiego z uwiezieniem Naruto i checia odjebania Boruto jest przemocarny :bowdown: :bowdown:
. Ogolnie myk z tym pierwszym odcinkiem ze scena z "przyszlosci" bohaterow moze sie okazac nie byc flopem, i nie spodziewalem sie tego ale na razie serio fabula spojnie i ciekawie rozwija sie az do sceny z pierwszego odcinka, odemnie props
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Manga

Post autor: bronek »

Ups podbijam bo wazne info dla fanow Naruto: wiemy juz kiedy wyjdzie one-shot o minato autorstwa samego pana kishimoto: w 33 numerze wsj, czyli 18/07 jezeli sie nie myle. Na apce shueishy jest chyba simulrelease wiec gdzies w tych datach bedzie mozna i u nas od razu przeczytac oficjalnie :cool:

https://naruto-official.com/en/news/01_ ... ggestion=1
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: Manga

Post autor: Riddle »

Temat deduwa a szkoda, dla potomnych lista najlepszego co mozecie przeczytac:

-Berserk (nie wymaga tlumaczenia, peak fiction i najlepsze co spotkalo nasz swiat)
-Usogui
-Tokyo ghoul (nie ma czegos takiego jak tokyo ghoul anime, nie zartuje)
-Sakamoto days (najlepsza seria akcji jaka wychodzi aktualnie, cudo art i cudo choreografia)
-Blame!
-Oyasumi Punpun
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Manga

Post autor: bronek »

Nom deduwa strasza, spoko propozycje nie znalem niektorych pozycji i zapisze sobie te Usogui, Blame! i Oyasumi Punpun bo nie znam a co jakis czas sprawdzam jakies nowe rzeczy i szukam nowych perelek.

Od siebie dodalbym moje ostatnie krasze mangowe czyli Kaiju #8, The Fable i Dandadan, oba sa przemocarne choc malo znane (chociaz ten trzeci jestem pewien ze bedzie hitem i stanie sie wchuj popularny za jakis czas) i goraco polecam

Za to z takich mniej spotykanych oponii to ja sie odbilem od berserka, byly mocne momenty ale ogolnie jednak znudzilo mi sie i juz przestaly mnie kompletnie interesowac przygody gutsa :roll:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
1909
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:14

Re: Manga

Post autor: 1909 »

Ogarnijcie sobie Monstera i inne mangi Urasawy
to kurwa forum rap, nie wizaż
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: Manga

Post autor: the »

bronek pisze: 02 lip 2023, 21:35Dandadan
Ty, fajne to
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Manga

Post autor: Globe »

Ichi The Killer i Homunculus rewelacja. Coś podobnego możecie polecić?
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Manga

Post autor: bronek »

@KRZYSZTOF Kurde nie czytalem ani jednego ani drugiego, ale po tym co mowi internet to moze Jagaaaaaaaan i The Fable?

A z innej beczki to jest juz ten one shot od kishimoto z backstory Minato: https://mangaplus.shueisha.co.jp/titles/100258. Osobiscie sie zawiodlem troszke, imo za duzo rzeczy w zbyt malej ilosci stron chcieli pokazac no ale ok, zawsze to jakas ciekawostka dla fanow uniwersum
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Konfident
Posty: 557
Rejestracja: 20 kwie 2019, 10:57
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Manga

Post autor: Konfident »

o kurwa dzisiejszy chapter One Piece chyba najlepszy jaki czytałem. ciary
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Manga

Post autor: Piters »

kurwa fajny, ale dla mnie nie jakis wybitny, juz chyba bardziej mi się podobał jakiś kilka tygodni temu

ale to nie zmienia faktu, że po trochę rozciągniętym Wano całe Egghead to sztos
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Manga

Post autor: bronek »

RIP Akira Toriyama [*] :cry: :cry: :cry:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Manga

Post autor: Sidd »

Smutna wiadomość, ciekawe jak będzie wyglądać przyszłość franczyzy
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Manga

Post autor: Globe »

bardzo przykre, prosto w serduszko
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Manga

Post autor: Piters »

Szczerze mówiąc to raczej wiekszosc ostatnich decyzji Toriyamy co do DB było dosyć średnich, więc akurat marka może na tym zyskać obecnie

Ale co by nie mowić to smuteczek, Dragon Ball mnie ukształtował w dużym stopniu i oryginalna seria to dalej top topów :(
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Manga

Post autor: Bunnymen77 »

Piters pisze: 08 mar 2024, 12:19 Dragon Ball mnie ukształtował w dużym stopniu i oryginalna seria to dalej top topów
Mam to samo, piąteczka. W zeszłym roku sobie odswieżyłem mangę, mógłbym czytać znowu, byłem psychofanem za małolata i jak moje dziecko się nie zajara, to będę robił testy DNA.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Manga

Post autor: Groszek »

Ale ta saga w one piece jest sztosem :bowdown:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
ODPOWIEDZ