Największe beefy w polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Największe beefy w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Jak wyżej beefy to jest to co tygryski lubią najbardziej szeroki temat zapraszam do dyskysji jakie są według was najlepsze największe beefy w Polsce kogo uważacie za potencjalnie największego kozaka w tym temacie.

Jak pojawi się konkretny beef to zakładajmy nowy temat wiadomo ale tu jest taki bardziej ogólny gdzie wspominamy itd.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13196
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: oldschool »

Największy i najważniejszy - Tede vs Peja i ośmielę się stwierdzić, że co najmniej przez najbliższe 10 lat (a może i nigdy) nie zobaczymy żadnego beefu na taką skale + postaci tak ważnych na scenie. Po prostu się to nie opłaca.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: mario995 »

Po prostu raperzy to kalkulatory, kręcące instastory i zadymki na fejsie. Nie jestem jakimś wielkim fanem beefów, ale czasem lepiej sobie coś wyjaśnić na majku w jednej-dwóch rundach, niż kręcić żenadę na portalach i kliknięcia dzieciarni na fp typu Hype czy inny Rapowy Kamil.
Z drugiej strony, poziom beefu to też jest ważna rzecz. Bo słuchania jak jeden z drugim wyzywa się od takiego, a takiego, bez jakichkolwiek argumentów to żenada totalna, która wcale nie wyjaśnia sprawy.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: zemsta1kadluba »

Najważniejszy- Tede vs Peja
Najlepszy w mainstreamie- Płomień 81 vs Tede
Najlepszy w podziemiu- Jimson vs VNM

Kiedyś beefy dawały mnóstwo dobrych numerów, całe płytki wychodziły. Teraz strzały na facebooku ewentualnie jeden lub dwa wysrywy i do tego chujowe.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: Mystair »

Największym kozakiem w beefach jest Białas, no chłop jest nie do rozjebania, zawsze sprytnie odbija wszystkie argumenty, zajebiście potrafi przedstawić swoje i jeszcze rzuca kozackie punche + potrafi to zrobić szybko i z dobrym brzmieniem, dobry jest też TPS, bo jego słowa w dissach jak głupie by nie były to mają pokrycie w realu, tzn znam tylko ten na SB, nie wiem czy jeszcze kogoś dissował

Najważniejszy i najlepszy oczywiście Peja vs Tede

I jeszcze dodam, że obecna nowa szkoła nie ma podjazdu w beefach do raperów, którzy wypłynęli kilka lat temu jak była moda na bragga, Tomb rozjebał potężnie Bedoesa a Bezczel Szpaka, mimo że jako twórcy piosenek Bedi i Szpak są lepsi w tym momencie zdecydowanie
MOB
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: Malloy »

Enson z pewnością jeden z lepszych dissów
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Mystair pisze: 24 lis 2019, 18:10 a Bezczel Szpaka
Bezczel rozjebał Szpaka? Moim zdaniem zwycięstwo Szpaka albo remis z lekkim wskazaniem na Szpaka, no chyba że chodzi ci o to że Bezczel zrobił więcej niż oczekiwano a oczekiwano tragedii.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3688
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: Prez »

oczywiście Rysio vs Tede i VNM vs Jimson, co jakis czas regularnie wracam do obydwu bo to świetne beefy i po prostu dobre tracki
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Kutendo95
Posty: 399
Rejestracja: 18 lip 2019, 0:48

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: Kutendo95 »

Tede i Peja beef który trwa od 2009 do 2020 i pewnie jeszcze kolejne 10 lat stuknie
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: Mystair »

[mention]bortwick[/mention] Szpaku dał jakieś nudne bezpłciowe dissy a Joe Bezczi pokazał charyzmę i w argumentach z tego co pamiętam też był lepszy, no i przede wszystkim Bezczel pokazał w tym beefie, że mu zależy, żeby spuścić liryczny wpierdol dla Szpakowskiego a ten drugi coś tam od niechcenia napisał na kolanie i nagrał, żeby pokazać jaki to z niego obrońca rapu a banda sajko, co by nie nagrał, i tak propsowała , tak to widzę
MOB
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Mystair pisze: 24 lis 2019, 18:42 [mention]bortwick[/mention] Szpaku dał jakieś nudne bezpłciowe dissy a Joe Bezczi pokazał charyzmę i w argumentach z tego co pamiętam też był lepszy, no i przede wszystkim Bezczel pokazał w tym beefie, że mu zależy, żeby spuścić liryczny wpierdol dla Szpakowskiego a ten drugi coś tam od niechcenia napisał na kolanie i nagrał, żeby pokazać jaki to z niego obrońca rapu a banda sajko, co by nie nagrał, i tak propsowała , tak to widzę
Tzn. cała ta sprawa miała według mnie strasznie chujowe podwaliny pod dobry beef. Szpaku nie zgodził się a Bezczel wypuścił klip do sieci, Szpak nazwał go parówką, ten tez nazwał go parówką i pierwszy diss Szpaka według mnie jest dobry, charyzmatyczny i wyłożył wszystko co miał. Odpowiedź Bezczela średnia. I w zasadzie na tym by mogli zakończyć, ale niepotrzebnie miało to z 2 rundy dłużej które były po prostu słabe i obrzucali się błotem na przeciętnym poziomie, a Bezczel w tym obrzucaniu nie odstawał i to chyba jego największy sukces. Ale dla mnie 1 runda była najwazniejsza bo tam padło cokolwiek i Szpaku to wygrał ale nie jest to powód do dumy.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: Moltisanti »

Mystair pisze: 24 lis 2019, 18:10 Największym kozakiem w beefach jest Białas, no chłop jest nie do rozjebania, zawsze sprytnie odbija wszystkie argumenty, zajebiście potrafi przedstawić swoje i jeszcze rzuca kozackie punche + potrafi to zrobić szybko i z dobrym brzmieniem, dobry jest też TPS, bo jego słowa w dissach jak głupie by nie były to mają pokrycie w realu, tzn znam tylko ten na SB, nie wiem czy jeszcze kogoś dissował
Przecież ten gość ma na koncie 3 przejebane beefy, o czym ty mówisz :crazy:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Moltisanti pisze: 24 lis 2019, 20:17 Przecież ten gość ma na koncie 3 przejebane beefy, o czym ty mówisz :crazy:
W sumie to prawda. Ale i dowód, że na beef składa się coś więcej niż diss choć oczywiście wiem że masz na myśli dissy w której też popisu nie dał nie raz.
24.07.2019 - 16.12.2019
erlbluza
Posty: 53
Rejestracja: 14 paź 2019, 1:19

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: erlbluza »

słuchaj koleżko backindadays jak byłem szczylem w gimnazjum zajarany tymi wysrywami truskaw typu laik peerzet i inne takie rzeczy (chociaż wiem że to nie możliwe przecież dzieciak w gimnazjum powinien jarac sie chada w roku 2012 a nie brudnymi i tak dalej) to też myślałem że minuta peerzeta znaczy coś innego niż mega chujowy diss którym sam sie ośmieszył, życie zweryfikowało jednak że young beezy w tym przypadku jest raperem a tamten miał zajawke i spoko płytke jak na 08 na koncie bo nikt nie potrafił w polsce rapować dlatego sie wybronił, a sam biziwiton wygrał wszystkie beefy, najmocniejsze jest jak ktoś twierdzi że dawid czerwiak tym dukaniem i populizmem oraz plecami w postaci młodych fanów rapów jedzacych wtedy chiński kryształ z rc stanowił jakąkolwiek przeszkode pod kołami hydryulicy w postaci solara jeszcze nie KING tomba i biziwiton, także jedynym przegranym beefem ów postaci to tylko enson w życiorysie teoembe i może nauczyciel angielskiego w anglii solara chociaż to był tak żenujacy event że myśle jednak o remisie, pozdrawiam serdecznie
bortwick
Zbanowany
Posty: 592
Rejestracja: 24 lip 2019, 12:19

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: bortwick »

Ja przytoczę beef Paluch - Fokus bo był dość ciekawy nie można go naturalnie zaliczyć do największych ale Paluch jako wybijająca się, ale nie jakaś bardzo mocna postać sceny ośmieszyła weterana który był uważany za faworyta i był na niego hype po Paktofonice w kinach.

Zaczęło się m.in. od tego:



Paluch pojechał mu w numerze Wiarygodność.



Po roku odpowiedź Fokusa:



Szybka, pierwsza i ostatnia odpowiedź Palucha:



Czy to był jakiś wybitny diss Palucha to każdemu zostawiam do własnej oceny, ale na pewno zjadł nim Fokusa, który już nie odpowiedzial, a zaczęła sie seria ośmieszeń, która podsumowuje ta wypowiedź Palucha. Ludzie Fokusa sugerowali, że na koncerty jeździ z nimi kobieta i dlatego składają broń w obawie przed poznańską gangsterką :damn: :rotfl:
Wczoraj (poniedziałek) przez telefon Fokus zaproponował nagranie wspólnego kawałka…uznałem to za niesmaczny żart i kpinę delikatnie mówiąc. Następnie odstąpił od beefu. Nie jestem jednym z tych który pastwi się nad leżącym przeciwnikiem więc odpuszczam temat. Fokus chyba nie zrozumiał że beef opiera się na argumentach i to nie tylko kawałki i rymowanie i chyba dotarło do niego że może z tego być coś więcej niż tylko sprzeczka między nami.
Teraz panowie mają dobre relacje jkbc
Ostatnio zmieniony 24 lis 2019, 20:38 przez bortwick, łącznie zmieniany 1 raz.
24.07.2019 - 16.12.2019
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2840
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: WHITE »

Beefy w ostatnich latach byly tak chujowe, ze ciezko mowic o zwycięzcach. Moze Bezczel moglby wygrac ze Szpakiem gdyby nie byl debilem, bo poza trzecim byly to znosne dissy
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: oyche »

przypomnę najlepszy diss pl rapu
Spoiler
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5691
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: TdW »

Polecam poczytać sobie komentarze pod kawałkiem Fokusa z Dodą :D
Spoiler
Ja pierdolę, ale ten kraj jest zjebany. Czemu nikt nie ciśnie Eminema za to, że nagrał kilka tracków z Rihanną?! Doda jest uznaną marką jeśli chodzi o artystki w naszym kraju. Ma piękny, wysoko postawiony głos. Mi się jej wokal podoba w tym tracku. Brzmi akurat tak seksownie, a nie oszukujmy się, ta piosenka o kwiatkach nie jest. A Fokus?! Ludzie to jest legenda. Wsłuchajcie w to co on stworzył. Text wcale nie taki z dupy, bo bardzo sensowny. Do tego wykorzystał swój największy atut, czyli flow, którego żaden inny raper poza nim w tym kraju nie posiada. A to nawijanie pod rytm perkusji?! Mistrz. Powinniście ich tym bardziej szanować, a nie hejtować. Brawa dla obojga za to co zrobili, serio.
Spoiler
Wpadajaca w ucho piosenka, ale jezzcze lepszy teledysk! Kolorowy, focus ma beke, ale doda nadrabia gra. Kochani, gdyby doda urodzila sie w usa bylaby swiatowa gwiazda na poziomie np madonny! Zacznijcie ja doceniac. Umie spiewax, grac, robi swietne klipy i wyglada. Zazdroscicie
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 855
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: ogkush »

ziolo guzior
mes mez :lol:
laik solar
tetris diox ?
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Największe beefy w polskim rapie

Post autor: YKCUL »

Tetris Ciech
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ