[serial] Mayans MC

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Stylizacja Bishopa świetna w tym sezonie (wiedzieliście, że koleś jest Blaxicaninem? jest jest w połowie Czarny, w połowie Meksykaninem, w ogóle tego nie widać), z tą pełną brodą wygląda bardziej poważnie, mimo niskiego wzrostu - to znaczy ma 175cm, ale wydaje się na bardzo niskiego.

Bishop jest fajną postacią, bo nie jest patusem, w pewnym sensie to takie bardziej doświadczony EZ, który się nie do końca pogodził z traumą.

Jedyny minus Bishopa, to ten, że On czasem nie wie co robić, ale pewnie to jest tak napisane by EZ mógł błysnąć.
Z drugiej strony jak trzeba podjąć trudną decyzję, to Bishop bez problemu ją podejmuje, ale robi to przemyślanie.

Jeżeli chodzi o Kartel to myślę, ze to zostanie zaorane, bo ten motyw z klubem motocyklowym na usługach kartelu nie wypalił.
Nie wiem czy Mongols MC współpracuje z jakimś kartelem (wiem tylko, że są częścią Surenos/Mexican Mafii), ale jeżeli tak to możliwe, że to zainspirowało scenarzystów, bo Mayans MC to ewidentnie Mongols.

Jeżeli chodzi o EZiego, to cicho liczę, że kiedyś stanie przed wyborem rodzina czy klub i wybierze rodzinę, bo chciałbym zobaczyć takie motyw, że outlaw biker zdaje sobie sprawę, że partnerka i dziecko to najważniejsza rzecz na świecie.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: jesse7 »

Ez > Jax? :wall:
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: joey »

a to prawda akurat, że Bishop się zaczął fajnie rozwijać, ale to zasługa tego nowego showrunnera - więcej postaci dostało jakiś "arc" poza klubowym życiem i on zyskał na tym chyba najbardziej (aczkolwiek mam przeczucie, że długo nie pożyje), chociaż najbardziej lubialny na ten moment to mi się wydaje Hank i Creeper, a Ez i ten motyw bycia klubowym wonderkidem trochę mi się przejadł (zwłaszcza, że od 2-3 odcinków trochę kuleją jego wątki) po oglądaniu siedmiu sezonów z Jaxem w roli głównej. tak czy siak z czystym sumieniem można polecić ten trzeci sezon, warto było się przemęczyć

aha i jeszcze super są wykreowane postaci w tych drugoplanowych chapterach, Ci wariaci z Oakland to przecież :bowdown:

odwinąłem sobie w międzyczasie scenę z
Spoiler
awanturą w hotelu
i ona musi być luźno inspirowana wydarzeniami z Vegas, kiedy
Spoiler
podobne starcie między dwoma klubami zakończyło się m.in pchnięciem nożem jakiegoś wariata z Mongols i zastrzeleniem dwóch Hellsów
, także lekcje odrobione lepiej niż u Suttera

lygrys pisze: 23 kwie 2021, 8:59 Nie wiem czy Mongols MC współpracuje z jakimś kartelem (wiem tylko, że są częścią Surenos/Mexican Mafii)
nie no, Krzychu, bzdura. współcześnie Mongols są na wojnie z la eme i łączy ich tylko tyle, że spora część członków klubu była zrekrutowana z gangów działających w imieniu mafii (ale tak samo rekrutowano z gangów "green-lighted", dlatego ta wojna wybuchła i dlatego eme chciało sobie Mongols podporządkować)
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Bishop się trochę zachowuje jakby mu nie zależało na życiu.

To nawiązanie do bitwy w Vegas to ja kojarzyłem.

A to, że Mongols jest na wojennej ścieżce z Mexican Mafią to nie wiedziałem :shock:
A Vagos MC jest jakoś powiązane z La eme?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: jesse7 »

W końcu więcej Letici'i w serialu. W życiu bym nie pomyślał, że ona może mieć 23 lata.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: joey »

słaby ten ósmy imo, filler ewidentnie, a jedyny ciekawy wątek to
Spoiler
gej-taza, co w sumie tak bardzo mnie nie zdziwiło, bo wygląda na takiego artystę-lekkoducha
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

30 kwie 2021, 23:54

Dla mnie całkiem spoko odcinek, bo popchnął trochę wątków obyczajowych do przodu.
Spoiler
Taza jest Gejem?
Fajnie, że ten wątek pojawia się w klubie motocyklowym, bo to coś nowego.

Scenarzyści chyba chcą nam rozłączyć EZiego z Gaby.
To się w sumie trzyma logiki, bo Gaby nie jest osobą, która by chciała być typową Old Lady, a EZ na tym etapie raczej klubu nie porzuci.
Tylko to przybliża nas coraz bardziej do zejścia się EZiego z Emily.
Mam nadzieje, że Gaby po prostu wyjedzie na studia, a nie ją odstrzelą jak to miał w zwyczaju robić Sutter.
[edit]

Ile się działa w tym 9 odcinku :bowdown:
Wywalenie Suttera to była najlepsze rzecz dla tego seriali.
Spoiler
Rekrut szybko awansował i popełnił samobójstwo.
Mega smutna moment, ale fajnie, że scenarzyści poruszyli temat traumy po zabiciu człowieka i związanym z tym samobójstwa mordercy.
To jest kolejny powiew świeżości w tego typu serialach, tylko szkoda, że nie wiemy po co ten rekrut chciał zostać Majem i pewnie się już nie dowiemy.

Miguel kazał Alvarezowi zabić EZiego, a ten nie jest zadowolony i w ogóle gangsterka go już męczy, bo przybrany syn jest dla niego ważniejszy.
Sam Galindo próbuje zamordować Emily, ale dobrze że ją odratował, bo trochę głupio by było jakby Emily umarła od tak.
Przynajmniej się coś zacznie dziać między nimi i jest szansa, że Miguel się dowie co odwaliła jego Matka.

EZie wybiera miłość ponad klub i chce wyjechać z Gaby.
Świetny wybór, ale coś mi się wydaje, że to się zakończy kulka dla Gaby, a tego bym nie chciał.
Serial został przedłużony na czwarty sezon czy ten jest ostatni?

Tyle wątków napchali w tym sezoniei tak je podkręcili, że jestem ciekaw jak to zakończą.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: joey »

potwierdzam, dojebany odcinek po słabszym w zeszłym tygodniu
Spoiler
przyłączam się do propsów za poprowadzenie wątku prospecta, chociaż nie doszukiwałbym się w tym jakiegoś gamechangera; po prostu dobrze napisana postać od początku do końca i była potrzebna, żeby usprawiedliwić jakoś EZ (swoją drogą, on powiedział, dlaczego chciał dołączyć do klubu i myślę, że dlatego sobie nie poradził z ciężarem - po prostu nie widział/nie chciał widzieć tej ciemniejszej strony i skończyło się w ten sposób)

poza tym to mam nadzieję, że finał pospina wątki z Galindo (odkleiło mu się totalnie i chociaż Emily jest max wkurwiająca, to zasłużył żeby zdechnąć), beefem Alvarez-Bishop (bo mam wrażenie, że Marcus trochę zdziadział i ułoży się z Santo Padre, żeby wyjebać bez mydła Galindo; pytanie tylko czy przeżyje taki numer), Gabi/EZ (bo nie ma nic ciekawego w tym lovestory, więc najwyższa pora je jakoś zakończyć) i przede wszystkim z Adelitą, bo już nie mogę patrzyć na to pretensjonalne przedstawienie walki o wolność ciemiężonych farmerów, dziwko proszę Cię

i tak, będzie czwarty sezon, dosłownie dwa dni temu podpisali kontrakt, także jest na co czekać
edit: i finał również nie zawiódł, dobra robota pan showrunner
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Właśnie skończyłem 10 finałowy odcinek i WOW! Koncert życzeń i mega Cliffhanger, po którym nie wiem jak wytrzymam do kolejnego sezonu. Tyle zwrotów akcji i trochę pod moje oczekiwania, ale jestem w sumie zadowolony z tego co dostałem. Trochę szkoda, że ten serial z formą tak szybuje dopiero w tym, trzecim sezonie, kiedy oglądalność mocno spadła i dużo osób skreśliło już serial.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Właśnie wjechało prawie 2 godzinne omówienie serialu.

Mayans M.C. – sezon 3
https://konglomeratpodcastowy.pl/konglo ... c-sezon-3/
Spoiler
Serial „Mayans M. C.” doczekał się trzeciego sezonu. Kontrowersje związane z odsunięciem od produkcji Kurta Suttera, bombowy cliffhanger w finale serii drugiej i panująca pandemia sprawiały, że nie było wiadomo, w którym kierunku pójdzie serial. Okazało się jednak, że „nowy król” Elgin James znakomicie odnalazł się w historii. Majowie wjeżdżają z impetem w wiosenną ramówkę 🙂 A skoro mamy nowy sezon to nie mogło zabraknąć Bogusi i Mando, którzy omówią nowe odcinki. Na bieżąco, z szerokimi uśmiechami i zapasem tequili 😉 Ktoś umiera, ktoś się zakochuje, ktoś pogrąża się w narkotyczne wizje. Ktoś kogoś zdradza, ktoś zmienia fryzurę, a pewien intrygant planuje przejęcie władzy. Jest dobrze? A może jednak wolimy Suttera? O tym dowiecie się z dzisiejszego podcastu. To co? Jedziemy? 😉
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: samcro »

Nie oglądałem jeszcze Mayans ale z tego co czytam jako gang motocyklowy wciągają Sonsów nosem?
Spoiler
widze że jednego członka samcro zabili, Happyego torurowali
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Ostatni czas by nadrobić serial, bo 19 kwietnia 2022 wracają z czwartym sezonem.
Ja już zacieram ręce i przebieram nóżkami.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Można już pierwszy odcinek nowego sezonu obejrzeć na HBO MAX?

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Mayans MC na Disney+?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Ktoś ogląda czy czeka na Disney+ w Polsce?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

Ktoś oprócz ogląda albo obejrzał 4 sezon?
Ja jestem po 5 odcinku 4 sezonu i muszę przyznać, że na tą chwilę jest dużo gorszy od 3 sezonu, do tego mocno obyczajowy.

Trochę będzie narzekania.
Spoiler
Jeżeli chodzi o sceny akcji to po 5 odcinków 4 sezonu jest ich nie wiele.
W pierwszym mamy bratobójcą strzelaninę, w piątym wjazd na chatę w wykonaniu sobowtówki Wdowy i mocny cliffhanger na koniec.

Jest strasznie dużo wątków obyczajowych.
Wątek Hope, która za marną kasę pracuje na kasie w hipermarkecie w którym cały dzień musi stać (Dave z Ameryki nagrał o tym odcinek, że w sklepach i na stacji benzynowej ludzi za ladą nie mają nawet siedzenia, bo jest całkowity zakaz siedzenia w godzinach pracy) to jeszcze musi pakować (?) zakupy klientom?
Zresztą ten wątek Hope jest bardzo przygnębiający i pokazuje, że Ona szczęśliwa była jako ćpunka w komunie, bo wtedy przynajmniej nie czuła się samotna, czyli dostawała coś co jest najważniejsze w życiu człowieka.

Wątek z CM Punkiem nie wiem co on był? bo nic z niego nie wynika.
Wątek z Galindo też bez sensu.
Mam wierzyć, że oddział kartelu zamiast na posiadłość wjechać z buta i wszystkich pozabijać się wacha, bo prowadzony jest przez zakonnice?

Wątek ze schroniskiem też chyba tylko po to by Ez się z kimś przespać.
W tym sezonie Mayansi to strasznie egoistyczne dupki.
W 4 sezonie wiedziałem, że to są zwyrodnialcy, ale dowiedzieliśmy się, że oni mają jakieś uczucia i nie są do końca źli, tylko się pogubili życiowo i padli w bagno w które z którego nie wiedzą jak wyjść.

W tym sezonie mam wrażenie jakby oni tylko myśleli o sobie i mieli wyjebane na bliskie im osoby.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: samcro »

lygrys pisze: 26 cze 2022, 13:38 W 4 sezonie wiedziałem, że to są zwyrodnialcy
To trzeba oglądać 4 sezony by o tym wiedzieć? Przecież Sons i Mayans to zwykłe motocyklowe gangi. Ja oglądałem tylko Sonsów gdzie mayowie też byli obecni i nikt tam nie był porządnym uczciwym obywatelem.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

W SOA nie było aż takiej krytyki motocyklowych gangów jak w Mayans i SOA nie byli aż takimi zwyrodnialcami jak Mayans.
Mnie się to nawet podoba, mimo tego, że jest to kosztem mojej dotychczasowej sympatii do tych bohaterów, bo trudno jest kibicować aż takiej patologii, tym bardziej, że część z nich w tym sezonie zrobiła rzeczy, za które raczej nie ma odkupienia.

Przy okazji nie ma już wątpliwości, ze Mayans MC byli wzorowani jak Mongols MC, według mnie finał to potwierdza.

Jeżeli pójdą na to co zapowiedzieli w finale 4 sezonu to zapowiada się mocny 5 sezon.

4 sezon można obejrzeć na HBO MAX
https://www.hbomax.com/pl/pl/series/urn ... LCwwEAAAKW
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
theadam
Posty: 44
Rejestracja: 22 maja 2019, 10:28

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: theadam »

Sezon 5 będzie sezonem ostatnim.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: lygrys »

5 sezon jest na polskim hbo max.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: [serial] Mayans MC

Post autor: oyama »

skonczylo sie juz? To czas obejrzec, bo SoA jestem fanem
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
ODPOWIEDZ