[serial] Breaking Bad

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: aleksy »

checix69 pisze: 28 cze 2022, 13:50 a nie miales tak ze im dalej w las, tym bardziej byles za jessiem a coraz bardziej wkurwial walter ogarniety rzadza wladzy ktora go kompletnie pochlaniala?
u mnie odwrotnie
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Jiigsi »

checix69 pisze: 28 cze 2022, 13:50 a nie miales tak ze im dalej w las, tym bardziej byles za jessiem a coraz bardziej wkurwial walter ogarniety rzadza wladzy ktora go kompletnie pochlaniala
word
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: OmarStooleyman »

Chyba niektórzy zbytnio chcieliby zobaczyć dobry thriller o narkotykach, gdzie wszystko kończy się mimo wszystko trochę lepiej niż w BB, stąd przyjebka do roli Skyler czy Jessiego, bo nie pasują do tego imidżu twardej gry, a zamiast sieją zwykłą panikę.

Ale właśnie o to chodzi, serial ten jest imo zbudowany z postaci których nie da się lubić, każda w pewnym momencie przechodzi tytułowy breaking bad i ma dużo na sumieniu.
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Drmz »

Totalnie podbijam post @checix69
Jesse na początku był niedojebanym zjaranym ziomkiem, ale to jak się jego postać z biegiem fabuły się rozwinęła to jest kosmos. Ciekawe jak wy jeden z drugim byście sobie radzili gdybyście się znaleźli w jego sytuacji. Walter natomiast do gazu, no odkleiło się dziadkowi.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Piters »

Jesse moja ulubiona postać z serialu luźno. Wkurwia jedynie w drugiej części piątego sezonu troche, ale w Breaking Bad zawsze ktoś kiedys wkurwia tak jak pisze @OmarStooleyman
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: 8na10 »

OmarStooleyman pisze: 28 cze 2022, 6:21 Saul i Mike w BCS są znacznie lepiej poprowadzeni niż w BB
zabrałem sie za to, ale idzie jak krew z nosa, oglądam po 1 odcinku na dzień, bo kompletnie mnie to nie wciąga, trochę się wręcz przymuszam do tego gówiena tak po prawdzie
checix69 pisze: 28 cze 2022, 13:50 a nie miales tak ze im dalej w las, tym bardziej byles za jessiem a coraz bardziej wkurwial walter ogarniety rzadza wladzy ktora go kompletnie pochlaniala?
nie, jessie mnie wkurwiał od początku do końca serialu, na początku bo był zbyt nieogarnięty i histeryczny, a w połowie serialu jeszcze bardziej mnie irytował bo jego postać ewoluowała w nieciekawą stronę imo. co do waltera - po jego odpale jakoś w 4 sezonie a może iw cześniej miałem do niego stosunek ambiwalentny, z jednej strony czułem że to śmieć ludzki - z drugiej jakaś część mnie mu kibicowała, bo to był badass. ten same case co joker z mrocznego rycerza. biję się w pierś z tego powodu, bo powinienem nim w 100% gardzić
checix69 pisze: 28 cze 2022, 13:50 jessie wkurwial na poczatku, potem sie wyrobil imo i przejawial wiecej cech ludzkich niz heisenberg
właśnie nie do końca to kupuje, jak to niby ma go usprawiedliwiać. dajemy mu taryfę ulgową dlatego, że było mu przykro i trochę popłakał? zbrodnie których dokonał są nieodwracalne. jasne że gość nie był socjopatą w przeciwieństwie do hajzenberga, ale to go nie czyni jakoś wielce moralniejszą personą. dużo złego gówna wyrządził.
checix69 pisze: 28 cze 2022, 13:50 absolutnie sie nie zgodze ze aaron paul jako supporting role rujnuje serial
mój główny zarzut do jego postaci tkwi raczej w tym, że czego się on nie dotknie to to spierdoli. imo trochę za dużo było takich wytrychów fabularnych. poza tym nie przepadam za osobowością histeryk. zupełnie po ludzku działa mi to na nerwy kiedy ktoś myśli że lament w czymś pomoże.
OmarStooleyman pisze: 28 cze 2022, 15:47 Chyba niektórzy zbytnio chcieliby zobaczyć dobry thriller o narkotykach, gdzie wszystko kończy się mimo wszystko trochę lepiej niż w BB
w moim przypadku nah, dramatyczne zakończenie uważam nie tylko za dobre, ale wręcz wskazane w tego typu serialu. tragizm jest jak najbardziej na plus, no i rozumiem, że to w większości były normalne ziomki wrzucone w wir wydarzeń, naprawdę doceniam ten koncept i wolę to 100 razy bardziej niż jakieś narcos, o typowych gangsterach
OmarStooleyman pisze: 28 cze 2022, 15:47 serial ten jest imo zbudowany z postaci których nie da się lubić
ja w huj polubiłem Mike'a. gośc ma kodeks moralny, działą według zasad, jest fachowcem, ma doświadczenie. taki człowiek o gołębim sercu, wrażliwy na ludzką krzywdę - jednak w ekstremalnym stanie umie zapierdolić w pizdę. elegancki subtelny skurwiel
Drmz pisze: 28 cze 2022, 17:27 Ciekawe jak wy jeden z drugim byście sobie radzili gdybyście się znaleźli w jego sytuacji
na jego miejscu i z jego wrażliwością najlepiej byłoby po prostu odpuścić po tej akcji z zamordowaniem dziecka na ulicy, ew po tej akcji z otruciem dziecka konwalią. czysta kalkulacja - przerasta mnie to gówno, odpuszczam, pas. no ale jessie zabrnął dalej. czego się spodziewał :dunno: jasne, że było dużo czynników typu był słaby psychicznie, stary łysy huj nim manipulował, był zdesperowany itd - ale to nie zrzuca z niego odpowiedzialności c nie.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Sialala »

No w breaking bad zawsze ktoś wkurwia ale to i tak nic w porównaniu z soa. :lol:

Czekam na finał better call saul i odpalam Bb po raz trzeci. Piękny serial.
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: OmarStooleyman »

8na10 pisze: 28 cze 2022, 18:13 zabrałem sie za to, ale idzie jak krew z nosa, oglądam po 1 odcinku na dzień, bo kompletnie mnie to nie wciąga, trochę się wręcz przymuszam do tego gówiena tak po prawdzie
8na10 pisze: 28 cze 2022, 18:13 ja w huj polubiłem Mike'a. gośc ma kodeks moralny, działą według zasad, jest fachowcem, ma doświadczenie. taki człowiek o gołębim sercu, wrażliwy na ludzką krzywdę - jednak w ekstremalnym stanie umie zapierdolić w pizdę. elegancki subtelny skurwiel
Przemęcz się do 3-4 sezonu BCS, oj dzieje się wtedy wokół Mike'a sporo i trochę odkrywa jego naturę. Też go lubię, w sumie jedna z najbardziej lubialnych postaci w całym uniwersum, taki Max Payne trochę, ale z jego kodeksem bywa różnie. W BB już był w zasadzie bezwzględnym robocopem.
Spoiler
nawet uważam, że zasługiwał na tak "frajerską", niespodziewaną śmierć
Ostatnio zmieniony 28 cze 2022, 18:36 przez OmarStooleyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: 8na10 »

OmarStooleyman pisze: 28 cze 2022, 18:33 Przemęcz się do 3-4 sezonu BCS
właśnie uderzam w ten klimat, bo słyszałem że mike dużo będzie potem w tym serialu, głównie dla niego sięgnąłem po BCS
OmarStooleyman pisze: 28 cze 2022, 18:33 W BB już był w zasadzie bezwzględnym robocopem
hmmm, no ale zabijał tylko kolesi umoczonych w biznesie. jak przychodziło do mordowania cywili to zawsze był na nie.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Bunnymen77 »

Odświeżam sobie po wielu latach. Dobry serial, ale w czwartym sezonie ilość naciąganych wątków już jest spora, trochę mnie to męczy i irytuje.
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3065
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: mas »

no ja tam jestem zdania że jest to najbardziej przehypowany serial ever, dobry, nawet bardzo, ale kult jakim obrósł jest wg mnie mocno przesadzony i niektóre wątki idealizowane i nadintepretowane
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: OmarStooleyman »

Od premiery tego serialu minęło blisko 15 lat, sporo się w tym czasie zmieniło. Streamingi, seriale za grube miliony, gwiazdorskie obsady. Zmienia to trochę perspektywę
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Parlae »

Aż mi się przypomniało :lol:
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Bunnymen77 »

Obejrzałem całość, trzeci raz na pewno nie odpalę, zakończenie słabiutkie, ogólnie bawiłem się dobrze, ale zgadzam się z ostatnim postem uż. @mas
Nie wiem czy to jest nawet najlepszy serial na literę "B".
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: potter »

Don Hector Salamanca już nigdy nie zadzwoni dzwoneczkiem
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: fromage »

Hector gral w skarfejsie, nacho oraz lalo najlepszi aktorzy, ale bym takiego spin Offa z habla espanyol lalo bym obejrzal ayayay
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: RIVALDO111 »

OmarStooleyman pisze: 21 paź 2022, 16:27 Od premiery tego serialu minęło blisko 15 lat, sporo się w tym czasie zmieniło. Streamingi, seriale za grube miliony, gwiazdorskie obsady. Zmienia to trochę perspektywę
Ja nie jestem serialowcem ale szczerze z chęcią poczytalbym co takiego nawet dziś jest dużo lepsze od niego.

Dla mnie BB i Dexter do 6 sezonu to najlepsze seriale w takim nazwijmy to realnym uniwersum.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
ODPOWIEDZ