Narty/snowboard

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
JKG
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:58

Re: Narty/snowboard

Post autor: JKG »

noo kilka km mam do UFO.
W tym roku byłem pierwszy raz w Austrii i niestety jeszcze ośrodki nie były w całości pootwierane, ale Solden mega mi się podobało, Pitztal też spoko, Stubai w sumie najsłabiej z tych 3.

W PL mam zjeżdżone tylko Podhale, dlatego jeżdżę ostatnio tylko w Jurgowie i na Kasprowym.
Jeżeli chodzi o start na nartach to myślę, że Witów może być spoko, bo całość stoku jest dosyć płaska (+macie Termy Chochołowskie blisko). Ja uczyłem brata w Małym Cichym i też dość spoko.
"Technically, alcohol is a solution" - Elon Musk
thebeatelse
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2020, 13:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: thebeatelse »

cześć Ślizgerzy,

W ubiegłym roku przed akcją z wirusem byłem pierwszy raz na nartach w Czechach w Szpindlerowym Młynie (polecam), natomiast w tym roku z racji niepewnego sezonu chciałem wybrać się z dziewczyną na weekend gdzieś do Polski. Możecie polecić jakieś ośrodki? Wstępnie patrzyłem Zieleniec ale ciężko z dostępnością noclegów.
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

na zachodzie to świeradów, szrenica

ale imo już lepiej na weekend do czech i tak próbować
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: yytr »

Zieleniec tak na max 3-4 dni jest w porządku, zwłaszcza jak ktoś nie umie jeździć. Ale tak jak książe, mówi lepiej Czechy, bo Polska droga, a gorsza. Od 17 normalnie stoki otwarte w Polszy i mogę jechać do weekend na Czech? Też bym moją wziął :>

Jak tam sytuacja we Włoszech, Szwajcarii i Austrii?
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

austria zamknięta do 17 stycznia, a później 10 dni kwarantanny jeżeli jesteś z państwa, gdzie w ostatnich 14 dniach było powyżej 100 przypadków na 100k mieszkańców (dla polski wychodzi 38k w 14 dni, więc odpada)

włochy są zamknięte do 18 stycznia

szwajcaria jest otwarta, a polska niedawno zniknęła z ich czerwonej listy i nie trzeba kwarantanny odbywać

ciekawą opcją w tym roku może być szwecja, bo tam wszystko jest otwarte, a to raczej nie był popularny kierunek
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: yytr »

Dzięki! A do Włoch po 18 normalnie wjazd i wszystko?
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

nie wiadomo
slkt
Posty: 557
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:09

Re: Narty/snowboard

Post autor: slkt »

jeździ ktoś ma biegówkach? chciałbym sporobwac, zeby troche wiecej ruchu wyciągnąć z nart niż ze zjadowych no i to moze byc spoko alternatywa jakby nie otworzyli wyciagów. skiturów probowalem chyba dwie zimy temu i było spoko, udalo sie wejsc na kasprowy, ale pobiegal bym cos jak ole einar bjoerndalen
Awatar użytkownika
JKG
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:58

Re: Narty/snowboard

Post autor: JKG »

Włosi ok 15.01 mają ogłosić co dalej, bo póki co do 18.01 wszystko zamknięte. Z tego co widzę na grupkach to wszyscy Szwajcarię grzeją.

Szwecja może być ciekawa, ale tam chyba nie mają za wysokich górek, nie? 500-600m przewyższenia to chyba max.

@slkt ja wole skitury, bo dla mnie chodzenie>bieganie, zjazd freeski>cokolwiek co próbujesz robić, żeby się utrzymać na biegówkach w zjeździe :lol:
"Technically, alcohol is a solution" - Elon Musk
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Narty/snowboard

Post autor: fromage »

snowboard tylko na dupie jao dzecak ale kurwa narty spoko opcja wbijasz se na male ciche czy tam duze glose i jedziesz na trase X ta czarna i napierdalaszpozdro
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

wrzuciłem tą szwecję w google z ciekawości i 890 metrów przewyższeń a patrząc po mapkach to wychodzi coś w stylu szpindlerowy młyn, czyli nie tak źle
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Narty/snowboard

Post autor: fromage »

na chuj szzwecje czy inne szalambiory idz na male ciche tam whuj kozak jest, szczyrk zakopane panie masz pan od chujado wyboru
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8087
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Narty/snowboard

Post autor: eddy_wata »

pierwszy raz bym chciał w alpy w tym roku pojechac, poleca ktos miejscowy, organizacje, obozy, strony, grupy? przedzial wiekowy tak 20-30

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
fajnie jakby bylo wysoko i nie jakos mega mega turystycznie, ze wszystko zajebane ludzmi
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

Mayrhofen i okolice.

Co do drugiego zdania odnośnie żeby nie było dużo ludzi - sprawdź kiedy ferii nie mają w DE i AT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8087
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Narty/snowboard

Post autor: eddy_wata »

Terminowo moje ferie mnie ograniczaja :rotfl:

Dodano po 4 godzinach 25 minutach 9 sekundach:
ksiazenieporzadek pisze: 31 gru 2021, 11:26 Mayrhofen i okolice.

Co do drugiego zdania odnośnie żeby nie było dużo ludzi - sprawdź kiedy ferii nie mają w DE i AT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Na wlasna reke jak mam mala ekipke, czy koszty lotow i busow mnie zjedza i trzeba wycieczke organizowana przez jakis snowshow.pl ze studenciakami

a i czy w alpejskich wypozczalniach maja nowe kolekcje sprzetu w dobrym stanie i warto sobie wypozyczyc poprobowac roznych desek/nart (buty to wiadomo swoje, przynajmniej te wewnetrzne) czy szykowac swoj (logistyka wtedy pewnie utrudniona)
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

Nie wiem skąd jesteś, ale ja zawsze jeździłem samochodem, bo mam 760km, z czego 700km niemieckimi autostradami, więc jeżeli chodzi o samolot i transport z lotniska do kurortów nie doradzę.

Sprzęt miałem zawsze swój, ale z tego co widziałem wypożyczalnie przechodząc obok to był raczej nowy.

Jeżeli zdecydowałbyś się to w kwestii noclegu polecam poszukać jakiejś chaty / mieszkania w pensjonacie. Zazwyczaj są to dwu-trzypiętrowe pensjonaty w których są z 2 niezależne mieszkania na piętrze (sypialnie, łazienki i kuchnia z wyposażeniem typu płyta piekarnik zmywarka mikrofala). Ponadto w każdym z takich domków w piwnicy jest przechowalnia sprzętu narciarskiego.

Dodatkowo jeżeli chodzi o nocleg to staraj się szukać w miarę blisko przystanku skibusa, przystanki są rozsiane dość gęsto, a zawsze to fajnie jest wstać sobie 7:15-7:30, na szybko jakieś śniadanie wciągnąć i 8-8:30 być na dolnej stacji kolejki.

Jeżeli chodzi o żarcie to w tych miejscowościach jest sporo Sparów, gdzie można sobie zrobić zakupy żeby mieć co zjeść na śniadanie czy kolacje, cenowo niewiele drożej niż w Polsce. Ponadto w pensjonatach właściciele się pytają ciebie czy chcesz codziennie rano świeże pieczywo czy mleko kupować - jeździ z rana bus z pieczywem świeżym i rozwozi po tych chatach. Na stokach obiad jakiś to około 8-12 euro (teraz może drożej, ostatni raz byłem przed covidem jeszcze), piwo 3-4 euro.

Z tego co wiem tez, to żeby kupić skipass musisz być w pełni zaszczepiony (nie wiem czy ozdrowieniec tez działa).

Generalnie przed covidem na 4 osoby wyjazd na tydzień ze skipassem 6 dniowym wychodził około 10-12k czyli dojazd (mi samochód palił 10l/100 więc jedno tankowanie w Polsce a drugie Austria / Niemcy, to na paliwo szło z 1000 PLN), nocleg na tydzień to też około 400-500€, skipassy około 1000€, dziennie na szame szło nam ze 100€ (tyle ze euro było wtedy nieco ponad 4zl, a nie 4,60).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8087
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Narty/snowboard

Post autor: eddy_wata »

4 osoby ze sprzetem to chyba duze kombii @ksiazenieporzadek. do p-ń mam 300km takze o tyle wiecej
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

760km mam spod granicy niemieckiej, z poznania dodaj sobie 200km. Jak ty masz dodatkowe 300 do pzn to nie wiem czy nie lepiej jest jechać przez Czechy (no ale to i tak pewnie już jest ponad 1000km i na jeden strzał nie da się tego walnąć (my robiliśmy zawsze jeden postój na ostatniej stacji niemieckiej, żeby kupić winietę na autostrady w Austrii) i zamiast 7-8h robi się pewnie z 12h

Samochód suv segmentu E bez bagażnika na dachu, ale cztery pary nart w bagażniku i puszczone przez środkowy rząd siedzeń tylnych. Jechałem zarówno z tylu jak i z przodu i w zasadzie bez różnicy bo zmęczony nigdy nie byłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8087
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Narty/snowboard

Post autor: eddy_wata »

jakbym miał Q7 to bym sie wybrał bez dyskusyjnie...
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: yytr »

Co powiecie o Szczyrku na weekend dla kogoś kto dobrze jeździ na nartach? Będzie z tego jakaś zabawa? Da się coś poza traskami pośmigać XDDDD? Albo co polecacie na weekend teraz od czwartku do niedzieli?
ODPOWIEDZ