La Liga - liga hiszpanska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Alavés
1
1%
Almería
1
1%
Athletic Bilbao
8
5%
Atlético Madrid
24
16%
Barcelona
23
16%
Cádiz
1
1%
Celta Vigo
3
2%
Getafe
0
Brak głosów
Girona
3
2%
Granada
2
1%
Las Palmas
1
1%
Mallorca
0
Brak głosów
Osasuna
0
Brak głosów
Rayo Vallecano
1
1%
Real Betis
11
7%
Real Madrid
26
18%
Real Sociedad
19
13%
Sevilla
7
5%
Valencia
1
1%
Villarreal
15
10%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4417
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Kalom »

w aktualnej formie to wzmocnienie
:joint: [*]
Awatar użytkownika
bialyjelen
Posty: 985
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: bialyjelen »

Kalom pisze: 27 lut 2023, 16:14 w aktualnej formie to wzmocnienie
XDDDD

wielki ferran i fati dowioza 3pkt
lygrys pisze: 02 lip 2023, 20:03 Myślisz kurwo, że jesteś zabawny
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: ebismolarek »

Fati też rozjebany xD
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: pardon »

karma za niepojscie na wypozyczenie w zime
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3138
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: VBSW »


Od dzisiaj na platformie Apple TV+ dostępna jest produkcja pod tytułem „Real Madryt: Aż po kres”. Jest to serial dokumentalny, który pokazuje kulisy sezonu 2021/22, który zakończył się zdobyciem mistrzostwa Hiszpanii i Ligi Mistrzów.
Trzy odcinki po godzince, nawet spoczko.
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: pardon »

przypomnijcie ktory to uzytkownik zarzekal sie w lato, ze wypierdala z forum jesli lewandowski nie zlamie bariery 50 goli we wszystkich rozgrywkach

nie umiem odkopac
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: suitup »

ja
ale pisałem że musi być zdrowy (czyli nie wypaść na więcej niż miesiąc, a przez kontuzje i czerwoną kartkę nie grał dłużej, wiec wyjebane) i nie wypierdala z forum tylko nie pisze w dziale sport
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 16:49 przez suitup, łącznie zmieniany 1 raz.
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: pardon »

witam
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6351
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: zemsta1camzata »

suitup pisze: 22 lip 2022, 17:57 ehh, znowu musze tlumaczyc podstawowe rzeczy, no ale dobra
Robson to najlepszy napastnik od 3 lat, wlasciwie to najlepszy zawodnik na swiecie w przeciagu ostatnich sezonow (tak, wiem ze Benz byl lepszy w 21/22, ale mowie o ostatnich 3 sezonach, gdzie wygral LM, gdzie powinien byl wygrac Zlota Pilke, rozjebal rekordy po drodze, etc.)
przychodzi do Barcy, ktora ma pojebane problemy finansowe, ale jesli chodzi o boisko to odkad jest Xavi to jest w kurwe progres
Alemany robi pierdolone cuda, Xavi (oprocz bokow obrony na ten moment) ma ciekawy zespol, w srodku pola jest dwoch mlodych kotow i Busq ktory im wszystko pokaze, na skrzydlach sa Ferran, Dembele, Raphinia i Ansu - ktory z Vinim bedzie robil cos ala Messi vs CR (oczywiscie trzeba wziac poprawke na poziom)
i do tego wchodzi ten najlepszy zawodnik swiata
kurwa, myslenie czy on sie wpasuje w te druzyne czy nie to jakas abstrakcja
jesli nie strzeli 50 bramek w nadchodzacym sezonie we wszystkich rozgrywkach (tutaj podpunkt - jest bedzie zdrowy, czyli nie wypadnie na dluzej niz miesiac) to juz nigdy wiecej nie napisze nic w dziale SPORT
Lewy ma przed soba 2-3 lata na swoim najwyzszym poziomie, a dookola ma ludzi ktorzy beda grali pod niego + Xavi ktory znow wlal w moje serce bezgraniczna milosc do tej druzyny
zastanawialem sie jak bedzie wygladac Barca bez Messiego i widzialem tylko czarne scenariusze, ale teraz znowu jestem bardzo zadowolony i nie moge sie doczkeac tego sezonu, nawet jesli w tym sezonie nic nie wygraja, to 23/24 bedzie pieknie
Dodano po 30 sekundach:
suitup pisze: 13 mar 2023, 16:46 ale pisałem że musi być zdrowy (czyli nie wypaść na więcej niż miesiąc, a przez kontuzje i czerwoną kartkę nie grał dłużej, wiec wyjebane) i nie wypierdala z forum tylko nie pisze w dziale sport
była mowa o kontuzjach a nie czerwonych kartkach kolego

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
a lewandowski wg transfermarktu widzę wypadł na 17 dni, czyli poniżej miesiąca :D
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: suitup »

ojej, nie będę mógł tu pisać bo trzeba być honorowym w internecie :bag: :bag: :bag:
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: ebismolarek »

Najwyżej usuniesz konto i nowe założysz z innym nickiem i bd git
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: pardon »

internet to nie miejsce na dotrzymywanie slowa taka prawda
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Ale slizgawka to nie Internet
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: genocidegeneral »

pasiaści są na tyle zdegustowani zachowaniem Realu, że nie dojdzie do tradycyjnego wspólnego obiadu prezesów Barcy i Realu przed klasykiem - ponoć Floro zaproponował żeby każdy zapłacił za siebie
Obrazek
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Wygląda na to, że sposób wykonywania przez Barcelonę płatności na rzecz Negreiry była bardziej skomplikowana niż początkowo zakładano. Według El Confidencial miało się to odbywać za pomocą aż siedmiu różnych spółek.


Do takich wniosków miał dojść hiszpański Urząd Skarbowy, zdaniem którego ponad 7 milionów euro wynagrodzenia od Barcelony zostało przekazanych różnym podmiotom zarządzanym przez Negreirę i jego syna. Zależności odkryto podczas analizy ruchów księgowych Blaugrany. Cztery firmy były już znane: chodziło o Dasnil 95 SL i Nisdal SCP, które były kontrolowane bezpośrednio przez samego Negreirę, Soccercam SLU należące do jego syna, a także Tresep 2014 SL, które było w posiadaniu byłego dyrektora Barcelony José Contrerasa, zmarłego w 2022 roku. Według El Confidencial to właśnie przez tę ostatnią firmę wykonywano płatności do Soccercam SLU, aby zakamuflować związek Dumy Katalonii z interesami Negreiry.

Kolejna firma, której nazwa pojawiła się w toku dochodzenia, to Estudio ATD. Teoretycznie jej celem było świadczenie „usług wspierających firmy”. Syn Negreiry miał przypuszczalnie używać jej w latach 2013-2016, aby odbierać płatności z Barcelony za rzekome raporty i porady do użytku pierwszego zespołu i rezerw. Również w przypadku tej firmy nie pobierano środków bezpośrednio od Barçy, ale przez spółki fasadowe zarządzane faktycznie przez pozostającego w cieniu Contrerasa w celu kamuflowania płatności – Best Norton SL i Radamanto SL. Pierwsza powstała w 2009 roku i zajmowała się „kupnem i sprzedażą nieruchomości na własny rachunek”. Mieli nią administrować zaufani ludzie Contrerasa, a od 2019 roku, rok po zakończeniu płatności z Barcelony, nie prowadziła już żadnej działalności. Z kolei Radamanto utworzono w 2011 roku, a jej celem była „działalność pośrednictwa w operacjach na papierach wartościowych i innych aktywach”. Też nie odnotowano w jej przypadku żadnych aktywności od 2019 roku, a zarządzał nią m.in. „człowiek Contrerasa” José Maria Molinario Valls, który przejął też stery w Best Norton.

Dość skomplikowany schemat płatności z pewnością może tylko zwiększać wątpliwości co do interesów Barcelony z Negreirą. Póki co syn byłego wiceszefa arbitrów nie jest oskarżonym w sprawie, ale być może odpowiednie służby zainteresują się również nim.
Piękna jest to afera
Barcelona przerwała wysyłanie płatności na rzecz Negreiry w 2018 roku, ale były wiceszef sędziów kontaktował się później z klubem, któremu miał nawet grozić ujawnieniem afery po jednostronnym przerwaniu relacji, co uważał za osobistą zniewagę. El Mundo dotarło do kolejnych wiadomości byłego arbitra z 2020 roku. Ich treść wydaje się dość niepokojąca, ponieważ napisał: „Mogę wam pomóc z VAR-em. Ze mną poszłoby wam lepiej. Jeśli was to interesuje, skontaktujcie się ze mną”. Dodał też „Mam rękę do VAR-u”
Negreira skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań, twierdząc, że cierpi na Alzheimera
Na początku 2021 roku Narodowe Biuro Śledcze ds. Nadużyć Finansowych zwróciło się do FC Barcelony, żądając wszystkich płatności wystawionych na rzecz Enriqueza Negreiry. Pracownicy Blaugrany przeszukali dokumenty będące w posiadaniu klubu i debatowali wewnętrznie na temat sposobów działania. Niektóre maile dotarły do El Mundo, a jeden z nich, napisany przez szefa administracji Barcelony, zawiera informację, że nie ma kontraktu na piśmie z byłym wiceprzewodniczącym Komitetu Technicznego Arbitrów.

„Faktury są takie same i jest ich dużo. Zmienia się tylko miesiąc. Podajemy ci trzy jako przykład. Te z TRESEP [firma Josepa Contrerasa, przez którą miały przechodzić płatności – przyp. red.] są dwojakiego rodzaju, zredagowanie zmienia się nieznacznie w tych dwóch typach.

Przejrzeliśmy Excela z ich podsumowaniem [faktur] od każdego dostawcy.

Co do kontraktu wskazano wam już w pisemnym projekcie, że go nie ma. Nie wiem, czy wolicie powiedzieć to wyraźnie, czy udawać głupiego.

Kiedy będziecie mogli, podzielcie się proszę z nami waszą opinią na temat szóstego punktu pisma.

Jeśli chodzi o punkty siódmy, ósmy i dziewiąty, nie mamy nawet pojęcia, ale podejmiemy ostatnią próbę, żeby zapytać Franca Carbo i Josepa Llorki”.

Przypomnijmy, że przez 17 lat współpracy FC Barcelony z Negreirą klub miał zapłacić firmie byłego wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Arbitrów około 6,9 miliona euro. Otrzymywał on co miesiąc do 90 tysięcy euro na podstawie samych faktur, bez spisanej umowy. Mogło to być spowodowane chęcia ukrycia przez Blaugranę związków z Negreirą. Z kolei w Cadena SER poinformowano, że wspomniany właściciel firmy Tresep Josep Contreras mógł otrzymywać nawet 50% prowizji za kierowanie płatności do Enriqueza Negreiry, a linia fakturowania była podwójna.
Valverde mówiący że on nigdy żadnych materiałów nie widział
:lol: Piękny klub

Dodano po 23 minutach 16 sekundach:
I najlepsze w tym wszystkim kurwa jest ze wszystkie raporty od 2003 były werbalne, żadnych pism video niczego Barca nie ma, tylko że płacili Typowi bez żadnej umowy na faktury które szły przez 7 różnych firm i później były wypłacane w gotówce i ślad po nich ginął :lol: :rotfl:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Bisclavret
Posty: 3371
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bisclavret »

Tak w skrócie, bo nie chce mi się rozkminiać tego wszystkiego - jak bardzo przejebane ma Barcelona od 1 do 10? Gdzieś tam czytałem artykuł że mogą ich nawet zaorać do golej ziemi ale to chyba taka paplanina? Czy może jest aż tak poważnie?
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4578
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Kto to wie zależy czy znajdą jakiegoś sędziego co się rozjebie, bo we Włoszech nie znaleźli dowodu że kasa była wręczana i dojebali wszystkim za narzucanie presji na arbitrów i wybieranie sobie tych bardziej przychylnych i im dojebali spadkami lub pkt.

La liga mówi że chuja może bo mieło wiecej niz 3 lata, więc musi ich prokuratura skazać i dopiero wtedy la liga czy tam uefa będzie mogła nałożyć jakieś kary.

Ale w tym wypadku temat jest dziwny w chuj bo pieniądze nie wiadomo za co i gdzie kończą, więc równie dobrze mogło hajs wynosić z klubu ale od 2003 i na 4 różnych prezesów? I do tego przez vice prezesa sędziów :lol:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1252
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

nic się nie wydarzy, no poza wizerunkowym gnojem, ale kogo takie rzeczy obchodzą w 2023 :lol:

widząc co się dzieje dookoła można się spodziewać bardzo stronniczego sędziowania pod Real w niedzielę, brzydzi mnie ta liga
yer a wizard, Harry
ODPOWIEDZ