Schafter

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Schafter

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=TcVxQQs ... dyWestVEVO

Młody West feat. schafter - Izoluję się (Official Video)
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1420
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Schafter

Post autor: bronek »

Nowy kawalek zapowiadajacy powrot do starej stylowki, imo duzo bardziej sluchalne od jego ostatnich trackow:
https://soundcloud.com/schafie-90077875 ... al_sharing
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Schafter

Post autor: oldschool »

przestales po nim sluchac stary, spoko, wiesz, idz stad
w koncu zrozumiesz ze ja moge robic wszystko
i bede robil wszystko
Dlatego wracam do starej stylówki, bo liczby się przestały zgadzać.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Schafter

Post autor: ART »

ale wkurwiajaca maniere ma tutaj, bez podjazdu przeciez do jego starszych rzeczy
topka upadkow z tzw relevance do zera w polskim hibobpie
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1420
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Schafter

Post autor: bronek »

no bez podjazdu do starych, ale juz duzo lepiej od np kazdego tracku z tej ostatniej plyty imo. A z tym upadkiem to nwm, chyba dalej ma jakies tam liczby i jak pusci cos co sie spodoba masom to znowu powroci hajp i ogromne liczby
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Nerwowy
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2020, 17:31

Re: Schafter

Post autor: Nerwowy »

Na YouTube pojawił się kanał bruslee, gdzie obecnie wylądowało 8 tracków Schaftera, z czego 3 nigdy niepublikowane, a reszta to wcześniejsze wersje znanych tracków.
Kanał ma 300 subów, i średnio 1-8K wyświetleń na kawałek. Także undergrunt

https://youtube.com/channel/UC7kGqVnkrRAgGak_8X1aERw
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Schafter

Post autor: oyche »



ale chujowe, juz nic lepszego niz hors deowuerve chyba nie nagra
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Schafter

Post autor: SWN »

I tak może mówić o sporym sukcesie, jakieś tam koncerty se pograł, w telefonie ma prywatny numer Taco, to i tak z 400% normy w porównaniu do całej fali ówczesnych ni to cloud ni to lo-fi nastoletnich raperów mamroczących coś do fanek żegnającego się ze światem Lil Peepa i chcących oprzeć całą swoją karierę na tym słynnym WAJBIE, który cóż, może i rozhula kanał, ale na dłuższą metę to nonsens i ile można lecieć na patencie niedorozwiniętego (#pdk) robić swervin swoim aston. Przecież to musiało się kiedyś znudzić nawet najmniej wymagającym kolegom z klasy daveyo i tak to jest, że na jego miejsce przyszli jeszcze młodsi, jeszcze bardziej swervin, jeszcze bardziej wavy, w dodatku od hors cośtam ze dwa razy zmieniły się w PLHH klimaty i smutne skejty zaczęły chodzić trochę szerzej, zmieniając vansy na najki do robienia tego śmiesznego drillowego tańca.

Broniłem go jako producenta, bo zawsze miałem słabość do takich lo-fi smutków do słuchania z konkubiną przy czerwonej lampce, ale chwilę później okazało się, że nawet i tam nie wyróżnia się niczym specjalnym, a część pętli była żywcem podpierdolona od anonimowych murzynów zza oceanu.

Przypadki takie jak Schafter przypominają mi skutecznie raz na jakiś czas jak potężną i rzadką wartością jest longevity (długowieczność? nwm, chciałem powrzucać słówka jak bohater tematu) wśród polskich raperów. Małolatów przekonujących mnie o zjadaniu sceny, o tym że to ich czas i że ruchali mi dupeczkę było już całe dziesiątki, tylko chuj w to, jak dwa sezony później fani idą do pierwszej roboty i odklikują subskrypcję, bo w sumie trochę nudy, a prąd wiatrów zmieniających trendy w muzyce był za silny, żeby przeżyć więcej niż trzy wiosny na powierzchni.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Schafter

Post autor: RIVALDO111 »

Prawda jest taka że jeśli nie masz tak olbrzymiej pozycji jak np Sobel , to nigdy nie możesz być pewny hypu na swoją osobę ,szczególnie w tak wielkiej konkurencji jak nigdzie indziej czyli rapie.

Dlatego raperzy SBM wygrali życie , bo oni zawsze się pofeatuja i będą na giga hypowym kanale , a reszta nie wie jak to będzie. Z resztą ta wielka popularnością Schaftera bym nie przesadzał. To trochę taki Jacuś któremu Rakieta dała 20 mln a potem koniec hypu.

Chcesz być wieczny w rapie? Idź do SBM-u.

Mam takie przeczucie że gdyby nie SBM , to taki Walczuk , Fukaj czy Kinny Zimmer mogliby szybko upaść zasięgowo a tak zawsze to się będzie jakoś kręcić im całą karierę bo SBM.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1764
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Schafter

Post autor: loco »

^ bardzo dobre masz przeczucie, bo czym się wyróżnia taki janusz kauczuk czy kenny zelmer od innych chłopaków próbujących się przebić? ani głosu, ani tekstów (jak 99% nowej fali), ani charyzmy. Obecnie jest tak dużo raperów, że jeśli jesteś przeciętny tak jak oni i nikt cię nie pociągnie za uszy to nigdy świat o tobie nie usłyszy
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1436
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Schafter

Post autor: marco_pantani »

te mlode wilki w sbm to smiech na sali, fukaj puscil pare fajnych kawalkow, ale mam wrazenie, ze napierdala na jedno kopyto, aby wypuscic, a gdyby nie mata i owoce to dalej bylby w podziemiu, bo czesto ten kawalek sie przewijal po roznych osobach i pare razy go mi znajomi wysylali

schafter od hd zmienił swój styl i choc niektore kawalki po 2018 roku byly naprawde fajne to nie jest juz tym samym schafterem z 2018 roku
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Schafter

Post autor: RIVALDO111 »

loco pisze: 27 sty 2022, 11:06 ^ bardzo dobre masz przeczucie, bo czym się wyróżnia taki janusz kauczuk czy kenny zelmer od innych chłopaków próbujących się przebić? ani głosu, ani tekstów (jak 99% nowej fali), ani charyzmy. Obecnie jest tak dużo raperów, że jeśli jesteś przeciętny tak jak oni i nikt cię nie pociągnie za uszy to nigdy świat o tobie nie usłyszy


Walczuk gdyby nie SBM , w życiu nie byłby w mainstreamie. Jestem pewny. Jedna z największych nachalnych promocji na siłę rapera X ostatnich lat w Polsce.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3247
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Schafter

Post autor: yungXpaproch »

RIVALDO111 pisze: 27 sty 2022, 0:59 Dlatego raperzy SBM wygrali życie , bo oni zawsze się pofeatuja i będą na giga hypowym kanale , a reszta nie wie jak to będzie.
zgadzam sie, sama prawda. SBM jest najmocniejsza rapowa (o ile nie w ogole najmocniejsza w polsce) wytwornia w kraju od lat, oni jedyni naprawde potrafia kogos wypromowac i tak jak mowisz, zawsze daja sobie nawzajem featy i sie trzymaja dzieki temu od upadku i zostania zapomnianymi
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Schafter

Post autor: RIVALDO111 »

17 maja ma wyjść nowa płyta Schaftera na kanale 2020.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Schafter

Post autor: F88G »

pomyślałem sobie dziś, ze to chyba najbrutalniejszy przypadek kogoś, kto za szybko wjebał się w mainstream. I to nawet nie jego wina, winić można tylko uzurpatorów w stylu Pederasty Hemingwaya. Gdyby się tak nie wjebał w ten krąg degeneratów, to może i miałby ambicję ponieść choć trochę lte sceny, ale sam sobie winien. Szkoda ogólnie. Chociaż to resortowe dziecko.

Jeśli jego pierwsze tracki były szczere to to rzeczywiście niezwykle zmarnowane dziecię.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Schafter

Post autor: RIVALDO111 »

Dlaczego resortowe dziecko? Kim są jego rodzice?

Czy ja wiem czy Schafter jest zmarnowanym talentem skoro on w tym roku kończy....20 lat :lol:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
edenmar
Posty: 1224
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schafter

Post autor: edenmar »

F88G pisze: 01 lut 2023, 22:55 kogoś, kto za szybko wjebał się w mainstream
Pierdolenie. Tak jak często wywodów @RIVALDO111 nie da się na tym forum czytać, tak w tym przypadku ma rację. Jak ktoś nie jest typowym industry plantem (a są przesłanki, żeby uważać, że schafter nie jest), to da sobie radę i wczesny debiut będzie dla niego kapitałem na przyszłość, jak już trochę zmądrzeje i nabierze doświadczenia. Wystarczy sobie prześledzić chociażby kariery Zalewskiego i Brodki, ten pierwszy jak wygrywał Idola to miał 19 lat, Brodka pewnie z 17, zaczynali z poziomu superstar, żeby uniezależnić się od wytwórni, znikali, zmieniali stylistyki, ale 20 lat później są czołówką mainstreamu. A ówczesne industry planty na jeden sezon dziś grają najwyżej po festiwalach masła i jakieś ochłapy na zlecenie TVP.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Schafter

Post autor: RIVALDO111 »

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Schafter

Post autor: F88G »

RIVALDO111 pisze: 01 lut 2023, 23:11 Czy ja wiem czy Schafter jest zmarnowanym talentem skoro on w tym roku kończy....20 lat
No na tym właśnie polega cała tragedia niestety. Mamy 2745 rok, wszyscy już rozumiemy, że im szybciej ktoś wyjebie w mediach tym szybciej zmarnuje swój potencjał, nawet z psychologicznego punktu widzenia to co się mu stało jest zwyczajnie smutne.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
I Zalewsky i Brodka to jest miałka muzyka z przebłyskami, w ogóle gdzie Rzym a gdzie Mediolan, mówimy o zupełnie innych rzeczach. Schafter żadnego Idola nie wygrał.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2023, 0:23 przez F88G, łącznie zmieniany 1 raz.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Schafter

Post autor: RIVALDO111 »

Czyli na czym?
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
ODPOWIEDZ