Krążek ten stanowi swoisty powrót składu na scenę po 6 latach nieobecności. Płytę wyprodukowało trzech producentów - Bob Air - znany między innymi ze współpracy z Masta Ace'm, Afu-Rą, Mesem. L Pro, którego produkcje mogliśmy słyszeć u takich artystów jak Fabolous, Tede, Chada. Matek, członek Projekt Nasłuch - szerzej znany z kolaboracji z Bonsonem.
Płyta to zbiór 22 numerów napisanych i nagranych na przestrzeni ostatnich 2 lat. Brzmieniowo stanowi ona mieszankę różnych styli, od samplowanych klasyków, przez bangery do bitów które łączą obie te techniki w idealnych proporcjach.
Gościnnie udzielają się tacy raperzy jak: Bisz, Bonson, Białas, Sobota, PMM, Sage i Te-Tris
Tracklista
CD1
01. Nieznani Sprawcy
02. Szklanka Wody
03. Ryzyk Fizyk feat. Bisz
04. Gumeczka feat. Białas
05. Niebo na dłoni
06. Dusza
07. Nim nadejdzie jutro feat. Te-Tris
08. Syzyf
09. Litr za Litr
10. Ostatni Telefon
11. Music Make My Life
CD2
01. Jesteśmy, zrobiliśmy, trzymajcie!
02. Zgadza się
03. 7
04. Dobre Chłopaki feat. Bonson, Białas
05. Białe flagi płoną
06. Na pochybel
07. Drug Romans
08. Taki Ja feat. Sobota
09. Waga
10. Samobój
11. Pierdol to feat. PMM, Sage
Odsłuch
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 08 wrz 2020, 12:35
autor: loco
to już 6 lat gdy odszedł Orzeu. rip
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 27 maja 2021, 22:48
autor: MalinowyJogurt
Zobacz jak płynie życie nad dolną Odrą
Gdzie mówią że młodzież mamy zdolną podobno...
Za każdym razem jak odpalę ten album to przez miesiąc go katuję
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 27 maja 2021, 23:22
autor: Rupert
Kozacka płyta
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 27 maja 2021, 23:59
autor: kapper1
Jimson tutaj
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 28 maja 2021, 8:59
autor: many-s
Bardzo dobry album, kiedyś mocno katowałem, świetna produkcja, super surowe linijki RDI, razem z Oruem fajnie się uzupełniali. Nadal zdarza mi się wrócić i przesłuchać ze dwa / trzy razy.
To jest ten klasyczny hip hop, surowe rymy na bardzo melodyjnych samplowanych w większości produkcjach, nie przepełnione maksymalnie elektroniką. CD1 wydaje mi się ciekawszy niż CD2.
Podoba mi się szczery tekst na otwarcie płyty. Spoiler
To już dwa lata a ja ciągle nie dzwonie
Chociaż nadal mam Magda w telefonie
Nadal mocze mordę za mordy których nie ma
Niedługo znów zobaczą lewy prosty Andrzeja
Pochowałem brata nie udźwignął przyszłości
Chociaż miał tą książkę nie widział nieba na dłoni
Pochowali Lecha pochowali Leppera
Nie lubiłem tych gości i nie będę nic zmieniał
Nie zmiennie kilka razy dziennie o siebie nie dbam
Z konsekwentną nie konsekwencją spełniam pragnienia
Cieszy mnie to co jest nie martwi co nie ma
Co się stało to się nie odstanie
Co się nie stało to jebać
Muzyka tworzy moje życie moje życie tworzy muzykę
Inaczej się nie da bo to rap a nie biesiada pod płaszczykiem
Siabada masz mnie w tych wersach
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 30 sty 2024, 18:14
autor: CL500
Uwielbiam ten kawałek, dobrze jest wrócić do tego materiału.
Zwrotka Jimsona tutaj @2rzyn
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 30 sty 2024, 18:57
autor: peterkurten
Plyta dla mnie idealna, pamietam, ze miala ona premiere po moim pierwszym powaznym zwiazku gdzie wpadlem w wir melanzu i kurwa wraz z wspollokatorami katowalismy ja jak pojebani i do dzisiaj z tymi samymi ludzmi ja katujemy dalej jak wariaty. nic bym na tej plycie nie zmienil, wystepy goscinne osobny , 10/10 dla mnie i moje top 10 na luzie
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 30 sty 2024, 19:16
autor: 2rzyn
CL500 pisze: ↑30 sty 2024, 18:14
Uwielbiam ten kawałek, dobrze jest wrócić do tego materiału.
Zwrotka Jimsona tutaj @2rzyn
Piekna, jedna z moich ulubionych
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 30 sty 2024, 20:29
autor: kapper1
Najpiękniejszy
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 08 lut 2024, 7:46
autor: rsl
Dziś wróciłem do tej płyty po długim czasie i podtrzymuje zdanie że jest to bardzo dobra płyta, zero skipów, po latach odkrywam kolejne smaczki. Charyzma rudego na majku to coś pięknego
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 10 wrz 2024, 21:41
autor: ind1cud
Dzisiaj jakoś mnie naszło na przypomnienie tego albumu i muszę przyznać, że jest genialny.
Wczoraj była 10 rocznica śmierci orua. Kurwa, jak to zleciało. RIP
Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 11 wrz 2024, 8:52
autor: many-s
Super płyta, wszystko się na niej zgadza.
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 11 wrz 2024, 9:00
autor: 2do5
Syzyf jeszcze w połączeniu z wideo Andrzej Gołota Tribute@eddy_wataSpoiler
ciary
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 29 lis 2024, 11:15
autor: ConeyIsland
Płyta ma tyle bengerów, że gdyby spokojnie wyjebać z niej (a ma 20+ kawałków...) jak nic z 5 najgorszych numerów to byłaby jedną z tych, do której wracałbym i po latach bez skipowania. Nie zmienia to faktu, że pojedyncze numery z niej lubię nadal odpalić. Bobair forma życia, chłopaki lecieli na nich jak po swoje.
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 10 mar 2025, 15:33
autor: loco
Ktoś wie czemu spadło ze Spotify?
Cały Projekt Nasłuch spadł
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 10 mar 2025, 16:17
autor: FruitOffTheWall
gumeczka ponadczasowy numer
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 10 mar 2025, 16:38
autor: bronek
2do5 pisze: ↑11 wrz 2024, 9:00
Syzyf jeszcze w połączeniu z wideo Andrzej Gołota Tribute@eddy_wataSpoiler
ciary
Nie sluchalem nigdy tego zespolu ale ten numer jest dojebany Chyba bedzie trzeba nadrobic, mam nadzieje ze odkryje jeszcze jakies perelki jak ta
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 10 mar 2025, 17:54
autor: Piters
Chciałem Ci wypisać, ale po chwili się kapnąłem że mam już z 5 numerów i chciałem wypisywać dalej, więc po prostu powiem że luźno bo to zajebista płyta
Re: Projekt Nasłuch - Nieznani Sprawcy (2011)
: 10 mar 2025, 18:24
autor: ConeyIsland
...i dwa zajebiste featy Jimsa (których nie widzę na trackliscie)