[Serial] The Sopranos

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mateko »

Dziś się przekonam, zobaczymy.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: joey »

czekam na kino, także spoilery po pięć razy tagować i najlepiej w osobnym temacie :censored:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mateko »

joey pisze:czekam na kino, także spoilery po pięć razy tagować i najlepiej w osobnym temacie :censored:
Masz rację, poczekaj.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Prez »

Jestem w trakcie powtórki, aktualnie końcówka drugiego sezonu i tylko potwierdzają się moje wspomnienia, że Paulie to król
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Mider »

joey pisze: 04 paź 2021, 13:08 czekam na kino, także spoilery po pięć razy tagować i najlepiej w osobnym temacie :censored:
Nie warto czekać, ja się rozczarowałem, w spoilerze kilka moich przemyśleń:
Spoiler
+Dickie Moltisanti jako główna postać daje rade, porządnie napisany i zagrany, chce się go oglądać
+Większość obsady, młody Gandolfini, Vera Farmiga, Corey Stroll, Liotta, aktorka grająca Janice też dali radę
+Wywrotka Juniora :rotfl:
-Harold który jest jedną z głównych postaci, dostaje dużo czasu na ekranie, ale po co? Po co w filmie o Sopranos pokazywać jak on tworzy swój czarny gang? Tak samo zamieszki Newark, po co je pokazywać w taki sposób po łebkach? Na wrzucanie Franka Lucasa w jednej ze scen to też szkoda strzępić ryja
-Aktor grający Silvio strasznie sztucnie wypada w naśladowaniu mimiki Van Zandta
-Niektóre sceny mają taki randomowy vibe jakby były nakręcone nikt nie wie po co i potem wrzucone gdzieś do filmu
-Kilka żałosnych scen związanych z rasą, jak ta gdy Dickie wiezie swojego martwego starego przez miasto w trakcie zamieszek, a żołnierz przepuszcza go bo jest biały "
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Mateusz »

Spoiler
Scenarzysta wyjaśnia ostatnią scenę w serialu, spoilery!
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mateko »

Żadna nowość
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Prez »

Skończyłem wczoraj drugi seans tego arcydzieła i nadal trochę nie kumam zakończenia
Spoiler
rozumiem, ze ten czarny ekran na końcu oznacza, ze do baru nie weszla Meadow tylko jakis killer i Tony zostal odpierdolony? Przez kogo, dlaczego? Sprawa z nowym Jorkiem była zakończona, wszystko zmierzało ku dobremu poza tymi zarzutami o posiadanie broni
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: con shonery »

Spoiler
Zakończenie jest otwarte, nie ma odpowiedzi na pytanie kto wszedł i co zrobił, są fanowskie teorie i tyle. Utkwiła mi w pamięci jedna - Tony nie zginął, bo w każdej scenie poprzedzającej śmierć w Sopranosach były pomarańcze, a tam nie było - albo na odwrót, zginął, bo była wcześniej pomarańcza, już sam nie pamiętam :D
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Prez »

Spoiler
obierał pomarańczę na początku odcinka, po pobudce, rozmawiając z Carmela.
Obejrzalem właśnie


No sporo to tłumaczy, dużo bardziej teraz doceniłem ten koniec :bowdown:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: esdoen »

Spoiler
IMO właśnie weszła Meadow, ta scena była kręcona po części z perspektywy Tony'ego i tego co widział. Na każdy dzwonek drzwi podnosił wzrok i widział kto wchodzi, jak Meadow w końcu zaparkowała to auto i weszła, to zapadła ciemność, więc Tony nie zdążył podnieść wzroku bo w domyśle został odstrzelony.

Kto odstrzelił, tego nie wiadomo - najprawdopodobniej ten koleś wchodzący do kibla wcześniej, bo wiadomo, nawiązanie do Godfathera.

//poprawka, podniósł wzrok, ale nic nie zobaczył, a we wszystkich wcześniejszych momentach z dzwonkiem było centralnie pokazane kto wchodzi z jego perspektywy
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: pieschrodingera »

Spoiler
https://www.filmweb.pl/news/%22Rodzina+ ... ego-144421

Osobiście wolę wersję z otwartym zakończeniem.
tbc
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5941
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: DoubleB »

Spoiler
zajebiste, szkoda że takie krótkie
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: instinkt »


wjechał odcinek podcastu dotyczący ostatniego odcinka więc tak jak pisałem prawie dokładnie rok temu chyba zacznę rewatch oglądając obie serie
w tych kilku odcinkach które widziałem były ciekawe rzeczy więc liczę że doda to jeszcze jakichś fajnych smaczków
chociaż opinie z tego co widziałem są 50/50 na temat tego czy potencjał podcastu został odpowiednio wykorzystany
i podobno jest bardzo dużo nic nie wnoszących offtopiców bez których odcinki można by skrócić nawet o połowę
Awatar użytkownika
gggfunk
Posty: 22
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:13

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: gggfunk »

Najlepszy serial na świecie, każdy sezon obejrzany mam po kilka razy, pisałem nawet o nim magisterkę :D

A tych podcastów jeszcze nie oglądałem, warto? Też bym sobie może zrobił po tym kolejny rewatch.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: vampmoney »

Najlepszy serial w ogóle, bez cienia wątpliwości
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: PeterStillNinety's »

gggfunk pisze: 27 sty 2022, 13:04 Najlepszy serial na świecie, każdy sezon obejrzany mam po kilka razy, pisałem nawet o nim magisterkę :D
Elegancko Wrzuć ciekawsze fragmenty
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: oyche »

gggfunk pisze: 27 sty 2022, 13:04 A tych podcastów jeszcze nie oglądałem, warto? Też bym sobie może zrobił po tym kolejny rewatch.
nie wiem czy warto podkasty, ale na pewno warto czytać https://sopranosautopsy.com/ po każdym odcinku
Awatar użytkownika
gggfunk
Posty: 22
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:13

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: gggfunk »

wow fajne to, dzięki
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2127
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: suitup »

nadszedl ten moment w moim zyciu, w ktorym przyszedl czas na obejrzenie "najlepszego serialu ever"
odpalilem the wire poraz szosty, ale jak zobaczylem the sopranos to mowie, dobra, to jest ten czas
hope i'll enjoy
cheers
ODPOWIEDZ