[Serial] The Sopranos

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1436
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: niuhniuh »

hmm po rewatchu ci powiem który najlepszy, bo nie pamiętam. Ale cały wątek Ralphiego to dla mnie najlepsze momenty serialu. Jak Buscemi się pojawił to też było spoko.
Poźniej jedynie nie podobała mi się
Spoiler
śpiączka.

A tak to uważam Sopranos za bardzo równy serial.

BTW to wbiłem tu, bo mi się śniło, że nowy sezon Fargo nagle miał time jump i cała historia się połączyła z The Sopranos, a dokładniej dodano nowe wątki po finale.
Spoiler
Tony żyje. Głównym bohaterem jest AJ, który jest świadkiem odjebania swojego rówieśnika, syna innego mafioso, za współpracę z policją. AJ panikuje i ostatecznie kończy się to tak, że sam zostaje informatorem. Byłem zawiedziony w tym śnie, że tak zjebali uniwersum Sopranos :lol:
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: xou »

obejrzałem całość po raz pierwszy dwa tygodnie temu, 10/10
wahałem się, bo długie, ale kto się zastanawia, to polecam odstawić inne seriale i zabrać się za to

Jay-Z na "Universal Soldier" zaserwował mi stresujący finał tym dwuznacznym spojlerem
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1436
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: niuhniuh »

SPOJLER S3E12 JAK COŚ
Co za scena. Dlaczego Pat Parisi grał tak mało ważną rolę? :what:
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: zemsta1kadluba »

też nie wiem bo to połączenie jego wyglądu lokalnego urzędasa z charakterem bezwględnego bandziora (trochę jak nasz swojski Pershing) było zajebiste
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: alis_springs »

nie przeglądałem tematu, żeby nie natrafić przypadkowo na jakikolwiek spoiler.
jestem na trzecim odcinku i mam jednak pytanie do was
Spoiler
dlaczego tony spalił tę restaurację?
nie wiem czy to ja oglądałem to jakoś niedokładnie czy rzeczywiście nie było podanego powodu jeszcze, w każdym razie odczuwam pewien dyskomfort jak pojawia się ten wątek a nie ja znam jego genezy.
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: xou »

w sumie to spoiler na pierwsze dwa odcinki:
Spoiler
Junior chciał tam zabić jakiegoś typa, a Tony próbował go przekonać, żeby nie robił tego w tej restauracji, bo Artie to jego ziomek i będzie mieć przez to chujową sytuację
więc wybrał coś pomiędzy - spalenie restauracji; Artie będzie mieć hajs na nową restauracje, a morderstwo odbędzie się gdzieś indziej
no i nastaw się, że takich wątków bez jasnego i prostego wyjaśnienia będzie jeszcze cała masa
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: genocidegeneral »

alis_springs pisze: 06 lis 2020, 22:57
Spoiler
dlaczego tony spalił tę restaurację?
Spoiler
bo Corrado chciał tam odjebać Pussy'ego Malangę i Tony wiedział, że morderstwo zniszczyłoby reputację restauracji Artiego, nie będąc w stanie odwieść wujka od tego pomysłu uniemożliwił mu dokonanie zbrodni w Vesuvio podpalając ją, a Artur za pieniądze z ubezpieczenia stworzył nowy lokal

YOU MAY RUN NORTH JERSEY, BUT YOU DON'T RUN YOUR UNCLE JUNIOR! :twisted:

Swoją drogą reakcja Tony'ego na wieści o planach Juniora :lol:
Silvio: twój wujek chce odjebać takiego gościa
Tony: :dunno:
Obrazek
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: alis_springs »

@xou @genocidegeneral dzięki panowie. w sumie w tę stronę właśnie kombinowałem ale teraz już wszystko jasne.
nie lubię tych początków seriali, bo większość uwagi skupiam na zapamiętaniu imion bohaterów, zamiast na akcji i potem mi umykają takie rzeczy
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: zemsta1kadluba »

na początku trochę tak jest bo poznajesz dużo postaci na raz, ale z czasem to będzie łatwiej. No i generalnie jednak to serial który warto parę razy obejrzeć bo wiele rzeczy umyka ;)
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: azar »

Obejrzałem ostatnio całość po raz drugi
Spoiler
świetny odcinek to również Tony i Carmela w gościach u Janice i Bobby'ego w letnim domku, nikt chyba tutaj nie propsował do tej pory.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1145
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: maciek »

Ja z kilku przyczyn uktnąłem kiedyś w trakcie sezonu 3 i im dłużej mija tym ciężej wrócić :oops: Trochę czuję że to co obejrzałem to poszło już na marne bo wątki i postaci pozapominane i musiałbym od początku i tym bardziej to zniechęca. Ale obejrzę to całe kiedyś wierzę
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: PeterStillNinety's »

Nawet nie wiesz ile ludzi ci zazdrości że przed toba jeszcze 3 sezony najlepszego serialu których nie widziałeś ;)

Nadrabiaj jak tylko będziesz miał nastrój na coś dłuższego Ja widziałem go już kilka razy w całości, za każdym razem sztosss
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5677
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: joey »

azar pisze: 18 lis 2020, 6:05 Obejrzałem ostatnio całość po raz drugi
Spoiler
świetny odcinek to również Tony i Carmela w gościach u Janice i Bobby'ego w letnim domku, nikt chyba tutaj nie propsował do tej pory.
ja nie lubię tego odcinka, bo to jeden z tych epów, w których Tony wychodzi na totalnego skurwysyna i moralnego karła, a jednak wolę go lubić :neutral:
trójkąt bermudzki wola mokotów
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: oyche »

przypominam ze bobby najebal tonyemu w uczciwej walce :joint:
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: azar »

Spoiler
tylko, że konkluzja z tych sześciu sezonów dla mnie jest niestety właśnie taka, jak po obejrzeniu tego odcinka :(
w ogóle po obejrzeniu tego serialu zostaje straszna pustka, najchętniej odpaliłbym trzeci raz :lol:
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3923
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: wrubel »

nie polecam zapełniać tej pustki bardzo średnim The Wire : - )
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: azar »

widziałem już the wire i podobało mi się, ale jednak za dużo odcinków i sezonów, by przebijać się drugi raz
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 638
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: KamilNO »

Właśnie skończyłem, pierwszy raz sztywno dawkowałem sobie serial, który tak mi się podoba żeby być z nim dłużej, zacząłem w lipcu. Piękna podróż, teraz dam sobie czas ale po many Saints pewnie wleci rewatch
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5677
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: joey »



wpadłem na to niedawno pierwszy raz i kurde, ciary, momentami cały Tony, a to przecież debiut na ekranie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: fromage »

wlasnie obejrzalem to powyzej i kurcze przeciez tu widac ten autorytet i te emocje a to tylko minutke kiedy chudy jeszcze byl, to ze sopranos to jeden z lepszych seriali ever to chyba wszyscy wiedza ale ja tera tu mowie o jego aktorskiej grze jak on kurwa na emocjach umie i facial exporuse no kurwa prawdziwy aktor bo ogladasz tam tych pare sezonow i kurwa taki byk wychodzi a ludzie co z nim w tym serialu grali mowili ze to najslodszy misiek, mis puchatek w irl ale kurwa jak trzeba w role zagrac to gra jak prwadziwy zly skurywysb i dlatego obejrzalem pare razy bo wrocisz i nie znudzi sie bo barzdy wysoka jakosc aktora, filmik powyzej sam za to mowi
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
ODPOWIEDZ