[serial] Sukcesja / Succession

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: moody »

Tu wątpliwości uż. moody odnośnie S03 i S04.
moody pisze: 02 maja 2023, 18:21 nie zabralem sie jeszcze za czwarty sezon, ale po trzech coraz mocniej nurtuje mnie pytanie: nie macie wrazenia, ze przy tym calym hajpie ten serial jest zwyczajnie glupi? jest fajnie opakowany, ale coraz ciezej jest mi go traktowac powaznie biorac pod uwage, ze fabula opiera sie na tym, ze kazdy bohater po 3x na odcinek zmienia swoj swiatopoglad i plan na zycie, kazdy podejmie najbardziej nielogiczne decyzje jakie moze i ogolnie mam wrazenie, ze wiekszosc tych postaci zachowuje sie jakby mialo IQ w granicach 60 punktow, co daje uposledzenie w stopniu lekkim
coz moge powiedziec po obejrzeniu czwartego sezonu...te same zastrzezenia, tylko x10. natezenie absurdalnych zmian zdania bohaterow wbrew jakiejkolwiek logice, tylko po to zeby byl twist w fabule, doszlo do takiego poziomu, ze juz nawet nie zenowaly, tylko zwyczajnie smieszyly. bo zaskakiwac to przestaly gdzies w drugim sezonie
Musiałem.
gogi
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: stranger »

@moody
Tu moja polemika z użytkownikiem młody odnośnie 4 sezonu
Spoiler
ja to zawsze odbierałam w taki sposób, że to głupie rozpoeszczone dzieciaki. Stary Roy tak bardzo nie chciał oddać im firmy, że wolał dogadać sie z pojebanym Szwedem, który był dokładną apoteza jego działalności. To taka grecka tragedia w której wszyscy wiedzą, że przeznaczenie jest juz dawno napisane i za chuja go nie zmienią ale mimo wszystko próbuja miotajac się we wszystkie strony.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: SiNi »

Shiv to ewidentnie punchable morda tego serialu, zaś Greg to mnie rozwala.
Spoiler
Tu macie wypowiedź reżysera po finale.

https://www.serialowa.pl/412657/sukcesj ... -dlaczego/
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: clockers »

Shiv hotówa, z tymi kurwikami w oczach i bystrymi panczlajnami, ma coś w sobie opór
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: SiNi »

Obrazek

Mnie w ogóle nie jara.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: moody »

ona to co najwyzej do tematu z punchable mordami sie nadaje, zreszta jak pol obsady tego serialu
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Prez »

Straszna jest i jeszcze wredny charakter, do pieca
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: clockers »

SiNi pisze: 03 cze 2023, 7:56 Obrazek

Mnie w ogóle nie jara.
dobra, przyjęlismy do wiadomości ze cię nie jara, ale już se mogłeś darować wrzucanie jakiegoś średnio korzystnego zdjęcia lol
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: banger »

Bleee, do tego wredny, żmijowaty charakter.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: RIVALDO111 »

Ta aktorka właśnie urodziła bobasa. Przykro mi chłopaki.
Nie macie już szans.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: potter »

no czyli że w tym sezonie była taka grubsza to nie był przypadek i na serio też zaciążona.

Chociaż to chyba wcześniej kręcili :D
grubygrubszy91
Posty: 30
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: grubygrubszy91 »

Pokaz @clockers w takim razie jakies jej korzystne zdjecie
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: gawi »

Chociaż zęby ma ładne, ale za piękna to ona nie jest
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Jose »

Ojezu, chłop ma jazdę na jej osobowość, połączoną z jakimiś uśmieszkami, które rzucała czy mimika twarzy, a Wy się uparliscie, żeby mu tłumaczyć, że wcale nie jest ładna, dajcie spokój xd
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: RIVALDO111 »

gawi pisze: 04 cze 2023, 8:51 Chociaż zęby ma ładne, ale za piękna to ona nie jest

Wiele ludzi leci na zęby :joint:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: clockers »

grubygrubszy91 pisze: 03 cze 2023, 18:03 Pokaz @clockers w takim razie jakies jej korzystne zdjecie
https://www.instagram.com/p/CshOl0NP1vp ... BiNWFlZA== na przykład :razz:
grubygrubszy91
Posty: 30
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: grubygrubszy91 »

Czyli wyslales po prostu zdjecie gdzie Shiv nie wyglada jak Shiv :D
MaCabrus
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2019, 18:37

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: MaCabrus »



W tym wywiadzie IMO wygląda bardzo korzystnie ;)
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: gogi »

Obejrzałem w końcu całość, choć były dwie postacie i momenty, które sprawiały, że miałem ochotę może nie wyłączyć, ale przewijać sceny z ich udziałem - Greg w sezonie pierwszym oraz Tom w połowie drugiego sezonu. Z perspektywy czasu uważam to za dość zadziwiające xD

Sam serial w którymś momencie faktycznie zaczął się zapętlać, jeżeli chodzi o główny motyw działania
Spoiler
bardzo mi się podobało to ujęte wyżej "stary chuju oddawaj nam firmę" - "wy gnojki nie oddaj wam firmy" - "stary chuju to my ją przejmiemy" - "aaa kurwa mam was szachy 5D"
, ale na szczęście jest to na tyle dobrze zagrane, że ogląda się to dalej z zapartym tchem (choć te pierwsze, powiedzmy, cztery odcinki trzeba przebrnąć, aby zaczekać, aż zaskoczy).

O ile da się te postaci polubić, o tyle ciężko powiedzieć o kimkolwiek, że jest dobrym człowiekiem.
Tu trochę o ewolucji postaci:
wzorcowym przykładem jest przemiana Grega od ciamciaka rzygającego w przebranie maskotki do gościa, który bez zmrużenia oka przez komunikator wypierdala setki ludzi z roboty czy używa translatora na żywo, by móc podsłuchać nowych właścicieli (chociaż nie da się ukryć, że pomimo tak wielkiego awansu, ten vibe człowieka, który całym sobą generuje ciarki żenady, czuje się do samego końca).

Nawet Matsson noszący zwykłe ciuchy (w przeciwieństwie do tego słynnego cichego luksusu rodziny Royów) mające sprawić wrażenie obcowania ze zwykłym gościem koniec końców okazuje się typowym, odklejonym bubkiem - ale czy to dziwi? W końcu, jeżeli chcesz dotrzeć na szczyt, you can’t make a Tomelette without breaking some Greggs.
Co do zakończenia:
Wiem, że wszyscy spodziewali się fajerwerków, ale uważam, że właśnie taki miał ten finał być - Logan ani nie wychował dzieci, ani nie wychował następców, a bezustanne napuszczanie jednego na drugiego skończyło się dokładnie tak, jak miało się skończyć (w sumie tak samo, jak życie Logana, który mógł umrzeć wśród dzieci na ślubie syna, a skończył w samolotowym sraczu XD).

Uważam też, że zaskoczeniem nie mogło być to, że to Tom dostał firmę do kierowania - wielokrotnie wcześniej pokazał, że dla tych wszystkich wygód jest w stanie absolutnie nagiąć kark i zrobić każde świństwo (koronnym przykładem choćby zdrada rodzeństwa w finale trzeciego sezonu czy odcinek z wyborami; swoją drogą, w Sukcesji stał na wyższym poziomie niż odcinek z wyborami w House of Cards).

Wychodzi na to, że główny wątek całego serialu tak naprawdę można było sobie w dupę wsadzić xD
Co do postaci:
Myślałem o tym, która z postaci jest najlepiej zagrana i powiem Wam, że jest to pierwszy serial od dawna, w którym na spokojnie można wskazać kilka osób - Kendall i jego obsesje oraz wybuchy, Piotruś Pan Roman (akcja ze zdjęciem kutasa 11/10, piałem do ekranu z beki), przekonana o własnej wyjątkowości Shiv i momenty, w których jej przekonania wypierdalały się na ryj, Logan i jego "fuck off"... no, jest sporo tego.

Królem jednak dla mnie jest Tom. Tak zmienna charakterologicznie postać była bardzo łatwa do przeszarżowania, a jednak jest perfekcyjnie dowiezona do samego końca. Serio, sam się dziwię, że miałem momenty, w których nie mogłem go zdzierżyć, ale to chyba najlepiej świadczy, jak wybitna jest to rola. Greg też jest świetny, ale o nim szerzej pisałem wyżej.

Wszyscy skupiają się na tym, że Logan chujowo wychował dzieci, ale co powiedzieć o ich matce? Niesamowicie chłodna postać, a już jej uwagi w kierunku Shiv odnośnie dzieci (i tego, że wolałaby mieć psy)... nawet jak na serial, w którym pancze lecą co chwila ten był wyjątkowo bolesny. Wujek Ewan też zrobił swoje, zwłaszcza z mową na pogrzebie Logana.

Scenarzyści wykonali niesamowitą robotę.
Spoiler
Zapomniałem o Connorze XD
Początkowo oglądałem Sukcesję z pewną rezerwą, natomiast im bardziej się to rozkręcało, tym ciężej było się oderwać od ekranu. Ciężko wskazać mi słabszy moment z tych czterech sezonów, HBO dostarczyło nam kolejnego klasyka.
Chciałem zakończyć, pisząc fuck off, ale chyba jednak wolę to:
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
ODPOWIEDZ