[serial] Sukcesja / Succession

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Jose »

stranger pisze: 04 kwie 2023, 11:31 Dialogi w Sukcesji
- wyruchamy ojca kurwa po same kukle, ile mamy milionów?
- w chuj kurwa mamy tych milionów ale ja swoich nie dam dużo
- dzieciaki kurwiaki jebane ja wam dam

Ja lubię
- jebac cię stary dziadu
- was jebac *trzaska drzwiami*
Któryś dzieciak się łamie i pokornie idzie z nim rozmawiać
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: niuhniuh »

ale dojebali
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: stranger »

Spoiler
a wiec w nastepnym odcinku zaczynamy grubą napierdalankę i dlugo oczekiwaną gre o tron. Ciekawe kto ma smoki
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: SiNi »

Mocny epizod.
grubygrubszy91
Posty: 30
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: grubygrubszy91 »

Co jest, nikt juz nie oglada?
Awatar użytkownika
Picasso
Posty: 128
Rejestracja: 08 cze 2022, 21:27

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Picasso »

Jeden z lepszych odcinkow bez podziału na sezony. Bardzo podoba mi się to, że ci obrzydliwie bogaci ludzie, mimo że mieli wszystko, to tak naprawdę dopiero teraz dostali prawdziwą władzę, czyli chyba jedyną rzecz, która była dla nich niedostepna gdy stary żył i teraz z jednej strony się tym upajają, a z drugiej kompletnie nie potrafią z niej korzystać. Póki co to jest materiał na piękną katastrofę.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: moody »

nie zabralem sie jeszcze za czwarty sezon, ale po trzech coraz mocniej nurtuje mnie pytanie: nie macie wrazenia, ze przy tym calym hajpie ten serial jest zwyczajnie glupi? jest fajnie opakowany, ale coraz ciezej jest mi go traktowac powaznie biorac pod uwage, ze fabula opiera sie na tym, ze kazdy bohater po 3x na odcinek zmienia swoj swiatopoglad i plan na zycie, kazdy podejmie najbardziej nielogiczne decyzje jakie moze i ogolnie mam wrazenie, ze wiekszosc tych postaci zachowuje sie jakby mialo IQ w granicach 60 punktow, co daje uposledzenie w stopniu lekkim
grubygrubszy91
Posty: 30
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: grubygrubszy91 »

Wydaje mi sie ze mozna wiele powiedziec o tym serialu ale napewno nie to ze jest glupi. Wazna rzecza sa detale. Dajmy na to meza Shiv. Jak przesledzisz jego garderobe i styl to widzisz jak zmienia sie to wraz z dostepem do duzych pieniedzy. Najpierw kicz, potem przepych a na koncu regula ze cisza przemawia.

Dodatkowo mamy takie rzeczy jak z jednej strony dialogi starej gwardii i dialogi malolatow. Nie jest to plytki serial. To napewno.

Ten serial pokazuje ze kiedy rodzisz sie jako miliarder to automatycznie nie rodzisz sie arystokrata tylko jako normalny John. Zwracajac uwage na patologie w tej rodzinie ktore przezywaly dzieciaki od dziecka zostali wychowani albo nie wychowani na debili ktorzy bladza we mgle i chca dorownac ojcowi, a jedyne co moga to upic sie wladza na moment.

Nalezy jednak dodac ze kazda postac jest urocza na swoj sposob i ma duza glebie, a te idiotyczne wybory to jazda 5 latka samochodem po parkingu poprostu
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: moody »

grubygrubszy91 pisze: 03 maja 2023, 16:57 Wazna rzecza sa detale. Dajmy na to meza Shiv. Jak przesledzisz jego garderobe i styl to widzisz jak zmienia sie to wraz z dostepem do duzych pieniedzy. Najpierw kicz, potem przepych a na koncu regula ze cisza przemawia.
no ale to jest wlasnie kwestia "opakowania", a odnosnie tego wspomnialem, ze zastrzezen nie mam, bo to jest nakrecone z klasa. mowie o scenariuszu i zachowaniach bohaterow, ktore sa dla mnie czesto irracjonalne, przerysowane. skoro juz o nim wspomniales to do tych watpliwych logicznie rozwiazan zaliczylbym chocby to, ze shiv przy jej charakterze i tempramencie wziela za meza takiego ciucmoka, ktorego potem sie wstydzi
grubygrubszy91
Posty: 30
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: grubygrubszy91 »

Rzeczywiscie, troche odpowiadalem Tobie a troche pisalem o ogole.

Wedlug mnie te irracjonalne i glupie kwestie skladaja sie w calosc. to pokazuje jak ta rodzinka rozjebala psyche swoim potomkom. Sami nie wiedza czego chca, zmieniaja zdanie co 5 min, a czasem wywoluja burze zeby patrzec jak ktos inny po nich sprzata

Jesli chodzi o Shiv to wydaje mi sie ze to akurat naturalny wybor na partnera. W koncu znalazla sobie osobe ktora moze kontrolowac, ktora jest jej ulegla i wie ze on nigdy nie bedzie lepszy od niej bo w koncu to ona byla dla niego drzwiami do firmy jej ojca gdzie ona ma nadzieje ze skonczy jako CEO. Chciala miec poczucie wladzy i kontroli gdzie jej maz jedyne jak jej zaszkodzi w razie rozstania to zablokuje jej prawnikow.

Kenem rzadzi uzaleznienie od substancji, ojca i pracy. Roman nie czuje sie czlowiekiem i jest fucked up, a Shiv wydaje sie ze jest normalna, a jest zjadana przez poczucie niesprawiedliwosci i bezsilnosci. Stad tez ich czyny i decyzje to chaos i zachcianki.

Koniec koncow kazdy interpretuje to wedlug swojego pryzmatu przezyc i przemyslen.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: moody »

grubygrubszy91 pisze: 03 maja 2023, 18:33 Koniec koncow kazdy interpretuje to wedlug swojego pryzmatu przezyc i przemyslen.
to prawda, moze moim problemem jest to, ze AZ tak glupich ludzi w swoim otoczeniu raczej nie mam i dlatego ciezej jest mi uwierzyc, ze tacy istnieja, a pewnie rzeczywiscie gdzies tam sa. no ale tymczasem patrze na takiego kena, moze i cpun ale mimo wszsystko kreci sie od malego w tych biznesowych i pijarowych kregach, jakies podstawy instynktu samozachowawczego powinien miec i wiedziec co jest piec, a potem widzisz co on odpierdala np. z tymi swoimi urodzinami czy zwalnianiem najlepszej prawniczki, gdzie 10-latek domyslilby sie, ze no moze jednak nie sa to najlepsze pomysly. i pol tego serialu sklada sie z takich glupot, dlatego momentami ciezko mi sie go oglada
grubygrubszy91
Posty: 30
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: grubygrubszy91 »

Bo to jest byczku tak ze jak ktos za Ciebie zaklada skarpetki od dziecka i smaruje Ci kanapki maslem to moze i wiesz z ktorej szklanki napic sie wody ale gdzie i jak taka wode sie kupuje to juz moe bardzo. To samo z biznesowymi spotkaniami. Dla nich to od zawsze byl wujek i ciocia dlatego zwracaja sie do nich tak jak ojciec.

Mnie sie wydaje ze to calkiem rzeczywiste odbicie takich elit gdzie krzywe zwierciadlo uwypukla rzeczy o ktorych my zwykli smiertelnici nie zdawalismy sobie sprawy.

Tak wogole nawiazujac do odc 4 najnowszego sezonu. Tak sie sklada ze mieszkam 80km od miejsc w ktorych to krecili. Zwariowana rzecz. Koniec koncow uslyszalem od kolegi z pracy ze w zeszle wakacje mozna bylo spotkac cala zaloge tj crew i aktorow w pubach u mnie w miescie. Ålesund-Norwegia.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: niuhniuh »

moody pisze: 02 maja 2023, 18:21 fabula opiera sie na tym, ze kazdy bohater po 3x na odcinek zmienia swoj swiatopoglad i plan na zycie, kazdy podejmie najbardziej nielogiczne decyzje jakie moze i ogolnie mam wrazenie, ze wiekszosc tych postaci zachowuje sie jakby mialo IQ w granicach 60 punktow, co daje uposledzenie w stopniu lekkim
Bo tak jest i trzeba przyznać, że stary im dobrze dojebał tekstem I love you, but you're not serious people. Marcia za to kiedyś powiedziała (chyba do Shiv): Your dad built you a playground and you think this is the whole world.

Masz pełno takich przykładów z życia wziętych, w ogóle mam wrażenie, że kolejny napad manii Kendalla w najnowszym odcinku jest bardzo mocno inspirowany odlotami Kanye (budowanie domu na scenie chyba najbardziej to pokazuje, Ye miał kopię swojej chałupy na listening party Dondy + motyw oddania hołdu zmarłemu rodzicowi).

Elon Musk ostatnio wyjebał miliardy, żeby jego rakieta poleciała w kosmos 20 kwietnia bo hehe 420, dzień jarania, damy radę dawajcie, nic nie jebnie. I jebło. O zakupie Twittera i codziennych strzałach w stopę nie ma co wspominać.

Jakiś "poważny" brytyjski ekonomista kilka dni temu stwierdził, że brytyjczycy powinni zaakceptować fakt, że biednieją i nie prosić głupio o podwyżki, a jakiś polityk, też brytyjski, jakiś czas temu pierdolnął, że ludzie głodują, bo nie potrafią gotować.

Jest mnóstwo pojebów na stanowiskach, na których być ich nie powinno. Sukcesja na każdym kroku zaznacza, że dzieciaki chuja wiedzą o biznesie i się generalnie nie nadają.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: RIVALDO111 »

Co do wątków wyżej to przypominam że syn Bidena ma przeszłość ostrego ćpuna i orgie z prostytutkami w bogatych ośrodkach.

Więc że dzieciaki milionerów są głupie jak but i jedynie mają fart być synem milionera to nie jest nic szokującego.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Mider »

jakie predykcje na ostatnie 4 odcinki? Imo Roman magika zrobi
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: SiNi »

Finał ma mieć 90 minut, nie chce spekulować, ale liczę na jakiś mocny twist w stylu 3 odcinka.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: emcess »

mogę sobie to wyobrazić, że Roman zrobi jakiś super deal z Matssonem, ale cos się popierdoli i będzie magik podejrzewam będzie magik za dwa odcinki
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Mider »

S04E08 topka odcinków
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: koniec »

Ale Roman rozjebał Shiv lirycznie yikes
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Sukcesja / Succession

Post autor: Prez »

potężny odcinek
Spoiler
Greg i wasabi :bowdown:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
ODPOWIEDZ