Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

max0211 pisze: 28 mar 2022, 14:51 Panowie, dwurzędowa marnarka w 2022 to już przypał, czy jeszcze git? Jesli to drugie, to gdzie można coś fajnego złapać tak do okolic tysiaka? Powodem oczywiście sezon weselny
Niby dlaczego miałby być to przypał?
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: OmarStooleyman »

Jak będzie dobrze pasować na twoją sylwetkę i materiały będą formalne to czemu nie, tu masz małą garść protipów jaki krój dobrać, imo 6x2 pasuje na takie okazję najlepiej

https://www.szarmant.pl/jak-nosic-dwurzedowke
Kerston
Posty: 51
Rejestracja: 04 maja 2019, 15:07

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Kerston »

Szykują mi się do końca roku 3-4 imprezy okolicznościowe i szukam jakiś mniej oficjalnych spodni i marynarki czy może ktoś poleci jakiś dobry sklep albo cały zestaw? Bo musiałbym odświeżyc garderobę

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: OmarStooleyman »

Pokurwiło ich z tymi cenami w sieciówkach dla eleganckich panów, za koszulę z gównojedwabiu krzyczą już jakieś 250-300 zł. Ja pieprzę.

W Resevred bardzo konkretna koszula to jakieś 169 zł ale ciężko wstrzelić się rozmiarowo z obwodem kołnierzyka

Marynarkę możesz kupić w jakimś sklepie typu Lancerto, spodnie dobrać w Reserved, koszulę najlepiej ze sklepu Elegancki Pan w twoim pobliskim pierdziszewie od jakiegoś lokalnego producenta, buty polecam kupić na eobuwie, ceny o wiele niższe niż w salonach Ryłko/Wojasa.

Mniej oficjalny fit polecam spodnie beż/krem, góra navy, buty tan/cognac/brown i koszula biała/niebieska/niebiska w paski. Pasek pod kolor butów i jechana
Kerston
Posty: 51
Rejestracja: 04 maja 2019, 15:07

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Kerston »

Dziękuję panie OmarStolleyman ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Majk
Posty: 64
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Majk »

Solidne, z dobrych materiałów i nie za drogie buty do garnituru gdzie znajdę?
zxzx
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2019, 20:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: zxzx »

Poszukuje dobrej jakosciowo koszuli lnianej na weselicho, polecacie jakieś sklepy?
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

a nosiłeś już len? ja bym w tym nie wytrzymał całego wesela, drapie i wkurwia
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: moody »

wst pisze: 28 mar 2022, 16:28
max0211 pisze: 28 mar 2022, 14:51 Panowie, dwurzędowa marnarka w 2022 to już przypał, czy jeszcze git? Jesli to drugie, to gdzie można coś fajnego złapać tak do okolic tysiaka? Powodem oczywiście sezon weselny
Niby dlaczego miałby być to przypał?
moze nie przypal, ale jezeli to jest wesele typu polowa gosci ma krawat w identycznym kolorze jak kiecka partnerki, a druga polowa koszule z krotkim rekawem pod marynarka to jebalbym strojenie sie w takie mega formalne ciuchy jak dwurzedowy garnitur, zwlaszcza ze malo kto wyglada w takim dobrze i poszedlbym w duzo bardziej wyluzowana stylizacje, zwykly garnitur albo nawet zestaw koordynowany ale to w sumie zalezy od spodziewanego klimatu slubu/wesela
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: SiNi »

W okresie letnim, gdzie słońce roztapiało miałem na weselu marynarkę dwurzędowa oversizowa czarną plus nawet krótkie spodenki do niej z tego samego materiału , koszule białą i superstary całe białe, innym razem podobnie tylko trochę bardziej formalnie, ale również z krótkimi spodenkami, koszulę czarną i czarne skarpetki wyższe oraz czarne buty niewysokie i marynarkę klasyczną, blazery kupuje od lat w zarce i na pewno takie w których można chodzić na codzień bez sztywności, lubię różne style od formalnych po casual, ale fajnie czasami coś luźnego przemycić do garniaka choćby buty.

Obrazek
przesyłanie obrazków
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: emcess »

nie róbcie tak jak sini jbc, bo wyjdziecie na głąbów. to juz lepiej chinosy i białą koszulę założyć niż tak pajacować
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: SiNi »

@emcess Na szczęście są ludzie co mają własny rozum i omijają takich betonów, którzy im coś chcą narzucić i sobie stwierdzają co jest najlepsze.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: moody »

SiNi pisze: 14 maja 2023, 8:19 W okresie letnim, gdzie słońce roztapiało miałem na weselu marynarkę dwurzędowa oversizowa czarną plus nawet krótkie spodenki do niej z tego samego materiału , koszule białą i superstary całe białe, innym razem podobnie tylko trochę bardziej formalnie, ale również z krótkimi spodenkami, koszulę czarną i czarne skarpetki wyższe oraz czarne buty niewysokie i marynarkę klasyczną, blazery kupuje od lat w zarce i na pewno takie w których można chodzić na codzień bez sztywności, lubię różne style od formalnych po casual, ale fajnie czasami coś luźnego przemycić do garniaka choćby buty.

Obrazek
przesyłanie obrazków
wrzuc jakies foty tych swoich fitow, bo moja wyobraznia tego nie ogarnia :D
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: SiNi »

@moody Normalny garniak na lato z krótkimi spodenkami z kolekcji wiosna/lato z tego nowego rzutu jaki jest na ten sezon jak na focie niżej średnio mi podchodzi, ale są co roku, lubię oversizy, choć formalny mam dopasowany oczywiście z długimi spodniami, nienawidzę za to lnianych fatalne są imo w wyglądzie.Czerń, odcienie granatu, szarość ewentualnie krata to moje topy marynarek.

Obrazek



W ogóle niedawno odbyły się pokazy w Pradze, marka adidas promowała swoją nową kolekcję i ich tracksuity były połączone z białą koszulą/ płaszczami i czarnymi krawatami, cała kolekcja i pokaz były świetne.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: moody »

yyy ok :lol:

widze, ze zasada mowiaca o tym, ze czarny garnitur to sie nadaje glownie na pogrzeb albo wyjscie po zmroku tez sie nie przejmujesz ;)
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: SiNi »

Nie no coś Ty to jakieś prehistoryczne powiedzonko,
zdecydowana większość stylizacji garniaków jest w kolorystyce czerni tak samo na pokazach i nie są skierowane jedynie na pogrzebu. Stylizacja, którą wysłałem wyżej w szarości ze stan smithami jak dla mnie sztos.
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4640
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: scam_sakawa »

SiNi pisze: 14 maja 2023, 10:49 @emcess Na szczęście są ludzie co mają własny rozum i omijają takich betonów, którzy im coś chcą narzucić i sobie stwierdzają co jest najlepsze.
No, widać to po Twoim zamiłowaniu do polskiego rapu.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: SiNi »

@cyniu tzn?
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4640
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: scam_sakawa »

Nic mordeczko, no te 2 fity, które wrzuciłeś wyglądają dla mnie debilnie i nie nadają się do pokazania wśród ludzi i trochę zgadzam się z emceesem, ale bynajmniej nie zamierzam Cię pouczać w kwestiach mody, bo sam nie jestem autorytetem. :)
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: SiNi »

@cyniuNie odpowiedziałeś co ma do tego polski rap bo nie rozumiem tego porównania, akurat zdanie emcessa to mnie nie obchodzi.
ODPOWIEDZ