Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: moody »

ksiazenieporzadek pisze: 19 cze 2021, 16:56 byłem w sklepach no i w sumie ciężko było coś znaleźć, babka powiedziała że najlepsza opcja to kupić zestaw osobno marynarka i osobno spodnie, ale podejrzewam, że wolała mi wpierdolić takie coś za 1150zł, gdzie normalne garniaki były w cenie po 500-700zł, bo pewnie tam mają premie od obrotów jakieś

to co na mnie git leżało to był rozmiar 182/112/110, a w tych zestawach to miałem wybór albo 176/116/106 albo 182/120/110

ostatecznie jak jestem jakiś niewymiarowy to będę musiał wypierdolić ten 1150zł na ten zestaw osobno marynarka i spodnie
w galeriach masz zawsze przerzedzony wybor i najdrozsze modele. tam to jedynie mozna isc sprawdzic wlasnie, jaki rozmiar marynarki i spodni idealnie na ciebie pasuje, a potem zamowic cos przez strone vistuli czy bytomia, gdzie ponizej tysiaka na pewno zejdziesz, a kombinacji z rozmiarami do wyboru do koloru
ksiazenieporzadek

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: ksiazenieporzadek »

No tak zrobiłem i zamówiłem ponad 20 sztuk i będę próbował coś dobrać w domu xD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

2021 i kupowanie garnituru w sieciówce
ksiazenieporzadek pisze: 19 cze 2021, 16:56 już bym wolał dać kafla za uszycie całkowicie na miarę i bym miał zajebiście dopasowany do siebie (bo chyba z 400zł max by wziął krawiec za uszycie? nie wiem, nie znam się, miasto 40k więc ceny warszawskie też raczej tutaj nie są, ja u niego tylko skracam spodnie i zwężam od nogawki w dół to płacę 15 - 30 zł w zależności od tego jaki ma humor)
Zgubiłeś jedno zero w tej kwocie.
ksiazenieporzadek

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: ksiazenieporzadek »

jednak z 33 łącznię zamówionych (XD) udało się łącznie kilka wybrać, z których finalnie wybrałem dwa gdzie muszę tylko wytaliować marynarkę

następny cel to szyty na miarę już :cool:
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

A wiesz, że jest coś pomiędzy sieciówką a szyciem na miarę za 5 tys.?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ksiazenieporzadek

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: ksiazenieporzadek »

No fajnie, ale mój krawiec bierze 800 zł za uszycie. To z ceną materiałów wychodzi z 2 - 3k max.
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

No fajnie, to chętnie zobaczę ten garnitur za 800zł.
Krzyjac
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:23

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Krzyjac »

800 cebulionów za uszycie, na galante 3k.
Awatar użytkownika
pykpyk
Posty: 1061
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:15

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: pykpyk »

witam, z racji ze jestem robakiem nie mam pojecia nic o garniturach i przez covid 2 lata pracuje w branzy w ktorej podobno wszyscy popierdalaja w garniakach

no i problem jest taki ze ostatni garniak welniany ktory wygladal w miare ok i sie w niego miescilem to byl dobry 20 lat temu a buty ktore mialem kazde obcieraly mnie nad pieta tak ze chcialo mi sie plakac

kolejny problem jest taki ze od pazdziernika bede musial niestety dobrze wygladac a jedyny suit jaki mam to tracksuit z adasia

co teraz warto wiedziec zeby dobrze wygladac i jakie buty kupic zebym kurwa w nich nie umieral z bolu? jesli to cos pomoze to wymiary niestety 172/80kg i troche szersze barki i uda niz by moglo wygladac z wagi a rozmiar najeczek mam 42.5
pozdrawiam
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

ale do pracy musisz chodzić w garniturze? ja w korpo bywam od święta, a jak jest covid to już w ogóle nagle się okazało, że 99% prac da się zrobić zdalnie, ale tak to widywałem ludzi i w garniturach chodzi raczej tylko kadra managerska, zwyklaki smart casual noszą no a kuce to klapki, wiadomo
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
pykpyk
Posty: 1061
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:15

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: pykpyk »

no niestety wyglada na to ze prawdopodobnie bede mial kontakt z ceo/cfo duzych spolek i typami z hedge fundow wiec dress code bedzie drogi garniak, ewentualnie marynara na fotelu ale reszta nienaganna bo zaproponowali mi przneosiny do londynu
ale to jesli juz to w 2022, ale w pazdzierniku jade tam na tydzien to dobrze by bylo nie wygladac jak polak
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: phobos »

zacznij od butów, na takie okazje najlepiej chyba kupić brązowe/orzechowe brogsy/półbrogsy (według mnie półbrogsy są ładniejsze, ale to kwestia gustu)

ja sam posiadam takie https://klasycznebuty.pl/pl/p/Barker-Ne ... xford/6023 i kupilem je w klasycznych butach stacjonarnie w gdańsku, bardzo fajny sklep, ale nie wiem tak naprawdę jaka jest różnica w tych półkach cenowych na przykład za 600, po prostu te mi się najbardziej podobały, ogólnie nie powinno się kupować butów, które nie są szyte ramowo

no i rozchodzenie tych butów to też nie jest taka prosta sprawa, bo na początku cisną niemilosiernie, ale rozmiar większych kupić nie możesz, bo się rozbiją i będzie bida
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: wst »

pykpyk pisze:witam, z racji ze jestem robakiem nie mam pojecia nic o garniturach i przez covid 2 lata pracuje w branzy w ktorej podobno wszyscy popierdalaja w garniakach

no i problem jest taki ze ostatni garniak welniany ktory wygladal w miare ok i sie w niego miescilem to byl dobry 20 lat temu a buty ktore mialem kazde obcieraly mnie nad pieta tak ze chcialo mi sie plakac

kolejny problem jest taki ze od pazdziernika bede musial niestety dobrze wygladac a jedyny suit jaki mam to tracksuit z adasia

co teraz warto wiedziec zeby dobrze wygladac i jakie buty kupic zebym kurwa w nich nie umieral z bolu? jesli to cos pomoze to wymiary niestety 172/80kg i troche szersze barki i uda niz by moglo wygladac z wagi a rozmiar najeczek mam 42.5
pozdrawiam
1. garnitur suitsupply
2. loake/barker

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

no dobra, ale chcesz wyglądać jak mega elegancki gość i świrować, czy po prostu dopasować się do towarzystwa? Bo jeżeli to drugie to lepiej kup koszule, idź w niej, a zobaczysz jak wygląda reszta i się dostosujesz. Nie wiem ile zarabiasz, ale wydawanie 1 tys. zł na buty, co koledzy polecają to chyba szaleństwo jak nie robisz pół phobosa. Za pół ceny tego, co koledzy wkleili są takie: https://partenope-shoes.com/pl/12-kolekcja buty, które złe nie są.

Moim zdaniem i tak nawet średnia półka ciuchów pozwala Ci wyglądać doskonale jak dobrze wszystko dopasujesz i bardziej bym się tym przejmował niż czy garnitur ma wełne 120s wysokoskrętną, czy 10% poliestru. Te wielkie paiska z korpo z reguły bardziej się puszą niż cokolwiek wiedzą na temat mody.

Zatem jeżeli chcesz serio sobie pomóc to poszukaj gdzieś na instagramie kolesi o podobnej budowie co wrzucą jakiś fit. Zastanów się, czy jesteś niski i gruby (chyba troszke, no offence). Wtedy lepiej mieć szerokie klapy, szeorki krawat (ale krótszy niż standardowy, bo możesz mieć problem zawiązać, ja przy 150cm długości krawata i 180cm wzrostu (ale krótki korpus) czasem mam problem z krawatem i jest za długi). Koszula z kołnierzykiem półwłoskim (wszyscy bedą Ci pierdolić o włoskim, ale to wygląda fajnie na wysokich i szczupłych facetach), aby klapy zachodziły za marynarke. ogólnie największy problem możesz mieć z garniturem z fajnymi klapami, bo większość robi teraz cienkie jak fiutek żółtka i nie wygląda to fajnie, a na niskich osobach obleśnie. Również uważaj na spodnie. Teraz jest moda na za krótkie. Jednak to, że w Polsce tak jest nie znaczy, że City to akceptuje, u nich widziałem jak byłem (6 lat temu....) raczej same klasyki. Zatem spodnie dotykające (minimum!) buty, a raczej takie co beda miały lekkie złamanie. Pasek bez jakiejś jebitnej klamry gdzie świeci się ona jak psu jaja. Klasycznie, prostokącik srebrny w środku pusty. Pasek kup zależnie od fitu, który chcesz.

Bo teraz zależnie od swojej urody jak masz mieć 1 fit, to musisz go dobrze dobrać. Poszukaj kolesi z podobną twarzą, brodą, kolorem włosów i zobacz co im pasuje, czy kolory ziemi, czy granat, czy czerń.

To wszystko wiem, a od 3 lat nie kupiłem garnituru, mam buty wojasa za 100zł a paski kupiłem ze sklepu poleconego od xzychu i sluza juz 6 lat. No, ale ja jestem poznaniak dusigrosz i wole nieruchomości niż ciuchy kupić.

Może warto rozważyć zakup:
https://sklep.dandycore.pl/Ksiazka-Mesk ... -oprawie/1

chociaż to bardziej o budowaniu szafy a nie tylko o eleganckiej modzie.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: FLoo »

Rozumiem ze kupno butow za 500 zł a nie 100 zł zaważy na kupnie kolejnej nieruchomości? Bo rozumiem ze posługując się liczba mnogą, pare już ich kupiłeś
Największa pizda na forum:

Mider
ksiazenieporzadek

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: ksiazenieporzadek »

XDDDDDD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

brawo za pocisk, zrobiło się śmiesznie.

oczywiście, że ostatnie zdanie było napisane żartobliwym tonem z autoironią na swój temat. Polecam dystans do siebie.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: mancipium »

Badania laboratoryjne potwierdziły, że skład odzieży podany na etykiecie nie zgadzał się z rzeczywistym. Przykłady nieprawidłowości:

Kubenz: garnitur Prom. Na etykiecie 80 proc. wełny, 20 proc. poliestru, podszewka: 100 proc. wiskoza. Badania laboratoryjne: 80,3 proc. poliestru, 19,7 proc. wiskozy, podszewka całkowicie z poliestru.
Kubenz: marynarka Gilera. Na etykiecie: 75 proc. wełny, 25 proc. poliestru, podszewka 100 proc. wiskoza. Badania laboratoryjne: 82,6 proc. poliestru, 15,5 proc. wiskozy, 1,9 proc. elastanu. Podszewka całkowicie z poliestru.
Recman: koszula męska Saverne2. Na etykiecie: 80 proc. bawełny, 20 proc. poliestru. Badania laboratoryjne: 53,3 proc. bawełny, 46,7 proc. poliestru.
Recman: marynarka Mosta. Na etykiecie: 77 proc. wełny, 21 proc. poliestru, 2 proc. elastanu. Badania laboratoryjne: 77,8 proc. poliestru, 19,2 proc. wiskozy, 3 proc. elastanu.
Dastan Logistics: koszula Tailored OXFC. Na etykiecie: 100 proc. bawełna. Badania laboratoryjne: 61,4 proc. bawełny, 38,6 proc. poliestru.
Dastan Logistics: koszula Dastan Designs. Na etykiecie: 80 proc. bawełna, 20 proc. poliester. Badania laboratoryjne: 54,1 proc. bawełny, 45,9 proc. poliestru.
Nie dla Polaka wełna xD. Ja pierdole co za scam.
max0211
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2019, 9:54

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: max0211 »

Panowie, dwurzędowa marnarka w 2022 to już przypał, czy jeszcze git? Jesli to drugie, to gdzie można coś fajnego złapać tak do okolic tysiaka? Powodem oczywiście sezon weselny
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Garnitury - klasyczna moda męska, porady

Post autor: Rupert »

Na suitsupply powinna się jakaś znaleźć
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
ODPOWIEDZ