Łysienie

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Łysienie

Post autor: bloodyhell »

Awatar użytkownika
CL500
Posty: 933
Rejestracja: 01 gru 2022, 10:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysienie

Post autor: CL500 »

No u mnie ten polecany Remington TX5 Ultimate Turbo 4K Ultra Boost Remix z każdym kolejnym strzyżeniem zostawia coraz większe czerwone podrażnienia, mimo dbania o maszynkę
MalinowyJogurt 2
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Łysienie

Post autor: bloodyhell »

a no ja go wykurwiłem po tygodniu użytkowania bo mi zostawiał jebitne podrażnienia
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

ja go polecałem max, ale też go wyjebałem w pizdu bo mi się tępił szybko strasznie

potem kupiłem takie gowno jak barberzy mają, ale też po miesiacu wyjebałem do szuflady bo podrażniał, dłużej się goliło a i też nie dało się jak głowa była lekko spocona

koniec końców lecę na bic hybrid 5 flex, za 3 dychy starcza na miecha mi, jestem w stanie to przeżyć goląc się w 3 minuty i nie skupiając się przy tym
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
CL500
Posty: 933
Rejestracja: 01 gru 2022, 10:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysienie

Post autor: CL500 »

A czyli nie tylko u mnie się szybko zaczęła tępić i zostawiała podrażnienia, ja tak jak @Piters lecę na zwykłych maszynkach, ta remington została mi w sumie tylko do miejsca gdzie mam pieprzyka, którego niedługo wytnę, bo akurat można po nim jechać i nic się nie dzieje, a jednorazówką prawię zawsze zahaczę i potem łeb zakrwawiony. Ta Remington wydaje się być spoko jak ktoś ma bardzo cienkie i rzadkie włosy, ja takie mam u góry i tam w sekunde się wszystkiego pozbywa bez podrażnień nawet teraz, za to boki i tył gdzie tych włosów jest więcej i są twardsze i grubsze to... pół dnia potem łeb mnie piecze
MalinowyJogurt 2
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

No, jak ktoś nie ma grubych i twardych włosów to spoko myślę takie twory, ja niestety bok i tyły też mam takie
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
dzeske
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2020, 13:01

Re: Łysienie

Post autor: dzeske »

uff.. czyli dobrze, że jednak zdecydowałem się na Andis TS1 zamiast tej Remingtona.
Osobiście polecam max, mam ją od roku i jadę na tych samych ostrzach od nowości.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

a no właśnie ta druga co wziąłem to Andis TS1 też

Ogólnie spoko, faktycznie lepsze. Ale mi z 2x dłużej zajmuje się tym ogolenie niż taką jednorazówką i przy twardych włosach trzeba się właśnie namęczyć trochę, mimo że goli dokładniej
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1454
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Łysienie

Post autor: Fleming »

Piters pisze: 22 cze 2023, 18:22 koniec końców lecę na bic hybrid 5 flex, za 3 dychy starcza na miecha mi, jestem w stanie to przeżyć goląc się w 3 minuty i nie skupiając się przy tym
To co ile dni się golisz, czy może korzystasz kilka razy z jednego ostrza?
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

Co 2-3 dni (w tygodniu zazwyczaj 2, kolo weekendu 3), takie ostrze mi starcza właśnie na te 3 golenia w tygodniu

Dla mnie taka po 2 uzyciach wciaz jest kilka poziomow wyzej niz jakas jednorazówka jakby co
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
zuperhero
Posty: 1685
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Łysienie

Post autor: zuperhero »

Piters pisze: 26 cze 2023, 12:00 a no właśnie ta druga co wziąłem to Andis TS1 też

Ogólnie spoko, faktycznie lepsze. Ale mi z 2x dłużej zajmuje się tym ogolenie niż taką jednorazówką i przy twardych włosach trzeba się właśnie namęczyć trochę, mimo że goli dokładniej
no ja też, od dłuższego czasu, zastanawiam się nad tym Andisem, póki co tnę się maszynką do włosów bez nakładki. remington mi nie pasuje, bo zależałoby mi na wymianie tępiących się ostrzy ale to że głowice dopasowują się do kształtu głowy jest dużym plusem. jak andis(lub generealnie golarki foliowe) zachowują się na na wszystkich 'zagłębieniach' i łukach na głowie, bo chciałbym uniknąć kępek włosów w ww. miejscach? kilka razy barber mnie właśnie andisem golił, tylko że na zakończenie, na płaskich odcinkach szyi/boków głowy i tam efekt był zajebisty
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

Właśnie według mnie musisz się trochę namęczyć, żeby zrobić to dokładnie bo są trudno dostępne miejsca. Jak mnie barberzy taką scinali (czasami mi się zdarzyło wziąc ogolenie łba na zero kiedyś) to im zajmowało to chyba z pół godziny przez twardość włosa i zachowanie w "krzywych" obszarach. Nie wiem w sumie czemu nie pomyślałem, że tak będzie ale jak się podjaram na jakiś sprzęt to idzie :lol: Możliwe, że jak masz bardziej miękkie włosy to pójdzie łatwiej, ciężko mi ocenić niestety.

Z minusów jakie ja mam to trudność z twardym włosem, utrudnione golenie przy lekko lub mocniej wilgotnej głowie (np. w lato), podrażnienia, chujowe podgalanie włosów na karku (które niestety mam). Wiadomo, to pierwsze jest trochę rozległe bo łączy się np. z dłuższym czasem golenia i większym skupieniem na tym. Jednorazówką to machnę z 20 razy przeglądając jedną ręką telefon, a tu musze się skupiać

Z plusów to na pewno bardzo łatwe czyszczenie (najlepiej jakąś szczotką imo), golenie dokładniejsze niż jednorazówką i nie tępiło się w przeciwieństwie do Remingtona
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1454
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Łysienie

Post autor: Fleming »

Ja tam muszę trochę podziałać jednorazówką tak z 15min i to przy sporym zaangażowaniu. Zgaduje ze po 3 dniach szybciej mi odrastają włosy 4 dni to już tragedia.
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
zuperhero
Posty: 1685
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Łysienie

Post autor: zuperhero »

Piters pisze: 10 lip 2023, 21:07 Właśnie według mnie musisz się trochę namęczyć, żeby zrobić to dokładnie bo są trudno dostępne miejsca. Jak mnie barberzy taką scinali (czasami mi się zdarzyło wziąc ogolenie łba na zero kiedyś) to im zajmowało to chyba z pół godziny przez twardość włosa i zachowanie w "krzywych" obszarach. Nie wiem w sumie czemu nie pomyślałem, że tak będzie ale jak się podjaram na jakiś sprzęt to idzie :lol: Możliwe, że jak masz bardziej miękkie włosy to pójdzie łatwiej, ciężko mi ocenić niestety.

Z minusów jakie ja mam to trudność z twardym włosem, utrudnione golenie przy lekko lub mocniej wilgotnej głowie (np. w lato), podrażnienia, chujowe podgalanie włosów na karku (które niestety mam). Wiadomo, to pierwsze jest trochę rozległe bo łączy się np. z dłuższym czasem golenia i większym skupieniem na tym. Jednorazówką to machnę z 20 razy przeglądając jedną ręką telefon, a tu musze się skupiać

Z plusów to na pewno bardzo łatwe czyszczenie (najlepiej jakąś szczotką imo), golenie dokładniejsze niż jednorazówką i nie tępiło się w przeciwieństwie do Remingtona
chvj też już się napaliłem XD najwyżej dalej sobie będę golił łeb zwykłym trymerem, a andisa będę miał do regulowania zarostu ;)
Awatar użytkownika
neks
Posty: 1210
Rejestracja: 21 kwie 2019, 15:39

Re: Łysienie

Post autor: neks »

zuperhero pisze: 10 lip 2023, 18:01 remington mi nie pasuje, bo zależałoby mi na wymianie tępiących się ostrzy
Te głowice są normalnie do kupienia osobno jbc, no i ja dalej korzystam i jestem zadowolony, ale też w przeciwieństwie do zarostu nie mam twardych włosów na głowie, więc pewnie lepiej się sprawdza
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6234
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Łysienie

Post autor: FruitOffTheWall »

używam tego ostatnio, opinia? Fryzjerka mowi ze mi sie włosy poprawiły :D
Spoiler
Obrazek
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
strobe
Posty: 670
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:38

Re: Łysienie

Post autor: strobe »

moja baba, włosiara, na bank ma coś z tej firmy w swoich kosmetykach (kojarzę logo) więc musi być dobre
Deyker
Posty: 1063
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Łysienie

Post autor: Deyker »

Panowie jaki trymer do brody jest top? Interesuje przede wszystkim utrzymanie konturu i zgalanie do określonej długości brody i jak najkrócej wszystkiego co do wycięcia poza nią, więc chyba klasyka.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6888
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Łysienie

Post autor: mateko »

One blade od Phillipsa
Awatar użytkownika
Eloquent33
Posty: 152
Rejestracja: 29 lip 2022, 8:17
Lokalizacja: Inside

Re: Łysienie

Post autor: Eloquent33 »

Skóra głowy potrzebuję krwi żeby rosły na niej włosy, dlatego musicie myć głowę w zimnej wodzie wtedy będziecie pobudzać krążenie skóry głowy i włosy nie będą wypadać, ale wy całe życie myliście głowę ciepłą wodą i teraz macie to na co latami zapracowaliście.

Ja tak robię i włosy mam, teraz nawet sobie zapuszczam przez zimę żeby na wiosnę mieć fajną fryzurkę.
ODPOWIEDZ