Łysienie

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
insane
Posty: 1537
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Łysienie

Post autor: insane »

zaczynam u siebie zauważac zakola i cofanie sie linii wlosow i chcialbym to jakos zatrzymać/cofnąć zanim bedzie za pozno i jedynym ratunkiem bedzie wizyta w turcji. czy ktos tu używał minoxidil, albo jakichś innych pobudzaczy wzrostu wlosow na głowie i zaroscie?
figarrosek
Posty: 37
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Łysienie

Post autor: figarrosek »

Stosowałem minoxidil 5% przez prawie rok, jedynie było więcej baby hair, u mnie nie da sie z nimi nic zrobić . Teraz zastanawiam się nad zastrzykami, coś słyszałem, ze lepiej działa niż minoxidil. Chiba spróbuję tego przed wizytą w Turcji, choć zastanawiam się czy nie zrobić tego w Polsce. Przeglądając oferty poprzez Google to dużej różnicy nie ma, ale może ktoś ma lepszą wiedzę na ten temat ode mnie.
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 626
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: Łysienie

Post autor: yaml »

Jedyny sposób żeby zatrzymać wypadanie włosów przy łysieniu androgenowym to finasteryd. Minox pobudza do wzrostu nowych włosów, ale najlepiej żebyś też do tego brał fina bo inaczej te nowe ci zaraz wypadną
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Łysienie

Post autor: Ema »

Jak to jest z tym przeszczepem, to prawda ze to starcza na kilka lat i potem chuj znowu wypadają i trzeba powtarzać ? Bo różne teorie słyszałem. Od dobrych kilku lat mam zakola ale idzie to ogarnąć zapuszczając dłuższa grzywkę, plus nie mam placka z tylu bani(co jest dużo gorsze od zakoli) wiec nie ma tragedii, ale jak za kilka lat ma mi tak wyjebac linia czoła do tylu jak mesowi, to pierdole, rozkminiam turcje
StpMorti
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwie 2019, 20:59

Re: Łysienie

Post autor: StpMorti »

Ciężko powiedzieć, to chyba kwestia indywidualna, a w klinikach podobno często zalecają branie finasterydu już nawet przed zabiegiem.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

To chyba nie jest tak, ze wypadna ci te po przeszczepie (chociaz tak tez kilka raz slyszalem), ale po prostu pozostałe i bedzie wygladalo gorzej niz przed jak np. bedziesz mial wlosy tylko na zakolach

Ja se pewnie bym zrobił, ale nie chce mi sie brac fina do konca zycia, a tez nie ufam ze albo te, albo reszta nie wypadnie
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Łysienie

Post autor: hwjsk »

Polecam opierdolić się na łyso albo 3mm, przynajmniej na jakiś czas.
Może się okazać, że nie jest tak źle i będzie łatwiej pogodzić się, że w razie czego można pójść w tą opcje, niż zamęczać się jakimiś tureckimi wizjami i efektami po albo braniem specyfikow
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

A no to potwierdzam, ja jestem łysy z 3-4 lata i już w sumie uważam, że wyglądam całkiem spoko jako łysy, ale jakbym mógł za te hajsy na stałe przywrócić włosy bez brania fina to bym pewnie się zdecydował i tak
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 626
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: Łysienie

Post autor: yaml »

Po finie kutas nie staje (kolega mówił), rzekomo uboki mijają po jakims czasie (tylko nikt nie wie po jakim mijają na 100%), jak ktoś chce sobie ryć banię i układ hormonalny dla włosów to pozdro
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

no dlatego ja pierdole to, zawsze chciałem zrobić ale jak sie dowiedziałem że fina trzeba brać na stałe to odpadam
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Zwikk
Posty: 432
Rejestracja: 09 lis 2020, 17:17

Re: Łysienie

Post autor: Zwikk »

Fina można też na skórę nakładać i wtedy mała ilość trafia do krwi
Ja już e receptę wykupiłem bo mi się zakola robią coraz gorsze
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Łysienie

Post autor: Ema »

Kupiłem dzisiaj loxon max, przetestuje, zobaczymy czy coś pomoże na te zakola czy nie
inspektorgadzet
Posty: 56
Rejestracja: 16 lut 2021, 21:57

Re: Łysienie

Post autor: inspektorgadzet »

@Ema i jak, cokolwiek pomoglo? kurwa mam 21 lat niecale a zakola prawie jak toxic fucker
CobraBOY
Posty: 228
Rejestracja: 18 maja 2022, 2:11

Re: Łysienie

Post autor: CobraBOY »

@inspektorgadzet IMO (Totalnie subiektywnie piszę to bez jakiejkolwiek wiedzy medycznofryzjerycznej, 100% empiryzm) widząc przykłady z życia ( znajomi co mieli bujne, kręcone/długie włosy w wieku 13-16 lat, po 20 zaczęli łysieć,zaczynając od papieżaka z tyłu) pozostaje Ci tylko operacja przeszczepu włosów w Turcji która nie jest najtańsza. Ci znajomi z nawiasu nie podjęli się walki z łysieniem, zamiast tego zaakceptowali los i zaczęli się ścinać na totalne zero. Osobiście im zazdroszczę, sam bym biegał z łysą gflancą, ale baba by mnie do domu nie wpuściła, wieć muszę zaakceptować wzór góra długo boki krótko.

Żeby nie było, ta operacja kosztująca +10k nie zawsze się przyjmuje, więc to trochę taki kupon w loterii cebulek włosowych, za przemiłą kwotę, z pod rąk turasów.

1000k gold pls
inspektorgadzet
Posty: 56
Rejestracja: 16 lut 2021, 21:57

Re: Łysienie

Post autor: inspektorgadzet »

taa, wszystko sie zgadza bo jeszcze nie dawno miałem długie włosy. Na lyso juz sie scialem i to nie raz, ale wydaje mi sie ze lepiej wygladam jakimis wlosami, dlatego chce przedłużyć ten proces lysienia do przynajmniej kilku lat.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

jak juz masz zakola to raczej po ptokach, moglbys powstrzymac ewentualnie jakbys szybko przyuwazyl i sie zabrał
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
inspektorgadzet
Posty: 56
Rejestracja: 16 lut 2021, 21:57

Re: Łysienie

Post autor: inspektorgadzet »

no nic, jak dermatolog czy inny majster nie pomoże to,, bog jest lysy".
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Łysienie

Post autor: Czak »

CobraBOY pisze: 15 mar 2024, 8:46 Żeby nie było, ta operacja kosztująca +10k nie zawsze się przyjmuje, więc to trochę taki kupon w loterii cebulek włosowych, za przemiłą kwotę, z pod rąk turasów.
To serio ponad 10k kosztuje? Jak kiedyś się interesowałem to widziałem stawki 30-50.
W ogóle to prawda, że jak się zrobi przeszczep, to włosy dalej wypadają tylko już za tą linią przeszczepu i trzeba powtarzać zabieg?
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4393
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Łysienie

Post autor: Piters »

zalezy ile masz mieszkow ale w turcji za te 10-15k zrobisz raczej normalnie

a tak to z tego co wiem wypadaja ci po prostu normalnie te wlosy co miales dalej, ale chyba te przeszczepione nie
dlatego mowia zeby isc robic jak sie zastopuje juz w miare
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Łysienie

Post autor: Czak »

No mi zakola tak wolno postępują że chyba do 40 będę czekał aż się to przystopuje xd ale git, nie wiedziałem że to tak tanio w sumie można zrobić
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
ODPOWIEDZ