Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: 8na10 »

chciałbym rozpocząć dyskusję na temat piractwa tym oto jpegiem:
Spoiler
Obrazek
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1372
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: redman23 »



piractwo przyniosło znacznie więcej dobrego niż złego i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Z tego miejsca chciałbym też podziękować wszystkim dobrym seedującym ludziom :bowdown: Polecam też spojrzeć na to z innych perspektyw, jak np. wycinanie scen z dawnych filmów/seriali (gdzie nikt Ci z lokalnego pliku czegoś nie wytnie, chyba, że Ty najebany), brak dostępności obejrzenia tego kurwa gdziekolwiek nawet za opłatą itd.
Poza tym nie podoba mi się nazwa "piractwo" no i mam wrażenie, że wszyscy finalnie i tak na tym zyskują, więc za moralny obowiązek uważam dalsze udostępnianie obrazów linuxa, w tym roku już 4% udziału na pecetach, to będzie rok linuxa :)
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

Ludzie kochani, co to za czary, mam w laptopie gtx1650, niby miał dźwigać gierki czasami, ale średnio mu to idzie, na dodatek na PC dostaje pierdolcs odpalam jakieś kurwa mierzenie fps pobieram configu chuje muje dzikie węże zeby wycisnąc, narobie sie i i tak nie gram

Ale nie o tym

Wyszła teraz Gierka pacific drive mówię obadam wygląda niezbyt ale chodzi jak gówno

No bez dodatku nie wiem czy było 30 na średnich, aleee:

Jest jakiś mod podmieniający DSSL na FSR3 i se kuc wykucowal i dodaje to rozumiesz jeden z drugim te technikę generowania klatek

I mi się zrobiło 60 klatek okolice w tych miejscach co do 30 nie dobijało :bowdown: :bowdown:

No kurwa kozak, zaraz wracam do hogwartu z modem

dodaje to opoznienia ofc, no ale cos za cos - w elden ring bym z tym nie gral xD
Obrazek
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Laptop do grania w gierki to jedno wielkie gówno.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

Ah no to miało być do FMa tylko, potem dokupiłem gamepassa i czasami coś czego nie mam na ps4/switchu odpalę, docelowo wymienię ps4 na 5 i tyle

W sumie z PC i tak głównie strumieniuje na switcha

Ale jakoś ehhhh ostatnio w nic nie mam ochoty grać ehhhh
Obrazek
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: bloodyhell »

wez sb steam deck ogarnij, mi odzyla zajawa do grania odkad mam tego malego skurwysyna
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

No rozmyślałem długo też, ale kurrr mam tego switcha (wcześniej przy nim odżyła zajawka) i może by mnie skusili natywnym gamepassem no i dalej trzeba się o właśnie pierdolić w ustawienia żeby 10 fps wiecej wycisnąć ehhh (z drugiej strony bawi mnie to czasami bardziej niż graznie)

Apropo steamdeck to też można wrzucić do gierek mod na FSR 3.0

Co prawda stękają ludzie o opóźnieniach i że tak naprawdę powinno być 60 klatek żeby używać - no ale daje to lepsze wrażenia z gry ewidentnie, nawet jak to nie prawdziwe 60 klatek
Obrazek
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: bloodyhell »

Cz4rny1337 pisze: 06 mar 2024, 13:00 mnie to czasami bardziej niż granie)
ja na tym etapie jestem i potwierdzam, daje to sporo funu. a sam odkąd mam sd to ps5 się kurzy, a na pc tylko cs od czasu do czasu. plus to potężna zabawka do emulacji, gdzie przy właśnie odpowiednim tinkeringu ludzie zelde ze switcha odpalają z lepszym rezultatem niż na switchu
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Rel, Steam Deck super sprzęt.
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: bloodyhell »

no i też nie jest to jakaś relatywnie droga sprawa (względem choćby switcha). kupiłem używkę w super stanie za ~1200zł w wersji 64gb i roczną gwarancją i kartą 512gb. na własną rękę wymieniłem ssd do 512gb (też kupiłem jakąś używkę z małą liczbą godzin za 100zł), wrzuciłem na procek termopada PTM7950 i jest super jeżeli chodzi o możliwości i kulturę pracy.

potem zacząłem grzebać w sofcie, wrzuciłem cryuotulities, do tego udało mi się zrobić stabilny undervolt + podkręcić ramy do 6400mhz (okazało się że mam kości od microna, a te działają z taką prędkością domyślnie, ale na potrzeby steamdecka są ograniczone do 5500mhz), grafikę do 1700mhz i procka do 3800mhz (chociaż rzadko kiedy takie zegary są osiągane). wyeliminowało to w znacznym stopniu drobne stuttery w wielu grach obciążających vram (albo to efekt placebo). no i do tego mając sd czuje się jakbym znowu miał 10-lat i robił downgrade na psp z softu 2.71 na 1.50
Ostatnio zmieniony 06 mar 2024, 13:19 przez bloodyhell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

No często są refuby od Stefana za 1350 i można płacić jakimiś kurwa skrzynkami cośtam i wychodzi tanioszka

Bloody a powiedz mi testowałeś grę w gry z gamepada w chmurze? Jak to śmiga? I przy jakim settingu internetowym

Ja w końcu zrobiłem tak że gry streamuje z PC na switcha, a PC ma dość zbliżoną moc do SteamDecka

Ale no dalej siedzi w głowie zabaweczka
Obrazek
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: bloodyhell »

Nie testowałem bo w sumie Deck wystarcza mi do odpalenia wszystkiego. Próbowałem jedynie zmienić Decka w PS Portal i bardzo przyjemnie to działało (5ghz wifi światłowód 600mbps + PS5 połączone przewodem ethernet z routerem).
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Streaming działa identycznie jak na kompie. Grać się da, ale raczej nie w gry, które wymagają niskiego input laga, w wyścigi czy Tekkena tak średnio.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5229
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kapec »

W maju na pc wychodzi Ghost of Tsushima
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: genocidegeneral »

ty, to może być niezłe
Obrazek
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

No ja myślę, że będzie zajebiste.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: genocidegeneral »




Fajnie by było, gdyby Inkwizytor wyczerpał pokłady chujni przeznaczone na gry oparte o polską fantastykę, ale... Za oba projekty odpowiada młode polskie studio Mighty Koi.
Obrazek
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »



No fajnie to wygląda.
Awatar użytkownika
bialyjelen
Posty: 1008
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: bialyjelen »

dojebanie
lygrys pisze: 02 lip 2023, 20:03 Myślisz kurwo, że jesteś zabawny
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: con shonery »

Niech już wreszcie zrobią ten fotorealizm łatwy do osiągnięcia i twórcy znowu będą musieli skupić się na stylu i gameolayu
ODPOWIEDZ