Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: phobos »

ta, masz bibliotekę gier i możesz dowolnie je instalować, no tylko ostatnio microsoft flight simulator instalowałem z 3h na łączu 1000 Mbps także nie nadaje się to do "rotowania" gier
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Dodajmy, że bardzo wiele gier można odpalić w chmurze i jak się ma dobrego neta to całkiem ok to działa, w takim MFS jak najbardziej by uszło.
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2169
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Mietek »

Uguem to ja zamierzałbym w jakieś UFC, boksik, Sekiro, Wiedźmin sobie grać, także chyba styknęłaby mi ta konsola. Bo kilka sportowych gier, w które możesz grać w nieskończoność i kilka Slasherów plus jakiś wiedźmin i myślę że by mi to wystarczyło. A jakąś grę jak przejdę to raczej nie jestem typem gościa co by miał ochotę 2gi raz przechodzić, więc mogę spokojnie odinstalowywać. Więc myślę, że z tym dyskiem to nie będzie problemu. FPSY większy problem, bo to wpływa na grywalność, ale to już sobie muszę pod konkretne tytuły risercz zrobić, bo akurat na szczęście wiem w co chce grać.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: phobos »

moim zdaniem przy cenie xsx, szczególnie używek ten series s to żaden deal, a sporo gier w gamepassie nie ma, to nawet nie kupisz używanej by puścić dalej, ludzie za 1800 albo nawet taniej sprzedają xsx z gwarancją i padem, ja tyle dałem, taniej też się dało wyhaczyć

ale jak ci nie zależy to używanego xss też znajdziesz sporo poniżej kafla i w to bym poszedł, nowego bym nie kupował bo to śmieszna cena przy używkach xsx
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2169
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Mietek »

O, dzięki za poradę, ja się generalnie bałem kupować zawsze używane sprzęty elektroniczne. Jest jakiś patent żeby to w miarę bezpiecznie zrobić? I jaka jest żywotność takiej konsolki?
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Kup po prostu mało używany sprzęt na gwarancji. Moje PS4 działało od 2014 do 2020, tylko ze 2 pady mi się popsuły (do naprawy, nie całkiem). PS5 i Xbox Series X bez zarzutów działają od jesieni 2020 do teraz.

To się łatwo nie psuje. Sprzęt na lata easy.
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2169
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Mietek »

Dziękuwa chłopaki. Wiedzę już mam, teraz muszę tylko się zastanowić czego chcę.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: phobos »

no tam nie ma baterii, ekranu ani innych delikatnych elementów za wiele, nie nosi się tego w plecaku, przetyranie dysku SSD w takiej konsoli to też zadanie dla mocnego zawodnika, bo zwykły gracz nie ma na to szans, ludzie sprzedają bo hajsu nie mają albo po prostu kupili i im się znudziło
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: checollada »

Ostatnio mój znajomy kupił sobie pierwszą konsole w życiu w wieku lat 30 i poleciłem mu nowego xboxa series s za niecały tysiąc złotych + game pass, no i facet wydaje się zadowolony, wydal bardzo niewiele, a sprzęt spełnia wszystkie jego oczekiwania, tzn. można grać w fifke, NBA, jakieś wyścigi, wiedźmina i farming symulator i ogólnie chyba nawet nie wie, ze jakieś fpsy mniejsze są czy niższa rozdzielczość. Także jak jesteś kompletnym laikiem to taka konsola jest więcej nic wystaczającą imo, ale jak lubisz gadżety i portfel pozwala, to ta mocniejsza wersja jest lepsza oczywiście i dla siebie bym tą właśnie brał
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Ja bym powiedział tak. Jeśli te +/- 800 zł różnicy to dla ciebie kwota, którą możesz przeznaczyć na hobby bez większego problemu, a na konsoli będziesz raczej grał regularnie to warto dopłacić i grać w lepszej jakości i klatkach.

Natomiast jeśli jest to spory wydatek dla ciebie lub będzie grał 3-4h w tygodniu nie więcej, to Series S spokojnie starczy.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: 2ps__ »

chcialem dziś przetestować se tego switcha, na pierwszy ogień wleciał bee simulator z dupkom, no i za huj nie mogę odpalić split screen bo mi pokazuje cały czas press l + r, normalnie dwa pady podłączone pokazuje konsola ale nie mogę press a to continue do kurwy jebanej jedyne co mogę zrobić z poziomu dwa podłączone pady to wcisnąć l i r na raz na obu co powoduje łączenie sie w jeden i komunikat o niewystarczającej ilości padów podłączonych xD kurwa help zara coś rozkurwie
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

Rozumiem ze używasz jakby 1 pary joyconow (składających się z „rozdzielonego” pada)?

No to zamiast bumperow u góry wciskasz takie mini l1 r1 na tyłach padów z nakładkami

Niektóre gry wymagają pełnego zestawi joyconow dla każdego z graczy
Obrazek
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20273
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: phobos »

jak gra wspiera to się wciska te przyciski co są schowane w szynie jak joycony są zadokowane, ale jak wspiera to konsola chyba wie, że są odłączone joycony i pokazuje tę opcję i gdzie kliknąć

Mario kart na 100% wspiera taki sposób
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1438
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Fleming »

Rok Ok. 2002-3 szukam takiej gierki ze się odbijało piłeczkę i niszczyło takie cegiełki. Pierwsza gra komputerowa w jaką grałem w życiu.
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: trez »

Arkanoid?
Awatar użytkownika
Fleming
Posty: 1438
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:38

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Fleming »

Dokładnie, dzięki wielkie
Stawiam kołnierz przed wejściem na dyskotekę
Kurwy mówią bzdury, ja się staram dobrym być człowiekiem
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: yungXpaproch »

wiedzmin 3
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: 2ps__ »

no kurwa doczytałem teraz ze w sumie większość gierek potrzebuje dwóch dzojkonow czyli czterech padów jakby do grania na dwie osoby kurcze no nie wpadłbym na to xd szczerze mówiąc myślałem ze właśnie te dwa pady z deaufalta są sednem sprawy w switchu no ale huj już wiem co i jak, wiec kupię drugiego to może coś tam programy a dziś FM wjedzie na testy zobaczymy czy nadaje sie do tego po co ja kupiłem
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: #1 »

Ja to mam switcha trochę czasu (głównie gram w mariany) ale nie spotkałem się raczej by wymagany był cały kontroler (para) do grania na dwóch :shock:
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

Tylko w 1 Mario party mnie to złapało
Obrazek
ODPOWIEDZ