Now playing, czyli co jest grane?

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4403
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Kalom »

spoko czekam na kolejne analizy need for speedów i finalną tier liste

a którą wersję nfsu uważasz za lepszą i czy są jakieś różnice między ps2 a pc wersjami?
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Rozpierdalator »

O fajnie że komuś się chciało czytać xD Jak coś to wiem, że było spoko Porsche 2000 i Hot Pursuit 2 wcześniej, ale jakoś nie chce mi się w nie grać bo trochę archaiczne już są.

Mi na razie bardziej siadają wersje PS2 (GameCube'owych nie uwzględniam bo tam były spore cięcia przez pojemność płyt - 1,2GB). Głównie za sprawą oświetlenia (fajniej widać różnice w różnych częściach miasta) i odbić (Ray Tracing w 2004 XD Wiem, że na PC też fajnie się jezdnia błyszczała, szczególnie w NFSU1, bo w dwójce już mniej, ale nie jest to ten poziom co na PS2). Level of Detail tylko jest bardzo słaby na PS2, szczególnie w przypadku samochodów ruchu ulicznego i to trochę kłuje w oczy.

W Most Wanted będę grał znowu na emu PS2 (60 klatek i widescreen już w grze, bez kombinowania, tylko se podbiję do 1080p, bo używki na X360 (nie mam PS3) kosztują +200zł). Carbony są już tańsze, więc jeszcze pomyślę, tylko tutaj jest taki problem że NFSy na X360 działaja w 30 klatkach w 1080p, jak się zmniejszy rozdziałkę to coś tam można zyskać, ale będzie gorzej wyglądało i nie wiem czy po prostu nie odjebać tego w wersjach PS2 z podbitą rozdzielczością.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1061
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: trez »

NFS Porsche dla mnie najlepsza część.

Ostatnio odpaliłem sobie nawet factory driver. :razz:
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5857
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: cloud »

fajny post, z chęcią poczytałbym więcej
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: genocidegeneral »

props @Rozpierdalator, też ostatnio pisałem tutaj, że jedynka mnie jara znacznie bardziej niż dwójka; zawsze też wydawało mi się, że jestem w tej opinii odosobniony :oops:

suvy też props, miały więcej slotów na głośniki pajoniera, więc można było nimi łatwiej nabić gwiazdki i nigdy więcej nie oglądać :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Rozpierdalator »

Dzięki. Ja się w ogóle potem kapnąłem, że z SUVAmi można też taką akcję odpierdolić, że nawet nie trzeba nimi jeździć żeby wygrać te wyścigi SUV XD

Wystarczy, że przejdziesz (ale tylko jak przejdziesz) dany etap i możesz ukończyć/powtórzyć wszystkie wyścigi z tego etapu nie szukając ich po mieście, tylko odpalając z menu "World Map" w garażu. W efekcie ścigałem się Mazdą z SUVami :lol:, które oczywiście dzięki rubber bandingowi jechały tyle co ja :bowdown:
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 848
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Finesta »

Czekam na pozytywną opinię na temat Pro Streeta i Shifta
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20559
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: phobos »

to były czasy że japierdolę, wyścig w NFSU ten na 6 okrążeń z pojebanym zakrętem a obiad już na stole, dobrze, że pauzować się dało, ale po powrocie do kompa i tak wypadałem z rytmu i od nowa zanim to finalnie przeszedłem
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: genocidegeneral »

https://www.youtube.com/watch?v=aXJ1yW5cuiE

ten był zajebisty, nie zliczę ile razy się rozjebałem na filarach w tunelu
Obrazek
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2358
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: kshaq »

Rozpierdalator pisze: 13 sty 2023, 12:08 NFSU>NFSU2 na wieki wieków
amen, bracie
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Lidwin »

Pełna zgoda
F1 to królowa. Zawsze była.
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 699
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: checollada »

Od tygodnia gram na telefonie w Vampire Survivors, początkowo sceptyczny, teraz fanatycznie oddany, dziennie godzinkę albo więcej ubijam potwory, uzależniające gówno
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Cz4rny1337 »

no gre zrobil ziomek, ktory dlugo pracowal przy tworzeniu wtapiarek/jednorekich bandytow stacjonarnych i chyba dla kasyn online

ale potwierdzam kozak, a mobilna wersja to pulapka
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4093
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Luxair »

Włączyłem z głupia frant Stray... na początku była straszna nuda i rzuciłbym to dawno,
ale po dotarciu do zaludnionych terenów gra zrobiła się fajnym, relaksującym doświadczeniem zen, wywołującym podobne uczucia jak Journey.
(Jest parę sekwencji akcji, ale stosunkowo niewiele).
A design robotów kojarzy mi się z bajkami Lema. Miła muzyka. Śliczne, cyberpunkowe zakamarki miasta.

EDITH PIAF

Phoenix Wright Ace Attorney Dual Destinies na zhackowanego 3DS-a - no wiadomo, klasyczne japońskie visual novel z krzyczeniem OBJECTION! do mikrofonu. Zapomniałem jak mało jest tu interakcji :( Ale po 15 minutach gry już się wciągnąłem i jedna sprawa już za mną. No i zapomniałem też jak niewygodnym handheldem jest oryginalny 3DS, to jest dramat, te drętwiejące paluchy z dupy żółwia
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Rupert »

bd gral w Football Manager 2023
peirwszy raz
jakies porady
??
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13186
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: oldschool »

Piłka jest jedna, a bramki są dwie.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: szpilman »

phobos pisze: 13 sty 2023, 21:08 to były czasy że japierdolę, wyścig w NFSU ten na 6 okrążeń z pojebanym zakrętem a obiad już na stole, dobrze, że pauzować się dało, ale po powrocie do kompa i tak wypadałem z rytmu i od nowa zanim to finalnie przeszedłem
Najgorszy wyscig to był ten gdzie ścigały się z tobą 3 hondy s2000 i kurwa ostatnie okrążenie i dzwon w słupa w tunelu.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 699
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: checollada »

Rupert pisze: 29 sty 2023, 13:23 bd gral w Football Manager 2023
peirwszy raz
jakies porady
??



To ze gra daje możliwość ustawienia wszystkiego według uznania, to nie znaczy, że trzeba to wszystko samemu robić. Ja np. zawsze oddaje ustalanie treningów asystentowi, bo mi się tego nie chce robić. Tak samo często nie biorę udziału w konferencjach prasowych, bo moim zdaniem to słaby i nudny element gry. W zasadzie to skupiam się tylko na robieniu transferów, wyboru składu, ustalaniu taktyki i poleceń meczowych odnośnie rywali i tyle. Czasami sam ustawiam priorytety skautow, a czasami daje im pracować wedle uznania. Domyślam się, że przy pierwszym kontakcie ilość dostępnych rzeczy może przytłaczać, ale umówmy się, że ostatecznie ta gra opiera się na robieniu fajnych transferów i graniu meczów, a nie skupianiu sie, co tam analityk pierdoli w jakimś raporcie. Czy takie podejście odziera z immersji? Moim zdaniem nie. Dzięki temu, ze skupiamy sie na najważniejszych aspektach gry możemy grać szybciej i rozgrywać więcej sezonów zanim sie tym znudzimy. A moim zdaniem to bardzo ważne, bo oprócz wygrywania tytułów, to na przykład rozwijanie fajnych młodych talentów (szczególnie w słabych ligach tylu Ekstraklasa) i ciekawość czy uda mi sie na nich w przyszłości zarobić miliony napędza mnie do grania kolejnych sezonów.

A tak ogólnie to czytaj te rady odnośnie różnych mechanik, które sie wyświetlają na początku, powinno trochę pomóc.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2358
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: kshaq »

Deep Rock Galactic

Moje śląskie korzenie jednak dają o sobie znać, wciąga jak sam skurwysyn
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Lidwin »

Straszne gówno, robactwo lgnie do gówna, wszystko się zgadza

Kończę pierwszego horizona, czas powoli zamówić forbidden west
F1 to królowa. Zawsze była.
ODPOWIEDZ