Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Lowrider »

witam, z tej strony chada, mamy 25 listopada i chciałbym zapytać grono użytkowników o to, jak oni by widzieli kwestię sposobu,w jakim na forum ślizgawka.eu ma działać moderacja

o co chodzi? w skrócie o to czy waszym zdaniem moderatorzy w sposób ścisły powinni trzymać się regulaminu (jakikolwiek by on nie był, tzn. jego brzmienie też wydaje się być kwestią mniej czy bardziej otwartą), czy też ogół forumka daje przyzwolenie na w imię litery prawa dzikiego zachodu, w którym rzeczą nadrzędną jest zdrowy rozsądek

do czego dążę? przykładowo za ten post
Spoiler
2rzyn pisze: 19 lip 2019, 19:07 Akcja rozpocznie sie jutro wiec sram na zdanie forumowych wydmuszek :)
Oyama tyle ze to ona zostala zalana kutasem wiec twoje rewelacje sa z dupy. Zaplacila za bilet i hotel. Dostala szame na miescie, liczy sie? :D Szmata jest gorsza od dziwki wiec moze pozostane przy nazywaniu jej takim wlasnie tytulem.
Jasne ze niech kazdy sobie robi co chce, tylko niech od poczatku jest szczery, a nie pierdoli farmazony przez trzy miechy, o samym spotkaniu nie wspominajac. Zjebane dziewcze. Chyba te 23 lata to jednak dalej gowno we lbie...
czuję silną potrzebę wpierdolenia tam się z ostrzeżeniem albo i banem na tydzień. chuj, że to by nic nie dało i nikomu nie pomogło, ale sam jako człowiek mógłbym lepiej spać wiedząc że wyraziłem swój sprzeciw w tej całej kuriozalnej sytuacji. wentyl bezpieczeństwa w sytuacji, gdyby ktoś się bardziej zagotował i jednak przesadził, stanowiłby niniejszy dział, czego przykładem była ostatnia sytuacja z lidwinem.

no weźcie się wypowiedzcie jakoś, ankiety póki co nie daję, bo mogłaby spłycić dyskusję.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: oyche »

warny tylko za obrazanie innych uzytkownikow i tylko pod warunkiem, ze sam obrazany zglosi posta

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Jasek »

ja bym jeszcze jednak blokowal jakies sytuacje, ktore moga szkodzic nauce ducha winne osoby, jak tam bylo chyba z zdjeciami jakies babeczki na [s]slizg.eu[/s], po ktorym zamknieto offtopic
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3901
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: camzatizbak »

[s]ale o so chosi z postem użytkownika 2rzyn[/s]? Że w strażników texasu mamy się bawić i być porządni ?
ok juz wiem o co kaman
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: przedszkolanek »

liczę na zdrowy rozsądek moderacji i zrozumienie, że zasady regulaminu są ważne, ale ergonomia forumingu też ma swoje prawa (z czym do tej pory chyba nie było problemów, ja przynajmniej nie pamiętam, no może poza niedawną dramą z używkami)
a jeżeli chodzi o tego konkretnego użytkownika pozostałbym przy zamknięciu (skasowaniu?) tematu i ostrzeżeniu na priv, że takie treści nie będą tolerowane i w razie ich ponownego pojawienia się zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci warnu, a w ostateczości bana
Awatar użytkownika
erykgx
Posty: 219
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:07

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: erykgx »

Niby dlaczego takie tresci nie są tolerowane? Pierwszy smieszny temat od dwoch tygodni na forum to ci juz kurwa zamykają, usuwają i banują użytkownika XD Zamknijcie offtopic odrazu i napiszcie do tej dupy z ostrzeżeniem (chociaz to akurat nie bylo by głupie xd)
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Cuba L1br3 »

oyche pisze: 19 lip 2019, 19:54 warny tylko za obrazanie innych uzytkownikow i tylko pod warunkiem, ze sam obrazany zgłosi posta
[2]
Użytkownicy nie będą automatycznie karani za samo użycie wulgaryzmów lub obelg w swoim kierunku, natomiast powtarzające się agresywne zaczepki zgłaszane przez osobę będącą ich celem mogą być przyczyną ostrzeżenia.

Prawa dzikiego zachodu aka wolna amerykanka i takie tygodniowe bany za bardzo trącą Kadłubem. Tu akurat wystarczyło wg mnie zamknięcie tematu, ale warn to już imo za dużo, to tylko kara za głupotę, a temat i tak przeniósł się do offtopica i za dzień, góra dwa umrze śmiercią naturalną.
Sytuacja z Lidwinem też imo źle rozegrana, to wyglądało tak jakby Motyw go zbanował, bo go nie lubi i już, a to już nadużycie ze strony moderatora. Jarekk tam chyba napisał, że moderatorzy powinni być dla użytkowników.
Trzymajmy się regulaminu i będzie ok, każde pozaregulaminowe kary/widzimisię moda to nie tędy droga i wstawianie #free_slizgawker w podpisach oraz podziału na moderację i szarych userów.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: przedszkolanek »

erykgx pisze: 19 lip 2019, 21:07 Niby dlaczego takie tresci nie są tolerowane?
Lowrider pisze: 19 lip 2019, 19:51 czuję silną potrzebę wpierdolenia tam się z ostrzeżeniem albo i banem na tydzień
pisałem o ewentualnym braku tolerowania ze strony moderacji, a sądząc po reakcjach Lowridera czy Josego to moderacja jest średnio zadowolona z całej akcji
dlaczego to się trzeba ich spytać
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: SWN »

Nie czytałem całej dramy od początku, ale ja zostałbym przy obecnej zasadzie, czyli
oyche pisze: 19 lip 2019, 19:54 warny tylko za obrazanie innych uzytkownikow i tylko pod warunkiem, ze sam obrazany zglosi posta
Jeśli jakiś użytkownik się odpala i w storytellu wyzywa swoją byłą od szmat to ja tam spokojnie mogę przeżyć, nie różni się to według mnie niczym od nazywania Costy psem w livescorze czy pisania NEYMAR TY ŚMIECIU XDD, zwyczajnie (tak, zdaje sobie sprawę jak durnie może to zabrzmieć) emocjonalne nacechowanie posta.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: kshaq »

Moźe przy sytuacjach kontrowersyjnych, w których mod chciałby wyjebać usera, który teoretycznie nie łamie regulaminu, robić jakieś głosowanie? Jak w starożytnej Grecji, czy chcemy typa wygnać z Aten, czy nie.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Jose »

Podbijam to, co pisze oyche, a nawet dodałbym do tego zasadę, że jeżeli ktoś obrazi moderatora, to obrażony moderator nie może dać warna (chyba że wjeżdżają jakieś ostre wjazdy, to wiadomo), tylko normalnie zgłasza to i inni warnują. Uniknęlibyśmy warnów na gorąco, osoby z boku mogą inaczej na to patrzeć, byłoby przejrzyście i bez osobistych rozliczeń. To w zasadzie kosmetyka, bo mowa o pewnie 2 sytuacjach w roku, ale myślę, że spoko zasada.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Cz4rny1337 »

no spoko opcja Jose, skasowałbym tylko "ostre wjazdy" bo to nieostre
Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Kacper »

Mnie na przykład wkurwia to że zamykany jest temat klasyk tylko dlatego że paru typów nie umie się zachować. Na dwóch warnach może wrubel przestałby wyzywać 2rzyna od kurew a 2rzyn od jeszcze gorszych. A jak nie to niech odpoczną.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: 2rzyn »

ja tylko odpowiadalem na ataki
a pewnie tylko ja dostalem warna xD
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: aleksy »

też jestem za otwarciem, głupia akcja, ale sorry zawiało kadłubem
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Kacper »

A wynika to z tego właśnie, że nie chcecie rygoru jak na slg tylko traktujecie większość jak ziomali i kombinujecie jak lowrider w 1 poście, powinienem zbanowac ale nie zbanuje. Moim zdaniem w dłuższej perspektywie albo będzie tutaj syf i komentarze jak w tamtym temacie albo będziecie przestrzegać zasad.
Dla mnie zawsze netykieta na pierwszym miejscu
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: baqlashan »

Imo powinno się skonstruować prawo uniemożliwiające reklamowanie własnej twórczości użytkownikom poniżej 100 postów. Później wchodzą takie kasztany 5 nabitych postów, w tym 3 to linki do jego własnych numerów, które nikogo nie obchodzą. Konta-duchy nie wnoszą nic pozytywnego w życie forum.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: Jose »

Nic negatywnego też nie wnoszą, dopóki trzymają się swoich tematów, czyli "rapowego livescore'a" i "tu wrzucajcie wasze tracki", to niech sobie piszą.
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: mancipium »

nie wiem cyz to dobry wątek, ale kurde opanujcie to co sie dzieje w offtopicu, przecież tam robi się totalne szambo, a ludzie pisza takie rzeczy, ze glowa boli. rzygac sie chce
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Działanie moderacji - preferencje użytkowników

Post autor: WHITE »

Proponuję wywalić użytnika bortwick za ciągnięcie marnego prowo i robienie śmietnika
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
ODPOWIEDZ