Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: SiNi »

@Mietek Ponieważ u nas podstawowa edukacja muzyczna jest na słabym poziomie i zwykły polski słuchacz stwierdzi Ci, że pop to "szmira" która grana jest w rozgłośniach radiowych (niestety), a tak naprawdę to praktycznie każdy gatunek, którego słuchasz Ty i ja i na obecny moment jest dość trudny do samej klasyfikacji oraz obrania, kiedy tak naprawdę powstał, popem będzie piosenka kabaretowa, poezja śpiewana, ale też jazz czy również rap i każdy taneczny gatunek grany w klubach - jeśli przyglądniemy mu się bliżej i weźmiemy najstarsze lata to możemy przybrać 50-60 i, że wywodzi się z gitarowego nurtu co do Sobla to świetny raper, który swoim zachowaniem oraz repertuarem podzielił swoich słuchaczy, nie można mu odmówić wyjątkowego wokalu i też talentu ,jak każdy artysta będzie miał swoich zwolenników oraz przeciwników i to zupełnie normalne, nie widzę, aby był jakoś nad wyraz hejtowany, wręcz przeciwnie, rewelacyjna sprzedaż płyt, pełne koncerty, masa fanów, osobiście "Drobna Zabawa" to jeden z moich ulubionych numerów z jego repertuaru, Magiera trafił idealnie w mój punkt z linią melodyczną.Drugą sprawą jest też to, że każdy chciałbym dyrygować danym wokalista, artystą i najlepiej jakby nagrywał rzeczy pod niego, a nie pod siebie na szczęście na świecie mamy tyle różnorodnej muzyki, że każdy się w tym odnajdzie.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: gods bidness »

W imię czego... nie ma być wolności? Ja się pytam
I będę o to pytał wciąż, jak zdarta płyta
Tytan? Wolę czysty teflon, nie łykam
Analiza źródłem rozumnego życia


O co chodzi w tym wersie?
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3779
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Czak »

Titan to marka dość popularnych niegdyś sterydów, Sokół użył dość pokracznej metafory, że woli zdrowe żywienie (teflonowe patelnie rozumiesz) i nie tyka sztucznych wspomagaczy
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
Ryuk
Posty: 291
Rejestracja: 26 lut 2020, 21:46

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ryuk »

Bryx Fenrir pisze: 30 gru 2022, 20:48 @Ryuk

https://www.youtube.com/watch?v=UUVy3KzCP4Q

czy to Ty?
nie. to tylko zbieznosc ksywek. pewnie kolo tez zafascynowany postacia Ryuka z DN.
Awatar użytkownika
bilderberg
Posty: 136
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:22

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: bilderberg »

Jaki hajs z tantiemów za puszczanie w radiu może generować Glucha noc, policeman czy dla mnie masz stajla.
Bo artyści którzy nagrali na przełomie 90/00 jakieś piosenki które lecą w radiu do teraz mogą z tego żyć.
Ciekawe jak to się ma w kwestii plhh i ilu starych wyjadaczy ma do teraz z tego jakis ochłap a ilu ludzi jak Mezo mogą leżeć z chujem do góry i żyć za kwit ze starych gniotów
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DJ_BOBO »

o jakich artystach mówisz?
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: MasterP »

W którym kawałku było "najpierw naucz sie szanowac ludzi, potem naucz sie spiewac"? Kurwa cały dzień mi to siedzi w głowie a mam czarna dziurę :bag:

Edit: dobra, to było 420024 od borygo :bag:
BOUT IT BOUT IT
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: RIVALDO111 »

Ktoś wie jak to dokładnie było w czasach bez neta, że akurat np Sokół ,Peja, Tede ,Mezo czy inni dostali miejsca w tv na MTV czy VIVa, a inny gościu nie. Kto tak naprawdę ułożył tą scenę i kierował pionki na planszy ?

Znacie nazwiska z czasów ery tylko tv i kto pociągał za sznurki?
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 2rzyn »

Mejdżersi
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: jajca »

Wiekszosc z pierwszego pokolenia warszawskiej sceny to albo resortowe dzieci - Sokola stary robil w szolbiznesie, ojciec Pona byl wysoko postawiony w pzpr, ojciec tedego byl jakims ambasadorem, albo koledzy resortowych dzieci ktorzy im imponowali (chada, fu czy inny pelson)
peja i mezo to self-made meni
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: RIVALDO111 »

bilderberg pisze: 25 sty 2023, 17:03 Jaki hajs z tantiemów za puszczanie w radiu może generować Glucha noc, policeman czy dla mnie masz stajla.
Bo artyści którzy nagrali na przełomie 90/00 jakieś piosenki które lecą w radiu do teraz mogą z tego żyć.
Ciekawe jak to się ma w kwestii plhh i ilu starych wyjadaczy ma do teraz z tego jakis ochłap a ilu ludzi jak Mezo mogą leżeć z chujem do góry i żyć za kwit ze starych gniotów
A to Mezo tak się dorabia na swojej karierze że sobie tylko może leżeć. Czy ja o czymś nie wiem. Co to za teoria
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: gods bidness »

Jak powstała Viva Polska i zaczęła grać hip hop, to scena była mniej więcej już ugruntowana. Puszczali najpopularniejszych i tyle. Wydawcy czy sami artyści mogli też wysyłać teledyski do stacji, żeby ich grali i zwykle ich grali, bo podaż była jeszcze mała. Wini o tym mówił, że to był czas właśnie, że jak ktoś miał kamerę i rozgarniętego montażystę, to mógł zrobić karierę na teledyskach w Vivie. Oprócz typowych mainstreamowych raperów jak wymieni, grali tam jakieś Peel Motyff z tymi dziećmi, że nie jest tak źle i w sumie to taki skład, że nigdy wcześniej ani później o nim za bardzo nie słyszałem, tyle co z tej Vivy. Chwilę później już wszedł remik ze swoim bandyckim hip hopolo.
inspektorgadzet
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2021, 21:57

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: inspektorgadzet »

ma ktos do pobrania jakies albumy tego goscia albo coś wie o nim?
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: RIVALDO111 »

Zauważyliście że jak się ogląda jakieś kanały ,,rapowe" na YT to każdy olewa kompletnie label Steprecords.

Ostatnio nawet oglądałem rapriver a on z tekstem
,, budowlańcy z steprecords robiący rap"

Taka ironia, a tak szczerze to czym te ziomki różnią się od wielkich Whiteów,Matczaków czy Zimmerów.

Dlatego moje pytanie brzmi czemu polskie mainstreamowe kanały olewają uniwersum Steprecords, które po kompletnym zawaleniu Asfaltu i Boru. To tak naprawdę gdzieś 5 siła najmocniejszego labelu w Polsce.

Coś mi się wydaje, że tu idzie o ten popik gdzie wszelkie kanały strasznie go kochają, a oni bardziej poważnego tonu już nie kupują. Dlatego dla nich w głowie jest tylko 2020,SBM ,Gugu lub Quequality.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: emcess »

idź w końcu wyjeb solarowi bombę, bo takie ciśnienie masz wysokie przez te sb że aż uszami paruje
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Master »

RIVALDO111 pisze: 02 lut 2023, 0:12 Zauważyliście że jak się ogląda jakieś kanały ,,rapowe" na YT to każdy olewa kompletnie label Steprecords.

Ostatnio nawet oglądałem rapriver a on z tekstem
,, budowlańcy z steprecords robiący rap"

Taka ironia, a tak szczerze to czym te ziomki różnią się od wielkich Whiteów,Matczaków czy Zimmerów.

Dlatego moje pytanie brzmi czemu polskie mainstreamowe kanały olewają uniwersum Steprecords, które po kompletnym zawaleniu Asfaltu i Boru. To tak naprawdę gdzieś 5 siła najmocniejszego labelu w Polsce.

Coś mi się wydaje, że tu idzie o ten popik gdzie wszelkie kanały strasznie go kochają, a oni bardziej poważnego tonu już nie kupują. Dlatego dla nich w głowie jest tylko 2020,SBM ,Gugu lub Quequality.
Bo w stepie są same wacki - https://steprecords.pl/artysci/
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: camzatizbak »

Oprócz syna Bogdana który już nic dla nich więcej nie nagra to nie mam jebanego pojęcia kim jest reszta :dunno:
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DJ_BOBO »

Zauważyliście że każdy totalnie olewa label Hemp Records? Co wy nie lubicie Wilka? Nie smakuje wam jedzenie w Gringo? ludzie, co z wami?
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: d3nt »

Master pisze: 02 lut 2023, 9:57
Bo w stepie są same wacki - https://steprecords.pl/artysci/
O kurwa ale ekipa xd, ale ten dedis to wyświetleniami jednak musi nabijać kabzę tylko kto tego kurwa słucha?
Przecież rivaldo na 3 kąkuterach by tego nie wbił
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
ODPOWIEDZ