Skoki narciarskie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoki narciarskie

Post autor: demon »

Zaczynać sezon 2 tygodnie wcześniej, żeby skakać na igelicie i potem wpierdolić 3 tygodnie przerwy :bowdown:
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki narciarskie

Post autor: mateko »

ulala
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6711
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Skoki narciarskie

Post autor: jAg »

Kubacki props, ciekawe jak będzie na innych skoczniach na śniegu xDD
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Skoki narciarskie

Post autor: saturn »

Kurczę, niemal każdy PŚ zaczynam z kilkukonkursowym opóźnieniem. Dzisiaj też nie obejrzałem. No ale faktycznie, Kubacki może być jeszcze w trybie letnim skoro igielit, a później znowu będzie prawa banda i spadek na bulę z dużej wysokości (oby nie ofc.).

W ogóle myślałem, że ten miniony sezon Fettnera to taki łabędzi śpiew, a po wynikach widzę, że nadal dobrze się bawi. Lato też chyba miał udane, tam gdzie się pojawiał (ale nie pamiętam teraz czy to nie był jakiś kadłubowo [nomen omen] obsadzony konkurs, bodajże w sierpniu).
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Ten Typ Gold
Posty: 196
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:50

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Ten Typ Gold »

Z rracji, że tag ożył dzisiaj jakby co najmniej władymirowicz putin zajebał 262 metry na velikance (tyłem), to pozwolicie, że dodam jeszcze raz (kiedyś już to tu napisałem) tekst odnośnie całej "dyscypliny" w nadziei, że komuś da do myślenia. Możecie lubić te skoki, nawet się pasjonować widowiskiem, ale apeluję - nie dokładajcie cegiełki do bogacenia się tego środowiska bo to jest farsa i udawanie sportu.

Dla potomnych lojalnie przypominam info z pierwszej (z pierwszej kurwa, nie z drugiej, nie z trzeciej i nie z czwartej) RĘKI na temat metodologii trenowania skoków.

Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście w mediach, jak to trenowanie skoków WYNISZCZA organizm i jakie to jest kurewsko trudne i zaawansowane. Z pewnością wielu z was uważa, że ci ludzie (zawodnicy tej farsy) się POŚWIĘCAJĄ wylewając ostatnie poty i że żeby być w topce, to trzeba codziennie srać 8 razy i pić tylko wodę prosto z kaktusa.

Otóż wyjawiam wam tajemnicę. Te nieloty nie robią praktycznie nic. Ich jedynym treningiem jest nie wpierdalanie jedzenia żeby być lekką abominacją faceta co to by go najebał wentylator ustawiony na średni podmuch. Pytacie skąd to wiem. A wiem to stąd, bo miałem nieprzyjemność "pracować" z tym roszczeniowym elementem. Równocześnie miałem bezpośredni kontakt z trenerem od przygotowania motorycznego.

Trening skoków (topowych zawodników, cały czas podkreślam) nie różni się niczym od mało zaawansowanej lekcji wychowania fizycznego w gimnazjum. Skip A, skip B, bieg przez płotki, przenoszenie nóg nad płotkami, broń boże żadnych elementów akrobatyki co by sobie przypadkiem dziewczyny tych wątłych obojczyków nie połamały przy przewrocie w przód, ani nie zostawiły drachy na kadrowych spodenkach przy przewrocie w tył). I wiecie co? To nie jest jakieś złe. To nie jest jakieś niesprawiedliwe (no chyba, że weźmiemy pod uwagę ludzi z innych dyscyplin, zawodników naprawdę trenujących) czy uwłaczające.
Do bólu natomiast złe jest to, że przy tym wszystkim przedstawia się ich jako sportowców z krwi i kości, kurwa herosów, specjalistów od skakania (wyskok mają przeciętny, coś na poziomie podrzędnego siatkarza czy koszykarza, jak amatorscy lekkoatleci) i dorabianie ideologii. Pierdolenie na temat mistycyzmu i magii wybicia, gdzie metodologicznie ogranicza się to do ZA WCZEŚNIE/ZA PÓŹNO/CHUJOWO.

Pora na to, żeby januszerka uświadomiła sobie, że skoki narciarskie to objazdowy cyrk i coś na wzór widowiska. Coś jak wrestling. I wtedy to jest okej. Ale pora przestać to traktować jako sport, bo raz że zawodnicy jeżdżą po świecie za związkowe (tj. nasze) pieniądze i równocześnie nie kosztuje ich to żadnego wysiłku. Niech się powie o tym otwarcie, a nie pierdoli i kłamie w żywe oczy januszom, że oni trenują, że oni mają ciężko, że potrzebny jest sztab specjalistów do spraw prania gaci i pieniędzy. Przed sezonem oddają (kadra) po kilka skoków. Reszta to przebieżki po lesie, granie w badmintona, yoga i śledzenie tego co żony atencjuszki wysrały na twitterach. A poza tym to życie w strachu, że kiedyś prawda wyjdzie na jaw, a im zostanie zabrane koryto. Bo na razie to aż im się wylewało z tego koryta. Aż rzygali. A potem znowu jedli.

Nikogo nie zastanowiło nigdy to, że ci najwięksi specjaliści nigdy nie mają nic do powiedzenia na temat konkretnego skoku? No właśnie. Bo tu się nie da jakoś bardziej lepiej, albo jakoś bardziej gorzej. To wszystko są niuanse, których ONI NIE TRENUJĄ, ani nie da się tego wytrenować. Oni kłamią. Skok ogranicza się do trzech faz:
1. dojazdu do progu (o czym niejednokrotnie pierdolą i taki mistrz olimpijski cały OBÓZ PRZYGOTOWAWCZY poświęca np tylko na to, czaicie, trzydziestoletni chłop trenuje zjeżdżanie z górki w lodowych torach, ale zaraz ktoś po fizyce napisze, że to ja jestem ograniczony i nie rozumiem tej mistyki, ani tego że on tak zapierdala, że to nie jest takie łatwe utrzymać OPTYMALNĄ POZYCJE)
2. wybicie - w rzeczywistości wyprostowanie nóg w odpowiednim momencie. Tam nikt nie daje w to jakiejś zauważalnej siły, bo przy tej prędkości by ich wyjebało jak z równoważni w energy 200 przy manieczki surrender. Jedyną rzeczą, której się nie da wytrenować, tylko po prostu raz w życiu trzeba załapać (a potem ta rzecz właśnie oddziela kiepów z fis cupu od petów z kontynentala) to odbijanie się DO TYŁU. Bardzo trudno jest to wytłumaczyć, ale w skrócie zjeżdżasz z górki i chwilę przed progiem musisz zainicjować odbicie się DO TYŁU. WEKTOR siły musi być skierowany mniej więcej w belkę, od której się przed chwilą odepchnąłeś. To spowoduje MITYCZNE i ULUBIONE "NAKRĘCENIE" się na narty i od tego "ODLECI". Jeśli ktoś trenował np skok w dal to być może zrozumie o co chodzi, tak jak kiedyś zrozumiał, że lepsze rezultaty daje skok gdzie wektor siły z belki jest skierowany IDEALNIE ku górze, a nie ku przodowi i górze co skutkowało tym, że skok wyglądał jak przeskakiwanie rowu i brakowało wysokości)
3. lądowanie - no i po raz kolejny - raz kurwa lepiej, raz gorzej. Nie da się tego trenować. Profilaktycznie wzmacnianie łydki poprzez schylanie się po grzyby i taki o właśnie jest trening.

Reasumując. Oglądacie to niesprawiedliwe gówno, finansujecie z własnej kieszeni i klaszczecie uszami jak kubackiemu postawią pomnik, a kretyna żyłe narysują na pudełku kinder czekolady. I okej, róbcie to dalej. Ale nie bezrefleksyjnie. Odbierajcie to jako widowisko. Nie sport. Bo ze sportem to nie ma nic wspólnego. Zresztą same zasady punktowania tej farsy, są u podwalin niesprawiedliwe. Tam praktycznie nie ma lepszych i gorszych (i nie potrzebuje żadnych statystyk ani wyników), a cały cyrk został obmyślany tak, żeby każdy z uczestników sobie prędzej czy później coś tam wygrał/osiągnął. Jedni mniej, drudzy więcej. Ogólnie chodzi o beztresowe życie i udawanie sportowca
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoki narciarskie

Post autor: demon »

To jakaś pasta? Jeśli tak to chujowa. Dawno nie czytałem takiego januszowego pierdolenia.
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Skoki narciarskie

Post autor: Rozpierdalator »

Super konkurs dzisiaj, przypomniałem sobie po co ja to oglądam :D nawet na kwale wstałem o 7:30 i było warto

Polaki kozak, biorąc pod uwagę że to Ruka to jest git, oby tak dalej
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10132
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Skoki narciarskie

Post autor: wujot »

Obrazek

Adam Orzeł Orlen Małysz :lol:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Skoki narciarskie

Post autor: clockers »

wincyj logówek orlenu, kurtka wytrzyma
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki narciarskie

Post autor: mateko »

Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Skoki narciarskie

Post autor: potter »

Skandal że go tak puścili

Ten Borek Sedlak to musi być niebywały idiota
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Skoki narciarskie

Post autor: clockers »

pojebane :bowdown:
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10132
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Skoki narciarskie

Post autor: wujot »

Byłem wczoraj pierwszy raz w życiu na skokach i nudne to xd wystarczy obejrzeć 5 skoków i już ma się dosyć haha a jak by mi było czekać po kilkadziesiąt sekund między zawodnikami na skok, to bym się zawinął stamtąd. Sama atmosfera na skoczni fajna, bo była cała zapełniona i mnóstwo Polaków, ale te zawody i ogarnięcie kto skoczył, ile metrów i tak dalej to wyjebane jajca w sumie. Raczej nigdy więcej :lol:
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2124
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: Skoki narciarskie

Post autor: suitup »

no mi to sie nigdy nie chcialo spedzac 2h na ogladaniu skokow i mysle, ze duzo osob mialo podejscie "zawolaj jak malysz bedzie skakal"
teraz tak jak odpalam to patrze na livescore i sobie wlaczam na te 5-6 skokow bo przeciez to nie jest nic interesujacego ze ziec roberta checona nakurwia na bule co konkurs

a co do timiego, dobrze ze sie chlopak nie polamal i w ogole jak zapierdolil te 161.5 :O
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Skoki narciarskie

Post autor: samcro »

niektórzy lubią skoki a niektórzy walki patusów w fame mma. Ale odkrycie ameryki
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Skoki narciarskie

Post autor: clockers »

jak myślicie, Granerud już nie do zatrzymania w tym sezonie, czy Dawinio zawalczy jeszcze? Norweg wydaje się być w sztosie strasznym, ale zmęczenie musi niebawem przyjść coo
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki narciarskie

Post autor: mateko »

Kubacki nie da rady
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Skoki narciarskie

Post autor: potter »

imo też pozamiatane, prędzej się przewaga powiększy
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Skoki narciarskie

Post autor: gogi »

Nasi w tym momencie powinni już odpuścić sezon i jechać do Ramsau na kopyto czy do Wisły pod skrzydła Jana Szturca, żeby móc uratować w tym sezonie to, co jeszcze można uratować.

A w kwestii radzenia sobie z porażką Stoch jest nawet jeszcze gorszy od Fajdka.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6711
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Skoki narciarskie

Post autor: jAg »

No to Kubacki już zakończył sezon :/
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
ODPOWIEDZ