Mata

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Mata

Post autor: F88G »

SiNi pisze: 10 mar 2023, 10:52 , a jak ma to również można sobie sprawdzić po premierze na necie całą zawartość nie rozpakowując CD.
Zajebisty cheatcode, chociaż bezduszny w jakimś w sensie, bo pierwsze musisz se ogladnąć w telewizorze jak ktoś robi coś co sam miałeś zrobić, żeby w ogóle rozważyć żeby to zrobić.

Co do reszty ofc pełna zgoda.

Zastanawia mnie jaki % urobku Maty w sprzedaży ostatniej płyty stanowiły preordery. W sumie to pal licho w niego, bo na pewno nie jest dosyć reprezentatywny. Zastanawia mnie ile na takiego przeciętnego popularnego chujowego mainstreamowego rapera przypada preorderów w stosunku do płyty. Próbowałem szukać statsów ale nie znalazłem.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

@F88G

Licz

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Mata

Post autor: F88G »

czyli dużo
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Na oko to 500 sztuk wygląda jak bardzo dużo, bez twardych danych to nie ma sensu takie ocenianie z filmiku.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Mata

Post autor: F88G »

Kurcze, powoli już w ogóle wydawanie płyt i jakaś fizyczność muzyki staje się skansenem w sumie.

Dodano po 50 sekundach:
W sensie fajnie mieć jakiś artefakt na półce ale to już chyba ni chuja nie działa przy większych zasięgach.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
500 to chyba dużo zważywszy na to, że złota płyta to 15k.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Zależy od rapera. Taki Mata/Taco/Quebo czy Malik pchną łącznie kilkadziesiąt koła.

Natomiast taki Żabson w 2019 roku płakał, że:
Żabson nie sprzedał nawet 3 tysięcy płyt?
– Dzisiaj pierwszy raz sprawdziłem ile sprzedałem płyt. I taka refleksja mi się nasuwa. Jest tutaj tylu Ziomali Żabsona, a nawet 1/4 nie kupiła płyty. Jak to działa? Czy naprawdę jesteście Ziomalami, czy po prostu grupki na FB są spoko? – zapytał raper. Facebookowa grupa Ziomale Żabsona liczy 12 tysięcy członków. Jeżeli więc nawet 1/4 tych osób nie kupiła płyty oznacza to, że raper nie sprzedał nawet 3 tysięcy egzemplarzy.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

F88G pisze: 11 mar 2023, 21:48 Kurcze, powoli już w ogóle wydawanie płyt i jakaś fizyczność muzyki staje się skansenem w sumie.
Ja szczerze w dzisiejszych czasach podziwiam fana który kupuje płytę. Serio nieźle oddanie do artysty gdzie masz wszystko po 5 sekundach na Spotify i Yt.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
wuiru
Posty: 191
Rejestracja: 13 kwie 2020, 11:37

Re: Mata

Post autor: wuiru »

BENGAL pisze: 07 mar 2023, 0:55 ziomus nie strugaj cwaniaka
połowo to spółki gdzie większościowym udziałowcem jest państwo a po drugie to zamiast uskuteczniać tą śmieszną pisaninę to może poczytaj, że pisałem o stanowisku dyrektorskim i a nie prezesa zarządu ale to tam chuj bo może nie rozróżniasz tych dwóch pojęć a po drugie to są zwykłe ogłoszenia o pracę tylko inaczej sformułowane a meritum było takie, że nikt nie da stołka byle lamusowi z ulicy (możesz wysłać swoje śmieszne cv na taki konkurs i zobaczysz czy zostanie prezesem zarządu)
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Właśnie do sprzedaży trafił limitowany merch reprezentanta SBM Label. Jak podkreślił sam Mata – każdy z modeli jest dostępny jedynie w ilości 33 sztuk.

To wzory, które w zimę zrobiliśmy z chłopakami i @sajkodelux u mnie w mieszkaniu. Modelkami są nasze dziewczyny, muzy i koleżanki – mogliśmy przeczytać na storce u Młodego Matczaka.
Tuż przed samym startem sprzedaży dał fanom do zrozumienia, że cena będzie wysoka.

Ceny będą wysokie, bo nie jest to merch masowej jakości, tylko limitowane wydanie przygotowane przez nas osobiście. Polecam potraktować to jako inwestycję lub zaoszczędzić pieniądze na następny, bo wtedy na rzeczach będziemy umieszczać nasze zdjęcia przerobione przez Was lub Wasze zdjęcia przerobione przez nas. A cenę ustalimy razem, bo też będziecie mieć z tego % – przekazał Mata.
I tak – na stronie cbw.pl koszulki są w cenie 222 złotych, natomiast bluza za 555 złotych.
Jebani, testują granicę. Malikowi się do końca nie udało, pewnie Macie ujdzie na sucho :D
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3993
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Mata

Post autor: emcess »

cóż no mają jego fani hajs na koszulki offwhite i balenciagi, to co to jest dwie stowki rzucic na LIMITOWANY DROP
Obrazek jebac kiboli
Krzysztof_
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2023, 15:44

Re: Mata

Post autor: Krzysztof_ »

Pewnie i tak 90% kupi to na resell, zresztą już w opisie tych ubrań mowa o tym, żeby "traktować je jak inwestycję". A że Mata jest na topie, to pewnie ten kto kupi, nie straci na tym. Jak Taco Hemingway był na topie, to koszulki promujące "Jarmark" i "Europę" sprzedawałem po 180 zł za sztukę a nie były one specjalnie fajne (zwykły t-shirt z małym napisem), ale że był na to hype, to ludzie brali.
lll
Posty: 1557
Rejestracja: 12 paź 2019, 0:34

Re: Mata

Post autor: lll »

Taki limitowany drop, że wciąż wisi chyba wszystko w prawie całej rozmiarówce. Niezła inwestycja się szykuje :rotfl:
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Mata

Post autor: 2rzyn »

RIVALDO111 pisze: 12 mar 2023, 18:39
F88G pisze: 11 mar 2023, 21:48 Kurcze, powoli już w ogóle wydawanie płyt i jakaś fizyczność muzyki staje się skansenem w sumie.
Ja szczerze w dzisiejszych czasach podziwiam fana który kupuje płytę. Serio nieźle oddanie do artysty gdzie masz wszystko po 5 sekundach na Spotify i Yt.
Jestem tutaj. Nie slucham muzyki z komputera
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Mata

Post autor: gods bidness »

Ja tak kupowałem cedeki, ale nie ukrywajmy, większość tych płyt głównie się kurzy na półce. Teraz kupuję winyle i też sporo leży ze 2 lata, jeszcze nieodfoliowanych jak płyta Volta u jego rodziców.

W ogóle to chętnie bym wymienił z 50 cedeków na jakieś winyle w ilości 20. Zapraszam chętnych.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

Mata przekazał 450 tysięcy zł na polski Monar.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9770
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

A dla medyków na walke z covidem ile dał
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Mata

Post autor: gods bidness »

600 tysięcy.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Jasion94
Posty: 882
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Mata

Post autor: Jasion94 »

To jest snippet kawałka z tej płyty o której mata mówił żeby mu zaufać, gdy fani zaczęli się spinać o drogi preorder ?
To ja bym całkowicie pozbawiony obaw po tym co usłyszałem
Awatar użytkownika
StartedAsAYoungin
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2023, 1:09
Lokalizacja: 61st to 63rd. Vernon to St.Lawrence

Re: Mata

Post autor: StartedAsAYoungin »

MID jak wszystko co wydał po singlach z początków w SB
600K :joint: FrontstreetK, SavageSquadK, Oblooock killlaaz :joint: Rest in Piss queen von
ODPOWIEDZ