Lil Wayne

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

BalmainPikasso
Posty: 24
Rejestracja: 03 gru 2019, 20:46

Re: Lil Wayne

Post autor: BalmainPikasso »

maciek pisze: 06 mar 2023, 1:47 To jest wgl underrated album w chuj dla mnie
To prawda, zawsze bawi mnie ten kwik i oburzenie niektórych na ten album :lol: Wayne w mega formie, sporo zabawnych linijek, błyskotliwe punche (jak zawsze), z wyczuciem wykorzystany autotune (np. na "Curtains" brzmi super - na późniejszych projektach ten jego wokal często brzmiał już zbyt piskliwie), dobre, świeże bity, gościnka Soulja Boy'a zasługuje na osobny bowdown :bowdown:
Album ma trochę słabszych numerów pod koniec, po "God Bless Amerika" mógł zostawić samo "Shit Stains", ewentualnie "My Homies Still" i wyszłoby lepiej. IANAHB2 to najbardziej entertaining album Wayna zdecydowanie, mega dużo frajdy mi sprawił ten krążek przez ostatnie 10 lat.
oyama pisze: 09 mar 2022, 0:36 prawda, piekna to jest nuta. Pamietam do dzis wieczorna premiere albumu jak sypalo sniegiem na dworze, a ja robilem odsluch na sluchaweczkach w drodze na spotkanie z moja gimnazjalna miloscia. W klimacie tego kawalka ma byc wlasnie krazek DEVOL, ktory jest zapowiadany od kilku lat
Też mam mega sentyment, bo to pierwszy album Wayna, który wyszedł jak go na bieżąco zacząłem śledzić. Pamiętam jak się katowało leaki "I Ain't Nervous" i wersję "Rich As Fuck" z odwrotną kolejnością zwrotek. Później album nagle wyciekł na jakimś atrilli, kilka tygodni przed oficjalną premierą, bo też kojarzę pierwsze odsłuchy tego krążka ze śniegiem za oknem xd Właśnie "Back To You" się najbardziej jarałem wtedy. Pamiętam jak z kumplem, który odszedł parę lat temu urywaliśmy się na wiosnę 2013 z gimbazy na wagary, najpierw po kilka piw w plecakach i libacja w kinie, a później dogrywka i pobliskie ogródki działkowe - przeskakiwaliśmy przez ogrodzenie na czyjś ogródek i do blanta puszczaliśmy tę płytę na full z przenośnego głośnika, póki za którymś razem jakiś działkowicz nas nie pogonił grożąc policją :lol:

W ogóle Wayne w 2009-2013 to był jakiś rozpierdol, mega forma wtedy była grana. Tony charyzmy, dobrze brzmiące wokale, świetne punche - ale mimo błyskotliwości w wersach wszystko przekazane w prostolinijny sposób, tak że nawet ja w wieku 15 lat większość kumałem bez geniusa. Bez jakiejś przeintelektualizowanej otoczki i pretensjonalności. Dzięki tej jego prostocie wszystko wychodziło w chuj dosadnie, naturalnie i wywierało zamierzone wrażenie, to spora sztuka, większość raperów o wysokim poziomie inteligencji tego nie potrafi. Jak dla mnie Wayne trafiał właśnie w złoty środek pod tym względem.

Na późniejszych albumach bywało już z tym różnie, ogólnie delivery też trochę siadło; nie pomagał też Mack Maine, który ma chujowy gust i się nie nadaje jako executive producer. Przez to kolejne projekty były coraz bardziej nierówne. Dlatego też od zawsze marzył mi się album Weezy'ego wyprodukowany przez kogoś ciekawego, dużo korzystającego z sampli, typu Kanye czy Tylera (btw Wayne na "Smuckers" czy "Hot Wind Blows" brzmi przecudnie), nawet fajnie by było usłyszeć album z takim Hit-Boyem, o współpracy z którym się niedawno wspominało. Wayne to dalej top oczywiście, ale to już facet po 40, inna energia niż dekadę temu. Zdecydowanie uważam, że to best rapper alive, zresztą potwierdzi to większość raperów z topki z USA, ciężko mi wyobrazić sobie kogoś lepszego niż Weezy, szczególnie ten z 2009-2013, nie był to nigdy typ artysty jak np. Kanye, ale rapowo bestia przeokrutna. To, co gęsto dawał pod tym względem np. na hejtowanym przez większość C4 to był wybitny rap performance, aż sobie muszę znowu odpalić "Megaman" :cool:
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4383
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Lil Wayne

Post autor: oyama »

w ogole Kanye chyba projektowal okladke na IANAHB2, bo kojarzy mi sie artykul, ze ten album cover zostal wybrany na jeden z lepszych w roku premiery... tez moge sie zgodzic z tym, ze to nie jest ten sam typ artysty co Kanye West. Przede wszystkim ja go widze jako maszyne do robienia ogromnych ilosci trackow, a nie typka co siedzi nad jednym kawalkiem przez dluzszy czas. Wlasnie jakis czas temu tez sluchalem wywiadu z ktoryms producentem i mowil, ze maja z Weezym trzycyfrowa liczbe nieopublikowanych numerow (500+). A najlepsze w tym jest to, ze ile by kawalkow nie zrobil, to na kazdym potrafi czyms zaskoczyc i sieje rozpierdol przez co wiekszosc grubych ryb hiphopowej kolebki swiata uwaza go za TOP1
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Lil Wayne

Post autor: Parlae »


Kompilacja Greatest Hits.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6898
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Lil Wayne

Post autor: instinkt »

https://www.rollingstone.com/music/musi ... 234766396/
ogólnie nic ciekawego ten wywiad, ale kilka ciekawych cytatów można wyciągnąć
How do you view Tha Carter III 15 years later? What role do you feel that project plays in your catalog?
I’m going to be so honest with you: I don’t know Tha Carter III, Tha Carter II, Tha Carter One from Tha Carter IV. And that’s just my God’s honest truth. You could lie, you could ask me [about] such and such song, I wouldn’t even know what we talking about. So it holds no significance to me at all.

Even with the highs and firsts you had in 2008, it’s not any different to you?
Nah, I don’t even know if that’s when Tha Carter III came out. That’s how much I don’t know. I work every day, bro — every single day. And also, I always look at it as the curse part of the gift and the curse. I believe that [God] blessed me with this amazing mind, but would not give [me] an amazing memory to remember this amazing shit.
:lol:
How many songs are you knocking out in a day?
I work on multiple songs a day. I probably look at 20 verses a day. I’m on my bus right now. I have a studio set up on this bus. We have a studio bus behind me. In every hotel we get to, before I get to the room, my two engineers set up a studio in the bedroom. And I told you, we already have a studio booked in that city if that city has a nice studio, meaning I don’t stop working.

Even on tour.
What? Yeah, even on tour. What? I’d be at my kid’s graduation with a studio if they had one [laughs].
Who are you listening to these days?
When it comes to rap, I don’t listen to no one. I just don’t have time to, because I’m trying to get better every day. I tell my own artist that, too. When you find a favorite artist, you’re going to start sounding like them. It took Birdman and them to pull my ass aside and be like, “Bro, I’m tired of every song you doing sounding like damn Jay-Z. You’re not Jay-Z.”
I’ve seen a lot of Lil Wayne Verzuz talk. Are you interested in doing one, and which artist would you be interested in competing with?
I was interested in Mixtape Weezy going against Lil Wayne. That would have been crazy.

So you’d be onstage by yourself?
Yeah. What other artists you think? There ain’t no other artist that can stand on the stage next to me, bro. I’m sorry.
:lol:

no i ten dawno zapowiadany 2 album z 2 Chainzem soon
Weezy oczywiście nagrał tracki i się tym nie zajmuje, ale z tego co wie to próbują wyczyścić wszystkie sample dlatego tak długo trwa dopięcie
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Lil Wayne

Post autor: Parlae »

Mario, Lil Wayne - Main One (Official Audio) ft. Tyga
Spoiler
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Lil Wayne

Post autor: Parlae »

Mario, Lil Wayne - Main One (Official Music Video) ft. Tyga
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4383
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Lil Wayne

Post autor: oyama »

alez harem suczek na teledysku, bowdowny. Nuta tez dojebana, Weezy F and the 'F' is for flow
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4383
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Lil Wayne

Post autor: oyama »



:bowdown: :bowdown: :bowdown:
ALE VIBE Z DAWNYCH DOBRYCH CZASOW
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6898
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Lil Wayne

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Lil Wayne

Post autor: vampmoney »

^dobry jest ten trak mega, sprawdziłem całą płytę. Bdb pop soul z jazzującymi skitami i paroma zaskoczeniami.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1147
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Lil Wayne

Post autor: maciek »

Zajebiste te dwie ostatnie wrzuty
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Lil Wayne

Post autor: moody »

podbijam propsy dla 'uneasy'
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Lil Wayne

Post autor: przedszkolanek »

Lil Wayne - Kat Food (Visualizer)
Spoiler
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6898
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Lil Wayne

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4383
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Lil Wayne

Post autor: oyama »

Welcome 2 Collegrove na horyzoncie, w piatek premiera pierwszego singla Pressure i wystep live w The Tonight Show
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6898
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Lil Wayne

Post autor: instinkt »

Awatar użytkownika
Hytry Wałek
Posty: 540
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:09

Re: Lil Wayne

Post autor: Hytry Wałek »

No cat can match me... I'm passing fastly. Who's half as nasty?
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1483
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: Lil Wayne

Post autor: NEGRO »

dobry numer
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4383
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Lil Wayne

Post autor: oyama »

wszystko tutaj gra, zwroty i teledysk. Dla mnie GOAT
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Lil Wayne

Post autor: 8na10 »

meh.
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ