Peja

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Peja

Post autor: saturn »

@aleksy Ale dlaczego raperzy muszą jarać się hip-hopem? Nigdy nie wpadłeś na to, że rap jest gatunkiem ze stosunkowo niskim progiem wejścia i komuś może być w taki sposób po prostu łatwiej uwolnić swoją ekspresję niż uczyć się śpiewu/grania na instrumentach?

Tzn. nie mówię o jakimś cwaniacko-ironicznym kalaniu własnego gniazda, ale jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację gdzie niezły mc na co dzień słucha innej muzyki, a rapowe poletko ogarnia tylko w minimalnym stopniu, żeby mniej więcej być zorientowanym. To nie ma nic wspólnego z pozerką czy kompleksem.
8na10 pisze: 22 lis 2022, 14:18 Słucham se właśnie nowej aleksandrii siekiery, wykurwista płytka na te ciężkie czasy, dobrze wchodzi w tym sezonie do czteropaka
Siekiera oczywiście gówno obesrane, ani grama hooków + posępna pseudopoezja. "Poniżej krytyki" z tego samego roku zjada puławski band na śniadanie, mimo, że i tak nie jestem jakimś wielkim fanem tego lp.

W ogóle dobry polski post-punk/coldwave to się zaczął chyba od Niwei, wcześniej były tylko błyśnięcia jak Arbeiter Klasse.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Peja

Post autor: aleksy »

saturn pisze: 22 lis 2022, 14:54 Ale dlaczego raperzy muszą jarać się hip-hopem? Nigdy nie wpadłeś na to, że rap jest gatunkiem ze stosunkowo niskim progiem wejścia i komuś może być w taki sposób po prostu łatwiej uwolnić swoją ekspresję niż uczyć się śpiewu/grania na instrumentach?
jak robisz hiphop to powinieneś jarać się hiphopem, proste jak jebanie

jak bardziej ci się podoba granie na instrumentach i śpiewanie, to się ty zajmij, a jak ci się nie chce uczyć, to naprawdę nie jest mój problem
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Peja

Post autor: 8na10 »

aleksy pisze: 22 lis 2022, 14:54 15latek to tam chuja sam z siebie nie znajdzie taką niepopularną muzykę tylko musi polegać na mentorach
właśnie z tego co pamiętam mało co z tamtych rzeczy było niepopularne

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
saturn pisze: 22 lis 2022, 14:54 Siekiera oczywiście gówno obesrane, ani grama hooków + posępna pseudopoezja. "Poniżej krytyki" z tego samego roku zjada puławski band na śniadanie, mimo, że i tak nie jestem jakimś wielkim fanem tego lp.
skoro w życiu godziny na jakiejś żopnej maszynerii nie przepracowałeś to jesteś z automatu zbanowany w dyskusji o post-punku, przykro mi kapłon
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Peja

Post autor: aleksy »

to nawet nie jest w tym najważniejsze, chodziło o to, by 15latka nie rozliczać z gustu muzycznego i odhaczonych klasyków, bo takie dziecko chuja tam samodzielnie myśli i głównie polega na wpływach i chodziło o to, że belmondo miał łatwo jako banan z artystycznego domu
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Peja

Post autor: jajca »

Teoretycznie moze raper moglby sie nie jarac hiphopem, ale w praktyce sie jara, a pierdoli ze nie bo ma kompleksy, ewentualnie zeby go nikt nie oskarzyl o podpierdalanie patentow
Jak mozna porownac nowa aleksandrie do ponizeja jak to jest cos innego zupelnie? To tak jakbys napisal ze iggy pop zjada milesa davisa. Nie zawsze chodzi o hooki, no a akurat polski post punk to jeden z niewielu fragmentow naszej fonografii ktorego nie trzeba sie wstydzic, brygada kryzys, klaus mittfoch, republika, variete, maanam czy wczesny john porter to słabo?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Peja

Post autor: 8na10 »

jajca pisze: 22 lis 2022, 15:00 Jak mozna porownac nowa aleksandrie do ponizeja jak to jest cos innego zupelnie?
nie uwzględniłeś tego, że jak sie jest debilem to można

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
a nowa aleksandria to jest kurwa fenomen w skali wszechswiata, ale durny kapłon tego nie pojmie dziś z racji swej durnoty - jutro też nie pojmie, z racji zatwardziałości swego zbuntowanego przeciw pięknu serca
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Peja

Post autor: saturn »

aleksy pisze: 22 lis 2022, 14:55 jak robisz hiphop to powinieneś jarać się hiphopem, proste jak jebanie
No nie zgodzę się, ale spoko, każdy ma prawo do własnej opinii.

Pewnie, że raper powinien rap akceptować. Jak ktoś się wzdryga na samą myśl o tej muzyce, no to musiałby być masochistą żeby zacząć nawijać (to dopiero byłoby dobre - cierpienie w imię sztuki). Ale rozumiem gdy dla kogoś to jest jedynie forma, środek i w domu ma np. same indierockowe płyty.

Zresztą masz przykład dwóch świetnych (z czego jeden moim zdaniem top5pl) raperów, raczej średnio zainteresowanych gatunkiem, który tworzą - Fokusa i Hasta. Smokowi to nawet pozwoliło wypracować sobie pewien styl bo ciągle transportował do swoich bitów te wpływy elektroniczne (z lepszym lub gorszym skutkiem, ale jest/było to dość oryginalne).
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Peja

Post autor: aleksy »

chuja dla mnie znaczą szczerze ci dwaj raperzy

ale no teoretycznie jest to możliwe, ja trochę o czym innym w tym temacie mówię
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Peja

Post autor: saturn »

8na10 pisze: 22 lis 2022, 15:00 skoro w życiu godziny na jakiejś żopnej maszynerii nie przepracowałeś to jesteś z automatu zbanowany w dyskusji o post-punku, przykro mi kapłon
Bzdura i bezsensowny elitaryzm (mimo muzyki rzekomo dla klasy robotniczej).
jajca pisze: 22 lis 2022, 15:00 Jak mozna porownac nowa aleksandrie do ponizeja jak to jest cos innego zupelnie? To tak jakbys napisal ze iggy pop zjada milesa davisa. Nie zawsze chodzi o hooki, no a akurat polski post punk to jeden z niewielu fragmentow naszej fonografii ktorego nie trzeba sie wstydzic, brygada kryzys, klaus mittfoch, republika, variete, maanam czy wczesny john porter to słabo?
W każdej muzyce powinny być hooki, bo na tym po prostu polega muzyka - w przeciwnym razie wychodzi bezkształtna pretensja dla quasi-oświeconych.
Zapomniałem o tych zespołach, część z nich jest dobra, chociaż Klaus Mittfoch źle się zestarzał, w sensie boomersko brzmi w przeciwieństwie do niektórych piosenek Maanamu.
Przy czym te wszystkie bandy oferowały dużo bogatsze granie (np. Variete miało kozackie instrumentarium) niż Siekiera. Chłop myślał, że coś posmęci pod surową ścianę dźwięku i gotowe. No nie, takie raw-płacze też trzeba umieć robić.

Koniec offtopu, sorry Rychu.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10149
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Peja

Post autor: ART »

saturn pisze: 22 lis 2022, 15:22 W każdej muzyce powinny być hooki, bo na tym po prostu polega muzyka
ty pierdolniety jestes jakis?

w sumie po co sie pytam xD
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
wklz

Re: Peja

Post autor: wklz »

saturn pisze: 22 lis 2022, 15:22 w przeciwnym razie wychodzi bezkształtna pretensja dla quasi-oświeconych.
Bulszyt. Jest pełno dobrej muzyki w formie bez refrenów i wpadających w ucho licków. To nie schemat robi dobrą piosenkę, a realizacja pomysłu. Warm Leatherette od Grace Jones jest dobrym przykładem jak się składa piosenki z wyjebaną lancą na korzyści schematyczne.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Peja

Post autor: Jasek »

Kurde, wszystko ma granicę tolerancji, ale żeby tak cudowny twór jak Nowa Aleksandria obrażać, najwybitniejsze dzieło powstałe w tym kraju, to trzeba się za dużo gówna z majtek nawdychać, innego wytłumaczenia nie ma
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Peja

Post autor: oldschool »

Team @aleksy w chuj i pięknie wyjaśniony ten gość co chciał zarzucać odwrotność kompleksu hip hopu aleksemu.

Na całym świecie raperzy wręcz kipią zajawką. We Francji, USA, Niemczech jarają się tym co nagrywają młodzi, bujają się do ich muzyki, zapraszają na featy. Do tego mają wiedzę o klasykach, często też o jakichś odłamach rapu mniej popularnych, a w PL wyjdzie taki Pezet czy inny buc jebany i powie, że vkie? Rusina? Nie wiem co to za ludzie.

Nie mówię, że jak mu się to nie podoba to ma na siłę mówić, że to jest dobre, ale warto by wyjrzeć poza czubek własnego nosa i zobaczyć kto teraz kręci dobre liczby i co jest na topie.

Pamiętam jak z 10 lat temu chyba Małolata pytali o 3 najlepsze według niego rapowe płyty z tego roku w wywiadzie to nie umiał z siebie wydukać nawet :rotfl:

Gdzie ta wasza miłość do hip hopu jak wy tej muzyki nie słuchacie i nią gardzicie nieraz mam wrażenie.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Peja

Post autor: jajca »

No nie, czasami chodzi o groove, jakies figury rytmiczne, czasami chodzi o sound i produkcje (chociazby lubiany przez ciebie afrojax powiedział ze moglby godzinami sluchac chujowych numerow, w ktorych podoba mu sie brzmienie bębnów)
saturn pisze: 22 lis 2022, 15:22 W każdej muzyce powinny być hooki, bo na tym po prostu polega muzyka - w przeciwnym razie wychodzi bezkształtna pretensja dla quasi-oświeconych.
ostro o muzyce wspolczesnej i minimalistach, albo o kulturze afrykanskiej
Ostatnio zmieniony 22 lis 2022, 15:35 przez jajca, łącznie zmieniany 1 raz.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Peja

Post autor: Blendzior »

Nie spodziewałbym sie, ze we fredzie o peji będzie aleksandria siekiery szkalowana. To juz trzeba mieć chuj w uszach, astigmatic komedy tez chujowy bo Hookow nie ma i jest pretensjonalnym jazzem? Na bitches brew milesa tez nie było hookow więc z definicji musi byc gownem obesranym a young igi ma huki to jest od daviesa lepszy xD.
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Peja

Post autor: saturn »

Jestem przeziębiony (albo angina) więc nie mam siły na pogłębione dyskusje, szczególnie w nieprzeznaczonym do tego temacie.
Ale wg mnie hook = cokolwiek czyniącego utwór zapadającym w pamięć, przyjemnym.
A z "Nowej Aleksandrii" to zapamiętałem jedynie okładkę (btw. cover covera od Drivealone lepszy) + wywiad z Adamskim w "Teraz Rocku" po latach, jak opowiadał, że nie wychodzi z domu i ktoś mu robi zakupy.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10149
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Peja

Post autor: ART »

kompromitacja cwela
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2388
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Peja

Post autor: Sialala »

saturn pisze: 22 lis 2022, 15:22 W każdej muzyce powinny być hooki, bo na tym po prostu polega muzyka
:lol: :lol:
Saturnix ty weź wypierdalaj do offtopicu.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2028
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Peja

Post autor: gods bidness »

Pierdolenie jakieś z tymi kompleksami. Ja też się nie jaram hip hopem, podoba mi się co setny kawałek który słyszę, w porównaniu do mojej młodzieńczej zajawki do hip hop sprzed lat, nic nie zostało. Ale ja nic ciekawszego w innych gatunkach też nie znajduję. Raperzy mogą mieć to samo, a oni nie umieją zwykle ani śpiewać, ani grać na czymkolwiek, to się już tak pierdolą z tym hip hopem, ale to że nie słuchają swoich kolegów po fachu mnie kompletnie nie dziwi. Zresztą takich co udają, że się jarają też jest pełno, bo słyszę w wywiadach jak mówi, że ten czy tamten kolega wydał dobry album, ale jak się pytają o konkrety to coś tam o singlu ewentualnie powiedzą, bo nic więcej nie znają albo przesłuchali raz, stwierdzają "fajne" i potem mają już w dupie.

Oczywiście ktoś może faktycznie się snobować i wstydzić hip hopu, ale wtedy jakby mu wstyd nie było go robić? Ogólnie doszukiwanie się drugiej dziury w dupie.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6115
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Peja

Post autor: DoubleB »

wrzuciłem zapomniany wywiad z 2008 roku, w którym między innymi o trasie w us i kulisach melanżu z ice-t, o beefie z żuromem gdzie jedzie po nim bez oporów, o płycie slu i nowych produkcjach, i o charlim p

ogólnie jeszcze nieokiełznany ryszard

"śniadanko jakieś piwko na rozruch"
"jakbym miał piha za przeciwnika to bym się bał, jakbym mu nie dał rady to bym biegał za nim z pałką i gazem pieprzowym"

HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
ODPOWIEDZ