VNM

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

VNM

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=k0rgmTgHwT0

VNM, Małolat - Krew i Prawda (prod. Auer)
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: VNM

Post autor: sZp »

przypomniałem sobie nagle o tej płycie, ale to żarło w porównaniu do teraz



Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: VNM

Post autor: PSZ »

najlepszy raper w polsce, pogromca jimsona co zniknął z pl rapu na zawsze :cool: :cool:
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM

Post autor: 2rzyn »

NSPC to zajebisty klasyk
uwielbiam

niuskul też super, vnm zgubił flow i zaczął pisać nieciekawe teksty
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: VNM

Post autor: Piters »

Niuskul to VNM w najlepszym wydaniu, flow w prawie szczytowej formie, plus same bengery tam były, piękna płyta
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
emde
Posty: 176
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:44

Re: VNM

Post autor: emde »

NSPC pierwszy album od vnm, który sprawdziłem i od razu sajko, z czasem zajawka mijała ale Tomek dobry ziom jako człowiek, więc kibicuje zawsze.
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: VNM

Post autor: Sotnikov »

Ostatnie projekty już do mnie nie przemawiają, ale jednak dla vnma zawsze szacunek za okres w podziemiu i pierwszy legal, tej energii nie da się powtórzyć i czasem jeszcze ciareczki przy niektórych kawałkach wlecą :oops:
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM

Post autor: 2rzyn »

jego kariera tylko pokazuje ile prawdy jest w tym że najlepsze swoje rzeczy robi się będąc młodym
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: VNM

Post autor: MoTyW »

Jak jarałem się PL rapem, szanowałem VNMa za etos pracy i jakąś tam innowacyjność (rozdmuchiwaną nieco przez samego autora, ale jednak wciąż sporo świeżych pomysłów przewinął). W dawnych czasach wielokrotnie przesłuchałem wszystko (do pewnego momentu oczywiście, choć akurat wydaje mi się, że z jego twórczością jestem i tak w miarę na bieżąco, może bez jednego-dwóch albumów), począwszy od K2F.

Zajebiste było dla mnie to, że można prześledzić dosłownie całą karierę typa, a że jego rap zawsze był osobisty, po takiej dawce twórczości można wnioskować już coś na temat osoby. Poznałem osobiście, przegadałem kilka ładnych godzin (w tym parę przed kamerą), wypiłem sporo wódki i wspominam to zajebiście, bo miałem wrażenie, że gadam dokładnie z tą samą osobą, której słuchałem w kawałkach - gdyby każdy polski raper był na tyle prawdziwy i wkładał tyle serca w swoją muzykę, świat byłby lepszym miejscem.

Wchodząc z ciekawości w temat o nowej płycie widziałem posty odnośnie pułapki nawijania o sobie i faktycznie, może coś w tym jest, jeżeli trwa to przez całą karierę rapera, ale z drugiej strony czy to coś złego? Myślę, że u wielu można wyróżnić jakieś motywy przewodnie, widoczne w całej twórczości na przestrzeni lat. Osobiście wolałem posłuchać co tam w życiu odjebał ziomek, którego lubię słuchać i jakoś się z nim utożsamiam, niż jakieś wydumane gówna, czy inny rap o rapie (przy czym zdaję sobie sprawę, że w karierze Fała było też w chuj bragga i konceptów, ale dzięki temu przeważnie działo się coś ciekawego).

Do Propejna obserwowałem stały rozwój tej persony, później natomiast miałem już wyjebane na polski rap (co akurat w przypadku tego artysty jest dość ironiczne). Jakiś czas temu zdarzyło mi się wrócić do wybranych ulubionych numerów (których z całej dyskografii uzbierało się w chuj) i jakoś tak rzutem na taśmę wjechało Cloud9 (które leżało na półce latami, cały czas w folii, i zbierało kurz, nieodsłuchane ani razu). Spodziewałem się, że przelecę całość raz i elo, a tu niespodzianka, zdarzyło się pyknąć więcej odsłuchów i kilku kawałkom poświęcić więcej uwagi, co w kontekście moich obecnych stosunków z muzyką (nie tylko rapem, czy tam polskim rapem) jest wyróżnikiem. Nowszych rzeczy nie znam, może jak będę miał chwilkę to poznam. Niestety ostatni singiel z Łozem nudny, przynosił feeling jak EDKT, ale już w postaci odgrzanego kotleta.

W ogóle EDKT uważam za jego opus magnum, mimo oczywistych wad tej płyty - De Nekst Best było legalnym podsumowaniem podziemnej kariery i zwieńczeniem ścieżki, która trwała w chuj lat i była w chuj wyboista (co samo w sobie też było fajne), ale to od tego momentu zaczęła się podróż w niezbadane wcześniej rejony (m.in. w związku z wpływem rozwoju kariery na życie i twórczość Fała) i wielki świat.

W sumie mógłbym tak pierdolić dużo i jeszcze trochę, ale już mi się nie chce, więc pzdr!

A, zapomniałem - beef z Jimsonem wygrał Fał i z góry mówię, ze pierdolę serdecznie dyskusję, która tu teraz powstanie :twisted:
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM

Post autor: 2rzyn »

dizeń dobry z tej strony jimson, chciałem powiedzieć że zjadłem i wysrałem fała w beefie

kilka kwestii:
1) edkt jest bardzo chujowym albumem, nierównym, z masą nietrafionych pomysłów, słabym śpiewaniem
2) REM to turbo chujowy numer, nie wiem skąd to stwierdzenie że to jego najlepszy numer, chyba tylko przez to że on sam o tym kawałku tak gada
3) najlepszym albumem vnma jest NSPC , potem niuskul mixtejp, debiut legalny, a cała reszta dyskografii to max kilka dobrych tracków
4) v nagrał do 2010 roku w chuj zajebistych gościnek które zjadają jego dyskografię
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Abruzzi
Posty: 53
Rejestracja: 02 mar 2020, 21:48
Lokalizacja: E-g

Re: VNM

Post autor: Abruzzi »

Chyba nadal NSPC jest jego opus magnum
Talent z bloku, czy Przyjaciel, który jest chyba najlepszym storytellingiem jakim słyszałem od VNM'a, jak nie ogólnie w polskim rapie.
Jedyne co męczyło to chyba ten feat z Remedim, ale poza tym to topka podziemia.
Potem już niestety zjazd i ostatnią dobrą płytą według mnie był klaud 9.
Swoje już zrobił i fajerwerek już nie będę oczekiwał od V. Niemniej jednak do starszych płyt wracam, czy do 834, czy do Where have you been
Zawsze będę miał wielki szacunek do niego za to,że praktycznie sam umieścił moje miasto na mapie polskiego rapu i zainspirował wielu innych raperów elbląskich np Flojd, Pikers
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM

Post autor: 2rzyn »

Abruzzi pisze: 20 kwie 2020, 2:37 Chyba nadal NSPC jest jego opus magnum
Talent z bloku, czy Przyjaciel, który jest chyba najlepszym storytellingiem jakim słyszałem od VNM'a, jak nie ogólnie w polskim rapie.
Jedyne co męczyło to chyba ten feat z Remedim, ale poza tym to topka podziemia.
Potem już niestety zjazd i ostatnią dobrą płytą według mnie był klaud 9.
Swoje już zrobił i fajerwerek już nie będę oczekiwał od V. Niemniej jednak do starszych płyt wracam, czy do 834, czy do Where have you been
Zawsze będę miał wielki szacunek do niego za to,że praktycznie sam umieścił moje miasto na mapie polskiego rapu i zainspirował wielu innych raperów elbląskich np Flojd, Pikers

zgadzam się, NSPC ponad wszystko
a co do najlepszego storrytellingu vnma to 834- 2godziny jest najlepszym storytellingiem w pl rapie ever
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
bobair111
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:45

Re: VNM

Post autor: bobair111 »

834 - "2 godziny"

niepublikowany numer z 2006 roku na bicie BobAira

bedwae
Posty: 142
Rejestracja: 27 mar 2020, 7:24

Re: VNM

Post autor: bedwae »


live z VNM. Mam nadzieję, że to jeden z wariatów stąd zadał to pytanie :D
Spoiler
Jakub Borkowski
​Mam pytanie do Vnm dotyczy kwestii z czasów beefu z Jimsonem - nadal nie golisz jaj? Wtedy zarzuciłeś to adwersarzowi twierdząc że jest to pedalskie
hahah nawet się wariat dodzwonił na antenę ale chyba dostał skipa xd
Kool Digi
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:42

Re: VNM

Post autor: Kool Digi »

V odpowiedział na to pytanie :D
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: VNM

Post autor: daveyo »

Rzeźnik Jarosh - Efekt Motyla ft. VNM
Spoiler
Awatar użytkownika
fifi
Posty: 1388
Rejestracja: 17 sie 2019, 13:48

Re: VNM

Post autor: fifi »

bedwae pisze: 09 cze 2020, 19:31
live z VNM. Mam nadzieję, że to jeden z wariatów stąd zadał to pytanie :D
Spoiler
Jakub Borkowski
​Mam pytanie do Vnm dotyczy kwestii z czasów beefu z Jimsonem - nadal nie golisz jaj? Wtedy zarzuciłeś to adwersarzowi twierdząc że jest to pedalskie
hahah nawet się wariat dodzwonił na antenę ale chyba dostał skipa xd
wysylal te pytanie na czacie przez jakis czas, potem postanowil zadzwonic
jak sie dodzwonil to w trakcie rozmowy telefon sie rozladowal
gospodarz programu zartowal ze impulsy sie na telefonie skonczyly i dokonczyl pytanie za dzwoniacego
@edit: bo widzial je na czacie, ale
byl pizdeczka i bal sie je zadac
w ogole wydaje mi sie ze jakos w trakcie zadawania tego pytania kobietka ktora rowniez uczestniczyla w prowadzeniu tego programu powiedziala szeptem "te pytanie (juz) bylo" (na czacie)
v normalnie na nie odpowiedzial
to nie wariat ze slizgawki
pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: VNM

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: VNM

Post autor: Bryx Fenrir »

Jestem na nie. Przede wszystkim był to trudny, ale niezbyt ciekawy bit, na którym gospodarz seplenił bo dykcja leżała, a VNM się wykurwił z tego bitu już na począku, potem ogarnął, leciał fajnie, żeby w końcówce znowu się wykurwić. Tekstowo też na odpierdol obaj. Słaby numer.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: VNM

Post autor: daveyo »

VNM: ''Nie każdy artysta ma ten rodzaj świadomości''
Spoiler
ODPOWIEDZ